Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 23:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zakwaszenie organizmu  (Przeczytany 40954 razy)
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« : 04-09-2008, 19:06 »

Cytat od: Mistrz
Cytat od: "Julia Ciesielska"
Mam pytanie do Mistrza-czy długotrwałe picie soku z cytryny może byc przyczyną powstawania choroby Alzheimera (inform. od lekarza)
Może coś w tym być. Zastanówmy się, kto pije sok z cytryny w dawkach terapeutycznych. Są to rzecz jasna osoby mające problemy z zakwaszeniem organizmu, które niwelują (maskują) "czymś" zasadotwórczym. Ponieważ przyczyna zarówno zakwaszenia organizmu i choroby Alzheimera jest ta sama, to nie dziwota, że żyjąc sobie w błogiej nieświadomości i pijąc sok z cytryny, wreszcie jakaś łatka puszcza i w grupie osób zasadujących organizm sokiem z cytryny notuje się większy odsetek chorych, niż w innych grupach. Ja nie polecam picia soku z cytryny w celu odkwaszenia organizmu.



Nieszczelny układ pokarmowy przyczyną nadmiernej toksemii i braku witamin ok a jaka jest przyczyna zakwaszenia organizmu bo nie przypominam sobie. Sądziłam, że niewłaściwe żywienie, ale może jest coś o czym nie wiem? Sądziłam, że właśnie odkwaszanie za pomocą cytryny jest ok, bo uważałam, że przyczyną zakwaszenia jest niewłaściwe żywienie oraz stres.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 04-09-2008, 23:08 »

No, mniej więcej. Przyczyn zakwaszenia organizmu zwanego kwasicą metaboliczną jest nieco więcej. Niemniej jednak owe przyczyny istnieją, natomiast podnoszenie pH przy pomocy środków alkalizujących krew ich nie usunie. Z kolei tak prozaiczna przyczyna, jak nieprawidłowe odżywianie, skutkuje wieloma innymi konsekwencjami, nie tylko spadkiem pH krwi. Zatem właściwe jest usunięcie owej przyczyny po to, by kwasowość krwi mieściła się między 7,35 a 7,45 bez alkalizowania. Posłużmy się przykładem mięsa, które ewidentnie zakwasza krew. Gdy do niego dodamy warzywa mające właściwości alkalizujące, wówczas otrzymamy zrównoważone pH w granicach normy fizjologicznej i nie będziemy musieli maskować przyczyny kwasicy pijąc soku z cytryny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #2 : 04-09-2008, 23:47 »

Cytat od: "biedrona"
a jaka jest przyczyna zakwaszenia organizmu

odpowiadasz sobie sama, Biedronko
Cytat od: "biedrona"
toksemii

Na zobojętnienie każdej cząsteczki toksyny pobierany i wiązany jest wapń organiczny, a on jest silnie zasadotwórczy. Jak jest dużo toksyn w organiźmie, to ciągle mamy za mało tego pierwiastka (jak za mało go dostarczymy, to jest pobierany z kości).
Cytat od: Mistrz
Ponieważ przyczyna zarówno zakwaszenia organizmu i choroby Alzheimera jest ta sama

a my wiemy jaka,  smile : toksemia.
Można to ładnie zobrazować na zbiorach,  msn-wink : zbiór chorych na Alzheimera zawiera się w zbiorze zatoksycznionych,  naughty , a oba są rozłączne ze zbiorem zdrowych,  biggrin
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #3 : 05-09-2008, 10:37 »

Cytat od: Mistrz
Posłużmy się przykładem mięsa, które ewidentnie zakwasza krew. Gdy do niego dodamy warzywa mające właściwości alkalizujące, wówczas otrzymamy zrównoważone pH w granicach normy fizjologicznej i będziemy musieli maskować przyczyny kwasicy pijąc soku z cytryny.


Mistrzu chyba wdarł się chochlik i brakuje
nie będziemy musieli maskować przyczyny
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #4 : 05-09-2008, 11:39 »

Cytat od: "piotr"
Mistrzu chyba wdarł się chochlik i brakuje
nie będziemy musieli maskować przyczyny

Tak, rzeczywiście wdarł się Chochlik. Dzięki.

Ps. Chochlik to imię krasnoludka przestawiającego zecerom czcionki, i pisze się dużą literą. Rzeczywiście skubaniec musi tu grasować...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #5 : 05-09-2008, 16:58 »

Dziekuję ale jakaż jest różnica w między jedzeniem alkaizującej cytryny a jedzeniem alkaizujących surówek.. to i to pochodzi z zewnątrz.

Dodano

Myślę, że mam bardzo zakwaszony organizm. Jem mnóstwo jaj i mięsa, surówki też jem, ale ostatnio zasuwa mi z buzi. To chyba przez to. W sumie nie mam pomysłu co z tym zrobić. Jeść więcej surówek... może cebulii? Myślałam, że też cytryny. Ale jeśli to tapeta, to co?
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Zibi
« Odpowiedz #6 : 05-09-2008, 19:00 »

Wywar z obierzyn ziemniaka, arbuzy, natka, seler.

Ale, po co poganiać organizm, rób swoje i może trochę więcej warzyw surowych niż mięsiwa zjadaj. Do osiągnięcia sukcesu, czyli zdrowia, jest potrzebny czas i cierpliwość. Potrzeba bowiem około 3 lata - na wymianę zdefektowanych komórek na nowe. Innej drogi nie ma. A każde popędzenie remontu organizmu, może okazać się prowizorką a przy okazji powrotem do chorób.
« Ostatnia zmiana: 03-11-2011, 15:43 wysłane przez Zibi » Zapisane
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #7 : 05-09-2008, 19:14 »

Cytat od: biedrona
ale jaka jest różnica między jedzeniem alkaizującej cytryny a jedzeniem alkaizujących surówek
nie ma żadnej
jak i tutaj:
Cytat od: Zibi
Wywar z obierzyn ziemniaka, arbuzy, natka, seler.

Cytat od: biedrona
Ale jeśli to tapeta, to co?
Dziobkiem do przodu, cierpliwość z MO popłaca,  biggrin
Czasami coś można zatapetować, ale z umiarem i nie należy zapominać, że pod tapetą mogą przebiegać różne procesy niewidzialne dla oka, a doprowadzające do ruiny dom bez fundamentów...
« Ostatnia zmiana: 03-11-2011, 15:43 wysłane przez Zibi » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #8 : 06-09-2008, 07:53 »

Cytat od: "biedrona"
Dziekuję ale jakaż jest różnica w między jedzeniem alkaizującej cytryny a jedzeniem alkaizujących surówek.. to i to pochodzi z zewnątrz.


Taka że surówki powinniśmy jeść z pokarmów, które rosną koło nas, w przeciwieństwie do cytryn, które nie są naszym naturalnym pokarmem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #9 : 06-09-2008, 08:13 »

Cytat od: "biedrona"
Myślę, że mam bardzo zakwaszony organizm. Jem mnóstwo jaj i mięsa, surówki też jem, ale ostatnio zasuwa mi z buzi. To chyba przez to. W sumie nie mam pomysłu co z tym zrobić. Jeść więcej surówek... może cebulii? Myślałam, że też cytryny. Ale jeśli to tapeta, to co?
To nic. W uzasadnionych przypadkach, w ramach kuracji, można. Mnie chodzi o to, by nie popełniać na co dzień błędów żywieniowych, a  konsekwencje tych błędów tapetować sokiem z cytryny.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tobi
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 72
MO: 1.08.2008
Skąd: Zana
Wiadomości: 50

« Odpowiedz #10 : 09-09-2008, 20:38 »

Znalazłem kiedyś u Gumowskiej informację, że silne alkalizujące działanie ma suszona morela, kiszony ogórek i kiszona kapusta, pewnie wiecie ale jest na temat. Bardzo często jem własnie suszoną morelę, ogórki małosolne, a zimą co drugi niemal dzień kiszoną kapustę i sok z tej kapusty na zmianę z kiszonymi ogórkami. Odkąd to robię z  buzi mi nie "zasuwa" , a zasuwało, co  wskazywałoby biedroneczko na brak zakwaszenia, pozdrawiam.  smile
ps. Suszona morela jest kopalnią betakarotenu, pewnie też wiecie ale...,aha, a ile w kapuście i ogórkach (kiszonych oczywiście) bakterii probiotycznych, ho, ho !
Zapisane

MIŁOŚĆ jest najpiękniejszą wartością a WOLNOŚĆ najważniejszą...
fiona50
« Odpowiedz #11 : 09-09-2008, 20:50 »

No to jak tak uwielbiasz kapuste kiszona i ogorki kiszone to wrzuc do wyszukiwarki.Mikstura Jonizatora lub Mieszanka Sobolewskiego. Tam jest dopiero kopalnia wiedzy na temat kiszonek
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #12 : 10-09-2008, 09:25 »

Dziękuję za odpowiedź. Chodzi o to, że odkwaszanie organizmu sokiem z cytryny nie jest złe, jeśli oprócz tego stosuje się do zasad zdrowego odżywiania i dostarcza jedzienie o odpowiedniej równowadze kwasowo-zasadowej. Wtedy organizm jest w równowadze. A jeść źle i wspomagać się cytryną to tak jakby palić papierosy a potem iść dla zdrowia do "komory tlenowej" czy różnych takich.
Między odkwaszaniem organizmu cytryną a jedzeniem mięsa z surówkami jest taka różnica, że te drugie dodatkowo ułatwiają trawienie i sprawiają, że organizm jest w dobrej formie, wtedy się tą formę utrzymuje a nie ją naprawia.

Dodano

Zakładając oczywiście, że dobrze zrozumiałam.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 10-09-2008, 09:30 »

Właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nasz organizm jest rzeczywiście idealnie przystosowany do życia. Tylko trzeba go rozumieć i słuchać, co nam mówi. Wówczas sam potrafi sobie wyregulować wewnętrzną homeostazę. Jeśli tak nie jest, bo trzeba coś kombinować - badać poprawiać, regulować, dodawać, ujmować, pilnować, to znaczy, że nie mamy zaufania dla własnego organizmu, a zamiast tego dajemy posłuch oszołomom; rzekomym naukowcom, którzy twierdzą, że co tam natura... Ona się myli, bo odkrycia naukowe mówią zupełnie coś innego.
Ja nie mogę się nadziwić, że ludzie są w stanie na swoim organizmie przeprowadzać eksperymenty zwane programami żywieniowymi. I tak na przykład jadają codziennie, w ściśle określonych porach: 9 dkg mięsa, 17 dkg kaszy, dwa jajka, 3 żółtka i do tego wypijają ściśle odmierzoną ilość wody. Przecież zapotrzebowanie energetyczne organizmu zależy od bardzo wielu czynników i jest inne każdego dnia, a o tym informuje nas po prostu głód i pragnienie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Freddy
« Odpowiedz #14 : 11-01-2011, 17:15 »

Posłużmy się przykładem mięsa, które ewidentnie zakwasza krew. Gdy do niego dodamy warzywa mające właściwości alkalizujące, wówczas otrzymamy zrównoważone pH w granicach normy fizjologicznej
Zapytam o kwestię nurtującą mnie od jakiegoś czasu a mianowicie, jak to jest, ze jedzenie może zakwasić albo uzasadowić, skoro trawienie odbywa się poza organizmem? Mówi się, ze białko zakwasza, ale przecież w normalnych warunkach białko nie dostaje się do krwi. Owszem, organizm musi wytworzyć środowisko kwaśne do strawienia mięsa, ale dzieje się to w żołądku, czyli poza wewnętrznym środowiskiem. Do krwiobiegu dostają się aminokwasy. Czy one zakwaszają?
Gdzie jest błąd w moim rozumowaniu?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #15 : 11-01-2011, 20:35 »

Zakwaszenie organizmu zwie się kwasicą metaboliczną, co wskazuje, że pochodzi ono od metabolitów, czyli produktów przemiany materii.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Freddy
« Odpowiedz #16 : 11-01-2011, 21:26 »

Panie Mistrzu, proszę wybaczyć, ale nie mam tak lotnego umysłu jak Pan, bo nie piję tak długo mikstury i nadal nie rozumiem, tzn. rozumiem, tylko nie o to mi chodziło. Chodzi o powiedzenie, że białko zakwasza a warzywa, wręcz przeciwnie. Co do warzyw, to jest to sytuacja jasna, bo zawierają minerały a te, jak wiadomo, odkwaszają. Chodzi mi o białko, w jaki sposób ono zakwasza?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #17 : 11-01-2011, 23:49 »

Nic prostszego, jak wyguglać to: http://www.drmichalak.pl/data/biochemia_w4.htm a także to: http://www.drmichalak.pl/data/rownowagakwasowa1.htm
« Ostatnia zmiana: 11-01-2011, 23:55 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Freddy
« Odpowiedz #18 : 12-01-2011, 00:04 »

Dziękuję
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #19 : 12-01-2011, 00:16 »

Ciekawi mnie, co Pan z tego zrozumiał.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!