Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 13:01 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Koktajl b³onnikowy  (Przeczytany 573989 razy)
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #760 : 17-02-2016, 16:57 »

Moja kolejna próba podej¶cia do koktajlu. Jako¶ nigdy mi nie smakowa³, ale po ostatniej chorobie (zapalenie p³uc) i serii antybiotyków muszê siê wzmocniæ. Mia³am te¿ spor± przerwê w piciu MO bo ca³y czas organizm siê oczyszcza³ poprzez infekcje, opryszczkê, wypryski na twarzy i plecach, swêdzenia nóg.

Sk³adniki: dynia, siemiê lniane, ostropest w ilo¶ci wg przepisu Pana Józefa. S³onecznik póki co wykluczy³am bo mia³am odruch wymiotny.

Koktajle owocowe na wodzie mi nie smakuj±. Musi byæ wiejskie mleko oraz owoce (teraz jab³ka).
Zamierzam jeszcze raz przeprowadziæ DP1, ale niestety warzywnych np. na bazie buraków, selera czy marchewki nie prze³knê. Banan jest dozwolony w DP1, ale u mnie te¿ odpada bo nie lubiê.
Wpad³am wiêc na pomys³, ¿eby spróbowaæ z kapust± kiszon±, która ostatnio bardzo mi smakuje. Nie by³am przekonana, ale ju¿ wiem, ¿e to by³ strza³ w dziesi±tkê. Kapusta ca³kowicie zniwelowa³a smak zmielonych pestek, doda³am trochê wody i nic poza tym. Nastêpnym razem spróbujê kapustê z mlekiem, ciekawe co wyjdzie smile Mo¿e dziêki kapu¶cie bêdê mog³a kombinowaæ z innymi warzywami. Zobaczymy.
Szkoda, ¿e KB syci mnie tylko na ok 2-3h (z naciskiem na 2), ale mo¿e to siê zmieni w przysz³o¶ci.
 
Cieszê siê, ¿e znalaz³am rozwi±zanie problemu KB w DP1. Polecam spróbowaæ smile
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #761 : 17-02-2016, 17:58 »

Tu nie chodzi o stopieñ zmielenia, ale o smak. Jak zatyka³am nos to jako¶ wypi³am, ale po co siê mêczyæ. Gdy odrzuci³am s³onecznik te¿ by³o nieciekawie, ale zno¶nie na tyle, ¿eby od czasu do czasu piæ.
Teraz zamierzam ju¿ piæ codziennie, zaczynaj±c od 1 sztuki, mo¿e uda siê zwiêkszyæ do 2-3 dziennie. Za jaki¶ czas spróbujê ponownie ze s³onecznikiem.
Zapisane
Du¿agosia
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 476

« Odpowiedz #762 : 17-02-2016, 18:19 »


Angelika, spróbuj KB z kwasem buraczanym, to Ciê dodatkowo wzmocni po antybiotykach.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #763 : 17-02-2016, 18:31 »

Du¿agosia dziêkujê za podpowied¼, naprawdê te antybiotyki przynios³y wiêcej szkody ni¿ po¿ytku, choæ pozytywem jest na pewno to, ¿e miedzy 4 a 5 (zêby) mia³am bakterie gnilne, od tamtej pory ich nie ma.
Ju¿ znalaz³am przepis http://www.tutajzdrowie.pl/kwas-buraczany/, jutro idê po sk³adniki.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Sk±d: Granica ma³opolski i ¶l±ska
Wiadomo¶ci: 951

« Odpowiedz #764 : 17-02-2016, 20:35 »

spróbujê kapustê z mlekiem, ciekawe co wyjdzie

Szczerze mówi±c to obawiam siê co wyjdzie, ale je¶li spróbujesz to daj znaæ bo jestem ciekaw.



Ja mam blender "Ninja"

Elu je¶li mo¿esz to daj jaki¶ namiar na ten blender bo jestem w³a¶nie na zmianie.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie dzia³a. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko dzia³a, a nikt nie wie dlaczego.
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #765 : 17-02-2016, 20:58 »

spróbujê kapustê z mlekiem, ciekawe co wyjdzie

Szczerze mówi±c to obawiam siê co wyjdzie, ale je¶li spróbujesz to daj znaæ bo jestem ciekaw.

Spoko, dam znaæ. Jutro bêdê kombinowaæ smile


Elu, te¿ poproszê o model blendera, którego u¿ywasz. A¿ dziwne, ¿e na smak nasion ma wp³yw rodzaj blendera smile
Zapisane
Sylwan
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 39
MO: 9 wrze¶nia 2014
Sk±d: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 306

« Odpowiedz #766 : 18-02-2016, 07:20 »

Co do kwasu buraczanego to nie trzeba ¶ci±gaæ tej piany co siê tworzy na górze, w moim wypadku wystarczy³o tylko codzienne, jednokrotne mieszanie drewnian± ³y¿k±, po ok 4-5 dniach piana sama zniknê³a.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #767 : 18-02-2016, 09:03 »

Acha, akcja nabiera rumieñców. Spo¶ród moich znajomych pij±cych koktajle, ka¿demu bez wyj±tku one nie smakuj± i musz± siê nie¼le nakombinowaæ z dodatkami, aby regularnie piæ. A tymczasem wystarczy zmieniæ blender, brawo Ela. Mo¿e masz te¿ rozwi±zanie na mole spo¿ywcze, co i raz wyrzucam jakie¶ nasiona z jajeczkami albo larwami. Pyta³em o to w sklepie, ale zamiast odpowiedzi ujrza³em pe³n± godno¶ci, milcz±c± minê sprzedawcy.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #768 : 18-02-2016, 16:11 »

Spo¶ród moich znajomych pij±cych koktajle, ka¿demu bez wyj±tku one nie smakuj± i musz± siê nie¼le nakombinowaæ z dodatkami, aby regularnie piæ. A tymczasem wystarczy zmieniæ blender

Te¿ siê nad tym zastanawia³am. To by³by prze³om, gdyby okaza³o siê, ¿e wystarczy zmieniæ blender. msn-wink Notabene, gdy wpisa³am w google nazwê i model, to dostêpny by³ tylko na stronach zagranicznych np amazon. Mo¿e komu¶ uda³o siê wyszperaæ co¶ na polskich stronach? Ciekawe gdzie i za ile zosta³ kupiony, bo naprawdê wygl±da obiecuj±co.


Jestem ju¿ po koktajlu z kapust± kiszon± i mlekiem wiejskim s³odkim. Przyznam siê, ¿e mia³am obawy co do reakcji organizmu, ale zupe³nie niepotrzebnie. Koktajl by³ baaardzo smaczny i czu³am siê super, ¿adnych rewolucji po 15 min ani przez godzinê po wypiciu. B³ogi spokój na ¿o³±dku, o co u mnie ciê¿ko ostatnio. Niestety... mia³am nie je¶æ przez 4h, ale zrobi³am siê g³odna juz po ok 1-1,5h i musia³am zje¶æ swoj± pyszn± zupkê kolagenow± zaprawion± s³odk± ¶mietank± ze wsi (mniam). Mo¿e nastêpnym razem wytrzymam d³u¿ej, ¿eby sprawdziæ jak organizm zareaguje po d³u¿szym czasie od spo¿ycia.

Mam w planach do takiego kapu¶cianego koktajlu dodaæ jab³ko i marchewkê. Zrobiê z mlekiem i bez mleka, a potem napiszê jak siê sprawy maj±. msn-wink
U mnie nabia³ ³±czony z czymkolwiek, nigdy nie powodowa³ ¿adnych problemów jelitowych. Ju¿ jako dziecko popija³am mlekiem np. kurczaka z musztard±. Obecnie mam du¿± ochotê na mleko i jego wyroby, wiêc u¿ywam gdzie siê da, nawet do koktajlu. smile

Mo¿e kto¶ zrobi eksperyment z kapust± w koktajlu i wypowie siê na forum. Jestem ciekawa reakcji innych osób. smile
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #769 : 18-02-2016, 17:31 »

Cytat
(...) i musia³am zje¶æ swoj± pyszn± zupkê kolagenow± zaprawion± s³odk± ¶mietank± ze wsi (mniam).
S³usznie zrobi³a¶.

Cytat
Mo¿e nastêpnym razem wytrzymam d³u¿ej, ¿eby sprawdziæ jak organizm zareaguje po d³u¿szym czasie od spo¿ycia.
Po co ci to sprawdzaæ?
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #770 : 18-02-2016, 17:37 »


Cytat
Mo¿e nastêpnym razem wytrzymam d³u¿ej, ¿eby sprawdziæ jak organizm zareaguje po d³u¿szym czasie od spo¿ycia.
Po co ci to sprawdzaæ?

Gdzie¶ czyta³am, ¿e kilka godzin po spo¿yciu mo¿e wyj¶æ burczenie w jelitach, albo wszystko mi siê pomiesza³o. smile
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 767

« Odpowiedz #771 : 18-02-2016, 17:49 »

My¶lê, ¿e gdyby co¶ mia³o byæ nie tak, dowiedzia³aby¶ siê o tym w przeci±gu godziny od wypicia koktajlu.
Zapisane

Lepiej siê z m±drym zgubiæ ni¿ z g³upim znale¼æ.
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #772 : 18-02-2016, 18:13 »

My¶lê, ¿e gdyby co¶ mia³o byæ nie tak, dowiedzia³aby¶ siê o tym w przeci±gu godziny od wypicia koktajlu.

No to super.

Najwa¿niejasza jest moc blendra, mój ma 1500 watts i 2 horsepower, ma 6 no¿yków, tzw. ostrzy.Diêki temu przy blendowaniu twardych ³odyg nie pozostaj± tzw. nitki, nie wspominaj±c, ¿e nasiona mieli na py³.
Kosztowa³ $170.00. Ma te¿ inne przystawki. Nie musi byæ taki sam, ale musi mieæ w sobie moc i si³ê.
Dzieci wypij± wszystko, cokolwiek dam do koktajla, co kiedy¶ by³o nie do pomy¶lenia.
Elu, fajnie wygl±da ten blender i te 6 ostrzy, ale cena jak dla mnie zawrotna. Dla porównania mój Greenbery ma 218 Wat.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #773 : 18-02-2016, 21:25 »

W takich piêknych okoliczno¶ciach przyrody pozostaje mieæ nadziejê, ¿e równie¿ niesmaczna kaszanka potraktowana blenderem du¿ej mocy z sze¶cioma ostrzami, zamieni siê w delicje. Muszê kiedy¶ sprawdziæ.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #774 : 18-02-2016, 21:44 »

W takich piêknych okoliczno¶ciach przyrody pozostaje mieæ nadziejê, ¿e równie¿ niesmaczna kaszanka potraktowana blenderem du¿ej mocy z sze¶cioma ostrzami, zamieni siê w delicje. Muszê kiedy¶ sprawdziæ.

HAHAHAHA, prawie siê pop³aka³am ze ¶miechu. Dobre!


Smaku nie zmieni, ale na pewno wielu osobom rozwi±za³ by problem ze s³onecznikiem, który najtrudniej siê rozdrabnia, zostawiaj±c igie³ki. Mój blender te¿ nie rozdrabnia s³onecznika na py³, a ma 4 ostrza. Z reszt± sobie radzi.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #775 : 18-02-2016, 21:54 »

Znowu w takich okoliczno¶ciach przyrody pojawia siê w±tpliwo¶æ, czy nasiona powinny byæ rozdrabniane na py³.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #776 : 18-02-2016, 22:13 »

W przepisie Pana Józefa jest napisane wyra¼nie, ¿e na py³, pewnie st±d pojawiaj± siê te w±tpliwo¶ci. Inna sprawa, ¿e ju¿ tyle razy temat by³ wa³kowany (nawet w tym w±tku), ¿e my¶lê i¿ teraz nikt o to nie powinien zapytaæ.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #777 : 18-02-2016, 22:20 »

Hmm, o ile pamiêtam u¿yty by³ termin proszek, a nie py³ i mia³oby to sens ze wzglêdu na funkcje ¶cierne koktajlu.
Zapisane
Angelika
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 1.09.2012-1.06.2015; 29.11.2016 - z przerwami
Sk±d: ¯yrardów
Wiadomo¶ci: 97

« Odpowiedz #778 : 19-02-2016, 14:55 »

Hmm, o ile pamiêtam u¿yty by³ termin proszek, a nie py³ i mia³oby to sens ze wzglêdu na funkcje ¶cierne koktajlu.
Tak mi siê napisa³o, dziêki za zwrócenie uwagi.


Teraz o moim kolejnym eksperymencie smakowym.
Dzi¶ koktajl powali³ mnie na kolana. Z kapust± kiszon± by³ smaczny, z kapust± i mlekiem jeszcze smaczniejszy, ale ten dzisiejszy...

- 1 ma³e jab³ko jako sk³adnik podstawowy
- dodatek kapusty kiszonej
- ¶mietana wiejska
- mleko wiejskie jako dope³nienie

Po prostu rewelacja. Dalej bêdê eksperymentowaæ, bo zawsze mo¿e byæ lepiej smile Polecam spróbowaæ.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 2.159

« Odpowiedz #779 : 20-02-2016, 19:59 »

Cytat
Mo¿e masz te¿ rozwi±zanie na mole spo¿ywcze, co i raz wyrzucam jakie¶ nasiona z jajeczkami albo larwami.

Scorupion, mia³am ten sam problem. Zesz³ej jesieni mia³am tyle prawdziwków, ¿e nie mia³am pomys³u, co z tym robiæ?
Kolega podpowiedzia³, by suszyæ i mieliæ na proszek. Bêdzie m±czka grzybowa do sosów i zup.
M±czka, zaraz bêd± robale, powiedzia³am.
Kaza³ do ka¿dego s³oika wk³adaæ 3, 4 li¶cie bobkowe. Od tej pory wk³adam je te¿ do ziaren, m±ki i jest dobrze. Nie zmienia smaku. Proszê spróbuj.
« Ostatnia zmiana: 21-02-2016, 11:51 wys³ane przez Gloria » Zapisane
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!