Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 11:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Uporczywe wzdęcia u dziecka  (Przeczytany 10897 razy)
ewana
« : 12-07-2008, 14:50 »

Panie Józefie. Mój syn ma 11 lat. Od urodzenia ma problemy z trawieniem. Brzuch jest zawsze zbyt duży, wzdęcia prawie nigdy nie ustępują, a gazy i przelewania w jelitach są na porządku dziennym. MO pijemy rodzinnie od 3 lat i 3 m-cy. Tylko u syna nie zauważyłam żadnej poprawy. Wydzielina w gardle ciągle spływa w dużych ilościach, brzuch nie zmniejszył się ani trochę, a gazy chyba się jeszcze nasiliły. Od kilkunastu dni podaję mu 1 tabletkę dziennie DETOX+  i jestem bardzo zaskoczona efektami. Brzuch zrobił się prawie płaski, ilość gazów jest mniejsza, a praca jelit także wygląda lepiej. Trudno aż uwierzyć, że rozpoczęcie kuracji DETOX -em w tak krótkim czasie  radykalnie wpłynęło na pracę jelit. Proszę zatem o radę, czy pozostać przy obecnym dawkowaniu 1 tabletki dziennie, czy może coś zmienić i po jakim czasie. Czy podawać DETOX przez 7 m-cy jak u osoby dorosłej?. O MO nie pytam, bo zamierzamy ją pić już zawsze.
« Ostatnia zmiana: 08-09-2012, 09:29 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 12-07-2008, 16:02 »

Cytat od: "ewana"
Czy podawać DETOX przez 7 m-cy jak u osoby dorosłej?
Radzę zwiększyć ilość kapsułek do dwóch, a następnie trzech kapsułek dziennie, a po osiągnięciu tej dawki przeprowadzić półroczną kurację.
Warto także w tym okresie zastosować u syna dietę bezglutenową: http://mikstura.kei.pl/forum/4193.htm
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ewana
« Odpowiedz #2 : 12-07-2008, 17:46 »

Serdecznie dziękuję za wskazówki. Postaram się je szybko wprowadzić w życie, chociaż wiem, że nie będzie łatwo. Syn jest dzieckiem specjalnej troski (nie umie mówić) i trudno go namówić do wszelkich zmian, zwłaszcza żywieniowych. Do tej pory udało mi się wykluczyć prawie całkowicie cukier, słodycze i ziemniaki. Syn je dosyć dużo chleba (ostatnio ciemnego) i nie wiem czy uda się go zastąpić czymś innym, skoro trudno przeforsować każdą zmianę. Do tej pory prawie nie jadał  warzyw surowych i gotowanych. Przetworów mlecznych nie jada od urodzenia, ze wzgędu na nietolerancję. Do MO bardzo się przyzwyczaił i nawet ją polubił.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!