Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 15:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak nie wpaść w sieć przemysłu chorób  (Przeczytany 37631 razy)
Mateusz
« : 06-01-2009, 10:42 »

To mój pierwszy post na forum. Mam 18 lat i od ok. roku moje zdrowie systematycznie się pogarsza. Na początku były to problemy z wysypianiem, koncentracją. Potem pojawił się problem z mobilizacją, chęcią robienia czegoś (przemęczenie). Potem pojawił się problem z zasypianiem, katar ciągły łatwe łapanie przeziębień.  W końcu doszły zimne stopy i nogi, łatwe tracenie kondycji, dziwny nalot grzybiczy na nodze ...

Na początku skorzystałem z porad lekarzy medycyny konwencjonalnej. Przepisywali mi różne dziwne rzeczy, antybiotyki, badania kału (nie wykazały niczego), krwi i tarczycy, echo serca. Wychodzi z nich, że jestem zdrowy jak ryba.
Od 2 dni piję coś "a la" MO. Łyżka (duża) oliwy z oliwek, soku z aloesu + rozgniecione 2 ząbki czosnku i sok z 1/3 cytryny. Póki co czekam na zamówione książki i olej z pestek winogron. Wczoraj wieczorem wziąłem pierwszą taką dawkę, dzisiaj rano na czczo też.

Dzisiaj 40 min. po wypiciu na czczo skoczyła mi temperatura do 38, zrobiło mi się zimno i mimo wcześniejszej kawy zmorzył mnie sen. Zastanawiam się czy to reakcja organizmu na "miksturę" czy po prostu zwykła choroba ?


Proszę o uzupełnienie profilu o płeć i o wpisanie konkretnej daty rozpoczęcia picia MO, bo "parę dni" za miesiąc nie będzie już aktualne //Rysiek
« Ostatnia zmiana: 14-01-2016, 20:20 wysłane przez Gloria » Zapisane
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #1 : 06-01-2009, 10:48 »

Cytat
Zastanawiam się czy to reakcja organizmu na "miksturę" czy po prostu zwykła choroba
A czymże innym jest zwykła choroba jak nie reakcją oczyszczającą organizm. Pojawiła się być może w wyniku reakcji na miksturę a być może organizm sam z siebie chciał zrobić porządek?
Zapisane

Grażyna
« Odpowiedz #2 : 06-01-2009, 13:37 »

Cytat
Od 2 dni piję coś "ala" MO. Łyżka (duża) oliwy z oliwek, soku z aloesu + rozgniecione 2 ząbki czosnku i sok z 1/3 cytryny.
Mateuszu. Korekta. Dodam do wypowiedzi przedmówców - sok z aloesu mieszamy pół na pół z wodą  - na początek np. ćwiartkę z ćwiartką w półlitrowej butelce z ciemnego szkła i przechowujemy, rzecz jasna, w lodówce. Czemu - będzie w książkach albo poszperaj na forum.
Gdybyś chciał poczytać wątki pokrewne, to polecam:
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5388.new#new
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5380.0
Powodzenia w braniu spraw w swoje ręce!

Mały off topic: wczoraj w wiadomościach przestrzegali przed takimi, co dają zalecenia przez internet i w dodatku nawołują do nieleczenia. My nawołujemy do dbania o zdrowie i niezatruwania organizmu kapsułkami, które są psu na budę. Bo jeżeli ktoś ma poważne schorzenie, gdy doszło do uszkodzenia jakiegoś ważnego systemu w organizmie, to leczyć się trzeba. Przede wszystkim jednak warto odróżniać takie ciężkie sytuacje od chorób - może także uciążliwych - ale możliwych do samoleczenia. Dlatego potrzebne jest samokształcenie, czyli WIEDZA.
Zapisane
Mateusz
« Odpowiedz #3 : 06-01-2009, 17:31 »

Dziękuję bardzo za pomoc. Książki pewnie przyjdą niedługo, ale za lekturę będę mógł się wziąć dopiero pod koniec następnego tygodnia gdyż aktualnie koncentruję się na próbnych maturach. Olej z pestek winogron dostępny jest w aptece ? Zastanawiam się czy objawy, które mam nie wskazują na drożdżyce. Na wszelki wypadek wyrzuciłem z diety wszelkie cukry proste, biały chleb, makaron tylko z durum  msn-wink Piję głównie wodę, mieszankę czerwonej i zielonej herbaty z miętą. Czerwoną czasami. Wyrzuciłem też alkohol.  Ominąłem 2 pierwsze etapy(Olej kukurydziany i Oliwa z Oliwek) tak jak jest to anpisane na stronie głównej.

Problemem moim jest też to, że wszystko muszę nabywać sam gdyż moja rodzina nie wierzy, że to coś może pomóc. Dostałem ENGYSTOL od mamy i widziałem, że dobre noty ma. Bardzo zależy mi aby na moim przykładzie udowodnić mamie, że "MO" działa.

W stałej suplementacji mam witaminy "Vita-Miner", Magnez + B6, Omega 3 i wit C. Chodzę na siłownie, biegam.  thumbsup
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #4 : 06-01-2009, 17:47 »

Mateuszu, jesli zacząłeś pić MO z oliwą, to rób tak przez kwartał. Na stronie głównej jest napisane, że można ominąć oliwę i olej kukurydziany, jeżeli problemy zdrowotne dotyczą tylko jelit i chodzi o wygojenie znajdujących się w nich nadżerek. Ty zażywałeś antybiotyki,  było Ci zimno, ale uważasz, że żołądek, trzustka, śledziona, dwunastnica, wątroba - są u Ciebie bez zarzutu? No, nie wiem.
Olej z pestek winogron najlepiej kupować w sklepie spożywczym. Marketów tu nie polecamy, ale w tym wypadku - można. Zauważyłam, że mnie najbardziej smakuje oliwa i olej formy Carapelli.

O suplementacji na forum możesz wiele poczytać, korzystając z wyszukiwarki - najlepiej na forum profilaktycznym, gdzie jest wiedza skoncentrowana, bez rozwlekłych dyskusji.
Zapisane
Grzegorz
« Odpowiedz #5 : 06-01-2009, 18:30 »

Krótko mówiąc Vita-miner zwróć do apteki (przypominam o niewyrzucaniu do kosza leków), a nad wit. C zastanów się, czy masz jej niedobory, żeby łykać?
« Ostatnia zmiana: 06-01-2009, 18:34 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Mateusz
« Odpowiedz #6 : 06-01-2009, 19:37 »

Vita-miner biorę już od jakiegoś czasu. Poczytałem i jak tylko się skończy kupię witaminy Olimp Labs tak jak radzi Dr. Janus.

Antybiotyk brałem dawno i nie długo ok tygodnia, we wrześniu.
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #7 : 06-01-2009, 20:10 »

Mateuszu, zrobisz, jak zechcesz, ale nie rozumiesz, co do Ciebie piszemy.
Poczytaj wpierw forum, zanim zaczniesz zamawiać i kupować sztuczne naturalne lekarstwa, bo są to lekarstwa, tylko ukryte pod bardziej strawną nazwą "suplementy". Dr Janus zaleca je chorym, którzy nie mają innego wyjścia bądź nie wyobrażając sobie innego życia, jak ciągłe leczenie. Ty jesteś w wieku, gdy organizm jeszcze się rozwija. Nie zamykaj organizmowi drogi do samodzielnej naprawy. Twój organizm ma pracować samodzielnie, tak jak to jest wyznaczone w jego matrycy, czymkolwiek ona jest. Czy chcesz być młodym lekomanem?
Trochę cierpliwości i systematycznego dbania o zdrowie przez styl życia, dobre  odżywianie i aktywność właściwą dla Twojego wieku i odzyskasz kondycję, co daj Boże amen.

We wrześniu, to dawno?
Ja nie brałam od prawie 7 lat. Dawniej - tak jak Ty, ciągle dawałam się ogłupiać lekarzom (w tym własnemu mężowi).
Zapisane
Mateusz
« Odpowiedz #8 : 06-01-2009, 21:39 »

Biorę generalnie witaminy bo jem mało warzyw i nie potrafię się do nich przekonać nic a nic. 
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #9 : 06-01-2009, 21:51 »

Na wszystkich opakowaniach tak zwanych suplementów jest napisane, że nie zastąpią one prawidłowego odżywiania. I to akurat jest prawdą.
Popracuj nad swoimi przekonaniami. I zdobywaj wiedzę. Witaminy są nie tylko w warzywach - całkiem spore ich ilości są w mięsie i podrobach.
A co lubisz i co jesz? A owoce?
Zapisane
Lady
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 12-12-2007
Skąd: mazowieckie
Wiadomości: 374

« Odpowiedz #10 : 06-01-2009, 21:57 »

Warzywa to podstawa, bo dobrze odkwaszają organizm i maja błonnik korzystnie działający na jelita i pożyteczne bakterie.
Zapisane

pozdrawiam Ania
Grażyna
« Odpowiedz #11 : 06-01-2009, 22:04 »

Wielu ludzi nie może się przekonać do warzyw, bo nie umie ich przyrządzać. Niektórym nie chce się ich myć, obierać. Rzeczywiście, jako odkwaszacz są najlepsze, ale mogą być też owoce, zwłaszcza w wieku, gdy węglowodany są tak potrzebne, a także pełne ziarno kasz i strączkowe.
Zapisane
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #12 : 06-01-2009, 22:06 »

Biorę generalnie witaminy bo jem mało warzyw i nie potrafię się do nich przekonać nic a nic. 

Powoli, pokochasz jeszcze kochane warzywa!
Picie rano MO zmienia ochotę na rodzaj pożywienia, czytanie forum zmienia podejście do odżywiania. Im mniej zjadasz śmieciowego jedzenia tym większą masz ochotę na zdrowe potrawy, bo to organizm sam się o nie upomni. Wiem to po sobie biggrin
Pierwsze odczucie po przeczytaniu co piwnno się spozywać było dla mnie ogromnym szokiem. Teraz obserwuję jak zmienia mi się wygląd, samopoczucie co doprowadza mnie pełni zdrowia. Ciebie również to czeka.
Zapisane
Mateusz
« Odpowiedz #13 : 12-01-2009, 07:26 »

Generalnie już MO piję parę dni. Zastanawiam się czy nie mam drożdżycy, test na stronie Dr Janusa oznajmił, że to prawdopodobne. Obciąłem cukry proste, miód , białe pieczywo i zobaczymy. Zima ciężki okres smile

Coraz częściej mnie bierze na sen w dzień. Śpię i wstaję zmęczony. confused

Dodano
Dla przykładu teraz wstałem po 8h snu i jestem padnięty. Mam próbną maturę a nie mam siły iść na nią. Oczy mnie pieką. Spróbuję melatoninę brać na noc ...
Zapisane
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #14 : 12-01-2009, 15:13 »

Grażyna ci tak pięknie napisała o suplementacji a ty znów swoje. Po co ci ta melatonina?
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #15 : 12-01-2009, 16:19 »

Stosowanie wszelkich kuracji wymaga wiedzy i przygotowania. Nie robi się tego w przełomowych okresach życia. Może lepiej przerwać na krótko i kontynuować po zakończeniu zwiększonego wysiłku. Melatonina nie pomoże na kondycję organizmu, a tu o to chodzi.
Raczej proponowałabym spacery przed snem, a w ciągu dnia nadmierną senność przeganiać ruchem, aktywnością na świeżym powietrzu. Nadmierna senność może także wynikać ze złej przemiany glukozy. Ale teraz nie należy się martwić na zapas, tylko trzeba sobie radzić - jak się da. Wykonać zadanie, a potem, wyposażony w wiedzę, wznowić kurację.
Zapisane
Mateusz
« Odpowiedz #16 : 12-01-2009, 21:53 »

Grażyno, chodzę na siłownie i biegam. Mój organizm sam się doprasza witamin i podwójnej dawki magnezu. TO już mi pomogło na sen. Mistrz pisał na forum aby stosować melatoninę miesiąc i nie dłużej. Czy źle zrobię jak spróbuję?smile
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #17 : 12-01-2009, 23:01 »

Nie podałeś swoich godzin snu. Wydaje mi się, że gdybyś przez jakiś czas sypiał regularnie w godzinach od 20:30 do rana (5-6) nie musiałbyś się męczyć. Ale pewnie nauka, treningi, powodują, że kładziesz się ok. 23-ej i masz niedobór snu, stąd gdy od czasu do czasu prześpisz nawet 8-9 godzin, to i tak możesz wstać zmęczony. Powinno się sypiać w stałych porach. Melatonina jest dla ludzi starszych, takich powyżej 70., którzy na skutek toksemii i złego trybu życia mają organizmy rozregulowane. Magnezu i witamin dostarczysz sobie w pożywieniu,jeśli zainteresujesz się koktajlem z błonnikiem i zaczniesz go regularnie pić: http://www.bioslone.pl/koktajl Nie jest dobrze już za młodu stawać się lekomanem. To biznes medyczny wmawia nam, że mamy wciąż niedobór jakichś leków w organizmie. Witaminki nie są niewinnym dodatkiem do diety. Potrafią wywołać w organizmie silne reakcje, z drugiej strony mogą nie być przyswajalne i raczej zamulać komórki organizmu (zwłaszcza wpychane do nich na siłę, jak np. magnez - z wit. B6).
Należy uwzględnić w pożywieniu produkty strączkowe, niewielkie ilości orzechów, kakao, gorzką czekoladę, kasze z pełnego ziarna (gryka), a z owoców banany.
Zapisane
Mateusz
« Odpowiedz #18 : 14-01-2009, 18:04 »

Generalnie to śpię od 23.30 do 7.10-15 .

Mam pytanie, czy nalot grzybiczy (takie białe gęsto położone kropki) nie świadczy o kandydozie ? Mam go na nodze, grzybica jak na moje w dolnej części piszczeli po lewej.
« Ostatnia zmiana: 14-01-2009, 18:07 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #19 : 14-01-2009, 18:08 »

Za późno chodzisz spać.

Czy te kropki są na zaczerwienionym podłożu?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!