Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 11:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gęste soki  (Przeczytany 16375 razy)
Gordon Freeman
« : 31-07-2008, 08:29 »

Witam,
czy gęste soki (pasteryzowane) takie jak: Kubuś, Karotka itp. mają jakieś właściwości odżywcze ? Czytałem na tym forum o pasteryzacji i tak się teraz nad tym zastanawiam.
Pozdrawiam.
Zapisane
Marta
« Odpowiedz #1 : 31-07-2008, 09:36 »

Nie mają.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=103#387 - tu wypowiedź Mistrza na temat soków pasteryzowanych.
Zapisane
Matylda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: maj 2007
Skąd: Poznań
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #2 : 31-07-2008, 09:47 »

Takie soki ze sklepu przeważnie mają mało wspólnego z sokami owocami Gdzieś już się pojawiła informacja, że niektóre mają mniejszą zawartość soku owocowego niż np. mirinda  
Ale co w takim razie z domowymi przecierami pomidorowymi? Też się nie nadają?
Zapisane
Shpeelka
« Odpowiedz #3 : 31-07-2008, 09:58 »

Soki ze sklepu to syf. Jedyne na co od czasu do czasu sie skusze to te jednodniowe.
Dlaczego domowy przecier pomidorowy ma sie nie nadawac? Ja to nawet przecieru nie robie. Po prostu miksuje pomidory i dodaje do zupy albo do sosu. Do smaku daje cytryne z sola i pieprzem. Ale to juz jest temat o pomidorach a nie o sokach biggrin
Zapisane
Editho
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 454

« Odpowiedz #4 : 31-07-2008, 10:06 »

Znam Panią , która pracuje w rozlewni Kubusia.  Cytuję jej wypowiedź
" Wolałabym pomyje wypić...szkoda ,ze matki nie wiedzą z czego to powstaje."
Zapisane

"Strach to grzech pierworodny i wszystko prawie zło na świecie wywodzi się z tego, że człowiek się czegoś boi,strach jest jak wąż, który oplata serce....."
Zulejka
« Odpowiedz #5 : 31-07-2008, 10:17 »

Najgorsze jest to, że te wszystkie matki są przekonane, że super dbają o swoje dzieci, jak im serwują jogurciki i soczki...
A reklamy i kolorowe magazyny robią im wodę z mózgów...

Sama byłam kiedyś przekonana, że się odżywiam super zdrowo: jogurt, albo ser na śniadanie + soczek w porze lunchu...
Teraz myślę o tym z przerażeniem...
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #6 : 31-07-2008, 10:20 »

W tym wszystkim, co mamy juz za soba najgorsze jest to ze teraz mamy swiadomosc.
Kiedys zylismy w blogiej nieswiadomosci i tez nie bylo najgorzej...    msn-wink
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #7 : 31-07-2008, 10:44 »

Dużo pustych kalorii i nieorganiczny wapń, no może trochę lepiej rzecz się ma z sokami pomidorowymi.
http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=716&sid=4d3b6d174f6c0b8c03db9062ac711646#4319
Zapisane
Gordon Freeman
« Odpowiedz #8 : 31-07-2008, 11:11 »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, szczególnie dla Editho msn-wink

I jeszcze jedno pytanko. Jak się ma sprawa domowych przetworów, jak np. kompoty, sałatki itp., które też są konserwowane przez pasteryzacje. Chodzi mi oczywiście o przetwory robione w domu a nie kupowane w sklepie. U mnie w domu jemy je prawie do każdego obiadu. Tylko nie mówcie mi że to też jest nic nie warte smile
Zapisane
Zibi
« Odpowiedz #9 : 31-07-2008, 15:49 »

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4492&sid=8b3e6db5a4a9deff5b3eaae24b98bfa9
Zapisane
Gordon Freeman
« Odpowiedz #10 : 01-08-2008, 08:46 »

:ok:
Zapisane
Metaldaw
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 09.08.2011
Skąd: UK
Wiadomości: 356

Emigrant

« Odpowiedz #11 : 29-04-2011, 12:05 »

Odświeżę by napisać, przez jakieś 2-3 lata zawsze moim śniadaniem był duży Kubuś lub Pysio, no bo to takie zdrowe i owocowe i błonnika tyle... ale po przeczytaniu obydwu książek mój pogląd na temat zdrowego odżywiania legł w gruzach...
Zapisane

MO, KB, ZZO.
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #12 : 06-09-2011, 11:50 »

Dodam swoje 3-grosze ...
U mnie to samo - kiedyś robiłem zakupy miesięczne i zwykle kupowałem około 15 litrów różnych soków w kartonach - i łudziłem się, że dbam o zdrowie swoje i najbliższych ..... 
To straszne jak zostaliśmy obłokami przez reklamy, lekarzy i cały ten medyczno-żywieniowy kołchoz.
Najstraszniejsze jest to, że np. jak mówię znajomym, że pijąc np. coca-colę wypijasz szklankę wody z 6 łyżeczkami cukru zmieszanymi z kwasem ortofosforowym (dla zobojętnienia słodyczy) oni nie słuchają. Kwas ortofosforowy pięknie wiąże kationy wapniowe i magnezowe i "wypłukuje" je z organizmu jak odkurzacz. Przyszli klienci suplementów gotowi. 
Zapisane
Aisha
Częsty gość
**

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 71

« Odpowiedz #13 : 06-09-2011, 14:10 »

Ja naprawdę polecam coca-colę jeżeli mamy do czynienia z zardzewiałą śrubą - nic tak nie żre rdzy! Wiem, iż coca-cola wlana do sedesu jest w stanie oczyścić kamień, który tworzy się pod linią wody, próbowałam, trzeba zostawić tylko na około 24 godziny, potem lekko umyć szczotką do wc i finito :-) żaden Domestos niepotrzebny!
Mój mąż pracował kiedyś (praktyki studenckie) w przetwórni pomidorów i jabłek - pomidory na przecier i sok, jabłka na "wino" - do tej pory nie tknie soku z kartonu. Nieważne było, czy pomidor spleśniały, zgniły czy robaczywy - wszystko szło do produkcji. Potem dodaje się soli, substancji smakowych i pycha - zdrowy przecier NATURALNY.
Jeżeli ktoś zna smak prawdziwego, żywego soku z marchwi (z sokowyciskarki) nie nabierze się na Kubusie czy Pysie - smakują bardzo sztucznie.


No, i teraz jest git. Napisałaś prawidłowo msn-wink // Solan
« Ostatnia zmiana: 06-09-2011, 14:17 wysłane przez Solan » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!