Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 16:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Męty w oczach  (Przeczytany 117182 razy)
Gosia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 60
MO: 12.02.2011
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 118

« Odpowiedz #80 : 18-10-2016, 16:26 »

Moje męty też zniknęły nie wiadomo kiedy. Ja bardzo długo zakraplałam nos alocitem, żeby pozbyć się ropnej krosty pod górną powieką i przy okazji zniknęły też męty.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #81 : 18-10-2016, 17:21 »

No, charakterystyczny sposób zdrowienia, są objawy chorobowe i nagle ich nie ma. Z tym, że nie wszytkie i nie u wszystkich znikną, ale próbować warto.
Mnie sporo zniknęło, mimo kiepskiego prowadzenia się, więc ktoś przestrzegający ściśle zaleceń powinien mieć łatwiej.
Zapisane
Mariusz90
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #82 : 10-04-2017, 20:51 »

Czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że zakraplanie nosa Alocitem pomaga w przypadku mętów?

Sam mam męty, których ilość gwałtownie zwiększyła się prawdopodobnie po okresie silnego stresu. Jestem ciekawy jaki jest mechanizm powstawania mętów w ten sposób.

Z tego co się dowiedziałem, ciało szkliste ma postać galaretowatej substancji  składającej się głównie z wody oraz niewielkiej ilości kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Kolagen tworzy włókna, których zagęszczenie w ciele szklistym jest różne w różnych obszarach ciała szklistego. Włókna te są od siebie odseparowanie kwasem hialuronowym, który wiąże wodę. Z wiekiem, lub pod wpływem innych nieznanych mi czynników, ciało szkliste staje się bardziej "płynne", traci wodę (i prawdopodobnie kwas hialuronowy), co powoduje, że włókna kolagenowe przyciągają się do siebie i zlepiają się w większe skupiska - zachodzi agregacja kolagenu. Czy da się ten proces odwrócić? Nie mam pojęcia confused

Do tej pory udało mi się zebrać następujące nieinwazyjne metody na męty (skuteczność niepotwierdzona):
1. Zakraplanie nosa Alocitem + suplementacja jodem
2. Urynoterapia -ktoś na forum o tym wspominał, mocz do kieliszka, kieliszek na oko i otwarcie powieki
3. Umiarkowany Sungazing czyli bezpośrednie patrzenie na słońce - w czasie max do 1 godziny po wschodzie słońca lub najwcześniej godzinę przed zachodem słońca; chodzi tutaj o to, aby intensywność promieni słonecznych nie była zbyt duża. Jaki dokładnie jest mechanizm tego zjawiska? Może światło podczerwone, albo ultrafioletowe potrafi rozbić kolagenowe zbitki?
4. Vitreolent (jodek potasu), Vitroft(L-lizyna) - ponoć mało skuteczne.
5. Wodna głodówka, tzw. "Water Fasting" - w anglojęzycznej części internetu można znaleźć ludzi twierdzących, źe taka głodówka (10-dniowa) dużo im pomogła.
« Ostatnia zmiana: 10-04-2017, 20:57 wysłane przez mariusz90 » Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!