Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 02:02 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Klimatyzacja w aucie  (Przeczytany 17796 razy)
Nowa
« : 30-07-2008, 13:38 »

Mam pytanie, chcielibyśmy z mężem założyć klimatyzację w samochodzie, ale wiele nasłuchałam się na temat jej szkodliwości, chodzi o pleśnie, które wydmuchuje. Proszę o wypowiedzi, może ktoś z Was posiada takowe urządzenie i może podpowiedzieć.
« Ostatnia zmiana: 03-02-2016, 20:56 wysłane przez Gloria » Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #1 : 30-07-2008, 14:01 »

Urzadzenie jak kazdy sprzet ma dzialac bez zarzutu, w szczegolnosci kiedy na zewnatrz jest skwar. Decydujac sie na zamontowanie klimy trzeba systematycznie o nia dbac, wymieniac filtry. Postepowac zgodnie z instrukcja obslugi, wtedy nie ma prawa sie nic szczegolnego dziac. Plesnie lubia sie zagniezdzic, ale w zaniedbanym urzadzeniu....... msn-wink
Zapisane
Beata M.
« Odpowiedz #2 : 30-07-2008, 14:51 »

ja osobiście nie znoszę klimatyzacji.I raczej unikam jej skutecznie.Zwłaszcza gdy ciągle ma się chrypkę i bolące gardło.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 30-07-2008, 14:59 »

Klimatyzacja szkodzi tylko chorym mającym przewlekłe stany zapalne. Im zresztą szkodzi wszystko - przeciągi, zimna woda, zmiana pogody. Zdrowym nic z tych rzeczy nie szkodzi.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grażyna
« Odpowiedz #4 : 30-07-2008, 15:07 »

Ja w moim miałam klimę od początku, ale auto było używane, a klima rzadko włączana i była strasznie zagrzybiona. Koszt czyszczenia - 300 zł. Niestety - czasami sie przydaje, ale nie mam już do niej zaufania. Nie czuję, by mi szkodziła, ale trochę się jej brzydzę, np. w czasie wilgotnej pogody czuje się zmieniony zapach.
Jeśli chcecie założyć nowe urządzenie, to należy się liczyć z koniecznością systematycznego używania i częstej konserwacji (koszt jak wyżej).
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #5 : 30-07-2008, 15:09 »

Klimatyzacja świetnie osusza szyby, ale też... spojówki. Po dłuższej jeździe "pod klimatyzacją" szczypały mnie oczy.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 30-07-2008, 15:12 »

Cytat od: "hajdi"
Klimatyzacja świetnie osusza szyby, ale też... spojówki. Po dłuższej jeździe "pod klimatyzacją" szczypały mnie oczy.
Są takie klapki, przy pomocy których można ustawić kierunek wiatru w dół. Wtedy będą wysychały stopy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #7 : 30-07-2008, 15:24 »

Mój mąż pracuje w markecie (tym nie dla idio...   ) po 12 godzin, klima na okrągło, niedawno oznajmił, że stracił węch.  :znudzony:
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Stalowa Magnolia
« Odpowiedz #8 : 30-07-2008, 15:33 »

Ja klimy nie cierpiałam. W poprzednie wakacje wystarczyło 10 min. żebym dostała zapalenia zatok, bolącego gardła i temu podobnych atrakcji. Od maja piję MO i pod wpływem lektur książek Mistrza i forum próbowałam parę razy kontrolowanie się przeziębić. I tu zonk. Wszystko wskazuje, że w tym roku klima zupełnie mi nie szkodzi smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 30-07-2008, 15:38 »

No właśnie! Większość ludzi ma zmagazynowane toksyny w rożnych miejscach ciała. Owe toksyczne śmietki wywołują przewlekłe stany zapalne, które przy lada impulsie bolą. Wtedy winę zwala się na coś zupełnie innego, niż faktyczną przyczynę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grzegorz
« Odpowiedz #10 : 30-07-2008, 21:38 »

Koniecznie trzeba dbać o czyszczenie z tych pleśni, wtedy jest raczej ok. Kiedyś miałem alergię na pyłki olchy i jedynie w klimatyzowanym Tesco objawy ustępowały smile
Ostatnio byłem w kinie - przy takich upałach po prostu wyłączyli klimatyzację (smród popcornu i wysoka temp. to nie są uroki, za które warto płacić) - pewnie za drogi prąd... Polecam przez kupnem biletu spytać, czy klimatyzacja działa.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #11 : 31-07-2008, 12:19 »

Nowa, proponowałabym zapytać u autoryzowanego sprzedawcy urządzenia albo samochodu. Są przecież różne rodzaje, są poste urządzenia i z regulacją, o różnej budowie. Z pewnością producent załącza instrukcję użytkowania.

Z pewnością na miksturze można polegać. Ja w swoim służbowym nie miałam klimy, ale kiedyś pojechałam autem kolegi z klimą i tego samego dnia się zaczęło - drapanie w gardle, kaszel itd. Obecnie nic takiego mi się nie zdarza, a jeśli pojawi się chrypka i pokasływanie, to szybko mija.
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #12 : 21-08-2008, 20:25 »

Na pewno raz w roku trzeba wymienić filter pyłkowy i uzupełnić płyn chłodzący . Pan z serwisu radził mi też czasami włączać w zimie na kilka minut .Kompresor nie siada i jest smarowanie . Klimę puszczamy na szyby i nie wali po twarzy .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Roman
« Odpowiedz #13 : 16-09-2008, 12:45 »

Co jakiś czas dobrym sposobem walki z grzybami i pleśniami w samochodzie jest używanie ozonatora.Koniec wężyka umieszczamy jak najbliżej dachu w samochodzie.Załączamy i ozon opadając rozkłada wszystkie grzyby i pleśnie.Wystarczy kilkanaście minut,ale można  i pół godziny.
Zapisane
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #14 : 16-09-2008, 12:49 »

Roman, skąd wziąć OZONATOR, Z góry dzięki za odpowiedź  
Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #15 : 16-09-2008, 12:55 »

Cytat od: "tobi"
skąd wziąć OZONATOR

a choćby i z Allegro
http://www.allegro.pl/search.php?string=ozonator&category=18554
Zapisane

Borsuk
« Odpowiedz #16 : 25-09-2008, 15:58 »

Parę rad dotyczących klimy w aucie:
Jest wiele mitów mówiących o tym, że Klima powoduje przeziębienia itp, nic bardziej mylnego – wszystkie te problemy wynikają z niewłaściwej obsługi.
1.   Klima powinna być włączona cały czas, grzyby i bakterie rozwijają się w nieużywanym urządzeniu gdzie gromadzi się wilgoć i nie ma przepływu suchego powietrza. Błędem jest włączanie Klimy ‘jak jest gorąco’ wtedy czuć nawet specyficzny zapach stęchlizny. To trochę tak jak z woda. Gdy długo nie używamy (np. po urlopie) z kranu leci na początku ‘żur’.
2.   Regulator temperatury jest po to aby go używać ! – to że mamy klimę nie znaczy, że w aucie musi być zimno.
3.   Klimę puszczamy w większości na szybę, osusza wspaniale szyby i nie powoduje wysuszania oczu.
4.   Jeśli wsiadamy do nagrzanego auta nie należy puszczać Klimy ‘na full’ – to prosta droga do przeziębienia. Najlepszy sposób, który ja stosuję to ‘odpalić’ auto, puścić klimę na ‘full’ pozostawić lekko otwarte okno (ok. 5cm) lub szyber, wysiąść z auta i zamknąć drzwi. Poczekać jakieś 5 min jak temp. W aucie spadnie, po wejściu zmniejszyć nawiew i zamknąć okna.
5.   Raz na rok wymienić filtry (najlepiej w serwisie) przeczyścić i sprawdzić układ
Klima w aucie to wspaniała rzecz, znacznie łatwiej się przeziębić przy otwartym oknie, w upale, gdy człowiek jest spocony, niż przy rozsądnym używaniu klimatyzacji.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!