Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 06:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hipoglikemia w okresie ciąży  (Przeczytany 10113 razy)
hana
« : 08-12-2008, 18:25 »

Witam wszystkich, proszę niech mi ktoś poradzi co mam robić przy bardzo niskim poziomie cukru? Jestem w 10 tygodniu ciąży a moje samopoczucie jest ostatnio bardzo złe, ciągle słabnę, mam zawroty głowy, nie mogę czasami dojść o własnych siłach do WC. Po wizycie u lekarza dowiedziałam się, że mam niski poziom cukru tj 79 jednostek, lekarz powiedział tylko, że muszę więcej jeść i odpoczywać oraz że muszę ten okres przetrzymać tj pierwszy trymestr. Nie mogę uwierzyć, że nie można nic więcej zrobić w tej sprawie!! Jeśli ktoś wie na forum co zrobić to proszę o pomoc!
Pozdrawiam wszystkich!
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 08-12-2008, 20:51 »

79 to jednak nie jest aż tak mało, żeby uzasadniało opisane objawy. Chyba.
Co do jedzenia, to nie tyle - więcej, ile raczej - częściej. Jeśli to faktycznie spada cukier, to dobrze mieć przy sobie marchewki i co jakiś czas chrupać. Ale jeśli już dojdzie do zasłabnięcia, to najlepszy jest kawałek czekolady lub słodki napój.
Na pewno odezwie się osoba, która tak miała, gdyż wszystko już było sub sole.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #2 : 09-12-2008, 08:32 »

Hana kochana, no tak to już jest! Zdecydowana większość kobiet tak ma, przecież w Tobie przeogromne reakcje zachodzą m.in i hormonalne, to prawdziwa rewolucja i co chciałabyś ją przejść bez efektów ubocznych? Najważniejsze, że będziesz miała dzidziusia - gratulacje. Popieram Grażynkę - częściej jedz a w mniejszych ilościach i zawsze "coś w zanadrzu"
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #3 : 09-12-2008, 18:32 »

To prawda - w pierwszym trymestrze ciąży jest naprawdę czasem ciężko. Lekarz ma rację - trzeba przetrzymać, nie ma co panikować. Bywa, że w tym pierwszym okresie jest się całkiem nieprzytomnym. Potem będzie lepiej! smile na pewno smile Ja w pierwszej ciąży miałam takie objawy a do tego totalną depresję, stany lękowe, fatalne samopoczucie i nieprawdopodobne osłabienie. Później było lepiej, choć miałam poważną anemię. W efekcie bardzo schudłam! Tak - w ciąży!. W 7mscu ważyłam tyle co przed zajściem w ciążę. W dwu ostatnich miesiącach przytyłam 7kg. A potem urodziłam chłopaka ważącego 4kg! i zaraz schudłam 10kg! Takie zmiany w organizmie nie mogą przejść ot tak! Więc nie martw się, będzie dobrze. smile
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
hana
« Odpowiedz #4 : 11-12-2008, 19:32 »

Dziękuję wszystkim za rady, przede wszystkim za wsparcie. Nie mam siły dużo pisać. Postaram się odnaleźć siły, żeby przetrwać. Jak odzyskam trochę siły, to się odezwę z uśmiechem do wszystkich.
hana
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!