Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 15:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Męty w oczach  (Przeczytany 117747 razy)
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #60 : 01-05-2012, 19:39 »

Cytat
Cytat
Ciało szkliste zasilane jest surowicą zawierającą, jak wiadomo, sporą ilość przeciwciał, które mogą wchłonąć męty. Warunkiem jest, by surowica nie zawierała toksyn, bowiem wówczas ilość mętów zwiększa się.
To teraz pytanie oczywiste. Dlaczego na to nie wpadła masa medyków, naukowców na całym świecie?
Właściwie to ciągle oczekuję na odpowiedź na to pytanie. Skąd to jest wytrzaśnięte.

To na światowym forum mętów w ciele szklistym tego nie wiedzą?
Zapisane

Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #61 : 01-05-2012, 19:52 »

Cytat
To na światowym forum mętów w ciele szklistym tego nie wiedzą?
Chyba nie. Bo ludzie tam nie wierzą w żadne oczyszczanie i tym podobne. Piszą że jedynym rozwiązaniem na męty jest FOV czyli Wikrektomia.
Zapisane
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #62 : 01-05-2012, 19:54 »

Cytat
Ktoś na forum pisał o kroplach do oczu z kory dębu. Szukałam w necie, ale nic takiego nie znalazłam.
Rzeczywiście ktoś pisał o takowych kroplach, ale jakieś one tajemnicze są.
Zapisane
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #63 : 04-05-2012, 10:43 »

Cytat
Ciało szkliste zasilane jest surowicą zawierającą, jak wiadomo, sporą ilość przeciwciał, które mogą wchłonąć męty. Warunkiem jest, by surowica nie zawierała toksyn, bowiem wówczas ilość mętów zwiększa się.

Widzę, że średnio się ktokolwiek kwapi do obrony tej tezy. Pozdrawiam
Zapisane
Marcimix
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #64 : 05-05-2012, 11:18 »

Tak wyglądaja moja męty w oku, mniej więcej oczywiście: http://youtu.be/DjFtu9UJf6I?t=3s Wyczytałem na amerykańskich forach że pozbywając się glutenu w swojej decie, możemy całkowicie pozbyć się tego świństwa.
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #65 : 05-05-2012, 16:53 »

Cytat
Tak wyglądaja moja męty w oku, mniej więcej oczywiście
Ja mam takie same (mniej więcej oczywiście smile), ale nauczyłam się ich nie zauważać.
Gdzieś kiedyś wyczytałam, że optymistę i pesymistę można poznać nie myjąc okien. Pesymista zobaczy brudną szybę, a optymista nawet jej nie zauważy, bo będzie patrzył na piękny krajobraz za oknem. Tak samo może być z mętami smile
Zapisane
Mrówka
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 64
MO: 01.03.2010
Skąd: Mazowsze Płn-zach.
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #66 : 05-05-2012, 18:21 »

Tym razem amerykańskie fora (przynajmniej w moim przypaku) nie kłamią.
Zapisane

Pomyśl nim zadziałasz, ale wpierw sobie to wymarz. Think before acting, dream before thinking.
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #67 : 06-05-2012, 08:49 »

Mrówka proszę o szczegóły. W jakim sensie nie kłamią ? Czy mianowicie w takim, że gdy odstawiłeś gluten to męty zniknęły ? msn-wink Pozdrawiam
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #68 : 06-05-2012, 13:39 »

Mrówka, zniknęły Ci męty w oczach, gdy odstawiłeś gluten? Ja nie jem glutenu trzy lata, ale w oczach mętów jakby więcej. Być może trwa intensywne "oczyszczanie", bardzo chcę, żeby tak było.
Może "skupiły się" i wyjdą w dwuszeregu?
Opisz to trochę bardzo proszę.
Chyba, że jest tak, że optymistycznie je ignorujesz i ich nie widzisz.
Cały czas tak robię /ignoruję/, ale już mnie to wkurza, myślę, że to trudna sprawa.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #69 : 06-05-2012, 19:06 »

A jak to są pasożty brr.. oglądałam kiedyś taki filmik na necie jak się wkońcu do niego dogrzebie to wkleje.
Zapisane
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #70 : 06-05-2012, 20:15 »

E tam...
Mety dokładnie takie, jak na filmiku cytowanym powyżej przez Marcimix, czyli:
http://youtu.be/DjFtu9UJf6I?t=3s
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #71 : 07-05-2012, 21:23 »

Cytat
Wyczytałem na amerykańskich forach że pozbywając się glutenu w swojej decie, możemy całkowicie pozbyć się tego świństwa.
A któreż to fora ? Pozdrawiam
Zapisane
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #72 : 10-05-2012, 14:27 »

 
Cytat
Mrówka proszę o szczegóły. W jakim sensie nie kłamią ? Czy mianowicie w takim, że gdy odstawiłeś gluten to męty zniknęły ? Pozdrawiam

Ponawiam pytanie. Mrówka prosimy o szczegóły.
Zapisane
Marcimix
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #73 : 10-05-2012, 20:22 »

Cytat
Wyczytałem na amerykańskich forach że pozbywając się glutenu w swojej decie, możemy całkowicie pozbyć się tego świństwa.
A któreż to fora ? Pozdrawiam

Ach, ja też jestem zrozpaczony swoimi mętami, w świetle są dokładnie jak na filmiku. Przegooglowałem chyba cały internet. Nie będę podawał całej historii swojego wyszukiwania, bo robię to na przeróżnych urządzeniach wpisując przeróżne hasła od smartphonów po notebooki znajomych i wiesz co? Tego chyba nie da się pozbyć w jakiś racjonalny sposób.  

Koszmar, nie przejmuj się tak. Z pewnością mam więcej tego świństwa od jednego "małegomęcika"

« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 20:52 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #74 : 10-05-2012, 21:12 »

Cytat
Tego chyba nie da się pozbyć w jakiś racjonalny sposób.  
Powiem tak. Dlatego tak drążę ten temat. Padło tu, w tym temacie, cytowane już nie raz zdanie :
Cytat
Ciało szkliste zasilane jest surowicą zawierającą, jak wiadomo, sporą ilość przeciwciał, które mogą wchłonąć męty. Warunkiem jest, by surowica nie zawierała toksyn, bowiem wówczas ilość mętów zwiększa się.
Mistrz, a także Baird napisali, że pozbyli się tego czegoś z oczu i nawet nie zauważyli kiedy. Teraz uwaga przeklejam posta z innego tematu z tego forum napisanego przez Machosa :
Cytat
Człowiek łatwo zapomina, więc przeniosę to na "papier" i napiszę, że mętów w oczach już prawie nie mam. Sześć lat temu na początku drogi do zdrowia widziałem ich pełno, utrudniały w patrzeniu na cokolwiek. Musiałem się wtedy przyzwyczaić, bo co miałem zrobić. A tu proszę, jednak organizm sobie z nimi poradził.

Przypomniało mi się, bo tak dobrze mi się niebo obserwowało ostatnio.

Jako że pokrętna medycyna mówi, że z wiekiem mętów przybywa, przyczyn nawymyślanych, pokrętnych można znaleźć na każdej medycznej stronie, to postanowiłem sprawdzić, który mechanizm wydalania mętów z oka udrożniłem.

Szpera się, tak więc za kilka momentów ciąg dalszy.
kolejny post
Cytat od: Eljot  18-05-2011, 14:00
Ciekaw jestem, bo moje męty ani drgną.
Cytat
Nie wymyślę nic lepszego od mojego, mądrzejszego ode mnie organizmu, tak więc nam pozostaje uzbroić się tylko w ciepliwość i cierpliwie czekać, aż męty organizm usunie. Potrzeba czasu. Zdrowienie jest procesem i nie pośpieszymy niczego. Analogią niech będzie ciąża, która trwa u człowieka 9 miesięcy, bo tak nam dała natura. Ze zdrowieniem jest tak samo.

Jedynie interesował mnie mechanizm napływu toksyn i niemożność ich wydalenia z wielu miejsc odkładanych w komorach oka w ciele szklistym. Jedna z przyczyn, ale nie jedyna, toksyny cieczy wodnistej.

http://www.soczewkikontaktowe.pl/poradnikanimowany/anatomiaoka.swf
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ciecz_wodnista

Kolejny to ciało szkliste magazynujące męty (toksyny) nieusunięte przez ciecz wodnistą i pozostałe z siatkówki.

http://portalwiedzy.onet.pl/62353,,,,cialo_szkliste,haslo.html

Zanieczyszczeń dopełnia obraz przewlekłych zatok, gdzie toksyny, w tym grzybica dociera poprzez przewód nosowo-łzowy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kanalik_%C5%82zowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Woreczek_%C5%82zowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Przew%C3%B3d_nosowo-%C5%82zowy

Światło, obrazy które widzimy, przechodzi przez soczewkę, dalej przez ciało szkliste z mętami do czpoków i pręcików siatkówki. Odbierają obraz z mętami. Ponieważ ciało szkliste jest glaretowate i pod ciśnieniem, utrudniona jest ewakuacja mętów z oka, dlatego tak długo trwa proces oczyszczania niezależny od nas a jedynie od organizmu.
Plus ktoś tu pisał, że pozbycie się glutenu mu pomogło. Także to daje nadzieję. Mnie daję. I razem możemy rozwiązać problem tego dziadostwa. Dlatego zapraszam do dalszej dyskusji.
« Ostatnia zmiana: 10-05-2012, 22:08 wysłane przez Malymecik » Zapisane
Marcimix
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 6

« Odpowiedz #75 : 10-05-2012, 21:35 »

Zakraplał ktoś nos alocitem? Jak tylko poczuje sie lepiej po psychotropach.... Zastosuje się do obu książek Pana Słoneckiego smile
Zapisane
Malymecik
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14.04.2012
Wiadomości: 20

« Odpowiedz #76 : 10-05-2012, 21:40 »

Cytat
Tego chyba nie da się pozbyć w jakiś racjonalny sposób
Sam napisałeś, że wyczytałeś, że można się tego pozbyć poprzez odstawienie glutenu. Czy to nie jest racjonalny sposób ? Jeżeli to miałoby zadziałać, to według mnie jest nawet super racjonalny sposób. Jeżeli jeszcze na tych amerykańskich forach, które czytałeś ktoś pisał, że pozbył się tego poprzez ostawienie glutenu to też super. Każda informacja pozytywna warta jest napisania, wspomnienia o niej itp. Ja gdzieś czytałem, że komuś pomógł włoski vitreoxigen, jakiejś dziewczynie vitroft polski, ale wielu te preparaty nic nie dały. Tak jak tu wcześniej pisałem kto wie czy nie zadziałał efekt zniknięcia mętów pokrwotocznych po prostu, a kto wie czy to nie jakieś placebo zadziałało. Pozdrawiam
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #77 : 15-10-2016, 19:59 »

Minęło ponad 4 lata od ostatniego wpisu. Czy jeszcze ktoś z tego wątku pozbył się tych wrednych mętów? Może zna jakiś skuteczny naturalny sposób.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #78 : 15-10-2016, 21:51 »

Moje męty pojawiły się wraz z oczyszczaniem, więc mam nadzieję, że nadejdzie kiedyś ten moment, gdy same znikną. Ich ilość jest zależna wprost proporcjonalnie do nasilenia oczyszczania.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 667

« Odpowiedz #79 : 15-10-2016, 23:00 »

Ja miałem całe życie męty w oczach. Dopiero trafiając na Biosłone dowiedziałem się, że takie coś ma nazwę. smile
Zniknęły nawet nie wiem kiedy.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!