Niemedyczne forum zdrowia
27-04-2024, 11:10 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zgaga  (Przeczytany 90207 razy)
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #40 : 05-11-2011, 18:08 »

A ja mam przelewanie i kruczenie w brzuchu po wypiciu  czarnej herbaty, Rozpuszczalnej kawy z mlekiem też /po dłuższym okresie czasu niż po herbacie/. Zostaje słaba parzona czarna kawa, lub herbata z mlekiem... Dlaczego tak się dzieje?
Zapisane

Róbmy swoje smile
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #41 : 05-11-2011, 19:40 »

Bo masz układ pokarmowy do remontu.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Doris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: 01.09.2011, przerwana od 2013r.
Skąd: podkarpackie
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #42 : 02-01-2012, 22:39 »

U mnie, zgaga występuje zaraz po wypiciu KB. Dziwi mnie to gdyż od początku DP piłam KB i wszystko było w porządku, dopiero teraz te dolegliwości. Do tego dochodzi uczucie jakby coś mi siedziało na żołądku, raz nawet zwymiotowałam po KB. Co może być przyczyną, że tak nagle, mój organizm przestał tolerować KB? Z góry dziękuję za odpowiedź jakiejś łaskawej duszy.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:27 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Zrób coś jak się należy albo w ogóle.
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #43 : 03-01-2012, 16:07 »

Co może być przyczyną, że tak nagle,  mój organizm przestał tolerować KB?

A jakie to ma znaczenie co jest przyczyną. Jeśli organizm mówi Ci, że masz nie pić KB, to go usłuchaj. Zrób tygodniową przerwę w piciu KB i nic się nie stanie.
Ja mogłam wprowadzić KB dopiero po pół roku picia MO. Droga z Biosłone jest bardzo urozmaicona smile.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:28 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #44 : 03-01-2012, 18:30 »

Jeszcze to - kiedy piłam herbatę indyjską, zebraną z plantacji z szarej torebki bez pięknych opakowań, jak też pudrową z mlekiem na słodko, bez ulepszeń - nic mi się nie działo z żołądkiem. Z kawą (czarną parzoną) było podobnie. Więc to co kupujemy w sklepie tylko z nazwy jest kawą, herbatą.
Poza tym przestawiłam się na wodę i nie narzekam. Do wody już tak nie smakują maślane bułeczki tak poza tym smile
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:29 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Róbmy swoje smile
Ciekawy_Świata
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 49
MO: IX-2010
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 38

« Odpowiedz #45 : 04-01-2012, 07:55 »

Zrób tygodniową przerwę w piciu KB i nic się nie stanie.

A może warto, zanim się go odstawi, zmienić lekko składniki i pójść lekko w stronę produktów mocniej zasadowych. W googlach (np. http://zdrowezywienie.w.interia.pl/ciekawostki.htm) można sobie sprawdzić jakie owoce i warzywa mają taki odczyn i starać się spróbować skomponować taki  "zasadowy" koktajl. On na pewno nie podrażni śluzówki żołądka. Ja robię taki żonie (ma problem z żołądkiem). Wersja na 2 osoby: pół cytryny, ćwiartka grejpfruta, pół banana, 3 suszone morele, pół jabłka, 1 kiwi i reszta: standardowy podkład nasienny - ale owoce są w przewadze bo nasionka mają odczyn lekko kwaśny. To wynika z moich obserwacji i chyba działa bo żona się nie skarży. Zawsze warto spróbować zanim się odstawi.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 12:26 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Antonio
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 31-10-2009
Wiedza:
Skąd: Bergamuty
Wiadomości: 990

« Odpowiedz #46 : 04-01-2012, 20:11 »

Rozpuszczalna z mlekiem na słodko wywołuje we mnie dreszcze... i spazmy. Nic to nie ma wspólnego z kawą. Parę lat temu myślałem, że to nadmiar całkiem dobrej kawy jest przyczyną niektórych moich zdrowotnych kłopotów. Teraz pijam kawę litrami i jest mi dobrze msn-wink.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2012, 20:13 wysłane przez Antonio » Zapisane

I'm going through changes
Doris
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 38
MO: 01.09.2011, przerwana od 2013r.
Skąd: podkarpackie
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #47 : 04-01-2012, 22:15 »

Zrób tygodniową przerwę w piciu KB i nic się nie stanie.

A może warto, zanim się go odstawi, zmienić lekko składniki i pójść lekko w stronę produktów mocniej zasadowych. W googlach (np. http://zdrowezywienie.w.interia.pl/ciekawostki.htm) można sobie sprawdzić jakie owoce i warzywa mają taki odczyn i starać się spróbować skomponować taki  "zasadowy" koktajl. On na pewno nie podrażni śluzówki żołądka. Ja robię taki żonie (ma problem z żołądkiem). Wersja na 2 osoby: pół cytryny, ćwiartka grejpfruta, pół banana, 3 suszone morele, pół jabłka, 1 kiwi i reszta: standardowy podkład nasienny - ale owoce są w przewadze bo nasionka mają odczyn lekko kwaśny. To wynika z moich obserwacji i chyba działa bo żona się nie skarży. Zawsze warto spróbować zanim się odstawi.


Brzmi ciekawie, tym bardziej że owoce w KB bardziej mi podchodzą niż warzywa. Jak na razie mój chłopak robi KB a ja od niego biorę parę łyków bo więcej nie da rady, pomalutku może wrócę do poprzednich porcji. Na dniach spróbuję wersję, którą proponujesz.
Dzięki zainteresowanym za podpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:32 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Zrób coś jak się należy albo w ogóle.
Ola
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 1 września 2010
Skąd: Lublin
Wiadomości: 240

« Odpowiedz #48 : 05-01-2012, 22:11 »

Cytat
Rozpuszczalna z mlekiem na słodko wywołuje we mnie dreszcze... i spazmy. Nic to nie ma wspólnego z kawą. Parę lat temu myślałem, że to nadmiar całkiem dobrej kawy jest przyczyną niektórych moich zdrowotnych kłopotów. Teraz pijam kawę litrami i jest mi dobrze

Też zmierzam w kierunku czarnej kawy niezabielanej, bo zauważyłam, że ta mi nie szkodzi. Jedna dziennie smile. Jak ma być zdrowo to i z niedosytem smile
Zapisane

Róbmy swoje smile
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #49 : 05-01-2012, 22:26 »

Na zgagę bardzo dobrze robią zioła na drogi oddechowe. Mamy dwa w jednym.
« Ostatnia zmiana: 07-01-2012, 11:51 wysłane przez Metaldaw » Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #50 : 06-01-2012, 09:12 »

Pomiędzy śniadaniem a obiadem zjadałem jedną, dwie - średniej wielkości surowe marchewki i zgagi nie miałem.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #51 : 06-01-2012, 21:23 »

                  
Ja byłam jakiś czas uzależniona wręcz od kawy z ekspresu z mlekiem. Mleka było zawsze pół szklanki. Źle się czułam, ale tak mi ta mikstura smakowała, że nie potrafiłam sobie odmówić. Dopiero jak różne dolegliwości się spiętrzyły, to zaczęłam szukać przyczyny i dowiedziałam się, że mleko dla dorosłego człowieka jest szkodliwe, ponieważ organizm dorosłego nie trawi jego składników. Szczególnie mleko, które kupujemy w kartonikach. Efektem picia kawy z pianką są zaparcia, gazy, zgaga itd. Przestawiłam się kilka miesięcy temu na małą filiżankę kawy z kapką śmietany dziennie i czuję się o niebo lepiej i kawa nawet bardziej smakuje ;-)   
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #52 : 07-01-2012, 23:44 »

Ja przez zgagę (albo dzięki niej) tu trafiłem. Męczyłem się straszliwie. Piekło mnie okropnie, szczególnie po posiłkach. Trwało to kilka lat ale pod koniec to już miałem dość. Po półrocznym stosowaniu MO całkowicie zapomniałem o tym problemie. Od 4 lat nigdy, powtarzam nigdy, nie miałem zgagi.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:33 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Mini62
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 21-01-2007
Wiadomości: 24

« Odpowiedz #53 : 08-01-2012, 11:31 »

Ja przez zgagę (albo dzięki niej) tu trafiłem. Męczyłem się straszliwie. Piekło mnie okropnie, szczególnie po posiłkach.
U mnie było podobnie. Odkąd piję MO, nie mam zgagi.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 12:33 wysłane przez Metaldaw » Zapisane

Mowa jest srebrem, a milczenie złotem.
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #54 : 08-01-2012, 13:28 »

Mój mąż miał okropną zgagę po wielu rzeczach, zanim trafił na Biosłone. Po około 3 miesiącach picia MO, na bazie oliwy z oliwek, zgaga przeszła.W czasach, gdy ją miał, ratował się podjadaniem migdałów - pomagało. Ja na szczęście nigdy nie miałam zgagi.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 14:56 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #55 : 08-01-2012, 16:58 »

Ja na szczęście nigdy nie miałam zgagi.
Z tego, co zauważyłem, problemy ze zgagą mają częściej mężczyźni niż kobiety. Moja żona miała zgagę tylko w trakcie ciąży z synem. Przy drugiej ciąży już nie miała. Może to jest związane z tym, że kobiety mają mniej kwaśny odczyn pH w żołądku? U mnie obecnie zgaga występuje bardzo sporadycznie. Jeżeli piję regularnie KB i nie piję piwa, to w ogóle nie mam zgagi. Pamiętam taki okres, jak przebywając za granicą, jadłem tylko gotowe posiłki, odgrzewane w mikrofali, popijając puszkowymi napojami. To była tragedia. W nocy potrafiły budzić mnie "cofki" kwasów żołądkowych, które trafiały do jamy nosowej, tylko ból i pieczenie. Kładłem sobie wtedy cukier obok łóżka, żeby brać trochę na język w celu neutralizacji kwasów. Normalnie patologia.
« Ostatnia zmiana: 08-01-2012, 17:00 wysłane przez Klara27 » Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Anastazja11
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 26.03.2010
Skąd: skierniewice
Wiadomości: 56

« Odpowiedz #56 : 08-01-2012, 17:23 »

Pamiętam, że dawniej kobiety w ciąży na zgagę stosowały czarną rzepę. Może to głupie, a może skuteczne. Zalecała to  kobieta, która zbierała zioła i znała się na "domowych" sposobach leczenia.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #57 : 13-08-2012, 21:11 »

Cytat
Po półrocznym stosowaniu MO całkowicie zapomniałem o tym problemie. Od 4 lat nigdy, powtarzam nigdy, nie miałem zgagi.
Cytat
U mnie było podobnie. Odkąd piję MO, nie mam zgagi.
Cytat
Mój mąż miał okropną zgagę po wielu rzeczach, zanim trafił na Biosłone. Po około 3 miesiącach picia MO, na bazie oliwy z oliwek, zgaga przeszła.
Szczęściarze, mnie jakoś zgaga na dłużej nie może opuścić.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Lukas123
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #58 : 14-08-2012, 09:34 »

Może przepuklina rozworu przełykowego? Albo inne zmiany fizyczne?

Jeśli tak to tylko niemała zmiana życia pomoże - nieprzejadanie się, spanie "pod kątem", brak noszenia ciężarów.
Zapisane
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #59 : 14-08-2012, 13:22 »

Nie mogę np. pracować w ogrodzie dłużej ponieważ przy dłuższym pochylaniu np. pieląc potwornie zaczyna palić aż czuję gorąco w przełyku i żołądku:(
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Strony: 1 2 [3] 4 5 6   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!