Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 05:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Codex Alimentarius - zagrożenie dla naturalnej żywności  (Przeczytany 49792 razy)
Sawyer
« : 28-10-2008, 12:23 »

http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html

Walczmy o swoją wolność! Jeśli nie uzbiera się milion podpisów, bardzo prawdopodobne że pożegnamy się także z MO 
« Ostatnia zmiana: 29-04-2009, 00:54 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #1 : 28-10-2008, 12:36 »

Cytat
bardzo prawdopodobne że pożegnamy się także z MO
A co MO ma wspólnego z tym referendum?
Zapisane

Sawyer
« Odpowiedz #2 : 28-10-2008, 12:43 »

To, że jeśli ustawa wejdzie w życie, nie będzie już można kupić soku z aloesu i Citroseptu. Pewnie większość wymyśli jakieś zastępcze sposoby typu ocet jabłkowy, ale to mnie nie przekonuje. Poza tym pożegnamy się z ziołami, suplementami, i dostaniemy jeszcze bardziej toksyczną żywność. Więcej w "Nieznany Świat" 11/2008

http://www.nieznanyswiat.pl/content/view/240/2/
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #3 : 28-10-2008, 12:58 »

No tak, ale myślę, że wówczas taki sok z aloesu nie byłby suplementem diety, tylko napojem albo jakimś innym cudem. Przecież leki naturalne i suplementy też produkują jakieś firmy, które tak łatwo nie dadzą się wygryźć z rynku. A ziół na łące nikt nie zabroni Ci zbierać i jeść. Nie ma co panikować.
Zapisane

fiona50
« Odpowiedz #4 : 28-10-2008, 13:17 »

Mnie sie wydaje, ze to bedzie tak jak z tym adwokatem co to powiedzial zeby mu dac winnego to on na niego paragraf znajdzie.
TRoCIn ma racje. Zmieni sie nazwa i naturalne leki beda w uzyciu dalej.Jak swiat swiatem ziola, nalewki i inne pochodne byly sa i beda czy to w Unii czy bez niej. Ktos usiluje zasiac panike a ankietka do tego niby referendum wcale mi sie nie podoba. Za duzo w niej osobistych danych.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #5 : 28-10-2008, 13:21 »

Cytat
Za duzo w niej osobistych danych
O właśnie, jeszcze później będą reklamy przysyłać, nie dość, że na maila to jeszcze do domu. Niezły sposób na pozyskanie danych osobowych.
Zapisane

Sawyer
« Odpowiedz #6 : 28-10-2008, 13:28 »

Hmmm, jeszcze nie podpisałem  naughty

Kiedyś ktoś już z tego forum mieszkający za granicą wspominał że nie można tam kupić aloesu i citroseptu, może jednak już w niektórych krajach to się dzieje naprawdę...
Jeśli się mylicie, uciekam do Afryki, jak nic  biggrin
Zapisane
Słońce
« Odpowiedz #7 : 28-10-2008, 15:09 »

Spojrzenie z perspektywy 2 000 tyś. km od Polski:
- Nie wyczuwa się tu obaw o jakikolwiek wpis czy podpis np. wszystkie listy mają adres nadawcy i odbiorcy, wszystkie domofony sa podpisane, a wszelakie petycje czy inne sondaże wyglądaje mniej więcej tak jak ta; w razie problemów jest gdzie się udać, aby to przystopować; po prostu taki tu zwyczaj.
- Nie ma zielarzy, a zioła jakieś zaledwie kilka gatunków można dostać w tzw. paraaptekach czyli chemia plus to przy okazji, oczywiście cała masa suplementów, leków homeopatycznych; albo w sklepach ze zdrową żywnością, a nawet w markecie.
- Po artykule w " Lancecie " o homeopatii, nie można już zmienić lekarza rodzinnego na innego o tej specjalności.
- Aloes dostaniesz tylko przez internet, bo gdzie indziej jest mieszany z sokami owocowymi lub jest tylko w plastikowych butelkach, a ekstrakt z pestek grejfruta znalazłem jeden przez internet.
- Nagonka w mediach na tych, którzy kupują leki przez internet z zagranicy.
- Sklepy ze zdrową żywnością są tak samo kolorowe i plastikowe jak markety.
- Jakość pożywienia już znacie, bo przecież stąd te pomysły do was idą.
- Zakaz handlu olejem lnianym a oleju kukurydzianego po prostu nie ma nigdzie.
- Ludzie są już tak pięknie wyprani, że lepiej nie mówić o leczeniu naturalnym czy o oczyszczaniu ciała. Oczywiście podziemie działa.
- Powszechne mniemanie - natura nie ma żadnej mocy, tylko My!
- Lekarz ma zawsze rację i są ich tu tabuny, na jeszcze większą masę chorych i chorób.
No dobrze, na razie chyba wystarczy?

Zapisane
rolnik
« Odpowiedz #8 : 28-10-2008, 20:45 »

Witam!
Pablo, mam ważne informacje, w postaci plików PDF, umieszczone na pulpicie. Jak je przenieść do tego wątku? Pozdrawiam.

Zapisane
maist
« Odpowiedz #9 : 28-10-2008, 21:02 »

Zawsze można kilka doniczek z aloesem postawić w mieszkaniu, citrosept zastąpić grapefrutem. Mamusią wynalazków jest zawsze potrzeba. Na razie bym się nie przejmował. W razie czego utworzymy bioslonowe podziemie...smile
Zapisane
Marcin
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Skąd: Kraków
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #10 : 28-10-2008, 21:31 »

Z *.pdf możesz kopiować tekst i po prostu tutaj wklejać. Problem jest jedynie z tabelkami ale w większosci wszystko się ładnie kopiuje.
Zapisane

arrow  "Dziewięć dziesiątych naszego życia polega na zdrowiu"
Sawyer
« Odpowiedz #11 : 28-10-2008, 21:44 »

Rolnik, widzę że też dostałeś pdf'y? biggrin W temacie "Referendum" już o tym gadamy.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #12 : 28-10-2008, 22:06 »

Widać, wychowanie w socjalizmie  i lęk przed podpisywaniem czegokolwiek (spuścizna  historyczna). Wszędzie ma świecie ludzie w ten sposób jedynie mogą mieć wpływ na cokolwiek, ale nasz lęk jest charakterystyczny w "byłych". Podpisałam bo chcę mieć  poczucie wolności wyboru. Dzięki Sawyer. 
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #13 : 28-10-2008, 22:20 »

Też podpisałam, bo już wcześniej słyszałam o  wprowadzeniu zakazu stosowania już w 2009 roku medycyny naturalnej crybaby
Zapisane

pozdrawiam Ania
rolnik
« Odpowiedz #14 : 28-10-2008, 22:46 »

Dzięki, nie zauważyłem. Myślę, że nie wolno lekceważyć tego problemu i trzeba zagłosować.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #15 : 29-10-2008, 07:42 »

Wątki Sawyera i Rolnika scaliłem
Zapisane

Sawyer
« Odpowiedz #16 : 29-10-2008, 08:38 »

Podpisałem już wczoraj, mimo "straszenia" Ryśka i Fiony. Doszedłem do wniosku, że nawet jeśli macie rację (Rysiek & Fiona), to wolę dostawać spam (który i tak dostaję  biggrin), niż leżeć w szpitalu po czterdziestce z dziurawymi jelitami i z siostrą basen. Zawsze jednak pozostaje opcja uczieczki do "nieakademickiego" kraju, ale to ostatnia deska ratunku  thumbdown
« Ostatnia zmiana: 10-02-2011, 13:38 wysłane przez Rysiek » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #17 : 29-10-2008, 09:38 »

Ja też podpisałam. Ze spamu zawsze można się wykręcić.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
kerstink
« Odpowiedz #18 : 29-10-2008, 12:31 »

Podpisalam juz jakis czas temu i do tej pory spamu nie dostalam. Posluchalam sobie w YouTube lub GoogleVideo pare wykladow dra Ratha (po niemiecku) i jestem pod wrazeniem. Wydaje sie, ze jego informacje sa rzetelne. Niestety nie mialam jeszcze zbyt duzo czasu, by znalezc zrodlo info o obowiazkowym naswietlaniu ziol, co by dotyczylo rowniez kupnego Aloesu. O ile dobrze pamietam, to wlasnie Slonecki zwraca uwage na to by kupic nienaswietlane preparaty. Na stronach Unii mozna faktycznie znalezc informacje o nowych ustaleniach dot. maksymalnych dawek suplementow - sprawa jest w toku. Dr Rath moze miec pojecie o tym, czytalam o tym, ze nie chcieli dopuscic do obrotu jego suplementow, bo zawieraly za duzo witamin badz mineralow.
Zapisane
Aguś
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 36
MO: 01-01-2014
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 17

« Odpowiedz #19 : 29-10-2008, 13:30 »

też podpisałam:) chociaż informacje o takiej nowej ustawie wydają się niewiarygodne! szczyt głupoty, jeśli to by weszło w życie... wrr
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!