Niemedyczne forum zdrowia
23-04-2024, 07:52 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sklepy Biedronki  (Przeczytany 24301 razy)
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« : 23-10-2008, 08:53 »

Mistrzu czy można kupować w Biedronce?Trochę boję się tego sklepu  confused  chodzi mi o mięso, owoce i warzywa.Kupiłam tam olej winogronowy taki jakby trochę gęstszy niż w innym sklepie, niby wyprodukowany we Włoszech, ale co do jakości to nie wiem. :looka:
Zapisane

pozdrawiam Ania
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 23-10-2008, 09:24 »

Biedronka to duży koncern, więc nie polecam, ale doświadczenia jako takiego nie mam, ponieważ omijam a priori.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #2 : 23-10-2008, 09:49 »

Lady, jak coś co kosztuje grosze, tak wnioskuję z reklam i opowieści osób tam kupujących, sam nie chodzę do Biedronki, może być dobre, skoro produkt faktycznie dobry kosztuje trzy razy więcej...
Zapisane

Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #3 : 23-10-2008, 10:19 »

Cytat od: Lady
chodzi mi o mięso, owoce i warzywa.

Mięsa, owoców, warzyw nie należy kupować w żadnym supermarkecie. Nieważne czy to będzie Real, Tesco, Geant, Biedronka czy  jeszcze coś innego.
Produkty bardziej trwałe jak olej można się zastanowić, bo specjalnie nie mamy wyjścia i gdzieś to trzeba kupić. Niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości, bo niektóre firmy sprzedają podobne produkty pod różnymi markami dla różnych segmentów rynku. Dla bogatych po wyższej cenie, dla biedniejszych i liczących każdy grosz po niższej cenie w innych sklepach mniej więcej to samo.
« Ostatnia zmiana: 09-03-2010, 10:29 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #4 : 23-10-2008, 10:25 »

Cytat od: "piotr"
Niska cena nie musi oznaczać niskiej jakości, bo niektóre firmy sprzedają podobne produkty pod różnymi markami dla różnych segmentów rynku. Dla bogatych po wyższej cenie, dla biedniejszych i liczących każdy grosz po niższej cenie w innych sklepach mniej więcej to samo

Nie zgodzę się. Jeżeli jeden producent robi ten sam produkt po różnych cenach to nigdy ten tańszy nie będzie tak samo dobry jakościowo jak ten droższy. Zawsze będzie mu czegoś brakować...
Tak jest np z elektroniką - produkuje się na sprzedaż w sklepach firmowych i na sprzedaż w Media Markt. W tym drugim przypadku na gorszych podzespołach. Urządzenia sanitarne produkuje się na sprzedaż w eleganckich salonach z łazienkami i na sprzedaż w Castoramie - z gorszych jakościowo materiałów. Samochody, np. Renault i Dacia. Ten sam producent, te same linie montażowe, a jakość...? No właśnie, tak samo jest z żywnością.
Zapisane

Loret
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2007-2008. Obecnie nie stosuję.
Wiadomości: 415

« Odpowiedz #5 : 23-10-2008, 16:25 »

Cytat od: "TRoCIn"
Nie zgodzę się. Jeżeli jeden producent robi ten sam produkt po różnych cenach to nigdy ten tańszy nie będzie tak samo dobry jakościowo jak ten droższy.

Nie jest to do końca prawdą, bo może z miesiąc temu w sklepie Carrfeour widziałam szal za 20zł, a ten sam i tego samego producenta w Galerii Centrum kosztował około 50 zł. Myślę, że nie jest to tylko pojedynczy przykład, bo ekskluzywne sklepy windują sobie ceny, a jakość pozostawia wiele do życzenia. smile
Zapisane

Zdrowie to nie egoizm, tylko mądrość.
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #6 : 23-10-2008, 16:59 »

Wszyscy macie racje, jednak pewna ogólna zasada jest taka ze mieso z marketow nie jest najlepsze. Zreszta jak macie kogos znajomego albo odpowiednio porozmawiacie to dowiecie sie ze to najczesciej nie jest nawet swieze mieso. To samo dotyczy innych produktow takich jak ryby, warzywa, owoce.

W wielu innych sklepach tez nie jest najlepiej, w supermarketach jest z tym tragicznie/ Juz sama kwestia swiezosci sprawia ze najrozsadniej jest kupowac u Rzeznika ktory ma moze maly punkcik ale zorientowany jest tylko na jeden typ produktu.

BiedAronka niestety jest chyba najgorszym z mozliwych sklepow, choc pewnie inne tez mu dorownuja. Co do jedzenia puszkowanego i konserwowanego to te tansze produkty pozornie tej samej firmy maja wiecej sztucznych dodatkow.

Nie da sie tego uogolnic ale jednak trzeba przyjac ze tak to funkcjonuje i lpeiej kupic mniej zdrowszego badziej odzywczeo jedzenia niz wiecej taniego zapychacza ktory nas nie odzywi/

Dodano

Cytat od: "Loret"
Cytat od: "TRoCIn"
Nie zgodzę się. Jeżeli jeden producent robi ten sam produkt po różnych cenach to nigdy ten tańszy nie będzie tak samo dobry jakościowo jak ten droższy.

Nie jest to do końca prawdą, bo może z miesiąc temu w sklepie Carrfeour widziałam szal za 20zł, a ten sam i tego samego producenta w Galerii Centrum kosztował około 50 zł. Myślę, że nie jest to tylko pojedynczy przykład, bo ekskluzywne sklepy windują sobie ceny, a jakoś ma wiele do życzenia. smile


Szalik ma byc cieply i ladny pewnie, no a do tego przydaloby sie zeby byl naturalny. Ale to jednak nie jest pokarm. Tutaj funkcjonuja troszke inne zasady. Carrefour sprzedaje przy okazji wszystko i utrzymuje sie z X produktow, a w Galerii pewnie jest to sklep skoncentrowany na sprzedazy ubran i musi sie z tego utrzymac.
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #7 : 23-10-2008, 18:24 »

Zauważyłam, że w Biedronkowych produktach jest dużo Eeee.Fuj tego nie kupuję,ale wodę mineralną mają tańszą. oczywiście mówię o takiej markowej. msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Maria
« Odpowiedz #8 : 23-10-2008, 20:00 »

Widziałam linię produkcyjna,z której schodził ten sam produkt do dwóch różnych opakowań:drogiej marki i Biedronki.
Obserwuję wypowiedzi ludzi ,którzy nie mają problemów finansowych ?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #9 : 23-10-2008, 21:05 »

Cytat od: "Maria"
Obserwuję wypowiedzi ludzi ,którzy nie mają problemów finansowych ?

Wydaje mi się, że zdrowie jest bezcenne... I wbrew pozorom wcale nie trzeba majątku wydawać żeby zdrowo zjeść
Zapisane

Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #10 : 24-10-2008, 07:00 »

Trzeba brać jeszcze jedno pod uwagę, w sklepikach, w których ruch jest duży towar schodzi szybko i jest zawsze świeży, nie leży tygodniami i nie jest „odnawiany na zapleczu”, bo nie ma takiej potrzeby gdyż jest wykupywany. Ja zawsze upatruje sklepików przy jakichś zakładach pracy czy większych skupiskach ludzi bo wtedy jestem pewny że kupuję coś świeżego msn-wink (mówcie o sklepikach nie supermarketach).
« Ostatnia zmiana: 09-03-2010, 10:32 wysłane przez Grażyna » Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #11 : 24-10-2008, 08:57 »

U mnie jest nowy, nieduży sklep Biedronki i ruch tam większy niż w innych, bo taniej i zawsze to coś nowego w małej mieścinie. msn-wink
Zapisane

pozdrawiam Ania
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 24-10-2008, 09:04 »

Ale towar żywnościowy do hipermarketów produkowany jest masowo, a to znaczy, że musi długo leżeć w magazynach, zanim jakaś jego partia zejdzie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #13 : 24-10-2008, 09:11 »

Cytat od: Mistrz
Ale towar żywnościowy do hipermarketów produkowany jest masowo, a to znaczy, że musi długo leżeć w magazynach, zanim jakaś jego partia zejdzie.


Dlatego zaznaczyłem, że mówię o sklepikach a nie hipermarketach które rządzą się niestety niechlubnymi „zasadami”.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 24-10-2008, 09:16 »

No jasne. Też kupuję wyłącznie w małych sklepikach, gdzie ruch jest duży, a producent nie dodaje do mięsa wody, czy mączki do wędlin. Na zdrowiu nie opłaci się oszczędzać, bo to za drogo kosztuje.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zazula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 22-08-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 221

Myślę, więc jestem samotna...

« Odpowiedz #15 : 24-10-2008, 10:09 »

Racja, żywność też kupuję tam, gdzie widzę najdłuższą kolejkę, tam zawsze wszystko jest świeżutkie  msn-wink
A w Biedronce kupuję np chusteczki do nosa...  
Zapisane

uśmiech to połowa pocałunku smile
martinka
« Odpowiedz #16 : 24-10-2008, 10:20 »

Cytat od: Mistrz
a producent nie dodaje do mięsa wody, czy mączki do wędlin

a propos, dla tych którzy jeszcze nie widzieli, proponuję obejrzeć sobie program "Uwaga! Czy wiesz, co jesz - wędliny": http://pl.youtube.com/watch?v=m0Z_C0C59JI
 - cz. I i http://pl.youtube.com/watch?v=BC7gijwTUXU - cz. II
Zapisane
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« Odpowiedz #17 : 30-10-2008, 11:23 »


Nie zgodzę się. Jeżeli jeden producent robi ten sam produkt po różnych cenach to nigdy ten tańszy nie będzie tak samo dobry jakościowo jak ten droższy. Zawsze będzie mu czegoś brakować...

Tak, tylko w przypadku żywności lepszy jakościowo produkt to najczęściej trwalszy, nie psujący się szybko, czyli przeładowany chemią. Zatem to, że jest droższy nie musi znaczyć, że jest zdrowszy.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #18 : 30-10-2008, 13:15 »

Cytat
Tak, tylko w przypadku żywności lepszy jakościowo produkt to najczęściej trwalszy, nie psujący się szybko, czyli przeładowany chemią
Jedzenie jest faszerowane chemią właśnie po to żeby mogło być tańsze, zarówno w produkcji jak i później na półce w sklepie. A takie, które jest robione w jak najbardziej naturalny sposób, z dobrych jakościowo składników zawsze będzie droższe ale właśnie z powodu braku w nim chemii a nie jej nadmiaru.
Zapisane

Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #19 : 30-10-2008, 15:21 »

Pytanie co jest co. Z jednej strony chemia uzywana jest do konserwowania z drugiej rowniez przy produkcji, w zaleznosci od produktu wyglada to roznie.

Przyjac trzeba ze zdrowy naturalny produkt ma swoj okreslony czas przydatnosci do spozycia. Ale dochodzi do tego takze jakosc produktu. Wezmy na to chleb, przyrzadzony na zakwasie bez zadnych spuchlniaczy itp, jest bardzo smaczny i swiezy przez dobry tydzien. Natomiast chleb pieczony na drozdzach przy pomocy chemii najczesciej swizy jest tylko dzien, dwa.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!