Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 06:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zgaga  (Przeczytany 89972 razy)
krystyna1058
« Odpowiedz #20 : 15-01-2009, 22:16 »

Witam Was serdecznie smile Jestem po operacji woreczka żółciowego (4 lata temu). Natomiast w maju tego roku będzie 3 lata jak piję MO. Od paru dni odczuwam zgagę, przeważnie wieczorem Smutny Czy to efekt oczyszczania? Dodatkowo biorę Pau D' Arco, melisę z citroseptem, od 2 dni koktajl z błonnikiem. Czy po 3 latach picia MO może pojawić się zgaga? Chociaż jej nie miałam, jedynie odczuwałam ją przed operacją woreczka. Może mi ktoś doradzi, jak można ją załagodzić lub wypędzić biggrin Ogólne moje samopoczucie jest dobre, tylko ta zgaga mnie teraz męczy Smutny Dziękuję z góry za odpowiedź smile


Proszę nie powielać już istniejących tematów. Ponadto, proszę uzupełnić płeć w profilu oraz zgodnie z regulaminem forum, używać polskich znaków diakrytycznych. Zdania zaczynamy wielką literą. //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 15-01-2009, 22:39 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #21 : 16-01-2009, 00:17 »

Krysiu, to może spróbuj odstawić na jakiś czas melisę z citroseptem - chodzi oczywiście o citrosept, melisę możesz pić dalej, a cytrynę stosuj tylko w Miksturze. Nie pij kawy. Kontynuuj picie koktajlu 2 razy dziennie (lub więcej).
Zapisane
Skarabeusz2005
« Odpowiedz #22 : 10-12-2009, 19:47 »

Nigdy nie miałam zgagi, tylko pod koniec ciąży. Jednak teraz coś potwornego, męczy mnie co drugi dzień. Odstawiłam MO, a potem i koktajle, bo nie wiem co robić. Jednak nadal się pojawia i ciągle mi się odbija niczym. Piję MO z Oliwą z pestek winogron, czy powinnam zmienić na oliwę z oliwek? Grażyna, co sądzisz?
« Ostatnia zmiana: 10-12-2009, 21:32 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #23 : 10-12-2009, 19:53 »

Zdecydowanie należy wrócić do oliwy z oliwek.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #24 : 10-12-2009, 21:35 »

Odstawiłam MO, a potem i koktajle, bo nie wiem co robić. Jednak nadal się pojawia i ciągle mi się odbija niczym. Piję MO z Oliwą z pestek winogron, czy powinnam zmienić na oliwę z oliwek? Grażyna, co sądzisz?
Koktajli szkoda odstawiać, ale można zmniejszyć porcje, żeby nie nasilać dolegliwości przez samą objętość. MO pijesz nieco ponad dwa miesiące, a więc optymistycznie uważając się za zdrową zaczęłaś od oleju winogronowego. Sam organizm podpowiada, że trzeba było zacząć od oliwy. Radzę spróbować. A jak z jedzonkiem - może za mało w nim tłuszczu i żółć wyrzuca? Czy nie zauważyłaś, że dzieje się tak w określonych sytuacjach, po określonym pożywieniu lub płynach? Przyjdzie pocierpieć aż organizm zrobi porządek.
Nie zapominaj o ogonkach.
Zapisane
Wira
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 01.06.2009. DP, KB - 01.12.2010
Skąd: Podkarpacie
Wiadomości: 114

« Odpowiedz #25 : 15-12-2009, 15:37 »

Mam nadzieję, że nie ośmieszę się, ale opiszę swoją przygodę ze zgagą. (chodzi o to, że zawsze piszę nie na temat)  
Miałam zgagę NIEUSTANNĄ przez wiele wiele lat!
Zażywałam wszystko, co było pod ręką, ponieważ nie mogłam tego znieść. Dzień w dzień. Już nawet nie mówiłam w domu, bo to było już, jak wykręt - wieczna zgaga.
A wystarczyło odstawić całkowicie gluten i cukier - z dnia na dzień zniknęła! Naprawdę z dnia na dzień! Nawet nie spodziewałam się, że po rozpoczęciu DP zniknie ta nieznośna zgaga.
Sprawdziłam - wystarczy parę łyczków herbaty z cukrem lub kawałeczek pizzy, chleba - od razu wraca! I to jaka! RASOWA!

(chodzi o to, że zawsze piszę nie na temat)  
Tytuł wątku brzmi "Zgaga", więc nie odbiegasz od tematu. // Szpilka
« Ostatnia zmiana: 15-12-2009, 15:49 wysłane przez Szpilka » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #26 : 16-06-2010, 18:41 »

No i doigrałam się. Od wczoraj mam zgagę, piecze mnie w przełyku, chyba sięgnę po sodkę. Wczoraj nocowała u mnie wnusia, mąż nasmażył jej placuszków z jabłkiem, zjadłam 3 i już za godzinę miałam zgagę. Dzisiaj kupił fajne maślane bułeczki na śniadanie, znowu się skusiłam i znowu mnie pali w przełyku. A już tak było pięknie, nie wiedziałam co to zgaga.
Czy to znaczy, że do końca życia bez glutenu? crybaby
Zapisane
fiona50
« Odpowiedz #27 : 16-06-2010, 22:38 »



... zaczął pić MO i po dwóch miesiącach dostał zgagi i stwierdził, że nie będzie pił MO bo mu szkodzi.
Nie on jeden.
 Ja też " zaraziłam " koleżanki do picia MO ale już nie piją bo jak zaczęły się reakcje HM to poleciały biegiem po konowałach i jeszcze się pochwaliły od czego " zachorowały ".
Szkoda, że na głupotę nie ma leku.
« Ostatnia zmiana: 16-06-2010, 22:45 wysłane przez Fiona50 » Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #28 : 17-06-2010, 07:32 »

Wira i Grawo. Prócz zjadanych produktów kwasotwórczych, należy jeszcze zwrócić uwagę na ilość soku z cytryny w MO. Melinda może zaświadczyć, jak to było u niej: - http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=8312.msg103030#msg103030
... zaczął pić MO i po dwóch miesiącach dostał zgagi i stwierdził, że nie będzie pił MO bo mu szkodzi.
Nie on jeden.
 Ja też " zaraziłam " koleżanki do picia MO ale już nie piją bo jak zaczęły się reakcje HM to poleciały biegiem po konowałach i jeszcze się pochwaliły od czego " zachorowały ".
Szkoda, że na głupotę nie ma leku.
Dlatego tłumacząc "surówkom" ideę picia MO i całej kuracji po linii Biosłone - "wypluwam" płuca i długo wyjaśniam temat dotyczący niekorzystnych doznań, które są podobne do r. H. (http://pl.wikipedia.org/wiki/Reakcja_Jarischa-Herxheimera)
« Ostatnia zmiana: 17-06-2010, 07:47 wysłane przez Zibi » Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #29 : 17-06-2010, 10:14 »

Zgaga się skończyła, jednak sodki nie wzięłam, przetrzymałam to nieprzyjemne uczucie palenia w przełyku. Odstawiłam również zioła na drogi moczowe, bo coś czuję, że to przez nie, bo tak naprawdę to piję je z wielkim niesmakiem, a przecież lubię zioła, inne. Poczytałam post Melindy i coś mi się wydaje, że też piła zioła na d.m. kiedy pojawiła się zgaga. Cytryny nie stosuję w nadmiarze, tylko łyżka do MO, a więc cytryna nie stanowi problemu w moim przypadku, raczej gluten, prawie na pewno. Po przerwie spróbuję znowu z ziołami na drogi moczowe i zobaczę jaka będzie reakcja.
Dzięki Zibi za zainteresowanie. smile
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #30 : 17-06-2010, 16:18 »

Istotnie, w mieszance na drogi moczowe, u mnie nadkwaśność wywoływał chyba wrzos...
Zapisane
Grawo
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-03-2009 do 16-12-2013.
Wiedza:
Wiadomości: 526

« Odpowiedz #31 : 18-06-2010, 07:40 »

Czy w związku z tym jest sens pić mieszankę bez wrzosu? Nie mam zgagi po odstawieniu ziół na drogi moczowe, nawet wieczorem zrobiłam eksperyment, zjadłam pół bułeczki i nic. To chyba któreś z ziół wywołuje nadkwaśność.
Zapisane
Zbigniew Osiewała (Zibi)
« Odpowiedz #32 : 18-06-2010, 15:02 »

Jeśli na czas określony, to ma sens.

Zresztą niekoniecznie musi to być wrzos w Twoim przypadku. Spróbuj rotacyjnie sprawdzić.

Mącznica lekarska jest wg mnie najważniejszym składnikiem.

Jeśli pijesz z dodatkiem melisy, to najpierw odstaw melisę. Myślę, że eliminuj kolejno składniki te najważniejsze (bazowe), i bez siemienia lnianego, aby nie maskowało wyników testu. Następnie, jak Ci się uda ustalić, co Cię uczula, zakwasza, to zanim wyeliminujesz ten składnik - dodaj siemienia lnu. Jeśli siemię nie zobojętni tej nadkwaśności, to wówczas odejmij ten składnik.

Myślę, że melisa i wrzos - mogą być potencjalnymi sprawcami zgagi.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2010, 15:21 wysłane przez Zibi » Zapisane
Aggula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 46
MO: 28-05-2009
Wiadomości: 465

« Odpowiedz #33 : 18-02-2011, 13:19 »

U mnie pojawiła się zgaga w ciąży, czasem naprawdę dokuczliwa, choć wcześniej nie znałam tego problemu! Podobno w ciąży to normalne. Niestety najszybciej pomaga mi szklanka ciepłego mleka, choć oprócz sody oczyszczonej (czy można ją stosować w ciąży?) słyszałam, że bardzo pomaga "galaretka" z siemienia lnianego; zaparzać na noc, a na drugi dzień popijać sobie łyczkami. Ale jeszcze sama nie wypróbowałam, obiecuję jednak to zrobić.
« Ostatnia zmiana: 18-02-2011, 13:47 wysłane przez Lilijka » Zapisane
Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #34 : 14-09-2011, 22:30 »

Od jakiegoś czasu męczy mnie zgaga. Czy woda gazowana ze szklanych butelek może ją powodować, nasilać?

Chyba dodam do meni macerat z siemienia lnianego. MO odstawiłem kilka dni temu. Ograniczę się też do jednej słabej kawy (obecnie 2-3szt).
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #35 : 15-09-2011, 06:36 »

Patent sprawdzony - pomiędzy śniadaniem a obiadem - zjedz marchewkę lub dwie (surową).
« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 09:48 wysłane przez Apollo » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #36 : 15-09-2011, 07:43 »

Od jakiegoś czasu męczy mnie zgaga. Czy woda gazowana ze szklanych butelek może ją powodować, nasilać?
Chyba dodam do meni macerat z siemienia lnianego. MO odstawiłem kilka dni temu. Ograniczę się też do jednej słabej kawy (obecnie 2-3szt).
Jeśli wrócisz do MO to zastosuj oliwę z oliwek. Ogólnie, więcej tłuszczu w pożywieniu (śmietana, masło). Wyklucz cukier. Z kawą dobrze myślisz. Wodę gazowaną chwilowo zastąp wodą zwykłą.
Widać z tego, masz jeszcze do wyleczenia pierwszy odcinek przewodu pokarmowego - żołądek, jelito cienkie.
Zapisane

Rif
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 1/12/2010
Wiedza:
Wiadomości: 500

« Odpowiedz #37 : 15-09-2011, 20:57 »

Wszystko wg Biosłone od ponad 9 miesięcy. Zero cukru w każdej postaci, obiady tłuste + surówki, jajecznice na maśle. Obecnie jestem na oliwie z oliwek.

Pytałem o wodę gazowaną, bo od miesiąca kupuję taką 0,33 w szklanych butelkach. I to tu upatruję problem. Dlatego zapytałem, czy winowajcą zgagi może być mineralna gazowana, ale widać w niezdrowym organizmie może. Chyba, że się mylę.
« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 09:48 wysłane przez Apollo » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #38 : 15-09-2011, 21:33 »

Tak. Woda gazowana jest polecana, ale zdrowym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #39 : 16-09-2011, 08:04 »

Wszystko wg Biosłone od ponad 9 miesięcy. Zero cukru w każdej postaci, obiady tłuste + surówki, jajecznice na maśle. Obecnie jestem na oliwie z oliwek.
W takim razie kawa i woda gazowana mogły zaostrzyć dolegliwości w dochodzeniu do zdrowia. Wyłącz te produkty na jakiś czas, a wtedy zobaczysz.
Gdyby zgaga była zbyt dokuczliwa, to zawsze możesz poratować się na dwa sposoby:
1. Pół łyżeczki sody oczyszczonej na szklankę wody - wypić.
2. Garść migdałów zjeść na raz, dokładnie i wolno przeżuwając (mnie ten sposób pomagał, gdy miałam zgagę - 100 lat temu smile )


Jeśli wybierzesz sposób z sodą, to nie mieszaj zbyt długo, bo to da Ci miksturę na porost włosów: "Pół łyżki sody na szklankę wody. Mieszamy, mieszamy i co otrzymamy...? Wstajemy rano - na głowie kolano msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 16-09-2011, 09:49 wysłane przez Apollo » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!