Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 10:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 113   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Znów te szczepienia  (Przeczytany 1141317 razy)
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #2160 : 11-01-2018, 14:57 »

Mam nadzieję, ze poród w prywatnej placówce uchroni mnie przed nagonką. Zaczynam rozważać poród za granicą. Co to się wyprawia w tym kraju?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2161 : 11-01-2018, 15:15 »

Poród za granicą wyjdzie chyba znacznie drożej, pytanie jak to jest w prywatnych klinikach i o ile jest taniej od zagranicy? W zasadzie w klinice wszystko można uzgodnić już na samym starcie i raczej nie powinno być problemów choć nie mam tu wiedzy i doświadczenia.

Wiele osób rodzi w szpitalach publicznych, odmawia szkodliwych zabiegów typu szczepienia i nie ma z tym problemu ale jednak raz na jakiś czas, trafia się taki kwiatek i dana placówka staje się sławna na całą Polskę, jak ta w Białogardzie. Niestety wiąże się z tym stres dla rodziców i problemy, których być nie powinno.

Ja wiem, że w razie takich komplikacji zostałbym sam, bo ani rodzice, którzy stosują profilaktykę, ani teściowie nie zrozumieliby mojego uporu a przypuszczam, że i moja partnerka w obliczu takich konsekwencji uległaby i liczyła na szczęśliwy los, że nic wielkiego się nie stanie mimo, iż konsekwencje są zawsze. Dlatego szukam wyjścia, aby możliwość wystąpienia takiej sytuacji, zminimalizować praktycznie do zera a szpital publiczny chyba tego nie daje.
« Ostatnia zmiana: 11-01-2018, 15:21 wysłane przez Shadow » Zapisane
Janek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2016-08-27
Wiadomości: 89

« Odpowiedz #2162 : 11-01-2018, 15:17 »

Shadow powodów dlaczego jesteśmy zmanipulowani jako społeczeństwo jest mnóstwo (w końcu pracują nad tym pierwszorzędni fachowcy) i nie będę tego rozwijać. Warty uwagi jest inny aspekt: że pomimo dramatu tej rodziny są osoby i grupy, które się za tobą wstawią i ci pomogą, jak domniemywam z dobroci.
Zapisane

Droga do zdrowia jest pokrętna... Do czasu, kiedy pozna się Biosłone smile
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2163 : 11-01-2018, 15:20 »

Cytat
Mam nadzieję, ze poród w prywatnej placówce uchroni mnie przed nagonką.
Niekoniecznie. Żona rodziła w najdroższej (najbardziej prestiżowej) placówce w rejonie i stres nas nie ominął. Czepiali się o wszystko. Papiery do podpisania dali żonie dopiero jak już leżała z rozwarciem. Chwilę po tym jak przenieśli nas z porodówki na salę (godzina 4 rano) nachodziła nas bezczelna położna. Robili problem z wcześniejszym wypisem i nie zgadzali się na przewinięcie dziecka na sali. Wymusili na żonie podanie adresu wybranej przychodni. Teraz przychodnia ma drogę wolną, aby nas nękać, ale póki co tego nie robią, bo najprawdopodobniej pracująca tam znajoma to blokuje.

Cytat
Zaczynam rozważać poród za granicą.
Nie wiem jak jest za granicą, ale z opinii innych osób wynika, że jest to całkiem dobre rozwiązanie.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #2164 : 11-01-2018, 18:14 »

Dzwoniłam do Medfeminy we Wrocławiu i pytałam wprost o podejście do odmowy zabiegów, teoretycznie szanują decyzję rodziców, ale nie wiem jak to jest w praktyce. Przede mną spotkanie kwalifikacyjne w 35 tyg. gdzie też zamierzam wprost pytać czy decyzja odnoście szczepień i reszty zabiegów należy do mnie. Mam już dwójkę dzieci i pewne doświadczenie w tym temacie, jednak sytuacja się ostatnio zaostrzyła. Dotychczasowo polecany szpital na Borowskiej (Kliniki) w którym ostatnio rodziłam, także robi problemy rodzicom odmawiającym szczepień. Już mniej się boję Sanepidu jak tych absurdalnych prób ograniczania praw rodzicielskich! Smutny
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2165 : 11-01-2018, 18:26 »

Za granicą lepiej, tylko tam poród dla kogoś z obcego kraju, nie kosztuje chyba 5-10 tys zł jak to bywa w prywatnych klinikach.

Edit: Cóż, nie wygląda to tak tragicznie jak myślałem. Poród naturalny w ASKLEPIOS Klinikum Uckermark
Auguststr. 23 D-16303 Schwedt/Oder w Niemczech kosztuje 1450 euro a cesarskie cięcie 2050 euro. Więc w zasadzie tyle co i prywatnie w Polsce a warunki, podejście do człowieka oraz wolność wyboru warte jest każdej ceny. Ciekawe jak w innych miastach zachodniej granicy.

Info z: https://www.babyboom.pl/forum/temat/rodzilam-w-niemczech-jak-macie-kase-nie-zastanawiajcie-sie.69050/page-2
« Ostatnia zmiana: 11-01-2018, 18:44 wysłane przez Shadow » Zapisane
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #2166 : 11-01-2018, 19:04 »

Rozważałam wyjazd za granicę (Niemcy) i poród w placówce publicznej. Wiem, że tam nie poddaje się dzieci zabiegom, których chcę uniknąć. Ostatnie wydarzenia powodują u mnie duży niepokój i szukam rozwiązania, które dałoby mi największy komfort psychiczny.
Zapisane
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #2167 : 12-01-2018, 01:10 »

Do tego wszystkiego coś się dzieje ze Stop Nop. Wyrzucono Goldstein, a Cuske złożył rezygnację. No Sodoma i Gomora normalnie...
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2168 : 12-01-2018, 09:27 »

Cytat
Ostatnie wydarzenia powodują u mnie duży niepokój i szukam rozwiązania, które dałoby mi największy komfort psychiczny.

I tu należałoby również zwrócić uwagę, że nie tylko podczas okresu porodu matka przeżywa ogromny stres, ale również w trakcie ciąży, bo przecież wie, że gdzieś urodzić musi. Doskonale wiemy, że taki stres dobrze na ciążę wpływać nie może.

Pamiętajmy, że istnieje coś takiego jak poród w domu w asyście wykwalifikowanej położnej, polecany z resztą przez Mistrza. Biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia będę namawiał żonę, żeby w razie drugiej ciąży dziecko poczęła w domu. Zadanie łatwe nie będzie, bo się takiego rozwiązania panicznie boi, ale sytuacja w Polskich placówkach może ją przekona.

Nie wiem co tam z władzami STOP-NOP się dzieje. Na grupach stowarzyszenia jest wiele interesujących informacji, ale pełno też histerycznych matek oraz ogólnego bełkotu. Myślę, że same władze działają w porządku, choć zdarzają się fake newsy oraz koloryzowanie faktów, aby przestraszyć przeciętnego człowieka i być może zmobilizować go do jakichś działań (protest etc). Cel szczytny, metody nie zawsze.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Dużagosia
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: marzec 2010 przerwa od 14.12.2014, powrót do MO 08.2016
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 476

« Odpowiedz #2169 : 12-01-2018, 10:13 »

http://noemidemi.com/wydaje-sie-to-nieprawdopodobne-ze-w-szczepionkach-jest-obce-dna-z-abortowanych-plodow/
Zapisane
Kredka8520
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.12.2011
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #2170 : 12-01-2018, 15:38 »

Rodzić w domu niestety nie mogę, bo nikt mi go odebrać nie pomoże ze względu na ryzyko po 2 cc. Informacje o zmianach w zarządzie Stop Nop pochodzą z profili osób, które wymieniłam, więc to raczej nie fake newsy.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #2171 : 12-01-2018, 16:33 »

To pozostaje ci szukać jakiejś rozsądnej placówki, gdzie będziesz mogła urodzić na swoich warunkach.

Czytaj ze zrozumieniem- odnośnie fake news chodziło mi o to, że na fanpage STOP-NOP często pojawiają się jakieś krzykliwe nagłówki, które niestety naginają prawdę. A co tam się wewnątrz zarządu dzieje to mnie nie interesuje.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #2172 : 13-01-2018, 08:35 »

10 stycznia 2018 roku, w szpitalu, zdrowa, silna matka urodziła swojego drugiego syna. Zdrowe dziecko, urodzone o czasie, bez komplikacji. Nie była chora wenerycznie, więc odmówiła zabiegu Credego. Odmówiła zastrzyku z Wit K, znając możliwe działania niepożądane i brak indywidualnych wskazań u dziecka. Odmówiła szczepień w pierwszej dobie, mając świadomość, że niemożliwe jest w tym czasie zbadanie przeciwwskazań. Rodzice odłożyli szczepienia na późniejszy termin. Nie zgodziła się również na podpisanie oświadczenia o świadomej odmowie szczepień, ponieważ zawierało nieprawdziwe twierdzenia. W niezbyt przyjemnej atmosferze, po otrzymaniu wypisu, rodzice z dzieckiem opuścili szpital i udali się do domu, aby tam w spokoju cieszyć się z narodzin i odpocząć po porodzie.

Jednak funkcjonariusze medyczni mieli inne plany. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, podstępem i szantażem zwabili rodzinę z powrotem do szpitala, gdzie tryumfalnie wręczono im postanowienie sądu o ZATRZYMANIU ich zdrowego dziecka w szpitalu, celem wykonania wszystkich procedur medycznych, których rodzice wcześniej odmówili.


https://wolnemedia.net/areszt-medyczny/

W jednym z komentarzy pod artykułem, wymieniona została nazwa szpitala.
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2173 : 13-01-2018, 21:17 »

To oni przybyli do szpitala drugi raz na wezwanie i dopiero wtedy zostało im zabrane dziecko a nie w dniu porodu, czy jest to inna sytuacja, inna rodzina?
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #2174 : 13-01-2018, 22:11 »

Z tego co napisano wynika, że jakimś cudem dali się ściągnąć pod jakimś pretekstem z powrotem do szpitala.
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2175 : 21-01-2018, 20:09 »

Jak rodzić w Polsce to tylko w szpitalu i to wyłącznie w kieleckim:

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/zdrowie-i-uroda/artykuly/art/8836003,w-kieleckim-szpitalu-na-prostej-prawie-wszystkie-dzieci-rodzily-sie-chore-dlaczego,id,t.html
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #2176 : 22-01-2018, 09:35 »

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1098369,bialogard-sad-utrzymal-prawa-rodzicielskie-pary-ktora-zabrala-corke-ze-szpitala.html

Czyli jednak udało im się. Trzeba po prosu w razie problemów spierniczać ze szpitala.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #2177 : 30-01-2018, 17:52 »

Ta szczepionka spowodowała 2000 zgonów dzieci w USA! W Polsce będzie przymusowa.


https://wrealu24.pl/ta-szczepionka-spowodowala-2000-zgonow-dzieci-w-usa-w-polsce-bedzie-przymusowa/?utm_medium=social&utm_source=facebook.page&utm_campaign=postfity&utm_content=postfity67de9
Zapisane
Gibbon
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: Nie stosuję.
Wiedza:
Wiadomości: 1.370

« Odpowiedz #2178 : 05-02-2018, 07:44 »

Wadliwa szczepionka dla setek pacjentów. Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt

http://zdrowie.dziennik.pl/artykuly/568061,setki-pacjentow-dostaly-wadliwa-szczepionke.html
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #2179 : 06-02-2018, 11:50 »

Cytat
Wadliwa szczepionka dla setek pacjentów. Lekarze wiedzieli, że wstrzykują niepełnowartościowy produkt

http://zdrowie.dziennik.pl/artykuly/568061,setki-pacjentow-dostaly-wadliwa-szczepionke.html

Wczoraj w wieczornych wiadomościach regionalnych była o tym mowa. Minister Zdrowia wypowiadał się, że nie ma zagrożenia, tylko szczepionka nie będzie działać.
Zapisane
Strony: 1 ... 107 108 [109] 110 111 ... 113   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!