Niemedyczne forum zdrowia
24-04-2024, 18:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kuracja Slow-Magiem - jak często  (Przeczytany 143485 razy)
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #100 : 23-10-2011, 11:59 »

Dziękuję, w takim razie zastosuję 3 tabletki wieczorem przez 20 dni. Powinno wystarczyć.
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Stamar
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 6.02.2013
Wiadomości: 148

« Odpowiedz #101 : 05-11-2011, 08:41 »

Piję pierwszą turę mieszanki ziołowej na drogi moczowe. Skończyłem też wczoraj opakowanie Slow-magu w dawce 3 tabletki dziennie. Niestety w trakcie suplementacji czułem jak z dnia na dzień napięcie łydek rośnie. Wnioskuję, że zużycie magnezu przez organizm był większy niż podawana dawka.
W związku z tym mam pytanie. Czy mogę wprowadzić kolejne opakowanie Slow-magu czy powinienem jednak przeczekać te 3 tygodnie przerwy?

Zapomniałem dodać, że jestem w I etapie DP.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2011, 10:40 wysłane przez Stamar » Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #102 : 05-11-2011, 15:45 »

Cytat
przeczekać te 3 tygodnie przerwy?
Musi być wymagana przerwa. Spróbuj w tym czasie KB z bananem(i z marchewką).
"Ważnym warunkiem skuteczności koktajlu błonnikowego jest, że musi on smakować. Nie można wypijać koktajlu na siłę, bo takie jest zalecenie. Jeśli zatem koktajl wykonany wyłącznie z warzyw jest dla kogoś nie do wypicia, to jako mniejsze zło można do jego przyrządzenia użyć kawałka banana z takim samym kawałkiem marchewki. Jeśli mimo to koktajl okaże się nie tak smaczny, jakbyśmy oczekiwali, to możemy dodać także 3 - 4 rodzynki lub jedną suszoną figę, lub dwa suszone daktyle."

Można też przerwać picie mieszanki na parę dni, do czasu kiedy sytuacja się poprawi.
« Ostatnia zmiana: 05-11-2011, 15:50 wysłane przez Wera » Zapisane
Lukas123
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #103 : 28-02-2012, 21:53 »

Mam pewne pytanie. Czym może być spowodowane to, że od kiedy jem Slow mag (jakieś 3-4 dni) objawy niedoboru magnezu się zwiększyły? Mięśnie latają mi po całym ciele a w dodatku czuję się jak po czosnku i dobrze znam to uczucie, a mianowicie uczucie obniżenia ciśnienia :[

I tutaj pytanie - czy nadal jest Slow mag czy może jakiś inny preparat bez witaminy B6, ale np. nie z tlenkiem magnezu tylko z jego chelatem? Hm? smile

W Twoim wieku (chyba, że jesteś przedszkolakiem?) nie zadaje się pytanek lecz pytania//Klara27
« Ostatnia zmiana: 29-02-2012, 09:07 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Beza
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 43
MO: przerwa
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 559

« Odpowiedz #104 : 28-02-2012, 23:14 »

Lukas123 ja takich objawów nie miałam, ale na pewno ktoś się znajdzie co Ci coś podpowie.
Ja mam pytanie, czy podczas karmienia piersią mogę zastosować kurację? Łapią mnie skurcze w stopy, już nie wspomnę o chęci na słodkie...
Zapisane

"Niewolnicy wszędzie i zawsze niewolnikami będą - daj im skrzydła u ramion, a zamiatać pójdą ulice skrzydłami." C.K.Norwid
Robson
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.11
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #105 : 05-03-2012, 21:21 »

Cytat
Łapią mnie skurcze w stopy

Spróbuj zastosować w formie sprayu na stopy chlorek magnezu w sprayu.
Zapisane
Dandi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 333

« Odpowiedz #106 : 14-05-2012, 18:19 »

Mam typowe objawy niedoboru magnezu; takie jak:

- zwiększenie pobudliwości nerwowo-mięśniowe (drgają mi mięśnie)
- kłuje mnie serce i czasami nierówno pracuje
- skurcze łydek
- mrówienie w kończynach
- wypadanie włosów
- rozdrażnienie
- trudności w koncentracji
- ciągłe zmęczenie i brak energii

Przyjmijmy, że to wina niedoboru magnezu, chodź wiadomo, że przyczyny mogą być inne. Postanowiłem przeprowadzić kuracje czerwonym Slow-Magiem. Miałem zamiar zastosować pełną dawkę (4 tabletki na noc, 2 tabletki rano). Przyjąłem pierwsze 4 tabletki na noc, spało mi się dobrze, wstałem też normalnie. Ale co było zaskoczeniem; 5 minut po przebudzeniu zaczęła lecieć mi krew z nosa. Następnie w ciągu dnia również ni sad ni zowąd zaczęła lecieć. Poprawiłem 2 tabletkami Slow-Magu; lepiej nie było.

Wychodzi na to, że poziom mojego magnezu jest w porządku. Jak można się do tego odnieść?
« Ostatnia zmiana: 17-05-2012, 10:24 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Chudy
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.10.2010
Skąd: Łódź
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #107 : 17-05-2012, 07:51 »

W poprzednim temacie, nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. Rozumiem to, bo badania nad rakotwóczością talku są nowe, więc zadam tu tylko jedno pytanie i prosił bym gdyby sam Mistrz mógł się wypowiedzieć:

Czy mogę Slow-Mag (zawierający, być może rakotwórczy talk)
http://www.doz.pl/apteka/p68-Slow-Mag_tabletki_dojelitowe_60_szt

zastąpić Asmag-iem forte ? (który nie ma talku, ale nie wiem jak na tle slow magu wypada reszta składu)
http://www.doz.pl/apteka/p581-Asmag_forte_tabletki_500_mg_34_mg_Mg2_50_szt
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #108 : 17-05-2012, 08:03 »

Nie mam doświadczenia w stosowaniu asmagu.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #109 : 17-05-2012, 08:18 »

W poprzednim temacie, nikt nie jest w stanie mi odpowiedzieć. Rozumiem to, bo badania nad rakotwóczością talku są nowe, więc zadam tu tylko jedno pytanie i prosiłbym gdyby sam Mistrz mógł się wypowiedzieć:
Czy mogę Slow-Mag (zawierający, być może rakotwórczy talk)
http://www.doz.pl/apteka/p68-Slow-Mag_tabletki_dojelitowe_60_szt
zastąpić Asmag-iem forte ? (który nie ma talku, ale nie wiem jak na tle slow magu wypada reszta składu)
http://www.doz.pl/apteka/p581-Asmag_forte_tabletki_500_mg_34_mg_Mg2_50_szt

Asmag to zwykłe tabletki, nie mają powłoczki, która pozwala zadziałać lekowi dopiero w jelicie. Z tego powodu wchłanialność magnezu jest w tym przypadku znikoma. Kiedyś (dawno temu) brałam Asmag i pamiętam dobrze tylko to, że miałam po nim sporą zgagę.

Natomiast bardzo dobrą wchłanialność ma MagneB6 (tabletki dojelitowe), tyle, że jest z witaminą B.
« Ostatnia zmiana: 17-05-2012, 10:19 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Chudy
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.10.2010
Skąd: Łódź
Wiadomości: 26

« Odpowiedz #110 : 17-05-2012, 23:22 »

Czyli jesteśmy skazani na talk. Albo talk albo tabletki nie dojelitowe, koszmar. Zero wyboru ehhh.
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #111 : 18-05-2012, 07:09 »

Czyli jesteśmy skazani na talk. Albo talk albo tabletki nie dojelitowe, koszmar. Zero wyboru ehhh.
Możemy jeść produkty bogate w magnez oraz pić ocet jabłkowy (powerdrink) który w dużej mierze poprawia wchłanianie minerałów, witamin i pierwiastków śladowych.
" Kwas octowy uwalnia te substancje w pożywieniu z ich często trudno przyswajalnych związków i sprawia, że mogą być lepiej wykorzystane przez organizm". (M.Hellmiss)
Zapisane

Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #112 : 18-05-2012, 07:25 »

Nie ma co szaleć z tymi substancjami rakotwórczymi, bo łatwo można ogłupieć. Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną. To dawka czyni, że dana substancja jest trucizną albo nie jest trucizną, jak mawiał Paracelsus.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Robson
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.12.11
Wiadomości: 8

« Odpowiedz #113 : 08-08-2012, 09:32 »

Mogę stwierdzić po sobie, że aby nie mieć probliemu z wchłanianiem magnezu trzeba mieć przynajmniej podleczone jelita, gdyż tam się odbywa wchłanianie. Jeśli ma się nieszczelne jelita to nawet bardzo duże dawki magnezu pomagają na chwilę, jeśli ma się szczelne to wystarczy tylko żywność bogata w magnez i KB.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #114 : 03-10-2012, 18:57 »

Nie chcąc tworzyć kolejnego wątku, spytam tu. Czy poranne (po śniadaniu), bezbolesne biegunki (nazwijmy to: bardzo luźne stolce) po wdrożeniu kuracji SM stanowią znak, że organizm w jakiś sposób odrzuca suplementację i należy dać sobie z nią spokój? A może należy je przetrwać, bo to normalne na początkowym etapie? Co właściwie oznacza taka reakcja? Dodam, że na razie mam za sobą dwa dni i w oba wystąpiły wspomniane objawy.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #115 : 03-10-2012, 19:55 »

W ulotce dołączonej do Slow-magu jest wymieniony taki właśnie skutek uboczny.

W przypadku stosowania leków należy zawsze rozważyć czy potencjalne korzyści przeważają nad możliwymi skutkami ubocznymi. Możliwych interpretacji zaistniałej sytuacji jest wiele. Warto jednak rozważyć odłożenie kuracji slow-magowej na przyszłość. Prawdopodobne jest też, że organizm ma niedobory wapnia.
« Ostatnia zmiana: 03-10-2012, 20:09 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #116 : 03-10-2012, 20:07 »

Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, że taki skutek uboczny jest przewidywany. Tak jak zaznaczyłem, nie są to objawy uciążliwe, myślę, że dałbym radę wytrzymać tak trzy tygodnie. Po dwóch dniach ciężko na razie stwierdzić czy objawy niedoboru magnezu (nie miałem jakichś spektakularnych skurczów) zniknęły -- na dziś skłonny byłbym twierdzić, że tak i że kuracja przynosi efekt nie tylko w postaci biegunki smile
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #117 : 03-10-2012, 20:16 »

Trubadur - dodawaj w okresie kuracji Slow-magiem więcej pestek dyni do KB. Może pomoże.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #118 : 03-10-2012, 20:27 »

Chodzi mi też po głowie zmniejszenie dawki do trzech na noc i jednej tabletki rano. Nie mam jednak pojęcia czy będzie to dawka wystarczająca (na ulotce piszą niby, że profilaktycznie należy brać dwie tabletki dziennie, ale czy można sobie z tego wyciągać jakąś średnią?)
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #119 : 03-10-2012, 20:34 »

Slow-mag stosujemy w dawce uderzeniowej po to aby uzyskać jego odpowiednie stężenie i uzupełnic magnez w mitochondriach komórek. Przy mniejszej dawce uzyskanie takie stężenia może być niemożliwe. Średniej arytmetycznej, stężeniowej tu się raczej nie wyciągnie. Ważniejsze od prostej arytmetyki są odczucia i sygnały samego organizmu.

Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!