Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 19:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Bardzo ważny dokument - to trzeba zobaczyć  (Przeczytany 107043 razy)
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #40 : 18-12-2008, 14:15 »

taszczyk

nie znam Dr. Ratha ani jego preparatów i nie zajmuje się ich sprzedażą msn-wink Co zaś tyczy się filmu i IG Farben to jest to tak naprawdę tylko bardzo ogólna informacja, ponieważ rzeczywista skala i sposób dzialana IG Farben to temat na długie wieczory. Tutaj Dr. Rath wspomina o II Wojnie Światowej, ale już w czasie I Wojny światowej IGF produkowało gazy bojowe!

Jeżeli jest tak że Dr. Rath zrobił sobie z tej skąd inąd istotnej wiedzy narzędzie do naciągania ludzi na swoje preparaty to oznacza bardzo przykre konsekwencje.

Ale być może w tym wypadku jest dokładnie odwrotnie. Przy okazji uświadamiania ludzi pomaga im. Co w tym chorym świecie może wydawać się szarlataństwem. Na tym filmie nie widziałem nic i nie słyszałem nic na temat jego środków. Po drugie dał przykłady tzw. lekarstw (Contergan) które okazały się tragiczne w skutkach. Teraz już wiem że Dr. Rath również "produkuje" preparaty. Nie mam szerszej wiedzy w tym temacie ale zdaje się że Dr.Rath twierdzi że wszystkie te superlekarstwa są szkodliwe i tu się nie myli. Sam natomiast mówi o tym że leczenie powinno polegać na dostarczeniu orgranizmowi niezbędnych składników odzywczych.

http://www.dr-rath.com/pl/products/prolysinc.html

Także nie widzę tutaj do końca sprzeczności. Chociażby z tym co propaguje dr. Janus a nawet Mistrz.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 14:18 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 18-12-2008, 14:46 »

Cytat
a nawet Mistrz.
O, wypraszam sobie! Ja nie jestem zwolennikiem żadnej medycyny!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Beata M.
« Odpowiedz #42 : 18-12-2008, 14:55 »

Jest to jeszcze jeden przykład swietnie przygotowanego materiału propagandowego.
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #43 : 18-12-2008, 15:18 »

No tak, wiedziałem że sam podkładam sobie minę. Mistrz jest zwolennikiem rozsądku i bezlitośnie rozprawia się nawet z najdrobniejszymi sposobami wspomagania organizmu suplementami w postaci piguł.
A ja próbowałem Mistrza przemycić do jednego worka z dr. Janusem i tym dr. Rath'em.

Chociaż pospierałbym się w tym temacie to wolę się nie narażać.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 15:23 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #44 : 18-12-2008, 15:22 »

Cytat
Mistrz jest zwolennikiem rozsądku.
który każe szukać alternatywy dla wszelakich medycyn, także tych bardziej naturalnych od natury, z pędami bambusa na czele!
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #45 : 18-12-2008, 15:24 »

Przyznam że nie do końca rozumiem. Czy pędy bambusa nie są zwyczajnie czymś takim jak pokrzywa czy chrzan tyle że rosnącym w innym obszarze?


No i wydaje mi się , proszę mnie poprawić jeżeli się myle, że pędy bambusa nie są tym samym co taki Contergan i inne sztucznie uzyskane ze smoły pogazowej i powietrza świństwa testowane na ludziach w celu sprawdzenia ich rzekomej mocy leczniczej.

(no to się wychylam)
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 15:32 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #46 : 18-12-2008, 15:33 »

Było już kiedyś o tym na forum, dość dawno, że wg dra Ratha pędy bambusa są nam niezbędne do czegoś tam... Tu zasłaniam się niepamięcią spowodowaną upływem czasu, a także nieprzywiązywaniem wagi do bzdur.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #47 : 18-12-2008, 15:36 »

Jest to jeszcze jeden przykład swietnie przygotowanego materiału propagandowego.

Nawet jeżeli jest propagandą to pozytywną, to co przekazał dr. Rath jest porażające i odkłamujące rzeczywistość.

Dodano
Było już kiedyś o tym na forum, dość dawno, że wg dra Ratha pędy bambusa są nam niezbędne do czegoś tam... Tu zasłaniam się niepamięcią spowodowaną upływem czasu, a także nieprzywiązywaniem wagi do bzdur.

Nie czytałem, dlatego się nie wypowiem, ale za to podchwytliwie zapytam czy Aloes jest nam niezbędny do czegoś?
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 15:38 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #48 : 18-12-2008, 15:44 »

Cytat
podchwytliwie zapytam czy Aloes jest nam niezbędny?
Nie jest. Chodzi o coś zupełnie innego. O to, że sztuczne substancje chemiczne znajdujące się w naszym środowisku mają niszczycielski wpływ na delikatny nabłonek jelitowy wyżerając w nim rany, zwane nadżerkami. Aloes służy właśnie do gojenia tych ran. Gdyby ich nie było - nie byłoby sprawy. A tak jest, a my mamy alternatywę: albo niwelować negatywny wpływ środowiska na newralgiczny punkt jego styku z organizmem, albo zdać się na medycynę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #49 : 18-12-2008, 15:51 »

Takie pędy bambusas również mogą być stosowane jako naprawiające uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami. Podobnie jak zioła.
Ja się oczywiście z Mistrzem zgadzam i wciąż jestem pod wrażeniem tej prostej i dlatego też rewelacyjnej metody MO. Tym bardziej w perspektywie dłuższego okresu czasu nabiera to ogromengo sensu dystansującego jakiekolwiek suplementy Ale przyjmuje też że w pewnych sytuacjach i warunkach tak samo jak antybiotyki, mogą mieć swoje uzasadnienie.

Ja dobrze licząc po 15 latach problemów dopiero w tym roku zacząłem stosować suplementy które mi pomogły. Wiem że nie tędy droga ale chwilowo mi pomogły i mój stan dzięki temu się poprawił, a było już bardzo źle. Na początku picia MO nie zauważałem żadnych pozytywów i spekularnych efektów. Teraz powoli jednak widzę że także dzięki MO nie mam już nawrotów niektórych uporczywych objawów od strony układu pokramowego.
Wcześniej też intuicyjnie nie wierzyłem że piguły to rozwiązanie moich problemów, ale gdybym miał jako taką wiedzę i zastosował je wcześniej to mógłbym sobie zaoszczędzić wielu nieprzyjemności jak również nie dopuścić do rozwinięcia wielu problemów.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 16:03 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #50 : 18-12-2008, 15:57 »

Cytat
Ale przyjmuje też że w pewnych sytuacjach i warunkach tak samo jak antybiotyki, mogą mieć swoje uzasadnienie.
Zdanie zagmatwane, ale rozumiem, iż chodzi w nim, czy w pewnych warunkach można leczyć także aloesem, tak samo jak antybiotykami? Moja odpowiedź: Tak, w pewnych warunkach można aloesem leczyć tak, jak antybiotykami czy innymi lekami. Ale te "pewne warunki" muszą wprzódy zaistnieć, czyli musimy je sobie stworzyć.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #51 : 18-12-2008, 16:01 »

Chodziło mi o uzasadnione użycie antybiotyku w sytuacji kiedy istnieje zagrożęnie życia i trzeba szybko zadziałać.

Wydaje mi się że Aloes nie ma aż takich właściwości. Ale być może się mylę. Czytałem że odpowiednie zioła są w stanie pomóc w bardzo cięzkich sytuacjach, ale zioła trzeba specjalnie dobierać co jest trudną sztuką natomiast antybiotyk ma działanie szerokie i głębokie.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 16:04 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #52 : 18-12-2008, 16:05 »

W uzasadnionych przypadkach oczywiście należy podać antybiotyk. Ale co to ma do rzeczy? Że możemy negatywny wpływ środowiska zignorować, bo w razie czego mamy antybiotyk?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #53 : 18-12-2008, 16:22 »

Czy według Mistrza nie jest tak że większość ignoruje ten negatywny wpływ środowiska? Więcej że to niezdrowe środowisko jest tworzone przez większość pośrednio czy czasem bardziej bezpośrednio?

Gdybym wiedział jak zabezpieczać jelita przed 15 laty nie potrzebowałbym sukać innej drogi. Chociaż i tak nie brałem żadnych antybiotyków i innych farmaceutyków które przepisali mi lekarze. Pomagałem sobie inaczej ale jak okazało się nie wiele to dawało z powodu brak odpowiedniej wiedzy. Z perspektywy czasu gdybym miał wiedzę o suplementach i wiedział co przyjąć zrobiłbym to choć najpeniej moje problemy powróciłyby.

Nie kwestionuję tego co mówi Mistrz i myślę podobnie. Chodziło tu tylko o kontekst, przywołałem to dla obrony filmu ponieważ znalazły się osoby które starają się kwestionować wartość informacji w nim zawartych sugerując że autor stara się nam zaszkodzić.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2008, 16:36 wysłane przez laokoon » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #54 : 18-12-2008, 16:55 »

Film jako wartość dydaktyczna jest w porządku.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #55 : 18-12-2008, 16:57 »

Ciesze się. Pzynajmniej nie będę musiał odpierać wściekłych ataków. Bo trochę  się poczuwam jako że wkleiłem odnośnik do filmu.
Zapisane
taszczyk
« Odpowiedz #56 : 19-12-2008, 12:00 »

Lakoon, chcialabym sprostować kilka rzeczy bo dales sie ponieść emocjom. Otóż ja już teraz wiem, że Dr Rath używa tej strasznej prawdy o IG Farben po to, aby sprzedać swoje genialne suplementy i uzasadnić, że tylko dzięki nim jesteśmy w stanie obronić się przed dzisiejszym zanieczyszczonym środowiskiem, wyjałowioną glebą itd. Wg Ratha człowiek potrzebuje zjadać jakieś straszne ilości witamin, najlepiej frimy Vision, bo tylko one działają na poziomie międzykomókowym. Wg niego choroby biorą sie z braku witamin i mikroelementow. Swoim słuchaczom wmawia, że organizmowi potrzeba jakiś wielkich ilości witaminy C: równowartość kilku litrów soku z pomarańczy dziennie i innych witamin i mikroelementów. Jeśli coś szkodzi to w znaczeniu że okłamuje ludzi, chyba o to Ci chodziło. Nie wiem czy jego pigułki szkodzą zdrowiu: podaję skład Lifepac Junior: sorbitol, aromat cytrynowy, suchy ekstrakt z propolisu z mączką chleba świętojańskiego, substancje przeciwzbrylające: stearynian magnezu, krzemionka koloidalna, witamina C, aromat pomarańczowy. Sami oceńcie czy to szkodzi czy nie. Ja jednak wiem że mi mi nie jest to do niczego potrzebne.
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #57 : 19-12-2008, 12:42 »

Witaj Taszczyk oczywiście mi również nie jest potrzebna suplementacja dr Rath ani żadna inna. Ale powiedz czy nadal uważasz ,że nie jest Tobie potrzebna mikstura? Prawdopodnie jeszcze nic Tobie nie doskwiera.
Zapisane
taszczyk
« Odpowiedz #58 : 19-12-2008, 14:00 »

Tak, nie jest mi do niczego potrzebna, ale nie będę o tym pisać na forum bo nie życzy sobie tego Pan Słonecki a ja to szanuję. Korzystam z tego fourm w inny sposób, np. dla takich filmów albo innych wiadomości. Pozdrawiam.
Zapisane
hajdi
« Odpowiedz #59 : 19-12-2008, 14:08 »

Tak, nie jest mi do niczego potrzebna, ale nie będę o tym pisać na forum bo nie życzy sobie tego Pan Słonecki a ja to szanuję.
Coś takiego.
Na ile zdążyłem poznać Pana Józefa, to nie zabrania On wygłaszania na tym forum innych poglądów niz Jego, pod warunkiem ich dobrego uzasadnienia. Więc jeśli masz inny sposób na zneutralizowanie negatywnego wpływu środowiska na nasz organizm, to go podaj - wszyscy odniesiemy korzyść.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!