Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:07 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Sklep Bios³one --> wejd¼
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: S³aba silna wola czyli chêtka na s³odycze  (Przeczytany 9018 razy)
MohSETH
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Sk±d: Legnica
Wiadomo¶ci: 215

« : 03-12-2008, 22:54 »

Witajcie smile

Staram siê byæ na diecie od dnia rozpoczêcia picia MO. Jedno mi nie wychodzi... Powstrzymanie siê od s³odyczy. Ca³e ¿ycie ob¿era³em siê wszystkimi mo¿liwymi s³odyczami... Potrafi³em zje¶æ 2 tabliczki czekolady na raz... O dziwo nie mam ani grama nadwagi, ale pomó¿cie mi... W jaki sposób rzuciæ ten cholerny na³óg? Prawie 2 miesi±ce na diecie zosta³y zniszczone chwil± przyjemno¶ci... Mo¿ecie mi zaproponowaæ co¶ w zamian gdy dopadnie mnie g³ód na s³odkie? Orzeszków ju¿ próbowa³em... Bez rezultatów... a mo¿e raz na 2 miesi±ce co¶ s³odkiego nie zaszkodzi?

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 04-12-2008, 11:55 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
reva272
« Odpowiedz #1 : 03-12-2008, 23:19 »

Ja wtedy pogryzam orzechy lub suszone morele.

Znalazłam na stronie dr Janusa przepis na takie "przypadki" jak Ty  smile
http://www.drjanus.pl/przepisy/przepisy-kulinarne-w-leczeniu-grzybicy
wklejam:

"Zamiast słodyczy

Kiedy nie możesz powstrzymać się przed zjedzeniem słodyczy, to zrób sobie kogel - mogel. Składniki: 3 jaja, jeden cały banan, 3 - 4 łyżki stołowe oleju z siemienia lnianego lub oliwy z oliwek pierwszego tłoczenia na zimno, 4 łyżki nasion siemienia lnianego. Przygotowanie: Mieszankę zmiksować i wypić. Dzięki kogel - moglowi można uzyskać dwie korzyści: dostarczyć dużo energii oraz zaspokoić chęć spożywania cukru. Olej zapobiegnie wchłonięciu zbyt dużej ilości glukozy po strawieniu banana. Proszę jednak przygotowywać sobie tę mieszankę niezbyt często, raczej w sytuacjach wyjątkowych."

-----------------
możesz też dodatkowo przyjmować 1-2 tabletek/dzień chromu (np. Wallmark) -to też powinno ograniczyć apetyt na słodycze.
« Ostatnia zmiana: 03-12-2008, 23:30 wys³ane przez reva272 » Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #2 : 04-12-2008, 00:01 »

Suplementacja chromu nie jest obojêtna dla zdrowia, je¶li siêgaæ po ten sposób, to ograniczyæ siê do 1 tabletki. Najlepsz± metod± ograniczenia apetytu na s³odycze jest zadbanie o dostarczenie organizmowi tych sk³adników, na które ma on zapotrzebowanie. Nie jest to ³atwe, bo jak przewidzieæ, czego organizmowi trzeba. Najtrudniejsze w dzisiejszych, pospiesznych czasach, jest zwolnienie tempa jedzenia, po to, by móc siê nim delektowaæ - je¶æ wolno, wgryzaj±c siê i wsmakowuj±c w ka¿dy prze¿uty kês. Jemy zbyt szybko i co za tym idzie, za du¿o, a niedobory mimo to utrzymuj± siê, gdy¿ nie zawsze jemy to, co trzeba.
Pokutuje w¶ród "grzybiarzy" opinia, ¿e nale¿y je¶æ "jak najmniej" wêglowodanów, a to jest nieporozumienie. Trzeba je¶æ wêglowodany w postaci produktów jak najmniej przetworzonych, czyli zrezygnowaæ z cukru (rafinada) i bia³ej m±ki (czysta skrobia). Nie nale¿y zapominaæ, ¿e wêglowodany (zwane inaczej cukrami lub cukrowcami, albo sacharydami; dziel± siê na cukry proste=jednocukry=monosacharydy, oligosacharydy maj±ce od 2 do 10 cukrów prostych w sk³adzie oraz polisacharydy, czyli wielocukry) s± tak¿e niezbêdne dla organizmu, który siê o nie upomni zwiêkszonym zapotrzebowaniem.    http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%99glowodany#Disacharydy)
Komponowanie posi³ków w taki sposób, aby w ka¿dym znalaz³y siê wêglowodany w postaci warzyw, kasz, a tak¿e niewielkiej ilo¶ci owoców, zapobiegnie niezdrowemu apetytowi na s³odycze.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 31-05-2008
Sk±d: St±d
Wiadomo¶ci: 1.810

« Odpowiedz #3 : 04-12-2008, 07:50 »

Cytat od: MohSETH
Ca³e ¿ycie ob¿era³em siê wszystkimi mo¿liwymi s³odyczami... Potrafi³em zje¶æ 2 tabliczki czekolady na raz... O dziwo nie mam ani grama nadwagi,

Oj, jak dobrze ja to znam, w moim przypadku niejednokrotnie dwie czekolady to by³o za ma³o Ale odstawi³em bezproblemowo z dnia na dzieñ, na pocz±tku by³o ciê¿ko, bo nigdy sobie nie odmawia³em dowolnych ilo¶ci s³odyczy ale da³em radê. Co ciekawe jak chcia³o,czy czasmi nadal chce, ale ju¿ rzadko, mi siê co¶ s³odkiego to jem sobie kawa³ek mas³a i chêæ na s³odycze przechodzi. Oprócz tego raz na kilka miesiêcy (czê¶ciej nie muszê) kupujê sobie czekoladê 85% i jak ju¿ naprawdê mam chêæ na s³odycze to jem dwa kawa³ki tej czekolady, jest tak gorzka, ¿e od razu przechodzi mi chêæ na dalsze jej jedzenie smile
« Ostatnia zmiana: 04-12-2008, 12:49 wys³ane przez Rysiek » Zapisane

Gra¿yna
« Odpowiedz #4 : 04-12-2008, 11:36 »

U¶mia³am siê z Twojego, Ry¶ku, postu, bo ze mn± jest tak samo - odstawienie, czasami kawa³eczek mas³a albo prawdziwa gorzka. I jak to jest, ¿e Ty nadal szczup³y, a ja nadal zbyt okr±g³a.
MohSETH, a jak Twoja sylwetka, spalasz chocia¿ te czekolady? Zamieñ je na pestki z dyni.

(Fajne s± literówki, ale lepiej, ¿e wysz³a "czekalada", ni¿ np. "czekulada") - Ju¿ poprawi³em msn-wink //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 04-12-2008, 12:50 wys³ane przez Rysiek » Zapisane
Lady
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 12-12-2007
Sk±d: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 374

« Odpowiedz #5 : 04-12-2008, 11:46 »

Ja pojadam gorzk± czekoladê, dobre s± te¿ gêste koktajle owocowe. Po nich zmniejszaj± siê "chêtki". Generalnie to nie przestrzegam ¶cis³ej diety przeciwgrzybiczej tylko staram siê zdrowo jadaæ, ale na przyjêciach to czêsto zgrzeszê   Mam taki jeden patent na s³odkie jadam chleb turecki z piekarni Grzybki (Warszawa). Sama nie wiem co w nim jest ale na pewno jest mnóstwo bakalii z b³onnikiem do tego mase³ko i wszystkie s³odycze ¶wiata mog± siê schowaæ. msn-wink msn-wink

Sprawdzi³am na ich stronie ten chlebek jest ¿ytni bez cukru tylko z bakaliami, maj± te¿ inne chleby zdrowotne.
« Ostatnia zmiana: 04-12-2008, 11:52 wys³ane przez Lady » Zapisane

pozdrawiam Ania
MohSETH
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Sk±d: Legnica
Wiadomo¶ci: 215

« Odpowiedz #6 : 04-12-2008, 16:00 »

Gra¿ynko sylwetkê mam ok. Od zawsze p³ywa³em i od pó³ roku je¿d¿ê na rowerze (To w ramach walki ze stresem). Zjad³em pumpernikiel... i jako¶ przesz³o... Gra¿ynko 2 tabliczki to ja zjada³em kiedy¶... Teraz rezygnujê... Mam 196 cm i wa¿ê 84 kg...
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #7 : 05-12-2008, 00:08 »

Suuuper masz wymiary. Ja rozumiem, ¿e ju¿ nie grzeszysz, ale mo¿e siê to zdarzyæ, je¶li przesadzisz z unikaniem wêglowodanów nale¿nych z racji wieku, trybu ¿ycia, aktywno¶ci fizycznej i umys³owej. Moim zamiarem by³o tylko ostrze¿enie, ¿eby nie pomijaæ w jad³ospisie dobrych (czyli niskoprzetworzonych) cukrów. Lady wspomina o koktajlu - to jest wspania³y wynalazek i Mistrz nie na darmo go poleca.
Zapisane
carola
« Odpowiedz #8 : 05-12-2008, 19:32 »

Gra¿ynko, czy przy tzw.II etapie leczenia candidy mo¿na naprawdê je¶æ cukier? dr Janus raczej tego nie poleca..a ja czasem mam tak± ochotê np. na gorzk± czekoladê!   
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #9 : 05-12-2008, 20:42 »

Cukier, jako produkt rafinowany, nie jest zdrowy. Sk³ada siê niemal w ca³o¶ci z sacharozy. Historia spo¿ycia cukru to mniej, ni¿ 200 lat http://pl.wikipedia.org/wiki/Cukier_buraczany
Podobnie, jak rafinowany olej czy bia³a m±ka -  zdrowemu nie zaszkodzi, chory powinien ich unikaæ.
Stosowanie produktów rafinowanych na tyle siê jednak upowszechni³o, ¿e trudno nam je ca³kiem wykluczyæ. Nale¿y je stosowaæ z du¿ym umiarem i to wszystko. Wpadanie w skrajno¶æ mo¿e groziæ ob³êdem.

Carolo, przeczytaj post Mistrza z wczorajszego dnia, z 10:29.

Chcia³abym jeszcze dodaæ kilka s³ów na temat przepisu dr Janusa. Dlaczego nie nale¿y tej mieszanki zbyt czêsto stosowaæ? Po pierwsze, trzeba tê bombê energetyczn± jako¶ zmetabolizowaæ. Po drugie, jest to po³±czenie du¿ej ilo¶ci wêglowodanów z du¿± ilo¶ci± bia³ka, a wiêc - zwykle przez Doktora nie polecane. (?) Po trzecie, tak¿e z powodu zawarto¶ci w niej surowego bia³ka, a w nim - awidyny. Wi±¿±c biotynê (wit.H), stymuluj±c± namna¿anie bakterii, awidyna chroni jaja przed zaka¿eniem. Spo¿ywanie du¿ej ilo¶ci surowego bia³ka jaj mo¿e doprowadziæ do niedoboru biotyny w organizmie.

Tak wiêc lepiej jadaæ odpowiedni± ilo¶æ wêglowodanów w ka¿dym posi³ku oraz w³±czyæ na sta³e koktajle z b³onnikiem, które mo¿na komponowaæ z ró¿nych produktów, tak¿e wzbogacaæ ¿ó³tkami, olejem lub ¶mietan±. Gorzka czekolada oraz kakao od czasu do czasu, byle nie w du¿ych ilo¶ciach - tak¿e.
« Ostatnia zmiana: 05-12-2008, 20:45 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane
carola
« Odpowiedz #10 : 05-12-2008, 21:20 »

Od Gra¿yna
Cytat
Wpadanie w skrajno¶æ mo¿e groziæ ob³êdem.
To naprawdziwsza prawda, ja chyba nieststy wpad³am, nawet do takiego stopnia ¿e z nienawi¶ci± patrzê na ludzi objadaj±cych siê s³odyczami (a u mnie w pracy to bardzo powszechne). Jak siê otrz±snê z amoku to t³umaczê sobie ¿e s± inne przyjemno¶ci w ¿yciu. Ale nie jest to proste bo przez wiele lat jada³am s³odycze niemal codziennie, na poprawê nastroju, na smutki..
Pisz±c o mieszance, masz na my¶li czekoladê? Ta rozkosz dla podniebienia (ostatni s³odycz jaki konsumowa³am to by³o w lutym 2008-tort truflowy....smile)) Co do czekolady zrozumia³am ¿e 1x raz na tydzieñ mo¿na, ale dobrej jako¶ci.
od Gra¿yna
Cytat
w³±czyæ na sta³e koktajle z b³onnikiem, które mo¿na komponowaæ z ró¿nych produktów
Koktaile zaczê³am piæ parê dni temu, z cytryny. Chyba nie powinnam nic wiêcej dodawaæ na samym pocz±tku. Zaczê³am od 1 sztuki i prawdê mówi±c nie wiem kiedy wypic drugi? rano wypijam MO i lecê do pracy, chyba tylko wtedy mog³abym zmie¶ciæ drugi.
Zaintrygowa³o mnie kakao, przecie¿ dodanie odrobiny do pieczonego jab³ka to jak snikers!
serdeczne dziêki za roziwanie w±tpliwosci i pozdrawiam!
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #11 : 06-12-2008, 00:04 »

Cytat
Pisz±c o mieszance, masz na my¶li czekoladê?
Mieszanka z postu Revy! Tak to jest, jak siê nie czyta wcze¶niejszych postów, tylko ostatni.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!