Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 20:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Larwy bąblowca  (Przeczytany 13398 razy)
Margoled
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 66
MO: 01.01.2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 170

« : 20-07-2008, 12:55 »

Wpadł mi w ręce artykuł pod dramatycznym tytułem "Jagody niosą straszną śmierć", gdzie cytowane są słowa prof. Józefa Knapa z Głównego Inspektoratu Sanitarnego, że w co drugim słoiku jagód sprzedawanych przy drodze znaleziono jaja bąblowca. Są niewidoczne gołym okiem.
Prof. twierdzi, że mogą tam trafiać z kałem lisów, który jest płynny i bezwonny. Potem jest opis strasznej, podstępnej choroby, która atakuje organy itp. Co o tym myślicie? Mnie się zrobiło z lekka niedobrze i nabrałam ochoty na hodowlane borówki naughty.
Czy np. w zdrowym organizmie człowieka taki tasiemiec nie znajdzie dobrego miejsca do bytowania?
« Ostatnia zmiana: 06-04-2011, 20:41 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 20-07-2008, 13:09 »

Ciekawe, kiedy po podaniu do publicznej wiadomości danych o śmierci w wyniku wypadków drogowych zaniknie u nas ruch na drogach? Przydałoby się puścić takiego niusa...

Dodano

Ciekawi mnie też, ilu ludzi przestanie oddychać, gdy dowiedzą się, ile w powietrzu jest najrozmaitszych zarazków...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Żabka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-04-2006
Skąd: Gryfino k/Szczecina
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #2 : 21-07-2008, 08:12 »

U nas od jakiegoś czasu też jest zatruta woda pitna. Władze miasta ukrywają, że mimo oczyszczania jej, nadal nie powinno się jej pić. Ja mimo wszystko gotuję wodę źródlaną.
Mistrzu, czy to prawda, że wodę źródlaną nie powinno się pić codziennie? Ponoć zawiera jakieś pierwiastki, których nasz organizm nie potrzebuje w nadmiarze...
« Ostatnia zmiana: 06-04-2011, 20:41 wysłane przez Solan » Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzyżować człowieka z kotem, człowiek by wiele zyskał, kot tylko ucierpiał.
Nawet najmniejszy kotek, to żywe arcydzieło.
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #3 : 07-08-2008, 23:08 »

Trafiłam na ten artykuł, o którym mówi margoled przypadkiem, może ktoś ma ochotę przeczytać  
http://www.efakt.pl/Wydarzenia/artykul.asp?artykul=34143
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Grażyna
« Odpowiedz #4 : 08-08-2008, 08:15 »

To właściwie nie artykuł, tylko taka wakacyjna notka. Za to cała wirtyna wyjątkowo obrzydliwa przez swoją płytkość. Te plotki, aleja gwiazd, politycy, ankieta, szkoda czasu.
Zapisane
Maluch1
« Odpowiedz #5 : 07-09-2008, 20:18 »

Niestety, ale nie należy lekceważyć tego artykułu. Leżąc w Instytucie Medycyny Tropikalnej w Gdyni spotkałam osoby chore na bąblowca. Możecie nie wierzyć, ale jest to straszna choroba, często śmiertelna. Nosicielami są właśnie lisy. Kiedyś myśliwi chętnie odstrzeliwali lisy, bo skóry miały wartość, to i mniej było zachorowań. Obecnie jest lisów dużo więcej, to i zachorowań jest więcej. Najwięcej zachorowań występuje w warmińsko-mazurskim i Bieszczadach.
Ja mogę jedynie poradzić wszystkim, aby nie jeść surowych jagód, a na pewno nie jeść jagód niemytych.
Grażynko, wierz mi, to nie jest strata czasu. Mojej przyjaciółce w Szpitalu w Krakowie wycięto śledzionę zaatakowaną przez bąblowca.
Zainteresowanych odsyłam do Instytutu Medycyny Tropikalnej w Gdyni do dr Felczak lub dr Golian, które na co dzień spotykają się coraz częściej z przypadkami bąblowca.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2011, 20:43 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 07-09-2008, 20:36 »

Cytat od: Maluch1
Nosicielami są właśnie lisy. Kiedyś myśliwi chętnie odstrzeliwali lisy, bo skóry miały wartość, to i mniej było zachorowań. Obecnie jest ich dużo więcej, to i zachorowań jest więcej.
To bzdura. Lisów jest więcej (a zajęcy mniej) dlatego, że tzw. uczonym zachciało się bawić w bogów i zakłócili homeostazę poprzez dostarczanie lisom pożywienia zawierającego szczepionkę przeciw wściekliźnie, która to choroba przed owym eksperymentem utrzymywała populację lisów na stosunkowo niskim poziomie.
« Ostatnia zmiana: 06-04-2011, 20:44 wysłane przez Solan » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #7 : 06-07-2014, 01:26 »

Larwy bąblowca mogą być na jagodach i malinach i należy te owoce dokładnie umyć, żeby ewentualne pasożyty zmyć, ale w praktyce to jest to mało wykonalne, bo malin i jagód nie da się dokładnie umyć. Czy zatem kupujecie jagody w sezonie czy nie? Lubię jagody, ale od czasu tych artykułów o pasożytach nie kupiłam ani razu.
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #8 : 06-07-2014, 07:23 »

Jagody uwielbiam, jadam kilogramami, ostatnio robię KB jagodowy, oczywiście myję, tak jak wszystkie owoce, mój mąż zjada niemyte. No cóż trzeba by nic nie jeść, nie oddychać, nie da się tak żyć Domi.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 06-07-2014, 09:29 »

Nie dajmy się zwariować!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #10 : 06-07-2014, 10:01 »

Dobra, zacznę znowu kupować jagody i nie będę się nakręcać. ;-) Przepłuczę w ciepłej wodzie jedynie przed spożyciem...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!