Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 01:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dna moczanowa  (Przeczytany 4325 razy)
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« : 05-12-2008, 00:18 »

Co zaleciłby Mistrz w początkach dny moczanowej?
Trochę czytałam o tej chorobie i jestem zupełnie skołowana.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 05-12-2008, 00:26 »

Proponuję dbać o zdrowie, a dna z pewnością ustąpi. W przypadku podwyższonego kwasu moczowego w krwi najlepsze efekty daje mieszanka oczyszczająca drogi moczowe.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #2 : 08-12-2008, 12:33 »

Mieszankę zaczęłam pić, ale od wczoraj wykrzywiło mi palce u stóp, baaardzo to bolesne. Nie chciałabym przyjmować środków przeciwbólowych. Wczoraj byłam na basenie i w saunie, po takich zabiegach powinno być lepiej, a tu pogorszenie Smutny

Zresztą tak naprawdę, to ja nie wiem do końca co mi jest, lekarze zresztą też. Mam co prawda podwyższony poziom mocznika, ale inne diagnozy, to zapalenie stawu śródstopia i nieszczęsny nerwiak Mortona, który lekarze chcą usunąć, rozwalając mi przy tym całą stopę.
Dla mnie tak naprawdę nieważne jest nazwanie tego, na co cierpię, chcę żeby w końcu przestało boleć (trwa to już pół roku). Martwię się również tym, że jeżeli dojdzie do deformacji stawu, to może on nie wrócić do stanu sprzed choroby.  crybaby

Mistrzu, proszę o pomoc. Czy mam pić zioła i "spokojnie" czekać na lepszy czas dla mnie?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 08-12-2008, 14:45 »

Cytat
Mistrzu, proszę o pomoc. Czy mam pić zioła i "spokojnie" czekać na lepszy czas dla mnie?
Ba! Nie mogę wziąć odpowiedzialności odpowiedzi na tak zadane pytanie. Niemniej jednak nie należy pochopnie pchać się pod nóż.

Najlepszym sposobem stwierdzenia, czy dolegliwość jest podagrą będącą objawem dny moczanowej jest zastosowanie naturalnego leku - kolchicyny: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=556 Nie ma praktycznie działań ubocznych, a ustąpienie ataku potwierdza dnę moczanową.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!