Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 12:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Miód  (Przeczytany 181714 razy)
Scorpion
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 39
MO: 1.11.2011
Skąd: Zagłebie
Wiadomości: 144

« Odpowiedz #100 : 04-03-2012, 01:35 »

Z miodów warto kupować miód spadziowy, gryczany i leśny - wszystkie najlepiej w wersji surowej, w plastrach. Ciężko dostępny, ale 100% jakości.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #101 : 04-10-2012, 20:33 »

Zielony i niebieski miód: - http://www.sfora.pl/Szok-w-Europie-Pszczoly-produkuja-zielony-i-niebieski-miod-a48148
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #102 : 04-10-2012, 20:37 »

Z miodów warto kupować miód spadziowy, gryczany i leśny - wszystkie najlepiej w wersji surowej, w plastrach. Ciężko dostępny, ale 100% jakości.
Zapomniałeś o wrzosowym, który zawiera dużo krzemionki. Chyba, że leśny to wrzosowy. msn-wink
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #103 : 04-10-2012, 21:21 »

Z tymi rodzajami miodu to trochę kit, bo pszczelarz nie latał za pszczołami i nie wie ile czego dokładnie jest. Spadziowy, może być rzepakowym a rzepakowy spadziowym, trzeba sobie dopasować dostawce i już. Mnie odpowiada w Strzelcach na targu od jednego gościa miód akacjowy np.
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #104 : 25-11-2012, 21:28 »

Miód nie blokuje oczyszczania. Tym bardziej w wersji rozpuszczonej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #105 : 25-11-2012, 21:50 »

Z tymi rodzajami miodu to trochę kit, bo pszczelarz nie latał za pszczołami i nie wie ile czego dokładnie jest. Spadziowy, może być rzepakowym a rzepakowy spadziowym, trzeba sobie dopasować dostawce i już. Mnie odpowiada w Strzelcach na targu od jednego gościa miód akacjowy np.
Nie masz racji, że to kit. Miłośnik dobrego miodu bez problemu rozpozna różne rodzaje miodu, no i ciemny, gęsty miód spadziowy nigdy nie będzie białym rzepakowym i odwrotnie.
Ja uwielbiam gryczany, zamawiam w sprawdzonej pasiece w Bieszczadach.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #106 : 25-11-2012, 22:30 »

Nie chodziło mi aż o takie przekręty jak opisujesz, tylko o to, że nie zawsze to deklarowane na etykiecie jest w 100% prawdą, bo bywa tylko w 50%, ale to jest naturalne i jeśli nie ma przekrętów to również o.k. Pszczoły zbierają różnie. Chętnie dowiem się jak najwięcej o miodzie. Jeśli możesz, to podaj namiar na ten sprawdzony, bo mój dostawca ostro ostatnio przegiął ze spadziowym rzadkim prawie jak woda i nawłociowym zastępującym coś tam w lesie. Oba nie krystalizują.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2012, 21:54 wysłane przez Agata » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Marooned
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 43
MO: 15-03-2011
Wiedza:
Wiadomości: 369

« Odpowiedz #107 : 26-11-2012, 09:51 »

A mnie wciąż zastanawia jak można określać miód pod względem roślin z jakich "został wykonany"? Skąd pszczelarz wie, że jego pszczoły zbierały pyłki akurat z kwiatów gryki, a nie latały jak Maja - tu i tam ? smile
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #108 : 26-11-2012, 10:20 »

Może różne rośliny kwitną w różnym czasie.
Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #109 : 26-11-2012, 10:54 »

Szczery pszczelarz, od którego wcześniej kupowałam miód, mówił, "miód lipowy to lipa".
Mój obecny pszczelarz określa miody jako wiosenny letni, jesienny.
Wydaje mi się, że najbardziej czysty jest miód jeśli pasieka jest wywożona na plantację, np. rzepaku, gryki.
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #110 : 26-11-2012, 11:17 »

Kalina, brzmi bardzo rozsądnie. Możesz dać namiar na pszczelarza?
Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #111 : 26-11-2012, 15:50 »

Cytat
Jeśli możesz to podaj namiar na ten sprawdzony, bo mój dostawca ostro ostatnio przegiął , ze spadziowym rzadkim prawie jak woda i nawlociowym zastępującym coś tam w lesie.
Najlepsze są te bio, może trochę droższe, ale warte swoich cen. Ja jestem z tych dostaw i jakości miodów bardzo zadowolony.
http://www.sklep.ekomiodek.pl/pol_m_BioMiody-Miody-nie-rozpuszczane-112.html
Zapisane
Irek
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 18
MO: 10.01.2012
Skąd: Bawaria, kiedyś Strzelce Opolskie
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #112 : 26-11-2012, 17:41 »

Dzięki Robbxx. Będę niedługo w Polsce to zamówię. Myślisz, że triki z cukrem się u nich nie zdarzają? Właśnie się chyba na to nadziałem.
« Ostatnia zmiana: 26-11-2012, 21:56 wysłane przez Agata » Zapisane

Uwaga! Bywam szczery, aż do bólu i głupi jak but. Oj, raz zapomniało mi się, ze pan Szemeszteyn ma zawsze racje! Stad taki samokrytyczny podpis mam,  zasłużyłem. smile
Robbxx
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-10-2010
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #113 : 26-11-2012, 22:51 »

Dzięki Robbxx. Będę niedługo w Polsce to zamówię. Myślisz, że triki z cukrem się u nich nie zdarzają? Właśnie się chyba na to nadziałem.
Na pewno nie. Zamawiałem już 4 razy. Miody są gęste, krystalizują się jak dłużej postoją i są rzeczywiście wspaniałe w smaku.
Zapisane
Terra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Konarzewo, Poznań
Wiadomości: 8

WWW
« Odpowiedz #114 : 30-11-2014, 18:09 »

To mój pierwszy post na Forum, wcześniej oddawałam się intensywnej obserwacji i czytaniu.
Wraz z mężem jesteśmy pszczelarzami. Prowadzimy pasiekę w Wielkopolsce, mamy pod opieką 80 rodzin pszczelich, dlatego sekrety życia pszczół jak i tajniki produktów pszczelich są mi znane od kuchni w sensie dosłownym i w przenośni.

Scorupion ma rację. Rośliny kwitną w różnych terminach i tak między innymi poznaje się jaki rodzaj nektaru pszczoły przynoszą do ula. Przyjmujemy, że średnia odległość produktywnego lotu pszczoły po nektar to 1,5-2 km i analizujemy przeważające pożytki rosnące w naszej okolicy. Stąd możemy wywnioskować jakiego rodzaju miód znajduje się w przeważającej ilości w miodni (miodnia to magazyn miodu pszczół, w przeciwieństwie do gniazda, gdzie znajduje się królowa matka składająca czerw).

Kolega, który wspominał o masowym kwitnieniu roślin na plantacjach również ma rację. Im więcej kwiatów rośliny z danego gatunku nektarodajnego, tym czystszy miód. Tak, wywożenie uli na pasieczyska przy plantacjach powoduje zebranie czystszego miodu odmianowego.

Miód odmianowy poznaje się na pierwszy rzut oka oprócz wyżej wymienionych czynników po jego właściwościach fizycznych- po barwie, zapachu, szybkości krystalizacji, konsystencji. Dla nas, pszczelarzy jest to łatwe do odróżnienia i charakterystyczne. Dla mniej wprawnego oka rozróżnienie miodów będzie wymagało nieco praktyki.

W przypadku, kiedy wśród roślin pożytkowych w okolicy nie ma przeważającego gatunku nektarodajnego lub ilość gatunków jest duża i zebrany nektar daje miód mało charakterystyczny i trudny do sklasyfikowania (czy rzepakowy, akacjowy, lipowy, bławatkowy etc.), nazywamy go wielokwiatem wiosennym lub letnim.

Co do miodu lipowego, w tym roku niekorzystne warunki pogodowe spowodowały u nas mały udział nektaru lipowego, dlatego nasz miód wybierany latem, który normalnie charakteryzowałby się intensywnym aromatem lipy, nie ma go. Jest wielokwiatem lipcowym. Jeśli zajrzymy do mikroświata miodu i przy okazji Polskich Norm, to wyczytamy, że formalnie za miód lipowy uznaje się taki, który zawiera minimum 20% pyłku z kwiatów lipy.

Jeśli macie pytania dotyczące produktów pszczelich chętnie podzielimy się z mężem naszą wiedzą i doświadczeniem. Nasza pasieka jest rodzinna, a sztuka pszczelarzenia przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jesteśmy trzecim pokoleniem w rodzie męża zajmującym się pszczelarstwem.

Z pszczelarskimi pozdrowieniami
« Ostatnia zmiana: 02-12-2014, 12:20 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane
Udana
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 58
MO: 01.01.2014
Wiedza:
Skąd: Wrocław
Wiadomości: 1.251

« Odpowiedz #115 : 01-12-2014, 10:24 »

Terra ostatnio dostałam miód gryczany, niby ze sprawdzonej pasieki, ale dla mnie miał smak palonego cukru. Kiedyś kupowałam gryczany w Bieszczadach i był pachnący z charakterystyczną nutą gryki, a ten jak karmel. Czy w taki sposób "podrabia się" miody gryczane?
Zapisane

Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku...
Magdamagdalena
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 47
MO: 05.11.2014 + KB, od 01.2015 bez glutenu
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 73

« Odpowiedz #116 : 01-12-2014, 22:32 »

Cytat
Jeśli macie pytania dotyczące produktów pszczelich chętnie podzielimy się z mężem naszą wiedzą i doświadczeniem.

Czy prowadzicie sprzedaż wysyłkową? Jeśli tak, to poproszę o namiary.
Zapisane
Terra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Konarzewo, Poznań
Wiadomości: 8

WWW
« Odpowiedz #117 : 02-12-2014, 15:12 »

Terra ostatnio dostałam miód gryczany, niby ze sprawdzonej pasieki, ale dla mnie miał smak palonego cukru. Kiedyś kupowałam gryczany w Bieszczadach i był pachnący z charakterystyczną nutą gryki, a ten jak karmel. Czy w taki sposób "podrabia się" miody gryczane?

Miód jest substancją biologiczną o bardzo złożonym składzie, dlatego  określenie co zostało zrobione z Twoim miodem i czy jest on gryczany jest możliwe po dokonaniu analizy metodami chromatograficznymi oraz wykonaniu analizy pyłkowej pod mikroskopem. Analiza pyłkowa miodu jest jedynym badaniem, które umożliwia określenie  z nektaru jakich roślin powstał miód. Pod mikroskopem bada się procentową zawartość pyłków określonych gatunków roślin i określa który z pyłków jest wiodący. Analizę pyłkową, jak badania produktów pszczelich pod kątem ich naturalności i czystości wykonuje Laboratorium Badania Produktów Pszczelich w Puławach.

Kupowanie miodu u sprawdzonych pszczelarzy jest wskazane, jednak kiedy mamy wątpliwość co do zakupionego produktu, to warto skorzystać z przysługującego nam jako konsumentom  prawa do reklamacji i wyjaśnień. Pszczelarz, który dba o swoją etykę zawodową i jest uczciwy, wymieni produkt albo udzieli sensownych wyjaśnień.

Smak miodów i ich konsystencja mogą się nieco różnić z uwagi na różny skład bazy pożytkowej roślin z której pszczoły korzystają oprócz pożytku wiodącego. Jednakże zawsze pozostaje silnie wyczuwalny zapach kwiatów rośliny wiodącej (np. gryki) oraz smak (np. goryczka).
Zapisane
Fazibazi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 12.2008
Wiedza:
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 227

« Odpowiedz #118 : 02-12-2014, 15:26 »

Jak to jest z podgrzewaniem miodu? Czy jest ono konieczne w procesie produkcyjnym np.zwiększenie płynności ?
Czy są jakieś sposoby, poza wyrobionym smakiem/zapachem na zbadanie lub określenie ile "dodatków" (np. glukozy) dodano do miodu w procesie "produkcji" vel "słoikowania"?
Co w ogóle można dodać do miodu by osiągnąć lepszy stosunek jakość/cena patrząc ze strony nieuczciwego sprzedawcy?
Jestem amatorem miodu gryczanego i w nim mam "wąską specjalizację smakowo-zapachową" msn-wink - czy można go jakoś szczególnie oszukać?
Czy nautralny miód ZAWSZE (prędzej czy później) bedzie krystalizował?

Mam jedną pasiekę sprawdzoną ale tam miodu jest tyle co urodzaj pozwoli (w tym roku podobno ze wzgledu na upały itp. nie było nic na sprzedaż) wiec jestem zmuszony kupować z innych, niesprwadzonych źródeł, stąd powyższe pytania.
Zapisane
Terra
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Skąd: Konarzewo, Poznań
Wiadomości: 8

WWW
« Odpowiedz #119 : 02-12-2014, 15:27 »

Czy prowadzicie sprzedaż wysyłkową? Jeśli tak, to poproszę o namiary.

Tak, prowadzimy sprzedaż wysyłkową produktów pszczelich. Dane adresowe gospodarstwa pszczelarskiego wysyłam w wiadomości prywatnej osobom zainteresowanym, chyba że administratorzy udzielą zgody na ujawnienie.

Udzielamy zgody na ujawnienie
« Ostatnia zmiana: 02-12-2014, 21:10 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!