Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 16:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 113   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znów te szczepienia  (Przeczytany 1149053 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2060 : 27-11-2016, 15:28 »



Szczepienia – list otwarty STOP NOP do Najwyższej Izby Lekarskiej, Ministerstwa Zdrowia, Prezesa TVP i społeczeństwa: http://stopnop.com.pl/szczepienia-list-otwarty-do-najwyzszej-izby-lekarskiej-ministerstwa-zdrowia-i-spoleczenstwa/
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #2061 : 28-11-2016, 23:30 »

C.d. moich zmagań z instytucjami, które są ewidentnie nadgorliwe.
Dzisiaj otrzymaliśmy z mężem WEZWANIE z przychodni.
Mam za swoje, za to, że podpisałam OŚWIADCZENIE o niewyrażenie zgody na szczepienie.

"WEZWANIE
Imię i nazwisko rodziców oraz adres
Zespół Opieki Zdrowotnej w (pieczątka przychodni)
wzywa Pana(ią) do stawienia się z dzieckiem (dla córki i syna oddzielnie)
do  (pieczątka przychodni)
w dniu 30.11.2016
w celu zaszczepienia dziecka (poddania badaniom tuberkulinowym)
przeciwko:
Błonicy-Tężcowi-Krztuścowi
Poliomyelitis (Chorobie Heine-Medina)
Ospie
Odrze
Gruźlicy
Winni niestawienia się pociągnięci będą do odpowiedzialności karno-administracyjnej na podstawie art. 26 ustawy z dnia 13.XI.1963 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych (Dz. U. Nr 50, poz. 279).
 
Matko! Ojcze! Choroby zakaźne mogą spowodować trwae kalectwo a nawet śmierć. Najskuteczniejszą bronią przed chorobami zakaźnymi są szczepienia ochronne. Dzieci dobrze znoszą szczepienia, należy je szczepić dopóki są zdrowe. Zgłoś się z dzieckiem w dniu wyznaczonym do szczepienia. Przynieś ze sobą książeczkę zdrowia dziecka."

Rozważam napisanie do przychodni pisma, gdzie napiszę że nie chcę się uchylać od szczepienia, ale pomimo wcześniejszych informacji udzielonych przez lekarza (to, co podpisałam nieroztropnie w oświadczeniu do przychodni) pojawiły się kolejne wątpliwości i, że chcę aby mi odpowiedzieli na szereg pytań ... tu zacytuję te pytania ze strony SOP NOP z rozdziału : "Lekarz chce szczepić twoje dziecko? Musi odpowiedzieć na te pytania."

Oto tekst tego Oświadczenia, które podpisałam kiedyś z braku wiedzy i pod pewną presją pielęgniarki:

"Oświadczenie

Oświadczam, że jestem przedstawicielem ustawowym / opiekunem faktycznym * (w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta) małoletniego ……………………………………….. (imię i nazwisko małoletniego).
Potwierdzam, że zgodnie z art. 17 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. Nr 234, poz. 1570, z późn. Zm.) zostałem powiadomiony przez ………………………. (imię i nazwisko lekarza) o obowiązkowym szczepieniu ochronnym przeciwko …………………………………………….. (podać nazwę jednostki chorobowej) oraz że zostały mi przekazane wszelkie informacje dotyczące tego szczepienia i je zrozumiałem. Otrzymałem również zadawalające odpowiedzi na wszystkie zadane przeze mnie pytania i zrozumiałem udzielone mi odpowiedzi.
Oświadczam, iż świadom skutków dla zdrowia małoletniego oraz konsekwencji prawnych za odmowę poddania się obowiązkowym  szczepieniom ochronnym, nie wyrażam zgody na wykonanie obowiązkowego szczepienia ochronnego ww. chorobie / chorobom.
Ponadto potwierdzam, iż zostałem poinformowany o zalecanym szczepieniu ochronnym przeciwko………………………….. (podać nazwę jednostki chorobowej). Uzyskane informacje zrozumiałem.
Oświadczam, że nie wyrażam zgody na wykonanie zalecanego szczepienia ochronnego przeciwko ww. chorobie / chorobom."
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2062 : 28-11-2016, 23:36 »

Pewnie już czytałaś, ale jeśli jeszcze nie to:

http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=30934.0
Zapisane
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #2063 : 29-11-2016, 07:20 »

Mam za swoje, za to, że podpisałam OŚWIADCZENIE o niewyrażenie zgody na szczepienie.

A (s)korzystałaś z tego Oświadczenia świadomej odmowy szczepienia ochronnego, czy z tego co zwyczajowo system podsuwa Rodzicom?
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2064 : 29-11-2016, 11:01 »

Art. 26.
1. Kto:
1) nie przestrzega wskazań lekarskich, nakazów lub zakazów, wydawanych w
związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych przez organy Inspekcji Sanitarnej,
2) wbrew przepisom o zwalczaniu chorób zakaźnych zatrudnia chorego zakaź-
nie, podejrzanego o chorobę zakaźną, podejrzanego o zakażenie, nosiciela lub
podejrzanego o nosicielstwo,
  4) wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi nie zgłasza przypadku zachorowa-
nia, podejrzenia o zachorowanie lub zgonu na chorobę zakaźną
 - podlega karze grzywny do 4500 zł.
2. Orzekanie następuje w trybie przepisów o orzecznictwie karno-administracyjnym.

Zauważcie, że ustawa dotyczy zwalczania chorób zakaźnych, co ma miejsce w wypadku ogłoszenia epidemii. Nie ma tu mowy o tzw. zapobieganiu, czyli o szczepieniu. W takim państwie bezprawia my żyjemy.

Ci dranie dobrze o tym wiedzą, że to blef, bo nawet nie raczyli wymienić punktu artykułu ustawy, na który się powołują. Pewnie dlatego, że żaden z nich tu nijak nie pasuje.
Cytat
Winni niestawienia się pociągnięci będą do odpowiedzialności karno-administracyjnej na podstawie art. 26 ustawy z dnia 13.XI.1963 r. o zwalczaniu chorób zakaźnych (Dz. U. Nr 50, poz. 279).

Jeśli odrzucić punkty 2 i 4, to pozostaje punkt 1, który brzmi: Kto nie przestrzega wskazań lekarskich, nakazów lub zakazów, wydawanych w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych... Jak można karać kogoś za nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich w związku ze zwalczaniem chorób zakaźnych, skoro tych chorób nie ma?

Tak więc odpowiadając na to niedorzeczne pismo należy powołać się na punkt pierwszy ustawy, na który się powołują, który brzmi: "1. Ustawa dotyczy wykrywania i zapobiegania szerzeniu się chorób zakaźnych oraz leczenia chorych na te choroby."
« Ostatnia zmiana: 29-11-2016, 11:25 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2065 : 29-11-2016, 11:31 »

Cytat
Oświadczenie

Oświadczam, że jestem przedstawicielem ustawowym / opiekunem faktycznym * (w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta) małoletniego ……………………………………….. (imię i nazwisko małoletniego).
Potwierdzam, że zgodnie z art. 17 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. Nr 234, poz. 1570, z późn. Zm.) zostałem powiadomiony przez ………………………. (imię i nazwisko lekarza) o obowiązkowym szczepieniu ochronnym przeciwko …………………………………………….. (podać nazwę jednostki chorobowej) oraz że zostały mi przekazane wszelkie informacje dotyczące tego szczepienia i je zrozumiałem. Otrzymałem również zadawalające odpowiedzi na wszystkie zadane przeze mnie pytania i zrozumiałem udzielone mi odpowiedzi.
Oświadczam, iż świadom skutków dla zdrowia małoletniego oraz konsekwencji prawnych za odmowę poddania się obowiązkowym  szczepieniom ochronnym, nie wyrażam zgody na wykonanie obowiązkowego szczepienia ochronnego ww. chorobie / chorobom.
Ponadto potwierdzam, iż zostałem poinformowany o zalecanym szczepieniu ochronnym przeciwko………………………….. (podać nazwę jednostki chorobowej). Uzyskane informacje zrozumiałem.
Oświadczam, że nie wyrażam zgody na wykonanie zalecanego szczepienia ochronnego przeciwko ww. chorobie / chorobom.

Przypomnę, że tego oświadczenia nie należy podpisywać, tylko dołączyć doń własne oświadczenie: http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/zanim_pozwolisz_zaszczepic_dziecko#oswiadczenie_swiadomej_odmowy_szczepienia
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #2066 : 29-11-2016, 19:30 »

Bardzo dziękuję za pomoc! Redaguję właśnie pismo do przychodni. Zawiozę go osobiście.

Ciąży mi jednak fakt, że mają to moje oświadczenie. Chciałabym go wycofać. Na dodatek mąż go nie podpisał, a wezwanie dotyczy nas obojga.

Mam taki pomysł, że powiem, że na dzień dzisiejszy nie uchylamy się od szczepień i chcę wycofać to pismo. Poprosić o ponowne udzielenie szczegółowych informacji dotyczących szczepień i wtedy móc
wysłać im to oświadczenie, ze strony BIOSLONE .

« Ostatnia zmiana: 29-11-2016, 19:58 wysłane przez Bachna » Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #2067 : 29-11-2016, 20:09 »

Co sądzicie o treści mojej odpowiedzi na Wezwanie:

"W odpowiedzi na Wezwanie do stawienia się z dziećmi do przychodni w dniu 30.11.2016 w celu zaszczepienia dzieci przeciwko:
Błonicy-Tężcowi-Krztuścowi
Poliomyelitis (Chorobie Heine-Medina)
Ospie
Odrze
Gruźlicy
powołuję się na punkt 1 z art. 26 ustawy z dnia 13.XI.1963r. o zwalczaniu chorób zakaźnych (Dz. U. Nr 50, poz. 279), który brzmi: "1. Ustawa dotyczy wykrywania i zapobiegania szerzeniu się chorób zakaźnych oraz leczenia chorych na te choroby." Ustawa dotyczy więc zwalczania chorób zakaźnych, co ma miejsce w wypadku ogłoszenia epidemii. Nie ma tu mowy o tzw. zapobieganiu, czyli o szczepieniu.
Nasze dzieci nie cierpią aktualnie na żadną z wymienionych chorób, których dotyczy wezwanie."

A ten tekst poniżej to nie wiem czy dodać czy raczej ustanie upomnieć się o wycofanie Oświadczenia.

"W lutym 2013r. zażądano ode mnie podpisania w przychodni  Oświadczenia potwierdzającego powiadomienie i poinformowanie o obowiązkowym i zalecanym szczepieniu ochronnym oraz niewyrażenia na nie zgody, informuję, że wynikało to z troski o zdrowie naszych dzieci, aby nie narażać je na niepożądane odczyny poszczepienne, które są wymienione w ulotkach szczepionek.
Informujemy, że na dzień dzisiejszy nie uchylamy się od szczepień i wbrew treści tego Oświadczenia, wygląda na to, że nie otrzymaliśmy wystarczających informacji na temat szczepień, oprócz skrajnie skrótowych o charakterze reklamowo-marketingowym."
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2068 : 29-11-2016, 21:33 »

Cytat
"W odpowiedzi na Wezwanie do stawienia się z dziećmi do przychodni w dniu 30.11.2016 w celu zaszczepienia dzieci przeciwko:
Błonicy-Tężcowi-Krztuścowi
Poliomyelitis (Chorobie Heine-Medina)
Ospie
Odrze
Gruźlicy
powołuję się na punkt 1 z art. 26 ustawy z dnia 13.XI.1963r. o zwalczaniu chorób zakaźnych (Dz. U. Nr 50, poz. 279), który brzmi: "1. Ustawa dotyczy wykrywania i zapobiegania szerzeniu się chorób zakaźnych oraz leczenia chorych na te choroby." Ustawa dotyczy więc zwalczania chorób zakaźnych, co ma miejsce w wypadku ogłoszenia epidemii. Nie ma tu mowy o tzw. zapobieganiu, czyli o szczepieniu.
Nasze dzieci nie cierpią aktualnie na żadną z wymienionych chorób, których dotyczy wezwanie."
Ten tekst można wysłać z prośbą o wyjaśnienie nieporozumienia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #2069 : 29-11-2016, 23:33 »

Pojutrze dopiero wyślę ten tekst listem poleconym. Obydwoje z mężem się podpiszemy.

Ale do przychodni i tak się wybieram, i spróbuję wycyganić te Oświadczenia o odmowie szczepienia.
Wybadam też sytuację czy nie mają w zamiarze nas nachodzić w domu.
« Ostatnia zmiana: 30-11-2016, 06:56 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Bachna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.2010
Wiadomości: 107

« Odpowiedz #2070 : 30-11-2016, 23:43 »

Byłam w przychodni. Oświadczeń o odmowie szczepienia dzieci absolutnie nie chciano mi wydać.
Pielęgniarka powiedziała, że (cytuję) "chronią im tyłki". Niedawno była kontrola sanepidu. To mi wyjaśnia fakt otrzymania od nich pisma i zaraz potem wezwania z przychodni.

Więc wyślę powyższe pismo w odpowiedzi na wezwanie oraz oświadczenie ze strony BIOSLONE.

http://portal.bioslone.pl/zdrowie-a-medycyna/zanim_pozwolisz_zaszczepic_dziecko#oswiadczenie_swiadomej_odmowy_szczepienia

Zastanawiam się czy nie powinniśmy jeszcze przed wysłaniem porozmawiać z lekarzem i wysłuchać jego gadki skoro w oświadczeniu powołujemy się na niedostateczne informacje.
« Ostatnia zmiana: 01-12-2016, 06:57 wysłane przez ArtComp » Zapisane
Mariuszek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.05.2008
Wiadomości: 42

« Odpowiedz #2071 : 14-12-2016, 12:47 »

Też się jeszcze zastanawiam, gdyż my dostaliśmy od razu dwa pisma.
Jedno to postanowienie, w którym Wojewoda uznał nasze zarzuty za nieuzasadnione.
Drugie to postanowienie o podjęciu postępowania egzekucyjnego.
Wojewoda wstrzymał egzekucję po naszym odwołaniu, a teraz po uzyskaniu odpowiedzi z PIS ponownie "podejmuje postępowanie egzekucyjne w sprawie prowadzenia egzekucji administracyjnej dotyczącej wykonania obowiązku szczepienia ochronnego u dziecka ......"

Jak ten czas biegnie, półtora roku minęło od tego wpisu. Mimo że Wojewoda podjął postępowanie egzekucyjne nie opłaciliśmy wtedy grzywny. Teraz dostaliśmy pismo z nakazem zapłaty grzywny pod rygorem wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Co było robić, zapłaciliśmy. Jednak odpowiedzi od Ministra Zdrowia nadal nie doczekaliśmy się.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2072 : 15-12-2016, 07:43 »

Mafia szczepionkowa w Polsce sięga najwyższych szczebli - debata w Sejmie RP

Polski kalendarz szczepień nie spełnia norm europejskich, natomiast przynajmniej połowa lekarzy powoływanych na ekspertów przez Ministerstwo Zdrowia ma powiązania z koncernami farmaceutycznymi. Sanepid natomiast zamiast zadbać o pacjentów, szykanuje lekarzy stwierdzających niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) u dzieci, którym podano szczepionkę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
ArtComp
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 58
MO: 23.01.2017
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #2073 : 15-12-2016, 08:57 »

Cytat
Sanepid natomiast zamiast zadbać o pacjentów, szykanuje lekarzy stwierdzających niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) u dzieci, którym podano szczepionkę.

System ma to do siebie, że najczęściej chroni system a nie ludzi confused

Dla tych, którzy pewne materiały z sieci wolą mieć na dysku (albo dla tych, którzy mają zbyt wolne łącza, żeby oglądać jako stream) - udostępniam to samo w wersji off-line (430 MB).
Zapisane

| ZZO | DP | MO | KB | OJ | SO | GBG | SB
Dasiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17.10.2013
Wiadomości: 127

« Odpowiedz #2074 : 15-12-2016, 12:03 »

Nie wszyscy chcą oglądać gadające głowy. Może przemówi do nich bardziej obraz tego dziecka.
https://www.facebook.com/luke.maguire.560/videos/662697120568272/
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #2075 : 17-12-2016, 15:10 »

http://memy.pl/show/big/uploads/Post/109115/14818783433217.jpg
Zapisane
Lilia8
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: aktualnie nie stosuję
Wiadomości: 27

« Odpowiedz #2076 : 19-12-2016, 15:43 »

U mnie podpisanie oświadczenia poskutkowało natychmiastowym upomnieniem, po tym nastąpi nałożenie grzywny. Jakbym nie podpisała to może by się tak nie stało. Teraz się pukam w głowę.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa. Krishnamurti.
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2077 : 27-12-2016, 12:36 »

Szczepionkowy skansen w Polsce - zobacz kto decyduje za ciebie! https://www.youtube.com/watch?v=m-cX9N_Dn5E

Fragment wypowiedzi:
Cytat od:  Dorota Sienkiewicz - lekarz pediatra
7 szczepów pneumokoków, na które ukierunkowana jest szczepionka, praktycznie zniknęło, ale wskutek zjawiska zastępowania szczepów całkowity wskaźnik występowania szczepów nie uległ zmianie.
Kogo to dziwi, prócz porąbanych wakcynologów?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Kamil
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012-07-29
Wiedza:
Wiadomości: 1.280

« Odpowiedz #2078 : 06-01-2017, 00:18 »

Napawa mnie to dumą, bo właśnie osiągnęliśmy jeden niezwykle spektakularny sukces dotyczący polskiej pediatrii. To jest kwestia wdrożenia od roku 2017 populacyjnych szczepień pneumokokowych. To jest absolutna rewolucja w Polsce. Do tej pory wydajemy 160 mln zł na wszystkie szczepienia, a teraz wydamy dodatkowo 170 mln zł na to, by wszystkie dzieci w Polsce były zaszczepione na pneumokoki.

Okaleczanie polskich dzieci napawa go dumą! To kim on jest?

Szczepienie na pneumokoki zbiera już niezłe żniwa. Jeżeli poniższy link zawiera rzetelne informacje, to jest się czego bać.

https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/01/05/zgony-po-szczepionkach-na-pneumokoki-oddzialy-porodowe-w-polsce-to-wspolczesne-obozy-koncentracyjne-dramatyczny-apel-prof-marii-doroty-majewskiej/
Zapisane

Poziomek
*


Online Online

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 663

« Odpowiedz #2079 : 08-02-2017, 12:24 »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211612256562305&set=a.1621143768802.158874.1242675312&type=3&theater

Sędzia Janusz Połeć: Jedynym celem Justyny Sochy była ochrona interesu społecznego w kwestiach związanych z obowiązkowymi szczepieniami

Uzasadnienie postanowienia sądu o umorzeniu sprawy za petycję "Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej".
Cytuję fragment: "W opinii Sądu Justyna Socha nie działała z zamiarem popełnienia przestępstwa pomówienia czy to bezpośrednim czy ewentualnym. Jej zamiarem nie było poniżenie Pawła
Grzesiowskiego w opinii publicznej i narażenie go na utratę zaufania potrzebnego do zajmowania określonego stanowiska, a jedynie realizacja zadań statutowych Stowarzyszenia „STOP NOP”
którego jest członkiem zarządu, poprzez zwrócenie się z prośbą do Rządu RP o wyjaśnienie wskazanych w petycji kwestii. Celem jej działania była zatem ochrona interesu społecznego, wpisana zresztą w zadania statutowe Stowarzyszenia. (...)
Zdaniem Sądu Justyna Socha kierując petycję realizowała prawo do krytyki, które gwarantowane jest przez demokratyczne państwo prawa. Swym zachowaniem wpisała się w kontratyp prawa do krytyki. W ocenie Sądu treść petycji nie pozostawia wątpliwości, że jedynym
celem Justyny Sochy była ochrona interesu społecznego w kwestiach związanych z obowiązkowymi szczepieniami ochronnych. Wprawdzie w treści pojawiają się pejoratywnie nacechowane zwroty jak „niszczenie ludzi” czy „represjonowanie lekarzy”, jednak Sąd podziela
pogląd wyrażony przez obrońcę oskarżonej w odpowiedzi na akt oskarżenia, iż osoba pełniąca funkcję publiczną musi liczyć się z tym, że sposób wykonywania przez nią obowiązków będzie komentowany i krytykowany ciągle i w najróżniejszej formie."
Zapisane
Strony: 1 ... 102 103 [104] 105 106 ... 113   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!