Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 00:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Silne uczucie słodkości  (Przeczytany 10064 razy)
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« : 26-06-2008, 07:18 »

Od tygodnia mam dziwne uczucie słodkości w buzi, np. po zjedzeniu kawałeczka papryki słodkiej bez chleba lub mięsa, nawet po wypiciu herbaty pokrzywowej czy innej ziołowej bez cukru!
Na cukier zwykły nie mogę patrzeć, a jak zjem trochę więcej czekolady gorzkiej Wedel, czuję się jakbym zjadła pół paczki cukru msn-wink.
Dzisiaj już po umyciu zębów towarzyszy mi ta przedziwna słodkość, a po zjedzeniu 2 kromeczek chleba razowego z pasztetem, ogórkami i kawałeczkiem pomarańczowej papryki stała się prawie nie do zniesienia  .

Z jednej strony cieszę się na ten odrzut cukrowy, ale z innej, czy nie dzieje się coś złego? Czy nie powinnam np. zbadać poziomu cukru we krwi?
Badałam go 3 mies. temu i był w normie.
Od 1,5 miesiąca jestem na MO na bazie oleju kukurydzianego (1/4 dawki).
« Ostatnia zmiana: 03-04-2011, 13:25 wysłane przez Solan » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Zibi
« Odpowiedz #1 : 26-06-2008, 08:34 »

Wydaje mi się, że to tylko, dalej refluksik w takiej postaci - "słodkości" oddaje, bo za pewien czas możesz mieć gorzko, kwaśno i wszelkie możliwe kombinacje (nie pamiętam, jaki wzór matematyczny na to zastosować, może: 3!, czy 2X3! - informatycy będą wiedzieć).
   Posmak metaliczny miałem, kiedy prawdopodobnie grzybek "szalał" oraz kiedy piłem "żywą wodę", czyli to po odwróconej osmozie, ale "ożywioną" za pomocą ADR-4. A w drugiej fazie, po wypiciu tej wody miałem dokładnie tak samo słodko w ustach jak u Ciebie. Pytałem się prelegenta, co to może oznaczać, to odpowiedział mi, że prawidłowa reakcja nastąpiła i zaczął się proces oczyszczania.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 16:39 wysłane przez Zibi » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #2 : 26-06-2008, 09:07 »

Dzięki, Zibi!
Też liczę na to, że być może to coś w kierunku oczyszczania.
Jedynie boję się o moją trzustkę, która już od dawna nie pracuje prawidłowo, choć po 2 mies. picia MO praktycznie jej nie czuję i nie wiem, czy to dobrze, czy ona nie rozrabia po cichu   .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Zibi
« Odpowiedz #3 : 26-06-2008, 09:19 »

Czasami ból się umiejscawia pod lewym "grzebieniem" żebrowym, wskazując jakby na ból trzustki, a de facto ból pochodzi z jelita "esowatego", gdzie powstała mikroranka, po odklejeniu się od ścianki jelita jakiegoś złogu kałowego, który wraz ze śluzem patologicznym stanowi tapetę jelita grubego.
   Takie kolki pochodzące ze zstępnicy jelita to typowa reakcja na oczyszczanie. Chyba, że masz 100% diagnozę, że to trzustka... Chociaż wiesz, co Mistrz sądzi o tych 100%?  smile
   Przy tym etapie oczyszczania, tj. na w/w oleju - może to być jakaś pośrednia reakcja na oczyszczanie.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 16:34 wysłane przez Zibi » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #4 : 26-06-2008, 09:30 »

Zibi, tak naprawdę pod lewym żebrem mam 2 kłopoty   : zapętlone dodatkowo jelito (nawet proponowali mi kiedyś operacyjnie to skorygować) i ta biedna trzustka. Widzisz, bóle trzustki są tak charakterystyczne, że naprawdę da się je odróżnić od bólu jelita, wie to każdy, kto je miewa  Smutny .
Ok. 20 lat temu lądowałam dwukrotnie w szpitalu na kroplówce z powodu ostrego zapalenia trzustki. Wtedy bywały miesiące, gdy żyłam wyłącznie o płatkach owsianych na wodzie, jabłkach pieczonych i sucharkach.
Potem już cierpiałam na przewlekłe zapalenie trzustki, z tym problemem m.in zaczęłąm pić MO.

U mnie właśnie te bóle trzustkowe nasilenie miały w 2 pierwszych miesiącach picia MO, musiałam ratować się Kreonem, a potem nastąpiła cisza, tylko tak naprawdę nie wiem czy nastąpiła rzeczywista poprawa, choć mam taką nadzieję  smile .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Zibi
« Odpowiedz #5 : 26-06-2008, 09:42 »

Tak myślałem, bo już chyba kiedyś wspominałaś o kłopotach z trzustką. Myślę, że wspomogłaś organizm enzymami i jest OK., tylko musisz bardziej uważać na jedzenie surowizny i wolniutko przyzwyczajać go do surowych produktów.
   Być może ostatnio przesadziłaś z "nawadnianiem" się a jeszcze masz niedostatecznie wyleczony stan zapalny w obrębie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, a w tym i błony śluzowej zastawki mięśniowej, która przepuszcza treść żołądkową z wymieszaną i rozcieńczoną żółcią, co w efekcie może dawać taki słodki posmak w buzi...
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 16:31 wysłane przez Zibi » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #6 : 26-06-2008, 09:49 »

Wiesz, właśnie o to chodzi, że teraz potrafię trzaskać na surowo    takie warywa jak młoda cebulka, czosnek, kapusta i inne, co prawda nie w zabójczych ilościach, i nie odczuwam większego dyskomfortu  :ok:, a przez tyle lat przed piciem MO po zjedzeniu surówki brzuch miewałam jak balon.

Co do błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, możesz mieć rację, sama mam wątpliwości, czy tam została ona już wygojona   .
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Zibi
« Odpowiedz #7 : 26-06-2008, 10:00 »

No, to wszystko zmierza ku dobremu smile.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2011, 16:28 wysłane przez Zibi » Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #8 : 26-06-2008, 10:21 »

Och, mam nadzieję  smile ...
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!