Niemedyczne forum zdrowia
26-04-2024, 10:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaskra - póki nie jest za późno.  (Przeczytany 62919 razy)
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« : 18-12-2008, 17:44 »

Witajcie

O ile w pewnych kwestiach w moim zdrowiu się polepszyło to jestem nadal bardzo zmartwiony oczami. Problemy z nimi zaczęły się w czerwcu br. po przyjmowaniu psychotropów. Pewnego dnia w polu widzenia pojawiły się męty i to tyle, że widziałem je na każdej powierzchni (nie tylko jasnej) Kilka tygodni później zaczęło mnie szczypać i piec oko. Zaczerwieniło się i popękały mi naczynka... Najgorzej jest po nocy i wieczorami. Widzę za mgłą a patrząc np. na żarówkę widzę tęczę... zaniepokojony objawami poszedłem do poradni leczenia jaskry... Zmierzyły mi Panie ciśnienie śródgałkowe i zajrzały w dno oka... Powiedziały, że wszystko O.K. dostałem krople na "suche oko". Zakraplałem i nic nie pomagało... Teraz zamiast mętów widzę mroczki... Biegające i znikające... W odróżnieniu od mętów to przez mroczki "nie widać" Jestem przerażony bo definitywnie są to objawy początku jaskry... Zapewne związanej z Toksemią... Po antybiotykach i psychotropach. Tym bardziej, że w żadnym punkcie nie należę do grupy ryzyka zachorowania na jaskrę. Jedyną przyczyną problemów z oczami są leki które przyjmowałem.

Od 3 tygodni zakraplam oczy alocitem przez nos, zaraz po zakropleniu czuję ulgę, ale za jakiś czas znów pojawiają się objawy jakby ciśnienie w gałkach rosło... Powiedzcie mi jak długo mogę zakraplać oczy przez nos i jak często robić przerwy? I czy mogę zakraplać oczy zawsze jak wracają objawy? Czy muszę stosować się do zalecenia by zakraplać oczy raz rano raz wieczorem... Jak mogę oczyścić oczy bardziej efektywnie niż alocitem?

Pozdrawiam

Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 18-12-2008, 20:41 »

Sprawa zakraplania nosa ze względu na oczy nie jest chyba na tyle przerobiona, aby Ci odpowiedzieć na to pytanie. Chyba że Mistrz ma doświadczenie z lat, gdy prowadził gabinet. Mnie się zdaje, że po około 3 tygodniach, należałoby zrobić przerwę na jakieś 10 dni. Ale może to takie "skrzywienie" homeopatyczne.
Jeśli chodzi o jaskrę, są badania, które przesądzają sprawę. Czy robiono Ci takie, w którym sprawdzano, jak wiele widzisz po bokach, patrząc na wprost? Jeśli nie, to koniecznie je zrób - odpowiedzialny okulista powinien je przeprowadzić bez łaski.
Pamiętam, że miałam kiedyś podobne objawy, jak Ty - było to w roku 1984 - po wielu zmartwieniach i stracie bliskiej osoby (były tez antybiotyki) wyjechałam w góry i tam mi się to zdarzało dość często. Potem minęło. Raz czy dwa - wróciło. Miałam także "widzenie przez mgłę". Obecnie nic takiego się nie zdarza, jaskry też nie mam ( w rodzinie babcia i ciocia miały jaskrę).
Przejrzyj też http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=4344.0
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=4572.msg41626#msg41626
http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99ty_cia%C5%82a_szklistego
http://swiatmetow.fm.interia.pl/

Dodano
Już wiele razy na tym forum ostrzegano, by nie poganiać organizmu w oczyszczaniu. To musi potrwać, inaczej organizm nie jest w stanie usunąć lub zneutralizować toksyn.
Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #2 : 21-12-2008, 23:56 »

Zrób sobie wodę propolisową w ostatecznej wersji i zakraplaj nią oko przez nos (5 kropel na jeną dziurkę i jedną dziurkę jeden dzień a drugą na drugi dzień). Jeżeli stan jest ciężki to możesz zakraplać bezpośrednio z przodu na oko.
Ciśnienie powinno się wyrównać w ciągu dwóch tygodni a potem znikną męty.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 22-12-2008, 00:00 »

No właśnie. Leczenie polega na usunięciu przyczyny, tj. obrzęku w obrębie oczodołu, a nie usuwania objawu, bo ty tylko na chwilę. Osoby leczące jaskrę metodami medycznymi zawsze w końcu lądują na stole operacyjnym.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #4 : 22-12-2008, 01:20 »

Boże jesteście wszyscy cudowni... Choć dziś straciłem pracę to i tak pomogliście mi odzyskać humor.

Pozdrawiam

Nie mogę znaleźć przepisu na wodę propolisową w ostatecznej wersji... Moglibyście mi pomóc? Dziękuję,
« Ostatnia zmiana: 22-12-2008, 01:43 wysłane przez MohSETH » Zapisane
Marlenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 57
MO: 12-08-2007
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 335

« Odpowiedz #5 : 22-12-2008, 07:48 »

Ja chyba też skuszę się na ten sposób Lackiego, nie mam wprawdzie w tej chwili objawów zapalenia tęczówki, ale to tylko kwestia czasu (od kilku lat zawsze wraca- chociaż teraz trwa najdłuższa przerwa między nawrotami). U mnie również pojawiają się pierwsze objawy jaskry.

Lacky, czy w okresie zakraplania wodą propolisową, stosować również krople z alocitu?
Jak długo zakraplać wodą, czy robić przerwy?
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #6 : 22-12-2008, 08:51 »

Cytat
Nie mogę znaleźć przepisu na wodę propolisową w ostatecznej wersji... Moglibyście mi pomóc?

Chodzi chyba o to

Cytat od: lacky
Nowy sposób robienia maceratu z kitem pszczelim do używania z PMO.

Składniki

30 gram kitu pszczelego
150 ml oleju z pestek winogron. (dowolny tłoczony na zimno lub rafinowany)

W 150 ml oleju z pestek winogron rozpuścić kit pszczeli tak samo jak się rozpuszczało dla PMO. Po rozpuszczeniu przelać olej z rozpuszczonym kitem do pustego naczynia (przecedzić przez sitko). Odstawić do schłodzenia tak, aby temperatura spadła i zrównała się z pokojową. Następnie przygotować wodę przegotowaną a następnie schłodzoną do temperatury 70 stopni. Taką wodę wlać do naczynia z olejem z kitem aby całości było 0,5 litra. Mieszać aż cały olej się rozpuści i przymnie postać mocno rozpuszczoną w górnej części wody. Takie rozpuszczenie powoduje wydzielenie składników propolisowych, które przechodzą do wody. Po rozpuszczeniu oleju w wodzie wstawić naczynie do lodówki, aby wszystko sie schłodziło. Na drugi dzień zgęstniały olej zebrać a wodę z drobinami propolisu wlać do ciemnej butelki i trzymać w lodówce (nie cedzić tego przez filtry do kawy, bo na wodzie będzie duża strata minerałów).

Otrzymaliśmy wodę z aktywnymi składnikami propolisu.

Cytat od: lacky
Można powiedzieć że próbujesz wykonać detoksykacje oka i dobrze myślisz, ale brakuje Ci jeszcze pewnych szczegółów.
1.   Woda propolisowa, którą wlewasz do kieliszka musi być ciepła – tak ciepła aby nie poparzyć oka .
2.   Standardowa konsystencja wody propolisowej jest za słaba, dlatego aby wywołać detoks oka można by zwiększyć do 50g na 0,5 l wody. W maściach stosujemy 30g na 150 ml.
3.   Żeby potraktować oko kompleksowo powinieneś po zabiegu z kieliszkiem zakropić ciepłą wodą propolisową nos od strony oka, które leczysz.
4.   I na koniec po całym zabiegu nasmarować maścią z wazeliną skórę wokół oka ( w czasie smarowania powieka zamknięta).

Ja testuje inną metodę i reakcje, które występują to bóle oka z tyłu, całego, łzawienie, czasami uczucie oka, jako kulki obracającej się w jakimś łożysku.
Zobaczymy, która metoda da lepsze rezultaty. Sam wszystkiego nie sprawdzę. Niestety nie mam wad wzroku, dlatego nie będę mógł stwierdzić czy wzrok mi się poprawił.

Jeżeli jeszcze coś pominąłem to Lacky na pewno sprostuje
« Ostatnia zmiana: 04-04-2009, 23:48 wysłane przez Lacky » Zapisane

MarekS
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 53
MO: 07.08.2008
Skąd: Gdynia
Wiadomości: 108

« Odpowiedz #7 : 22-12-2008, 12:13 »

Warto dodać, że podobne objawy, a zwłaszcza uczucie ciśnienia w gałce ocznej, często wywołuje stosowanie szamponów przeciwłupieżowych.Im bardziej chemiczne tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia w\w objawów.
Zapisane
Agni
« Odpowiedz #8 : 22-12-2008, 22:23 »

Cytat
Nie mogę znaleźć przepisu na wodę propolisową w ostatecznej wersji... Moglibyście mi pomóc?

Chodzi chyba o to

Cytat od: lacky
Nowy sposób robienia maceratu z kitem pszczelim do używania z PMO.

Składniki

30 gram kitu pszczelego
150 ml oleju z pestek winogron. (dowolny tłoczony na zimno lub rafinowany)
Woda propolisowa jest z wodą, a nie z olejem. Lacky ostateczną wersję podawał tylko na priva, więc osoby zainteresowane muszą się chyba nadal zgłaszać do Lacky'ego.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2009, 23:48 wysłane przez Lacky » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #9 : 23-12-2008, 08:05 »

Wiadomo, że z wodą - jak sama nazwa wskazuje, tylko że kit pszczeli w wodzie się nie rozpuści i dlatego trzeba to zrobić najpierw w oleju a potem się go pozbyć. Chyba, że Lacky wymyślił jakiś inny sposób na pozyskanie takiej wody... Ale to już musi On sam napisać albo rzeczywiście trzeba się do niego na pw zgłosić.
Zapisane

Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #10 : 23-12-2008, 10:52 »

Nie, nie Rysiu. Woda propolisowa robiona jest tylko na wodzie. LAcky podawał przepis na priv, ale mógłby podać tu na forum, najlepiej w dziale dla eksperymentatorów.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #11 : 23-12-2008, 11:04 »

Napisałem już do Lacky'ego, może odpisze wieczorem...
Zapisane

Agni
« Odpowiedz #12 : 23-12-2008, 16:55 »

A nawet jak Lacky nie odpisze to przecież przepis, który Ryśku wcześniej zacytowałeś też jest dobry i można z powodzeniem stosować do płukania oczu. Ostateczna wersja charakteryzuje się bardzo silnym działaniem, więc Lacky nie chciał podawać receptury publicznie, tylko osobom, które z propolisem już trochę poeksperymentowały. Ale do Lacky'ego należy decyzja...
Zapisane
MohSETH
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 40
MO: 21-10-2008
Skąd: Legnica
Wiadomości: 215

« Odpowiedz #13 : 24-12-2008, 14:46 »

Wielkie dzięki za przepis... Już zamówiłem z Allegro propolis... Niestety dojdzie do mnie dopiero po Świętach...

Pozdrawiam
Zapisane
lacky27
« Odpowiedz #14 : 25-12-2008, 21:56 »

Ostateczny przepis podaje tylko na PW dla aktywnych stałych uczestników forum. Osoby które pisały w tej sprawie otrzymały przepis. Jeszcze nie czas aby podawać go dla wszystkich, którzy tylko czytają. Zawsze musi być coś dla bardziej aktywnych.
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #15 : 25-12-2008, 22:20 »

Czyli tak jak napisała Agni, na początek zdecydowanie wystarczy woda zrobiona wg powyższego przepisu. Wersja ostateczna charakteryzuje się bardzo silnym działaniem oczyszczającym, a to na początek oczyszczania oczu może nie być wskazane.
Zapisane

lacky27
« Odpowiedz #16 : 25-12-2008, 23:23 »

Tutaj trzeba rozróżnić 3 sprawy.

1. Oczyszczanie - działanie ogólnoustrojowe, które występuje jeżeli dawkujemy PMO lub stosujemy maści razem z nagrzewaniem.
2. Leczenie - czyli działanie miejscowe, czyli likwidacja stanów problemowych i to się nadaje do tego. Przy leczeniu nie ma efektów oczyszczania bo chodzi o to aby szybko załagodzić lub zablokować problem. I to się nadaje do oczu bo nie daje efektu oczyszczania organizmu tylko pozwala na zablokowanie stanu zapalnego nerwu wzrokowego, wyciągnięcie z oka ciał obcych, zablokowanie pogarszania się wzroku.
3. Wspomagający inne preparaty - czyli działanie kierunkowe, czyli łączenie go z suplementami aby polepszyć ich wchłanianie przy likwidacji jakiegoś schorzenia. Oczywiście gdy jest to konieczne. Tutaj również nie ma oczyszczania.
Zapisane
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #17 : 06-01-2009, 18:11 »

Heh mi się ostatnio pogorszył wzrok. Mam czasem wrażenie jakbym patrzyła przez przybrudzone okulary (a są czyste smile. Byłam u okulisty rzeczywiście wada wzroku się ciut pogłębiła. Skierował mnie na badanie pola widzenia. Heh oby to nie było nic poważnego. Jaskra to poważna sprawa.
Zapisane
Dusia53
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 75
MO: 01-04-2007
Skąd: lasy lubuskie
Wiadomości: 111

« Odpowiedz #18 : 06-01-2009, 22:24 »

 Bardzo często jaskra bywa ukryta . Najlepiej zbadać ciśnienie gałki kilka razy . Każdy dobry zakład optyczny ma taki aparat. Przy jaskrze są kółka tęczowe i boli gałka oczna  .Jest wyrażnie twardsza .
Nie musi to być jaskra , ale warto skontrolować kilka razy , bo to podstępna choroba .
Zapisane

dusia53
Boże, pomóż mi być takim człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies.
Jerry
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 18-10-2008
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 209

« Odpowiedz #19 : 07-01-2009, 10:47 »

Racja, ale podwyższone cisnienie gałki wystepuje ponoć u stosunkowo niewielkiej części osób z jaskrą. Dużo ludzi ma wysokie ciśnienie w gałce ocznej a oczy mają zdrowe.  Trochę się boję  eek ale jestem panikarą i biorę na to poprawkę.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 5   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!