Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 00:43 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Katabolizm-anabolizm  (Przeczytany 11775 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« : 01-08-2008, 12:42 »

Wszak katabolizm to wyzwalanie energii, nic innego. Gdyby podział na szybkich i wolnych spalaczy miał jakiekolwiek racjonalne przesłanki, to wówczas od "wolnych spalaczy" wiałoby chłodem, a od "szybkich spalaczy" można by się poparzyć, jeśliby się sami nie spalili z tego gorąca. Oto kolejny dogmat tej sztuki tajemnej, roszczącej sobie prawo do miana nauki, który ktoś sobie wymyślił ot tak, kręcąc kozy z nosa na zgrabne kuli.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Beata M.
« Odpowiedz #1 : 01-08-2008, 14:09 »

Do jakiegoś  czasu ,byłam swięcie przekonana ,że częste chodzenie do toalety jest oznaką dobrej przemiany materii ,aż w książce ostatniej przeczytałam ,że jedno z drugim nie ma nic wspólnego,a nawet zbyt częste odwiedziny świadzczą być może o jakiś problemach z przetwarzaniem miazgi .Zastanawiam się ile jeszcze rzeczy w ten sposób postrzegamy ,mylimy jedno z drugim.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 01-08-2008, 15:39 »

Metabolizm to przemiana materii na energię (katabolizm) albo materię (anabolizm). Gdy zastosować tutaj prawo Einsteina (energia jest równa iloczynowi masy i prędkości światła do kwadratu) to osoby z szybkim metabolizmem albo powinny osiągać rozmiary piramid, albo osiągnąć drugą prędkość kosmiczną.
« Ostatnia zmiana: 04-02-2016, 17:01 wysłane przez Gloria » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Phantom
« Odpowiedz #3 : 01-08-2008, 15:51 »

W takim razie nie istnieje podział na szybki i wolny metabolizm? bo w innym temacie już się pytałem zibiego o kwestie metabolizmu i czynników determinujących go jak wiek, wzrost, ilośc mięśni i tkanki tłuszczowej oraz aktywność fizyczna. Czy mogłbym prosić o naprostowanie mojego poglądu na tę kwestię?
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #4 : 01-08-2008, 16:28 »

Znam dziewczynę, która "wysyła paczkę" raz w tygodniu (!!) a jest szczupła, tylko ma taką oponkę na brzuchu.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Tereska
« Odpowiedz #5 : 03-08-2008, 23:29 »

Cytat od: Mistrz
Wszak katabolizm to wyzwalanie energii, nic innego. Gdyby podział na szybkich i wolnych spalaczy miał jakiekolwiek racjonalne przesłanki, to wówczas od "wolnych spalaczy" wiałoby chłodem, a od "szybkich spalaczy" można by się poparzyć, jeśliby się sami nie spalili z tego gorąca. Oto kolejny dogmat tej sztuki tajemnej, roszczącej sobie prawo do miana nauki, który ktoś sobie wymyślił ot tak, kręcąc kozy z nosa na zgrabne kuli.

Całkowicie się w tym poglądem zgadzam, zwłaszcza, że mam w otoczeniu osobę, która ma regularne załatwianie sprawy kilkakrotnie w ciągu dnia, a jest   GRUBA
I na to wszystko jeden lekarz - uwaga: - zaproponował jej, by napisała książkę o tym, jak się odżywia, bo to jak wydala zasługuje na publikację.. Co za bzdura!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #6 : 04-08-2008, 09:45 »

Cytat od: "Tereska"
Całkowicie się w tym poglądem zgadzam, zwłaszcza, że mam w otoczeniu osobę, która ma regularne załatwianie sprawy kilkakrotnie w ciągu dnia, a jest GRUBA
Pani jak zwykle niczego nie zrozumiała i pisze od rzeczy. Czy mogłaby Pani nie zaśmiecać forum swoimi błahymi sprawami? Jeśli się czegoś nie wie, to lepiej zmilczeć.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tereska
« Odpowiedz #7 : 06-08-2008, 02:07 »

Tak Panie Józefie. Jak zwykle niczego nie zrozumiałam. Postaram się nie zaśmiecać forum postami nic nie wnoszącymi. Tylko czasami nie mogę przejść obok. Będę się bardziej pilnować!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!