Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 22:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kaszel i katar bez gorączki  (Przeczytany 107944 razy)
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.357

« : 25-11-2008, 08:36 »

Jeżeli dziecko ma od tygodnia katar (cieknie cały czas z nosa) i kaszel. Gorączki nie ma. Nic nie podaję i czekam aż samo przejdzie. Czy dziecko może wychodzić na dwór na krótkie spacery czy lepiej na czas oczyszczania pozostawić w domu?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 25-11-2008, 09:40 »

Jeśli nie ma gorączki, to spacery są wskazane.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #2 : 27-12-2008, 15:25 »

Witam.
Córka (12 lat) też miała katar przez tydzień, a teraz doszedł jeszcze suchy kaszel. Cały czas pije MO i staram się ją trzymać w łóżku, ale nie ma gorączki ani nic się nie poci.

Czy taki stan może trwać długo? I czy mogę ją posłać do szkoły z takim kaszlem?
Dodatkowo uczęszcza do Szkoły Muzycznej i gra na trąbce.
Czy może w takiej sytuacji, jeśli to jest tylko proces oczyszczania, ćwiczyć codziennie na instrumencie? W styczniu ma egzamin Smutny
Proszę o poradę.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 14:21 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 27-12-2008, 16:07 »

Jeśli w ciągu 2-3 dni suchy kaszel nie przemieni się w mokry; wykrztuśny, albo nie pojawi się gorączka, to należy doraźnie wdrożyć wodny macerat korzenia prawoślazu, a docelowo mieszankę ziołowa oczyszczającą drogi oddechowe. Jeśli nie ma gorączki, to nie ma potrzeby przebywać w łóżku, bowiem katar i kaszel mogą przebiegać bez uogólnionego stanu zapalnego.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #4 : 28-12-2008, 11:46 »

Dziękuję za radę.
Macerat z korzenia prawoślazu już wprowadziłam, a kaszel utrzymuje się już od paru dni.
Od wczoraj córce zaczęło się trochę odkasływać, ale przeważnie po ciepłej herbacie.
Mieszankę zamierzam zastosować od poniedziałku.

Mam jeszcze jedną wątpliwość: parę lat temu córka też miała taki kaszel, który utrzymywał się miesiąc. Osłuchowo płuca były czyste i lekarka dała skierowanie na prześwietlenie płuc.
Okazało się, że miała zapalenie płuc objawiające się tylko suchym kaszlem i dostała antybiotyk.
Czy w takiej sytuacji był on słusznie zastosowany?
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 14:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 28-12-2008, 14:36 »

Cytat
Okazało się,że miała zapalenie płuc objawiające się tylko suchym kaszlem i dostała antybiotyk.
Czy w takich sytuacji był on słusznie zastosowany?
Trudno to jednoznacznie osądzić. Zapalenie płuc, jak zresztą każde inne zapalenie, jest objawem samooczyszczania się organizmu, czyli zdrowienia. Jednak stan zapalny nieodłącznie wiąże się z obrzękiem, co w przypadku organów zamkniętych w "klatce" z kości, takich jak narządy klatki piersiowej czy czaszki może mieć katastrofalne następstwa. Dlatego w przypadku zapalenia np. płuc, mózgu, ucha wewnętrznego należy kontrolować przebieg stanu zapalnego. Z drugiej strony niemało jest przypadków, gdy zapalenie płuc przebiega bezobjawowo, a dowiadujemy się o tym dopiero po czasie - przypadkowo. Tak więc nie można zarzucić lekarzowi niefrasobliwości, gdy w podobnych przypadkach radzi zastosować antybiotyk.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #6 : 29-12-2008, 20:57 »

Witam.
Dziś byliśmy u lekarza i zaczęło się już zapalenie oskrzeli. Gorączki nadal nie ma.
Jest to już druga infekcja od momentu zastosowania MO.
Czy w takiej sytuacji powinnam już zastosować mieszankę ziołowa oczyszczającą drogi oddechowe, czy lepiej poczekać, aż stan zapalny minie? Czy powinnam odstawić MO?
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 14:24 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #7 : 29-12-2008, 23:08 »

Mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe stosujemy wówczas, gdy często pojawia się suchy kaszel. Zapalenie oskrzeli jest objawem usuwania z organizmu ropy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
eryba
« Odpowiedz #8 : 30-12-2008, 22:16 »

Dziękuję za podpowiedź,ale co zrobić jeśli nie ma wydzieliny i kaszel jest głuchy czasami tylko z odkasływaniem?
Czy powinnam podać coś na rozrzedzenie wydzieliny?
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #9 : 30-12-2008, 22:57 »

Cytat
Jeśli w ciągu 2-3 dni suchy kaszel nie przemieni się w mokry; wykrztuśny, albo nie pojawi się gorączka, to należy doraźnie wdrożyć wodny macerat korzenia prawoślazu, a docelowo mieszankę ziołowa oczyszczającą drogi oddechowe.

Ja zrobiłabym tak. A co tam - niech się oczyszczą oskrzeliki.
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #10 : 31-12-2008, 16:44 »

Dziękuję za podpowiedź.
Tylko czy jak przygotowuję połowę dawki mieszanki oczyszczającej drogi oddechowe dla dziecka to powinnam to zalewać też litrem wody ,czy pół litra?
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #11 : 01-01-2009, 02:31 »

Wszystko na pół - zioła i woda. Chyba, żebyś zauważyła jakieś reakcje żołądkowe/ jelitowe, to trochę rozcieńcz napar.
Zapisane
eryba
« Odpowiedz #12 : 13-01-2009, 19:36 »

Dziękuję ci Grażynko smile
Pozdrawiam

Dodano
Mistrzu ma jeszcze jedno pytanie,czy bezobjawowe zapalenie płuc można wyleczyć bez antybiotyki,bo skoro jest to rodzaj oczyszczenia i nie ma zagrażających życiu objawów.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #13 : 13-01-2009, 19:49 »

Cytat
czy bezobjawowe zapalenie płuc można wyleczyć bez antybiotyków
W ogóle leczenie zapalenia oskrzeli antybiotykami jest karygodnym nadużyciem antybiotyków, a wynika ze strachu (w tym najbardziej celującą jest medycyna), braku wiedzy i poszanowania zdrowia.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #14 : 13-01-2009, 22:26 »

Ale pani pytała o płuca.
( a mnie ZAWSZE lekarka leczyła antybiotykiem na zapalenie oskrzeli)
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
eryba
« Odpowiedz #15 : 13-01-2009, 23:56 »

Córka miała zapalenie oskrzeli przez 2 tygodnie i teraz w oskrzelach już nic nie ma; został tylko kaszel - naprzemiennie suchy i mokry.
Podaję jej też mieszankę na drogi oddechowe, po której doszedł jeszcze katar, więc pewno organizm się oczyszcza.

Pytałam o zapalenie płuc, bo w klasie dwójka dzieci je ma i nie wiem, czy nie powinnam zrobić prześwietlenia płuc w związku z przedłużającym się kaszlem.
Parę lat temu miała taką sytuację. Antybiotyku oczywiście nie zamierzam podawać.
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 14:26 wysłane przez Solan » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #16 : 14-01-2009, 01:22 »

Cytat
Ale pani pytała o płuca.
No tak, jakoś przeinaczyłem. Czy można zapalenie płuc wyleczyć bez antybiotyków? Oczywiście, to zapalenie, jak każde inne. Jednak jest tu pewien szkopuł. Otóż zapalenie wiąże się z obrzękiem, a organy uwięzione w swoistych kostnych klatkach zbyt dużych możliwości obrzęku nie mają. Toteż zapalenie organów położonych w klatce piersiowej i czaszce należy traktować z należytą powagą.
- No - powiecie - zagadał jak lekarz... z należytą powagą. Ale co to znaczy?
No cóż mam odpowiedzieć... Należy zwracać uwagę na inne symptomy - gorączkę, osłabienie, wymioty. A także dobrze mieć w pogotowiu antybiotyk. Takie jest moje zdanie.
No i na koniec jeszcze truizm. Należy po prostu racjonalnie dbać o zdrowie, zamiast zastanawiać się: czy podać antybiotyk, który mamy w pogotowiu, czy nie. Tyle mogę doradzić.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 01:24 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #17 : 14-01-2009, 07:37 »

Tak szukam i szukam w wyszukiwarce, podpowiedzi nie widzę. Broszurkę pożyczyłam i klops, a muszę na sobie zastosować. Może Mistrz albo ktoś, kto wie, mi pomoże?
Nie rozróżniam do końca, kiedy podajemy mieszankę oczyszczającą drogi oddechowe, a kiedy wodny macerat z prawoślazu. Z tego co przeczytałam, to macerat, gdy jest suchy kaszel. Macerat "produkuje" śluz i organizm musi go wydalić - przez to wydalany jest także "cały inny"? A kiedy mieszankę? Czy wtedy, kiedy przestajemy już kasłać a wiadomo, że jeszcze coś tam zostało? Wtedy też pozbywamy się zalegającej ropy? Ale to jak już nie kaszlemy?
« Ostatnia zmiana: 02-12-2009, 14:28 wysłane przez Solan » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Grażyna
« Odpowiedz #18 : 14-01-2009, 11:11 »

Cytat
Należy zwracać uwagę na inne symptomy - gorączkę, osłabienie, wymioty. A także dobrze mieć w pogotowiu antybiotyk. Takie jest moje zdanie.
Dodałabym jeszcze: trudności w oddychaniu.
A antybiotyk w miarę możności powinien być celowany, co wymaga antybiogramu.

Mieszanka ziołowa jest skuteczna w usunięciu grzybicy dróg oddechowych - "chrypka, odchrząkiwanie i pokasływanie" (Mikstura oczyszczająca przeciwko chorobom XXI wieku, s. 29.). Gdy po chorobie utrzymuje się dyskomfort w górnych lub dolnych drogach oddechowych, warto zastosować zioła, ale wtedy konsekwentnie przez 6 tygodni, z ewentualną, zalecaną powtórką po 3-tygodniowej przerwie lub - gdy jest to konieczne - z wieloma powtórkami.
Co do maceratu z prawoślazu, stosujemy go, gdy kaszel jest suchy i brakuje odkrztuszania wydzieliny z oskrzeli:
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=4150.msg35274#msg35274
Prawoślaz jest jednym z tych ziół, które nie wywierają aktywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu, czyli inaczej mówiąc - niczego nie leczą. Jego specyfika jest taka, że organizm wchłania zawarty w nim śluz i nie mogąc przyswoić na potrzeby metabolizmu - wydala w całości przez błonę śluzową. Z tego względu nie jest ustalony okres jego stosowania. Niemniej jednak zmierzamy ku zdrowiu, czyli do stanu, gdy organizm jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Z tego względu, po ustąpieniu objawów, należy rozcieńczać macerat do stężenia, które w danym etapie zdrowienia zapobiega powrotowi objawów, aż do stanu, gdy stanie się niepotrzebny. U osób z chorobą leczoną wiele lat okres stosowania wodnego maceratu korzenia prawoślazu może być kilkuletni.
« Ostatnia zmiana: 06-12-2010, 21:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #19 : 14-01-2009, 13:15 »

Dziękuję Grażynko smile

 biggrin
Jak klikniesz na emotkę nie robiąc spacji przed nią, pokazują się tylko znaki, pod którymi jest zakodowana. // Grażyna
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 19:24 wysłane przez Grażyna » Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!