Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 06:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy to reakcja na działanie MO?  (Przeczytany 19650 razy)
azja
« : 13-11-2008, 14:01 »

Od mniej więcej 10 dni mój synek dostaje po 2 ml każdego składnika z MO. 3 dni temu dostał ostatnią dawkę Zentelu (przeciw pasożytom), wczoraj byliśmy na kolejnym zabiegu aparatem Mora. Już wczoraj wieczorem pojawił się nieładny stolec, dzisiaj rano w 10 minut po podaniu mikstury również nieładny (mocno rozmiękczony, zielono-czarny), w południe jeszcze gorszy (zielony, spieniony). Jest od 10 dni na diecie bezmlecznej i bezglutenowej zaleconej przez dr Janusa. Czyżby to reakcja na jakiś składnik MO (alocit?), czy raczej to wpływ działania aparatem Mora? Mówi, że boli go brzuszek...nie zjadł nic podejrzanego. Mistrzu czy to reakcja oczyszczajaca organizmu? Czy mam kontynuowac podawanie MO, czy odstawic na jakis czas?
« Ostatnia zmiana: 13-11-2008, 14:36 wysłane przez azja » Zapisane
Agna
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 17-07-2007
Wiedza:
Skąd: Mazowsze
Wiadomości: 290

« Odpowiedz #1 : 14-11-2008, 15:10 »

Cytat
3 dni temu dostał ostatnią dawkę Zentelu (przeciw pasożytom), wczoraj byliśmy na kolejnym zabiegu aparatem Mora.
Azja, pytanie co prawda do Mistrza, ale zastanów się:
- Zentel to chemia  - ma zniszczyć pasożyty,
- aparat Mora
- od 10 dni MO
czy to nie za wiele?  i dlatego 
Cytat
Mówi, że boli go brzuszek...nie zjadł nic podejrzanego.
Zapisane
Piotrb111
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 45
MO: 2007-03-06
Wiedza:
Wiadomości: 569

« Odpowiedz #2 : 16-11-2008, 21:07 »

A ja myślę, że powinnaś skonsultować się z dochtórem przecież to on zalecił te wszystkie rzeczy skąd my mamy wiedzieć jakie mogą być reakcje? Może są pozytywne może negatywne, ale za dużo na raz robisz, żeby można było się wypowiadać. Na forum są przeciętni śmiertelnicy, którzy piją MO i nic więcej nie robią i wtedy reakcje organizmu są dużo mnie intensywne, a tutaj prowadzi cię specjalista więc to już chyba zbyt zaawansowana sprawa, żeby przeciętna osoba mogła się wypowiedzieć.
Takie jest moje zdanie.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:43 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #3 : 17-11-2008, 10:10 »

Lekarz zlecił
Cytat
Jest od 10 dni na diecie bezmlecznej i bezglutenowej zaleconej przez dr Janusa. Czyżby to reakcja na jakiś składnik MO (alocit?), czy raczej to wpływ działania aparatem Mora?
i w razie problemów należy pilnie zadzwonić do Doktora i uzgodnić może jakiś inny scenariusz oczyszczania, mniej intensywny. Nie uważam, żeby to była reakcja na składnik MO, raczej tak, jak pisze Agna - zbyt wiele na raz i układ wydalniczy organizmu nie nadąża. To jest innymi słowy - poganianie organizmu.
Zapisane
azja
« Odpowiedz #4 : 18-11-2008, 12:01 »

Rzeczywiście chyba tego było za dużo, od 2 dni jest lepiej z kupkami, ale synek ma siniaki pod oczami i na razie blady, blady...
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:44 wysłane przez Klara27 » Zapisane
martinka
« Odpowiedz #5 : 19-11-2008, 13:09 »

Ten ból brzucha i nieładne kupy mogą być efektem odrobaczania. A czy stosujesz coś osłonowo i wspomagajaco na wątrobę (silimarol?) i nerki (urogran?) u synka, dajesz mu dużo wody i herbatki pokrzywowej, by oczyszczał się z toksyn i trupów robali? A czy po odrobaczeniu zrobiłaś mu lewatywę lub dałąś środek przeczyszczający (np. sól gorzką lub laremid)? To ważne, by nie dopuscić do wzmożenia toksemii. Słyszałam też, że podczas odrobaczania warto na kilka dni przed i po zrezygnować z mięsa - wtedy nie ma takich dolegliwości - u nas to zadziałało i proces odrobaczania przebiegał gładko. U nas po wprowadzeniu MO na początku nasiliły się katary, stolce też rozluźniły, ale przejsciowo. Zgadzam się z innymi uczestnikami forum, że chyba za dużo naraz zastosowałaś i trudno teraz gdybać, na co tak definitywnie zareagował.
Zapisane
azja
« Odpowiedz #6 : 19-11-2008, 22:30 »

Nie zastosowałam do dzisiaj żadnego środka osłonowego na wątrobę i nerki, nie zrobiłam tez dziecku lewatywy... Lekarz nic takiego nie zalecił. Kazał tylko podczas odrobaczania podawać dodatkowo AC-ZYmes. W kolejnym etapie leczenia (suplementacja lecznicza) mam synkowi podawać Paraprotex, czosnek, tran oraz witaminy. Słyszałam, że Paraprotex wywołuje u dzieci silne reakcje oczyszczające...
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #7 : 19-11-2008, 22:50 »

Cytat
Paraprotex, czosnek, tran oraz witaminy. Słyszałam, że Paraprotek wywołuje u dzieci silne reakcje oczyszczajace...

Czasami trzeba się zastanowić czy mamy w sobie zdrowy rozsądek i czy działaniem leczniczym nie zrobimy większej krzywdy dziecku niż jakbyśmy nic nie robili.

Większość rodziców myśli tak "nie stosuje antybiotyków tylko leczę dziecko naturalnymi preparatami dlatego dbam o jego zdrowie". A tak naprawdę często to jest takie samo niszczenie zdrowia tylko objawiające się w różnych okresach czasu.

Przy zastosowaniu każdego preparatu zawsze występuje jakaś logika. Czyli wpływanie czymś na coś powoduje że to na co wpływamy wpływa na coś innego. 99% stosowanych preparatów nie uwzględnia reakcji, które wynikają z zmiany stanu czynnika chorobowego z którym walczymy preparatami. Paraprotex działa grzybobójczo ale to powoduje że zostaje dużo pożywki w organizmie dla innych patogenów. Najczęściej po wyczyszczeniu grzyba w to miejsce wchodzą bakterie chorobotwórcze, które powodują gorsze reakcje od grzybów. Paraprotex niby działa na bakterie ale nie likwiduje ich do końca mocno je osłabia ale za to pozostają najmocniejsze które szybko się rozmnażają.

Dlaczego ludzie lubią powielać błędy innych ludzi zamiast stosować się do mądrości "Ucz się na błędach innych bo sam nie zdążysz ich wszystkich popełnić".  Jedną z wielu ważnych informacji na tym forum jest to że można się z niego dowiedzieć czego nie robić aby być zdrowym a nie tylko to co robić.

Na tym forum jest już dużo negatywnych przypadków stosowania różnych preparatów ze względu na ich zastosowanie opisane na broszurze reklamowej. Trzeba z tego korzystać.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2009, 23:54 wysłane przez Lacky » Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #8 : 19-11-2008, 23:58 »

Cytat
Najczęściej po wyczyszczeniu grzyba w to miejsce wchodzą bakterie chorobotwórcze, które powodują gorsze reakcje od grzybów.

Lacky a jak zachowuje się organizm po wyczyszczeniu grzyba za pomocą PMO?
Zapisane
azja
« Odpowiedz #9 : 20-11-2008, 00:18 »

Lacky dziekuje za uwagi. Napisałeś: "Na tym forum jest już dużo negatywnych przypadków stosowania różnych preparatów ze względu na ich zastosowanie opisane na broszurze reklamowej. Trzeba z tego korzystać". Sugerujesz, ze mam nie podawac dziecku Paraprotexu, czy moze innego suplementu? (wszystkie zapisal dziecku dr. Janus). Napisz jasno, poniewaz ta odpowiedz jest dla mnie niejasna. Fakt nie przeczytalam jeszcze calego forum, ale oczekuje ze ludzie, ktorzy sa na nim od dawna pomoga osobom poczatkujacym - takim jak ja. Tu chodzi o moje dziecko i jego zdrowie. Nie chce popełniac kolejnych błedów, bo popełniłam ich dużo.
« Ostatnia zmiana: 20-09-2012, 17:45 wysłane przez Klara27 » Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #10 : 21-11-2008, 00:53 »

Cytat
Lacky a jak zachowuje się organizm po wyczyszczeniu grzyba za pomocą PMO?
PMO nie działa bezpośrednio na patogeny, osłabia je, ale ich nie niszczy. Jego zadaniem jest wzmocnić organizm, aby sam zaczął walczyć z patologiami a to nie zawsze następuje od razu. Natomiast preparaty typu  Paraprotex, są nastawione na wyniszczenie patogenu.
Cytat
Sugerujesz, ze mam nie podawac dziecku Paraprotexu, czy moze innego suplementu? (wszystkie zapisal dziecku dr. Janus). Napisz jasno, poniewaz ta odpowiedz jest dla mnie niejasna. Fakt nie przeczytalam jeszcze calego forum, ale oczekuje ze ludzie, ktorzy sa na nim od dawna pomoga osobom poczatkujacym - takim jak ja. Tu chodzi o moje dziecko i jego zdrowie. Nie chce popełniac kolejnych błedów, bo popełniłam ich dużo.
Jeżeli dziecka coś boli to stosowanie dodatkowych preparatów, które zwiększają ilość toksyn w organizmie mogą tylko zwiększyć ból a nie go zmniejszyć. Zażywanie wielu preparatów na raz ma tą wadę, że jak coś pomaga to nie wiemy, co a jak coś szkodzi to też nie wiemy, co. Dlatego lekarze przepisują wiele preparatów, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że któryś zadziała.
Aby dziecko mogło wrócić do zdrowia trzeba się nauczyć go obserwować. Jeżeli dziecko nie ma poważnego zagrożenia, które mogłoby się rozwinąć to jego powrót do zdrowia powinien być wolniejszy, ale bardziej dokładny.
Nie jestem wstanie dać Ci prostego przepisu na powrót dziecka do zdrowia, jedynie mogę Ci pomóc wyjaśniać pewne procesy, które zachodzą w organizmie człowieka.
Co do bólu to, jeżeli piłby samo MO to można by określić, że to reakcja oczyszczająca. Ale po stosowaniu preparatów i zabiegów nie da się togo powiedzieć np. może być wzrost aktywności bakterii żerujących na martwych pasożytach. Jeżeli to efekt oczyszczania to ból powinien minąć do tygodnia.
Zapisane
azja
« Odpowiedz #11 : 21-11-2008, 16:39 »

Lacky bardzo dziekuje Ci za ostatni komentarz. Teraz wszystko zrozumialam. Moj syn jest wczesniakiem i jest bardzo delikatny, zawsze ma mocne reakcje na to co sie mu podaje. Teraz bol brzuszka ustapil, kupki sa juz troche lepsze, ale w dalszym ciagu kolor i konsystencja - takie sobie. Niepokoje sie, poniewaz przy tym oczyszczeniu i zastosowaniu diety bezmlecznej i bezglutenowej oraz odstawieniu cukru troche spadl z wagi... Przed zastosowaniem leczenia wazyl 13 kg (ma 4,5 lata). Dzis 12,5 kg.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2009, 23:54 wysłane przez Lacky » Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!