Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 10:17 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ¦wi±d skóry g³owy  (Przeczytany 66927 razy)
¯abka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2006
Sk±d: Gryfino k/Szczecina
Wiadomo¶ci: 118

« : 05-11-2008, 09:12 »

Czy ma kto¶ z was problem ze ¶wi±dem g³owy? Od pewnego czasu swêdzi mnie nawet po umyciu szamponem zio³owym. Po moim sprawdzonym szamponie cytrynowym tez swêdzi. Nie wiem ju¿ jakim mam myæ.
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzy¿owaæ cz³owieka z kotem, cz³owiek by wiele zyska³, kot tylko ucierpia³.
Nawet najmniejszy kotek, to ¿ywe arcydzie³o.
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« Odpowiedz #1 : 05-11-2008, 09:18 »

A po umyciu stosujesz alocit?
Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
¯abka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2006
Sk±d: Gryfino k/Szczecina
Wiadomo¶ci: 118

« Odpowiedz #2 : 05-11-2008, 09:23 »

Nie, nie stosujê alocitu, bo wydaje mi siê, ¿e to bêdzie walka tylko z objawami. Zastanawia mnie co jest przyczyn±. Ale spróbujê z alocitem. Wciera siê go w skórê g³owy po umyciu tak?
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzy¿owaæ cz³owieka z kotem, cz³owiek by wiele zyska³, kot tylko ucierpia³.
Nawet najmniejszy kotek, to ¿ywe arcydzie³o.
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« Odpowiedz #3 : 05-11-2008, 09:28 »

Tak, po umyciu polaæ g³owê i poczekaæ do wyschniêcia (nie wycieraæ rêcznikiem).
Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
¯abka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2006
Sk±d: Gryfino k/Szczecina
Wiadomo¶ci: 118

« Odpowiedz #4 : 05-11-2008, 09:30 »

Ok. Dziêki, wypróbujê ten sposób.
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzy¿owaæ cz³owieka z kotem, cz³owiek by wiele zyska³, kot tylko ucierpia³.
Nawet najmniejszy kotek, to ¿ywe arcydzie³o.
Marcin
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 46
MO: 10-03-2007
Sk±d: Kraków
Wiadomo¶ci: 578

« Odpowiedz #5 : 05-11-2008, 09:31 »

A i jeszcze raz polecam szampon "Mariage".
Zapisane

arrow  "Dziewiêæ dziesi±tych naszego ¿ycia polega na zdrowiu"
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #6 : 05-11-2008, 09:32 »

Hm, ja z kolei wcieram alocit we w³osy 1/2 h przed ich umyciem.

¯abka, polecam szampony KLORANE, do nabycia w aptece. Jeden z nich o piêknym zapachu tymianku z powodzeniem stosujê u swojego syna  smile.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2008, 09:34 wys³ane przez Chamomillka » Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
¯abka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2006
Sk±d: Gryfino k/Szczecina
Wiadomo¶ci: 118

« Odpowiedz #7 : 05-11-2008, 09:54 »

Dziêki wypróbujê obydwa msn-wink
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzy¿owaæ cz³owieka z kotem, cz³owiek by wiele zyska³, kot tylko ucierpia³.
Nawet najmniejszy kotek, to ¿ywe arcydzie³o.
Zazula
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 22-08-2008
Sk±d: £ód¼
Wiadomo¶ci: 221

My¶lê, wiêc jestem samotna...

« Odpowiedz #8 : 05-11-2008, 11:25 »

O!
Mnie te¿ od jakiego¶ czasu swêdzi skóra g³owy - czy to od MO?
W³osy zawsze bardzo mi siê przet³uszcza³y tak, ¿e muszê codziennie rano je umyæ. Dlatego te¿ mam tak wygodn± fryzurkê jak widaæ, ¿ebym nie musia³a rano walczyæ z suszark±...

Od kilku dni mieszam w kieliszku do jajek szampon z odrobin± alocitu i tym myjê g³owê, bo tak gdzie¶ tu na forum przeczyta³am, ale nie pamiêtam gdzie. Zobaczymy jaki bêdzie efekt.
Zapisane

u¶miech to po³owa poca³unku smile
¯abka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2006
Sk±d: Gryfino k/Szczecina
Wiadomo¶ci: 118

« Odpowiedz #9 : 05-11-2008, 13:53 »

Od kilku dni mieszam w kieliszku do jajek szampon z odrobin± alocitu i tym myjê g³owê, bo tak gdzie¶ tu na forum przeczyta³am, ale nie pamiêtam gdzie. Zobaczymy jaki bêdzie efekt.
Te¿ mi przysz³o to na my¶l. Tylko, czy alocit w tej mieszance nie zostanie "st³umiony" przez sk³adniki chemiczne szamponu..?

Dodano
W ogóle to odkry³am na necie szampon z wilkakor±. Mo¿e kto¶ go ju¿ u¿ywa³ i mo¿e pochwaliæ siê efektem?
Zapisane

To jak traktujesz kota, decyduje o Twoim miejscu w niebie.
Gdyby tak skrzy¿owaæ cz³owieka z kotem, cz³owiek by wiele zyska³, kot tylko ucierpia³.
Nawet najmniejszy kotek, to ¿ywe arcydzie³o.
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #10 : 05-11-2008, 15:04 »

Ja u¿ywam kosmetyków Eco-Cosmetics. S± do¶æ drogie, ale genialne. Mia³am d³ugi czas problem ze swêdz±c± skór± g³owy i pojawia³y mi siê takie czerwone placki. Z tymi nie mam ¿adnych problemów, a wcze¶niej mia³a taki szampon... Mr Potter... czy Proter... w takich szerokich butelkach, normalnie kupowa³am w supermarkecie. D³ugo mnie ratowa³, ale potem przesta³ dawaæ radê. Szampon z dziekciem.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Gra¿yna
« Odpowiedz #11 : 05-11-2008, 16:42 »

Dziegieæ - lepka, ciemnobr±zowa ciecz, powstaj±ca w wyniku rozk³adowej suchej destylacji kory brzozowej, rzadziej bukowej.
Dziegciem nazywa siê dzi¶ równie¿ podobny produkt wytwarzany z ¿ywicznego drewna sosny, choæ kiedy¶ wyra¼nie rozró¿niano te substancje, nazywaj±c drug± z nich smo³± drzewn±. Dziegieæ posiada w³a¶ciwo¶ci aseptyczne i bakteriobójcze. Niegdy¶ by³ bardzo rozpowszechniony i stosowany jako lek w chorobach skóry.
Tu receptura do sporz±dzenia ma¶ci z dziegciem sosnowym, stosowanej w leczeniu ³uszczycy:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Dziegie%C4%87
Kiedy¶ u¿ywano myd³a dziegciowo-siarkowego. Nadal siê je zaleca. Niestety, w dzisiejszych mydlarniach s± ró¿ne specja³y z afrykañskimi i indyjskimi sk³adnikami http://www.shea.pl/?mydla-naturalne,6 ale tych naszych tradycyjnych w nich nie u¶wiadczysz. Dziêki Tobie dowiedzia³am siê, ¿e istnieje szampon z dziegciem, ale - maj±c te lecznicze sk³adniki - pewnie ma te¿ wiele szkodliwych, dlatego przesta³ Ci odpowiadaæ.

Przy okazji: co mo¿na znale¼æ w dzisiejszych kosmetykach http://www.spaplanet.pl/artykuly.php?id=1347

A wymieniony szampon KLORANE - pisz±, ¿e delikatny i hipoalergiczny, ale sk³adu nie podaj± http://www.apteka-centrum.pl/klorane-szampon-pokrzywA-gratis-p-2305.html?manufacturers_id=57
Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Sk±d: Szczecin
Wiadomo¶ci: 335

« Odpowiedz #12 : 05-11-2008, 16:59 »

Mnie równie¿ od kilku miesiêcy swêdzi skóra g³owy (ty³) i ucho. Wypróbowa³am ju¿ wszystkie mo¿liwe sposoby i nic nie mogê sobie ul¿yæ, no mo¿e odrobinê, bo ju¿ nie mam s±cz±cych siê ran, ale i tak ca³y czas siê drapiê. Nawet ma¶æ Lackiego (4 razy) nie pomaga. Ju¿ czasami wariujê, tym bardziej,¿e po ostrym podrapaniu skóry ucha, zaczyna s±czyæ siê z niego wodnista wydzielina- przez kilka dni. Jedynie nic nie wycieka ze skóry g³owy, ale to przy takim stanie rzeczy, tylko kwestia czasu.
      
Mo¿e spróbuj ¯abko, sposobu proponowanego mi na ostatniej wizycie  u naszego doktora:
       Kuracja 10-dniowa
Codziennie wieczorem wmasowaæ w skórê g³owy ocet jab³kowy, a rano umyæ w³osy szamponem Nizoral.
Mo¿e Tobie pomo¿e, podobno innym bardzo pomaga³o, równie¿ na ³upie¿.
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #13 : 05-11-2008, 17:28 »

Ten szampon z dziegciem ma go bardzo du¿o. Na tyle, ¿e w³osy nabiera³y po nim takiego br±zowawego odcieniu ( nie koloru), a podczas mycia musia³am uwa¿aæ, aby nie chlapaæ, a to, co nachlapiê, od razu sp³ukaæ. By³ br±zowy i gêsty. Gdy w³osy mi bardzo wypada³y i mia³am czerwone plany wypróbowa³am ponad 10 szamponów z apteki itd, a¿ trafi³am na tego. I plamy zaczê³y schodziæ, tylko od niego, ¿adne ma¶ci i takie tam. Tak¿e polecam z ca³ego serca. Z tego co pamiêtam, jest do¶æ tani i bardzo wydajny. Trzyma³ mnie ponad rok! gdy przesta³am go u¿ywaæ, plamy po pewnym czasie wraca³y, ale jak zaczyna³am znów, to wraca³y. My¶lê, ¿e win± nie jest chemia, ale fakt, ¿e potem tak mi siê grzybica rozpanoszy³a, ¿e nie dawa³ rady. Gdy siê z nim rozstawa³am, po prostu od czasu do czasu co¶ siê pojawia³o, ale i tak trzyma³ w ryzach.

http://www.ekologiczny.pl/x_C_Sz2.html?P2=szampon&P3=wszystkie&p=0
Tych u¿ywam teraz. Wspania³e, ekologiczne, ma³o wydajne ( brak piany) no i kosztuj± do¶æ sporo. Ale mam w prezencie msn-wink

z dziegciem
« Ostatnia zmiana: 05-11-2008, 17:30 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Gabi
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09-03-2008
Sk±d: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 32

« Odpowiedz #14 : 05-11-2008, 17:48 »

Tu mo¿na kupiæ szampon z dziegciem (2 rodzaje):

http://sklep.salonik.com.pl/sklep/product_info.php/products_id/1527
http://www.ha-ro.com/index.php?AK=produkty&kategoria=43&produkt=3307

... rzeczywi¶cie niedrogi  smile
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #15 : 05-11-2008, 18:35 »

Nie ryzykowa³abym takiej taniochy. Niedawno stosowa³am tani szampon Joanny z serii apteczki babuni - tutaj polecany - dosta³am po nim swêdz±cych placków na skórze g³owy. Z tej samej serii kupi³am tonik normalizuj±cy i buteleczka po nim ¶wietnie nadaje siê do aplikowania alocitu. A stosowanie alocitu na pewno jest nie od rzeczy. Gorzej z ma¶ci± z witamin± A, mogê j± u¿ywaæ do skóry g³owy tylko od czasu do czasu. Ostatnio zaczê³y mi siê po niej t³u¶ciæ w³osy i obecnie stosowany szampon - rozmarynowy Dr Beta (wzmacnia i od¿ywia cebulki w³osowe) nie daje sobie z tym rady.
Zapisane
Czarnula
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 01-04-2008, syn i m±¿ 07-04-2008
Sk±d: ¦l±sk,
Wiadomo¶ci: 141

« Odpowiedz #16 : 05-11-2008, 20:31 »

Ja ma¶æ z wit.A te¿ stosujê co jaki¶ czas. Podobnie jak u Gra¿ynki w³osy po niej strasznie siê przet³uszczaj±. Od kilku myæ powróci³am do jej wcierania (mia³am kilku miesieczn± przerwê), bo po poprzedniej kuracji "objawami ubocznymi" s± odrosty 1-2 cm nad czo³em.
Zapisane

Moje skarby:
syn ur. 2002 r
córka ur. 2007 r
Gabi
Pocz±tkuj±cy
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 09-03-2008
Sk±d: Mazowsze
Wiadomo¶ci: 32

« Odpowiedz #17 : 05-11-2008, 22:57 »

Mnie niestety dopad³o te¿ swêdzenie g³owy.  Do tego w³osy zrobi³y siê strasznie sztywne i ³amliwe (a¿ mnie kol±).  Coraz mocniej wypadaj±, chocia¿ nadal mam gêste (a ca³e ¿ycie mia³am baaardzo gêste).
Ostatnio ¶ciê³am na króciutko i wcieram ma¶æ z wit. A. Niestety, w³osy po niej s± potwornie t³uste (¿aden szampon nie zmywa jej do koñca).

Po po¶cie Biedrony zaczê³am szukaæ w necie, znalaz³am najpierw 2 tañsze (jak w poprzednim po¶cie ) i chyba najlepszy:  Polytar (z apteki).
http://luskiewnik.strefa.pl/pix/p21.htm
Podobno zmywa wszelkie ma¶ci  (mo¿e przyda siê siê te¿ po ma¶ciach z propolisem Lacky-ego), ale ma do¶æ intensywny i niezbyt przyjemny zapach.
Chocia¿ nie mam ani ³upie¿u, ani ³uszczycy chyba siê na który¶ skuszê...

A to wypowiedzi z forum chorych na ³uszczycê:
„Z tego co ja sie orientuje to Polytar AF (zielony) jest na ³upie¿ natomiast Polytar Liquid (br±zowy) ma zalecenie stosowania przy podra¿nieniach skóry,  ³uszczycy, grzybicy. Sam stosuje Liquid 2 razy w tygodniu no i jakos pomaga. Nie swêdzi, skora jest mniej podrazniona i tyle. Zadanie swoje spelnia - wspomaga leczenie. „
………
„Ja u¿ywam regularnie szamponu Polytar AF 3 razy w tygodniu i ca³y czas dzia³a tak samo - czyli rewelacyjne. Od momentu, kiedy zaczê³am myæ g³owê tym szamponem nie wiem co to t³usta ma¶æ etc.. g³owa czy¶ciutka, bez przebarwieñ, bez ³usek, fryzjer sta³ siê miejscem relaksu a nie jak do tej pory miejscem wstydu i stresu.
P O L E C A M”
…….
„Szampon przeciw³upie¿owy z dziegciem Mrs. Potter's - pó³ litra za 5,23 PLN .
O! Kiedy¶ stosowa³am ten szampon. Mia³am wtedy niewielkie zmiany na g³owie, w³a¶ciwie to tak bardziej mia³am skórê wysuszon± miejscami na max - raczej bez typowych zmian chorobowych. Szmpon dzia³a³ na skórê g³owy ³agodz±co. Zero swêdzenia, efekt wyg³adzenia skóry. Zapomnia³am o nim - dzieki  Basiu za przypomnienie  Mam teraz podobne problemy ze skóra g³owy i w³a¶nie przymierzam sie do jakiego¶ sensownego szamponu i chyba ten sobie zafundujê.
No i nie ma tak bardzo intesywnego zapachu dziegciu. W³osy po nim piekno¶ciowe mia³am „

PO 2-3 miesiêcznym stosowaniu szamponu z dziegciem trzeba zrobiæ przerwê na min. 1 m-c, bo przestaje dzia³aæ.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2008, 23:02 wys³ane przez gabi » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomo¶ci: 978

« Odpowiedz #18 : 05-11-2008, 23:43 »

Jak mi wypada³y w³osy i jeszcze nie wiedzia³am o tym szamponie, to posz³am do sklepu zielarskiego po zio³a i zrobi³am sobie mieszankê na g³owê z pokrzywy, bodaj¿e kory dêbu, skrzypu, pomog³o.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Chamomillka
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 08-10-2007
Sk±d: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 691

« Odpowiedz #19 : 06-11-2008, 08:41 »

Gra¿ynko, u syna zastosowa³am ten dok³adnie szampon :
www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=2612
Wiem, ¿e oprócz wyci±gu z czerwonego tymianku zawiera równie¿ zwi±zek cynku i pewnie inne dodatki. W przypadku mojego synka okaza³ siê byæ bardzo skuteczny : przed kuracj± mia³ ³upie¿ suchy i ¶wi±d g³owy, a teraz skóra jest czy¶ciutka i bia³a i ani ¶ladu ¶wi±du.

Co do szamponów z Joanny Apteczka Babuni, posiadam nawil¿aj±cy mleczno-miodowy i czasami go u¿ywam, jak na tê cenê, to nawet nie najgorszy  msn-wink.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!