Niemedyczne forum zdrowia
20-04-2024, 05:39 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gorączka, zatkany nos i kaszel  (Przeczytany 41106 razy)
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #40 : 17-09-2009, 20:41 »

Tzn. z tego co ona mówi to kaszel jest mokry, tylko oddech jest świszczący. A z tego co czytałem prawoślaz jest na suchy kaszel. To nie wiem czy w takim wypadku podawać? I czy wykonywać go wg. tego przepisu http://bioslone.pl/forum2/index.php?topic=5525.0 ?

No, a co do tych inhalacji z soli fizjologicznej. To w jaki sposób je wykonać, bo naprawdę nie mam zielonego pojecia...
Zapisane
Novalijka
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05-01-2008
Wiedza:
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 371

« Odpowiedz #41 : 17-09-2009, 21:00 »

No widzisz tak na odległość to jest naprawdę trudna sprawa.
Jeżeli jest kaszel mokry to rzeczywiście nic nie należy robić, tak byłoby najlepiej.
Co z tymi świstami, no więc świszczący oddech pojawiał się u mojego synka zawsze przy kaszlu suchym, ponieważ wtedy dochodzi do lekkiego skurczu oskrzeli, przy kaszlu mokrym, kiedy wydzielina ładnie schodzi nigdy nie było już słychać świstów. To mogę Ci powiedzieć z mojego doświadczenia natomiast ekspertem nie jestem...

Inhalacje ja zawsze robiłam przy pomocy inhalatora, więc nie wiem sama jak wykonać je bez takiego sprzętu, można też namoczyć pieluszki w wodzie z dodatkiem mentolowych kropelek do inhalacji i porozwieszać w pokoju, to powinno również mieć korzystny wpływ na oddychanie.
 
Zapisane

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dziś to dar losu, z darów należy się cieszyć smile
Kld
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: 1.12.2007
Wiadomości: 187

« Odpowiedz #42 : 19-09-2009, 13:53 »

Więc tak. Konował stwierdził u małej zapalenie gardła i stwierdził, ze wydzielina schodzi do oskrzeli i że może dojśc do zapalenia oskrzeli i zapisał antybiotyk. Do tego Zyrtec gdyż dodał, że to może mieć podłoże alergiczne.
Oczywiście powiedziałem matce córeczki by zignorowała to i pod żadnym pozorem nie dawała antybiotyku, na szczęście na razie się posłuchała. Ale chciałbym się upewnić jak to jest z tymi oskrzelami? Chyba jakby się blokowało katar czy kaszel jakimiś lekami to dopiero właśnie wtedy organizm by poszukał innej drogi ewakuacji i by mogło dojśc do zapalenia oskrzeli? Czy dobrze myślę?

U córeczki utrzymuje się nadal mokry kaszel i katar. Ale podobno już się czuję lepiej. Tylko ma bardzo mały apetyt. Niestety ale nie udało mi się przekonać matki by odstawiła mleko(dziecko juz nie jest karmione piersią, dostaje mleko z tych bebiko). Czy takie mleko może powodować u dziecka braki apetytu?  I wiadomo jakim produktem jest mleko dla człowieka, czy w związku z tym podawanie mleka nie osłabia organizmu a tym samym spowalnia oczyszczanie przy pomocy infekcji tym samym wydłużając ten okres?

Ten brak apetytu może być też spowodowany tym gardłem, być może ją boli. Czy na to zapalenie gardła dobrze byłoby podawać herbatę z miodem? 

Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!