Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 13:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sztuczna suplementacja w okresie ciąży  (Przeczytany 10817 razy)
Shpeelka
« : 11-08-2008, 09:22 »

Panie Józefie, może Pan zerknąć na ten topik? Interesuje mnie Pana zdanie

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=4458#41512
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 11-08-2008, 09:42 »

Rozum bez wiedzy nie bywa pomocny w rozwiązywaniu problemów i łacno zamienia sie w owczy pęd. W zasadzie zapotrzebowanie organizmu na kwas foliowy (witaminę B9) jest niewielkie i łatwo je pokryć odżywiając się wg zasad zdrowego odżywiania. Mówimy tutaj o zaopatrzeniu organizmu na jego potrzeby metaboliczne, zwanym przyswajaniem.
Prócz potrzeb metabolicznych, kwas foliowy, razem z wapniem organicznym, jest substancją najczęściej używaną przez organizm do neutralizacji toksyn. Toteż nieprawidłowe odżywianie oraz wzrost toksemii, jako następstwo istnienia w przewodzie pokarmowym nadżerek, są czynnikami zwiększającymi zapotrzebowanie na kwas foliowy kilkudziesięciokrotnie. W tej sytuacji łatwo dochodzi do niedoboru kwasu foliowego, a to skutkuje długotrwałym przebywaniem w płynach ustrojowych - krwi i limfie zwiększonej ilości toksyn, co w konsekwencji może spowodować uszkodzenie tkanek organizmu, a tkanki płodu rozwijającego się w łonie matki są szczególnie na takie uszkodzenie narażone.
Lobby, zamiast wskazać przyczynę wzrostu zapotrzebowania organizmu na kwas foliowy, woli go sprzedawać.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Shpeelka
« Odpowiedz #2 : 11-08-2008, 09:53 »

Czy osoba, ktora pije MO od powiedzmy 3 lat i zdrowo sie odzywia, prowadziw  miare zdrowy tryb zycia  moze bez obaw starac sie o dziecko?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 11-08-2008, 09:59 »

Cytat od: "Shpeelka"
Czy osoba, ktora pije MO od powiedzmy 3 lat i zdrowo sie odzywia, prowadziw miare zdrowy tryb zycia moze bez obaw starac sie o dziecko?
Cóż. Wszystko zależy od stanu wyjściowego, ale jeśli badanie morfologii krwi oraz ogólne samopoczucie nie wykazują żadnych zastrzeżeń, to uważam, że tak.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asicyna
« Odpowiedz #4 : 11-08-2008, 13:24 »

Ja akurat zdecydowałam się na branie kwasu foliowego. Ale dodam, że cały czas leczę się mieszanką ziołową na pęcherz. Zapewne wiąże się to ze wzmożonym obciążeniem organizmu, także pozwoliłam sobie na taką ekstrawagancję, chociaż staram się dostarczać wszystkich, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu kobiety ciężarnej, składników z pożywienia.

A poza tym trafiłam na mądrą Panią Doktor (naprawdę!). Sama ją zapytałam, czy mam dodatkowo wspomagać się jakimiś preparatami witaminowymi itd. (czasem taki diabełek przekorny się we mnie budzi) i ku mojemu miłemu zaskoczeniu, Pani Doktor powiedziała, że absolutnie nie - mam dobre wyniki krwi i moczu, mam się racjonalnie odżywiać i zapomnieć o jakichkolwiek tabletkach!

 smile
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 11-08-2008, 13:30 »

No właśnie. Do ludzi jeszcze jakoś nie dotarło, że tabletki są albo chemiczne = szkodliwe, albo naturalne jak cukier w kostkach = tak samo szkodliwe. Warto by podać namiary na tę Panią Doktor.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Asicyna
« Odpowiedz #6 : 12-08-2008, 07:52 »

smile  Oczywiście, że podam. Zawsze tą panią ginekolog wychwalam pod niebiosa. Szczególnie po przypadku, gdy inny lekarz ginekolog stwierdził, że mam pierwszy typ policystycznych jajników i będę mieć problemy z zajściem w ciążę - nastraszył mnie i wysłał na dziesiątki badań krwi. Okazało się to wierutną bzdurą, a ta Pani Doktor, po przeprowadzeniu rozmowy ze mną, obejrzeniu wyników od razu określiła moje dolegliwości - jako super-owulację po prostu.

A teraz, jak jestem w ciąży, objaśniła mi wszystko na spokojnie - z czego należy zrezygnować (sporty ekstremalne lub urazowe, stres, unikanie pól magnetycznych), a na co zwrócić szczególną uwagę (nie rezygnować ze sportu, przebywać jak najczęściej na świeżym powietrzu i zdrowo się odżywiać).

Tak więc wszystkie Olsztynianki zachęcam do wizyty u
Pani Doktor Beaty Majewicz:
Gabinet prywatny: ul. Polna 1a,
10-059 Olsztyn,
tel. 089/527 09 63,
kom. 691 784 933.

Jest jeszcze gabinet zarejestrowany na NFZ, tel. 089/522 21 59, ale tam na wizytę czeka się niestety dwa miesiące.
 Smutny
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!