Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 03:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Poparzenie olejem  (Przeczytany 33966 razy)
Jagoda47
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2004
Skąd: opolskie
Wiadomości: 59

« : 22-12-2008, 17:07 »

Bardzo proszę o podpowiedź czym smarować palce, poparzone rozgrzanym olejem jadalnym.
Boję się,że po zagojeniu będą brzydkie blizny,

dziękuję i pozdrawiam wszystkich
« Ostatnia zmiana: 14-01-2010, 17:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #1 : 22-12-2008, 17:43 »

Zawsze mamy maść LAckiego na blizny i poparzenia!
Zapisane
Biedrona
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 2 lata - przerwa 2 lata - teraz znów :)
Wiadomości: 978

« Odpowiedz #2 : 22-12-2008, 18:14 »

Z praktyki też wiem, że jest dobra maść z wit A, podstawą jest regularne smarowanie.
Zapisane

Biedronka w trzech zielonych listkach msn-wink
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #3 : 22-12-2008, 19:10 »

Lacky na poparzenie polecał mi kiedyś maść SCALDEX http://www.scaldex.com.pl zanim jednak nabyłem SCALDEX (nie ma tego w aptekach) stosowałem ApiPanten http://www.apipanten.pl/pl/index.php ale u mnie to było poparzenie gorącą wodą - niezbyt groźne. A na poważniejsze oparzenie srebro koloidalne

Cytat od: lacky
na oparzenie (ale nie na łagodzenie bólu) tylko dobre zagojenie rany najlepiej działa srebro koloidalne. Chroni środowisko przed bakteriami i zapobiega martwicy. A to powoduje że rana się dobrze goi i nie zostają blizny (z rozległych oparzeń to blizny zostają).

Kiedyś jak miałem poparzoną rękę w wyniku wypadku samochodowego - poparzenie drugiego stopnia, to stosowałem maść Contractubex. Rana zagoiła się praktycznie bez śladu, jak się wnikliwie przyjrzeć to widać jedynie leciutkie zaczerwienienie tego miejsca a 'paprało' sie okropnie.
« Ostatnia zmiana: 05-04-2009, 00:05 wysłane przez Lacky » Zapisane

Boja
« Odpowiedz #4 : 22-12-2008, 21:57 »

Najlepszym, również sprawdzonym sposobem na głębokie poparzenia jest lód. Kuzyn oparł rękę w miejscu, gdzie bezpośrednio stał grill, bąbel wielkości całej dłoni, wyglądało koszmarnie. Chyba ze 2 doby trzymał rękę w lodzie i do dzisiaj nie ma śladu, a zagoiło się bardzo szybko.
Zapisane
Jagoda47
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2004
Skąd: opolskie
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #5 : 22-12-2008, 23:47 »

O maści Lakiego wiem i mam zrobioną tylko nie wiem czy na takie świeże,jeszcze bolące rany się nadaje.
Miałam poparzenie 2 stopnia tydzień temu i smaruje maścią o nazwie Dermazin.

Rysiek- masz na myśli to nasze srebro koloidalne w płynie?

Dziękuję za wszystkie rady i pozdrawiam
 
Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #6 : 23-12-2008, 07:53 »

Jagoda, innego srebra koloidalnego niż w płynie nie znam... smile
Zapisane

Jagoda47
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2004
Skąd: opolskie
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #7 : 23-12-2008, 12:03 »

Też nie znam innego,ale lepiej dopytać smile
pozdrawiam serdecznie i dziękuję za rady
Zapisane
Andrus
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 10-02-2008
Wiadomości: 304

« Odpowiedz #8 : 23-12-2008, 13:16 »

Witam,
polecam również olej lniany, który u mnie zadziałał rewelacyjne. Niedawno opisywałem swój przypadek
ze skórą  dłoni, - na dzisiaj prawie zupełnie nie ma śladów pomimo tego, iż kilkakrotnie zeszła skóra z palców.
Pozdrawiam.
Zapisane
Jagoda47
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-12-2004
Skąd: opolskie
Wiadomości: 59

« Odpowiedz #9 : 26-12-2008, 12:43 »

Kochani-dziękuję za zainteresowanie i wszystkie dobre rady ale okazało się,że ten mój dermazin świetnie sobie poradził z poparzeniem i po 2 tygodniach na moich palcach widać mniejsze lub większe różowe  plamy.Jestem bardzo zaskoczona,bo wyglądało to strasznie.

W tej chwili smaruję tylko żyworódką bo wiem,że mi pomoże.Ponieważ uderzyłam się w palca i miałam takie krwawe wybroczyny,to na noc przyłożyłam sobie plasterek żyworódki i zawinęłam a rano oczywiście nie było już śladu po krwiaku a palec jest różowy.
Tak więc nasz kochana roślinka,znów stanęła na wysokości zadania.

Serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję,że jesteście bo bez tej strony i bez was moje życie było by bardzo puste.
                                       Życzę wszystkim
                               Spokojnych i Zdrowych Świąt
Zapisane
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #10 : 27-12-2008, 21:34 »

Jeśli mogę coś dodać na temat poparzeń. Kiedyś ktoś poradził mi sodę oczyszczoną na poparzenie,tj po polaniu wodą i osuszeniu poparzonego miejsca posypuję je białym proszkiem. Stosuję to już kilka lat, działa rewelacyjnie, nie zostają żadne ślady, ale uwaga nie wiem jak to działa w przypadku poważniejszych poparzeń, z bąblami. Ale na poparzenia zarówno gorącym tłuszczem,który prysnął z patelni jak i gorącą parą z czajnika soda oczyszczona działa rewelacyjnie.
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #11 : 02-12-2011, 09:18 »

Wieczorem bardzo zgrabnie wylałem na siebie szklankę wrzątku. Szybko zdjąłem ubranie i pod zimną wodę na 10 minut. Potem na miejsce oparzenia gaza nasączona alocitem z citroseptu i jak się okazało dziś rano skóra ledwie zaczerwieniona. O tyle ciekawe, że widziałem osoby po takim zdarzeniu, pozostałością były bąble, a później blizny.
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #12 : 02-12-2011, 09:21 »

To sprawa sposobu lania, zgrabnie wylane, zgrabne zaczerwienie. Wszystko pozostałe to kwestia wiary w czary lub nie ...
Zapisane
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #13 : 02-12-2011, 10:51 »

Całe szczęście, że nie był to wosk... Mielibyśmy wtedy pierwszą figurę woskową Biosłone, albo... świce msn-wink.
Zapisane

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!