Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 07:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kolka jelitowa  (Przeczytany 11052 razy)
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« : 07-07-2008, 10:30 »

Czy miał ktoś z was podczas stosowania mikstury kolkę jelitową czy coś w tym rodzaju?
Mój mąż pije miksturę i już trzy razy w odstępie 2 lat trafił do szpitala, po czym okazywało się, ze wyniki są bardzo dobre i nic tam złego nie widzą.
z tym, że pierwszy raz trafił jak jeszcze mikstury nie pił. Odżywia się według zasad dr Janusa już ponad 2 lata, ale znowu mu się to przytrafiło.
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 18:54 wysłane przez ArtComp » Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 07-07-2008, 10:45 »

Bóle kolkowe są raczej częste przy piciu MO. Sam to miałem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Shpeelka
« Odpowiedz #2 : 07-07-2008, 11:01 »

No ale do konca nie wiem co to kolka a chce sie wtracic, bo jakies bole miewalam.
Dla mnie kolka jest wtedy , kiedy biegne i nagle zaczyna mnie kluc po lewej stronie w jelitach. W efekcie tego musze przerwac wysilek.

Kiedys mialam skurcze jelit konczace sie biegunka. Cos okropnego jesli chodzi o bol. To mialo miejsce jednak , gdy nie pilam MO i nie wiedzialam nic o prawidlowym odzywianiu sie, wiec jadlam duzo produktow o niskiej wartosci odzywczej za to bogadej w chemie.
Podczas picia MO (rok) zdarzyly mi sie moze ze dwa razy takie akcje w srodku dnia po posilku.
Jesli zas chodzi o reakcje bezposrednio wystepujaca po wypiciu MO jak ma to miejsce w tych kolkach, o ktorych mowicie to nie byl to raczej bol a uczucie kaca czyli slabosci, zawroty glowy, mdlosci, ucisk w zoladku czy jelitach. Nie wiem czy to tez sie zalicza do tej kolki.
Te reakcje mialam z tego,co pamietam przez tydzien po przejsciu na MO z oliwy. Nastepnie delikatna wersje tych objawow przechodzilam moze ze dwa razy po przejsciu na olej kukurydziany.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 07-07-2008, 11:08 »

Kolka to gwałtowny ból, niemalże paraliżujący, pojawiający się nagle i przechodzący samoistnie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Shpeelka
« Odpowiedz #4 : 07-07-2008, 11:12 »

To wobec tego mnie nie tyczy.
A szkoda w sumie, bo jak napisal Pan w ksiazce taki bol pojawiajacy sie zaraz po wypicu MO  jest objawem zdrowienia jelit.
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i mąż 07-04-2008
Skąd: Śląsk,
Wiadomości: 141

« Odpowiedz #5 : 07-07-2008, 12:05 »

Na początku picia MO miałam takie kolki, którym towarzyszyły wzdęcia i zaparcia.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #6 : 07-07-2008, 12:17 »

Ja miałam ostatnio taki atak kolki, gdy zafundowałam sobie łyżeczkę zmielonego ostropestu na czczo (oczywiście 1/2h po wypiciu MO).
Byłam aż zielona z bólu, a przydarzyło mi się to w pracy.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #7 : 07-07-2008, 13:36 »

Mistrzu
Mój mąż za każdym razem miał tak silnie paralizującą kolkę, że musieliśmy wzywać pogotowie ratunkowe. Chyba sama by nie przeszła.
Czy takie kolki to oznaka zdrowienia?
On nigdy innych objawów po MO nie miał - co dziwne, bo ja juz ze 3 razy miałam gorączke i bóle mięsni- a pijemy MO juz 3 lata.

Dodano

No własnie mój mąż zawsze w czasie kolki jest sparalizowany, ale ten ból nie pojawia sie nagle, tylko brzuch zaczyna bolec lekko a potem mocniej i mocniej.
Co mozna zastosowac do jego złagodzenia? Zwłąszcza jak jest sie w tym czasie w pracy.
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #8 : 08-07-2008, 13:30 »

Ponawiam pytania do Mistrza smile - to powyżej
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 08-07-2008, 16:37 »

Objawy męża to dość typowa kolka jelitowa, którą po prostu należy przeczekać. Przy długotrwałej powinna pomóc objawowo No-Spa.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #10 : 09-07-2008, 10:58 »

Dziękuję Mistrzu za odpowiedź.
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!