Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 21:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapalenie pęcherza po raz kolejny  (Przeczytany 55937 razy)
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #40 : 07-01-2012, 18:35 »

Cytat
(stosuję okłady z soli i płukanie octem jabłkowym oraz piję serwatkę).
Wero, małymi kroczkami do zdrowia. Chciałabym mieć dostęp do serwatki, tylko nigdzie nie mogę dostać. Jeśli chodzi o Nefrosept, radzę Ci, żebyś piła. Jeśli jakiś narząd domaga się pomocy, należy mu pomóc. Sama uznasz, czy Ci służy.
Miałam wcześniej nadciśnienie, okresowo problemy z pęcherzem, kiedyś na medycynie ostre zapalenie nerek leczone lekami. Oczyszczałam też układ moczowy innymi ziołami, ale to już inna bajka. msn-wink
Lady, czy picie ziół na oczyszczenie dróg moczowych może wspomóc proces zdrowienia? Ja wprawdzie nie mam większych problemów z pęcherzem, ale odnoszę wrażenie, że mój układ krążenia jest obciążony toksynami i stąd czasowe zasłabnięcia i kołatania serca. Jakie zioła Ci pomogły?
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 18:44 wysłane przez Amelia » Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #41 : 07-01-2012, 18:38 »

Odstawiłam zupełnie glutaminian sodu, wcześniej stosowałam w przyprawach, bo tak lubi rodzinka. Staram się za dużo nie solić, bo tego też nerki nie lubią. Ostre i kwaśne też niewskazane.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 11:08 wysłane przez Lilijka » Zapisane

pozdrawiam Ania
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #42 : 07-01-2012, 18:58 »

To były mieszanki i tabletki ziołowe, których składu nie pamiętam, a metoda nie jest polecana na Forum Bioslone. Przeszłam przez różne oczyszczania, jest dużo, dużo lepiej, ale MO jest najważniejsza, chociaż uważam, że jak coś dokucza tak, że się żyć nie daje to trzeba szukać pomocy łagodzącej, ale nie szkodzącej organizmowi.

Teraz np. stosuję tabletki z mniszka lekarskiego na poprawę stanu wątroby. Mniszek jest zresztą stosowany w medycynie ludowej na wiele dolegliwości. No i musiałam zrobić przerwę na wszystko, bo dopadły mnie retrowirusy lub coś podobne stworzenia. Ciekawostka, jak zaczęłam łykać mniszek, to zmniejszył mi się obwód brzucha i dużo więcej sikałam.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 11:09 wysłane przez Lilijka » Zapisane

pozdrawiam Ania
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #43 : 08-01-2012, 10:34 »

Cytat
Teraz np. stosuję tabletki z mniszka lekarskiego na poprawę stanu wątroby.

A nie lepiej ostropest plamisty w KB?
Zapisane
Mini62
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 21-01-2007
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #44 : 08-01-2012, 11:24 »

Rif, poczytaj o właściwościach mniszka lekarskiego.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:25 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #45 : 08-01-2012, 11:25 »

Koktajle robię od razu dla całej rodziny i moje pociechy nie bardzo tolerują zmiany smaku. Dobrze, że już im pestki przechodzą. Z tego co wiem, to ostropest zmienia smak. Miałam taki prawdziwy pyłek od pszczelarza i też jak dodawałam, to zmieniał smak koktajlu i nie chcieli pić.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 11:26 wysłane przez Lilijka » Zapisane

pozdrawiam Ania
Amelia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 588

« Odpowiedz #46 : 08-01-2012, 14:40 »

Nie wiem, czy będę mogła zażywać mniszek. Ostropest ma znakomite działanie na wątrobę, ale nie każdy może go stosować. Moją znajomą po ostropeście bolał żołądek. Ja z kolei po łyżce ostropestu zażytej na noc nie mogłam spać. Teraz ograniczam się do jednej  łyżeczki dziennie.
Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #47 : 08-01-2012, 16:01 »

Cytat
Teraz ograniczam się do jednej  łyżeczki dziennie.
Taka ilość jest polecana.

Rif, poczytaj o właściwościach mniszka lekarskiego.

Po co?
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 19:12 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #48 : 08-01-2012, 19:14 »

Dziękuję, dziewczyny. Ale to była chwilowa niedyspozycja, bo pomógł jednokrotny okład z soli. Oczywiście muszę kiedyś zacząć z Nefroseptem, jednak teraz wstrzymuje mnie nadchodzący okres i obawiam się przez to trudnego przechodzenia. Masz rację, Amelio pęcherz domaga się oczyszczenia, ale jednak czy organizm nie jest zbyt obciążony zębem? Od września mnie boli i od tego czasu nie miałam grypy, więc myślę, że cała energia skupiona jest na zębie.
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #49 : 08-01-2012, 19:20 »

U mnie nefrosept nie zaostrzył objawów oczyszczania tylko po dwóch godzinach poczułam się lepiej, ale przeszłam całą kurację. Widocznie nie było tak źle u mnie z układem moczowym zresztą już parę dobrych lat piję MO.msn-wink

Chociaż spojrzałam Wero na twoje dane to pijesz podobnie jak ja no i jesteś młodsza to powinno już być całkiem dobrze. Rok oczyszczania na 10 lat życia, ale może każdy ma inaczej? Ja co roku przechodzę infekcję grypopodobną, a ostatnio po pierwszy raz od 4 lat dopadła mnie jelitówka taka na raty. Czułam się jak kobieta w ciąży, aż zjadłam za radą Mistrza (chociaż mnie nie ganiało) łyżkę surowego ryżu, dopiero mi przeszło.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 19:25 wysłane przez Lady » Zapisane

pozdrawiam Ania
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #50 : 08-01-2012, 19:39 »

Rif, poczytaj o właściwościach mniszka lekarskiego.

Czym się różni ostropest od mniszka i dlaczego akurat tylko on, bo Mistrz wybrał ostropest. Fakt ma super działanie http://ostropest-plamisty.blogspot.com/ ale nie jest rodzimy. smile

Mniszek jest rodzimy i to w ogromnych ilościach. Tu są jego właściwości szczególnie ostatnia może być przydatna dla osób z problemami. msn-wink http://pl.wikipedia.org/wiki/Mniszek_pospolity
Zapisane

pozdrawiam Ania
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #51 : 08-01-2012, 20:03 »

Tak trochę nie na temat. Nigdy w życiu bym nie pomyślał, że tak wygląda Mniszek. Nie wiem jak u innych ale u mnie rośnie tego w brud na łąkach, ale zawsze mówiło się  na to "mlecze". Zazwyczaj służyły do zrywania i dmuchania. Nigdy nie widziałem żeby ktoś je zbierał.

Lady wiesz może czy można po prostu latem wybrać się na łąkę, nazbierać i zrobić z nich użytek? Jeżeli tak to jak?

Wera jeżeli się wahasz co do Nefroseptu to jak skończę kurację napiszę jak na mnie zadziałał, dzisiaj zacząłem. Zawsze kolejna opinia. smile
Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #52 : 08-01-2012, 21:52 »

Dzięki smile
PL-manie, szczególnie interesuje mnie też kwestia wypłukiwania magnezu, gdyż jestem osobą nerwową. Może dlatego apetyt na kawę jakoś przechodzi...(ktoś tak tu pisał). Trzymam kciuki i czekam na opinie smile
Natomiast myślę Lady, że kwestia wieku nie ma tu raczej znaczenia, wpływają raczej zupełnie inne czynniki na stan zatoksynowania organizmu.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 21:54 wysłane przez Wera » Zapisane
PL_man
Częsty gość
**


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 33
MO: 7.11.2011 z przerwami
Skąd: Kraków/okolice
Wiadomości: 95

« Odpowiedz #53 : 08-01-2012, 22:05 »

Wero, ja też jestem osobą nerwową, ostatni czas to dużo stresu, ciężko mi go uniknąć. Slow-mag mam w "pogotowiu". Właściwie to miałem go zastosować nie patrząc na Nefrosept, ale nie chce ich wdrażać jednocześnie ze względu na jelita, które jeszcze nie do końca pracują tak jak powinny. W każdym bądź razie gdy poczuję objawy niedoboru to zastosuję, jak na razie staram się dostarczyć magnez w diecie. No i trochę się odkwasić dorzucając więcej warzyw na czas jego stosowania.

Pod adresem: http://www.kulturystyka.org.pl/modules/news/article.php?storyid=254

O ile im wierzyć można znaleźć informację, że magnez : "Wykazuje wpływ na gruczoły wydzielania wewnętrznego (np. tarczycę) oraz układ moczowo-płciowy (przeciwdziała schorzeniom pęcherza, zapaleniom prostaty)".

Może warto więc podczas oczyszczania dróg moczowych włączyć Slow-mag?
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 22:11 wysłane przez PL_man » Zapisane

"Nie wydawaj duszy na pastwę smutku ani nie zadręczaj się mędrkowaniem. Radość serca - to zycie człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Przetłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku(...)"
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #54 : 08-01-2012, 22:08 »

Surowego mniszka nie stosowałam, ale może w tym roku się skuszę. Wiem, ze robi się z niego sałatki tylko trzeba szukać w czystej okolicy, nie przy drodze.

Wera już większą "nerwowości" jak moja to trudno znaleźć. Mam za sobą parę lat brania leków na depresję i nerwicę lękową.

Znowu podaję link do mniszka to nie to, że reklamuję strony i sprzedawców tylko chodzi mi o właściwości.
http://www.kuzdrowiu.pl/?pid=main_tresc.pl.92
Tam jest napisane, że picie mniszka poprawia wchłanianie magnezu może to jakiś sposób dla nerwusów?
Ja po przerwie na rotawirusy wracam od jutra do mojego mniszka i zobaczę, ale też kupię ostropest do koktajlu.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 22:40 wysłane przez Lady » Zapisane

pozdrawiam Ania
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #55 : 09-01-2012, 06:35 »

Rif, poczytaj o właściwościach mniszka lekarskiego.

Czym się różni ostropest od mniszka i dlaczego akurat tylko on, bo Mistrz wybrał ostropest. Fakt ma super działanie http://ostropest-plamisty.blogspot.com/ ale nie jest rodzimy. smile

Mniszek jest rodzimy i to w ogromnych ilościach. Tu są jego właściwości szczególnie ostatnia może być przydatna dla osób z problemami. msn-wink http://pl.wikipedia.org/wiki/Mniszek_pospolity
Niezupełnie. Ostropest plamisty http://pl.wikipedia.org/wiki/Ostropest_plamisty można spotkać w całej Polsce w stanie dzikim rosnacy na nieużytkach, gdzie stanowi pożywienie dla szczygłów i makolągw od jesieni aż do wiosny. Uprawiany jest także u nas.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #56 : 09-01-2012, 14:00 »

Cytat
Wera już większą "nerwowości" jak moja to trudno znaleźć. Mam za sobą parę lat brania leków na depresję i nerwicę lękową.
U mnie to samo, Lady Smutny ale w grupie damy radę smile
PL_manie, oczywiście zalecany jest Slow-mag w czasie kuracji, tylko nie wiem czy w przerwach czy równorzędnie z kuracją Nefroseptem. Ja jednak jestem na slow-magu w zasadzie cały czas, oczywiście z wymaganymi przerwami.
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #57 : 09-01-2012, 14:45 »

Wero pisząc o nerwowości miałam na myśli mój stan początkowy. Teraz to ja jestem prawie zdrowa. msn-wink Tak, że kochani jestem dowodem na to, że można wyjść z wielu chorób będąc na Biosłone i oczyszczając organizm.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #58 : 09-01-2012, 17:17 »

No, gratuluję Lady, u mnie to nadal teraźniejszość.
Zapisane
Mysia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: 1 lipca 2012
Skąd: Wolbrom
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #59 : 07-12-2012, 01:38 »

Od dłuższego czasu męczy mnie zapalenie pęcherza. Od czterech dni biorę nefrosept i dzisiaj poczułam ulgę przy oddawaniu moczu ale wieczorem pojawił się ból pleców w okolicy lędźwiowej z prawej strony i czuję, że oddaję mniej moczu. Obawiam się czy to nie zapalenie nerek. Wygrzewam na razie solą. Co robić?
Zapisane

Nic na świecie nie zostało sprawiedliwiej rozdzielone niż rozum: każdy uważa, że otrzymał dostateczną ilość.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!