Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 20:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Wyciskane soki warzywne i owocowe  (Przeczytany 58242 razy)
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #40 : 24-03-2011, 13:45 »

Różnice poglądów prawdopodobnie wynikają z tego, że Finowie potrafili w czasie II wojny światowej walczyć z Sowietami o niepodległość, a my niestety nie (vide rozkaz i ucieczka Rydza-Śmigłego). Oni (Finowie) z tego powodu zostali zmuszeni do przestawienia się na eksploatację brzóz (i przy okazji zauważyli korzystny wpływ na próchnicę), a my nadal hodujemy buraki i powtarzamy bezmyślnie slogan Wańkowicza. Burak to nie brzmi dumnie. Szacunek dla Finów.
Ksylitol egzogenny (produkowany z brzozy Betula pendula w Finlandii) toksyczny dla człowieka nie jest (powtarzam to po raz n-ty).
Spotkałem się z opinią, że ksylitol produkowany z kukurydzy modyfikowanej genetycznie może być dla człowieka szkodliwy (nie znam żadnych badań na ten temat).
Na wsi polskiej ludzie pozyskują od wieków sok z brzozy i go piją. Gdyby był toksyczny, pewnie już by to zauważyli. http://en.wikipedia.org/wiki/Birch_sap
Domyślam się, że wg doktryny Biosłone sok z brzozy jest niekoszerny (trzeba zjeść całą brzozę).
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #41 : 24-03-2011, 14:07 »

Domyślam się, że wg doktryny Biosłone sok z brzozy jest niekoszerny (trzeba zjeść całą brzozę).
Typowa demagogia w braku argumentów. Czy sok z brzozy zastępuje cukier oszukując nasze zmysły?

Różnice poglądów prawdopodobnie wynikają z tego, że Finowie potrafili w czasie II wojny światowej walczyć z Sowietami o niepodległość, a my niestety nie (vide rozkaz i ucieczka Rydza-Śmigłego).
A w Ameryce murzynów bijo...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
scorupion
« Odpowiedz #42 : 24-03-2011, 14:25 »

Różnice poglądów prawdopodobnie wynikają z tego, że Finowie potrafili w czasie II wojny światowej walczyć z Sowietami o niepodległość, a my niestety nie (vide rozkaz i ucieczka Rydza-Śmigłego). Oni (Finowie) z tego powodu zostali zmuszeni do przestawienia się na eksploatację brzóz (i przy okazji zauważyli korzystny wpływ na próchnicę), a my nadal hodujemy buraki i powtarzamy bezmyślnie slogan Wańkowicza. Burak to nie brzmi dumnie. Szacunek dla Finów.


Na poważnie tak, czy to skromny żarcik tylko?
Zapisane
Tomasz_Dangel
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2008
Wiadomości: 1.079

« Odpowiedz #43 : 24-03-2011, 14:50 »

Cytat
Na poważnie tak, czy to skromny żarcik tylko?
To takie moje małe rozliczenie z historią. Podziwiam odwagę Finów w 1940 r. Wstydzę się naszej porażki w 1939 r. Potem tak się historia potoczyła, że oni jedli ksylitol, a my cukier z buraków. Tak się składa, że Melchior Wańkowicz był moim wujem, więc tym bardziej czuję się zobowiązany, żeby wytknąć mu ów slogan o cukrze.
Żarcik dotyczył zjadania brzozy w całości (widać mało śmieszny).
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #44 : 24-03-2011, 15:03 »

Cytat z forum - www.dzieci.org.pl wątek stewia czy ksylitol?
uwaga nt. ksylitolu Mindella (Biblia bezpiecznej zywnosci), s. 128
"Do niedawna jedynym znanym ubocznym efektem dużych dawek ksylitolu była biegunka. Ale ostatnio badania wykazały, że duże dawki przyjmowane stosunkowo długo wywołują nowotwory i uszkadzają narządy u zwierząt, a dożylne podawanie ksylitolu ludziom jako źródla energii powodowało zaburzenia pracy wątroby, nerek i mózgu. Obecnie jest pod kontrolą FDA, a większość producentow amerykańskich dobrowolnie zaprzestało stosowania go"

SPOSÓB OTRZYMYWANIA:    
Produkt jest otrzymywany przez uwodornienie ksylozy hemicelulozy z drewna twardego brzozy.

Jest tyle kontrowersji wokół ksylitolu, że coś musi być na rzeczy. Mniej kontrowersyjna jest stewia, jako produkt naturalny, w postaci sproszkowanych liści rośliny. Czy Mistrz ma na temat stewii również złe zdanie? Oprócz tego, że nie rośnie w naszej strefie klimatycznej?

« Ostatnia zmiana: 24-03-2011, 15:05 wysłane przez Eso75 » Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #45 : 24-03-2011, 15:17 »

Stewia jest po prostu niedobra w smaku. Co do innych zastrzeżeń, to nie mam wiedzy.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Machos
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-04-2007
Skąd: Skierniewice
Wiadomości: 2.302

WWW
« Odpowiedz #46 : 24-03-2011, 15:35 »

Do czasu wojny, naukowcy porównywali ksylitol z innymi poliolami (tylko słodkie węglowodany) i substancja ta pozostała środkiem badawczym do czasu kiedy brak cukru spowodowany wojną wytworzył potrzebę poszukiwania substancji słodzących. Kiedy badania nad właściwościami ksylitolu niezależnymi od insuliny rozwiały się, badano również inne właściwości biologiczne tego środka, w szczególności jego korzyści dentystyczne.
Nie mogę znaleźć tych badań, ale może gdzieś się dokopię. Widać, że ksylitol wywoływał problemy z insuliną.

Oczywiście brak spożycia cukru, spowodowany jego brakiem, przyczynił się do zahamowania próchnicy, ale trzeba dorobić do tego jakąś historyjkę o cudownym zamienniku cukru i robić ludziom "wodę z mózgu".
Zapisane

Zamiast się badać, lepiej wypić miksturę oczyszczającą, najlepsze świadectwo badania organizmu, które w przypadku istniejących chorób widać po objawach. Machos.
Myrna
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 02-02-2011, DP, KB
Wiadomości: 45

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

« Odpowiedz #47 : 24-03-2011, 18:41 »

A co myślicie o nektarze/syropie z agawy do słodzenia?
Zapisane

Przepraszam nie mam polskich znakow.
Rysiek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 31-05-2008
Skąd: Stąd
Wiadomości: 1.810

« Odpowiedz #48 : 24-03-2011, 19:35 »

Posty o wojnie radziecko-fińskiej pofrunęły tu --> http://forum.bioslone.pl/index.php?topic=20056.msg131655#msg131655
« Ostatnia zmiana: 18-06-2016, 14:23 wysłane przez ArtComp » Zapisane

monisia
« Odpowiedz #49 : 16-06-2011, 12:10 »

Ja czasami lubię wypić sok ze świeżych pomarańczy, ale też nie za często i najlepiej wypić go od razu, bo jest wtedy świeży, a nie jak postoi w lodówce przez jeden czy dwa dni.
Zapisane
Sasima
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.01.2012
Skąd: Katowice
Wiadomości: 315

« Odpowiedz #50 : 01-04-2012, 15:32 »

Tyle różnych informacji czytałam o ksylitolu i dopiero tutaj znalazłam, że jest szkodliwy. Smutny
Zapisane
Brer
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2012.01.23
Wiedza:
Skąd: Między stolicą a Mazurami
Wiadomości: 655

« Odpowiedz #51 : 26-04-2012, 23:48 »

Cytat
Stewia jest po prostu niedobra w smaku
Wręcz przeciwnie, mówią że o gustach się nie dyskutuje, ale słodycz wraz z posmakiem goryczki bardzo pobudza kubki smakowe i dla wielu może być bardzo przyjemnym doznaniem.
Proponuję każdemu choć raz spróbować Stewii, jeśli posmakuje to raz na zawsze można zakończyć poszukiwania alternatyw np. w postaci ksylitolu.
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 23:51 wysłane przez Brer » Zapisane
Turoluttu
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #52 : 15-06-2012, 15:06 »

A stevia w postaci słodzika - 250szt/13.75g
1tabletka zawiera aż 12mg naturalnych glikozydów Stevia Reubadianai odpowiada słodkości 1 łyżeczce cukru.
Skład:substancja wypełniająca:laktoza;substancja słodząca: stevia glikozydy ;subs. wypełniająca: karboksymetylo?celuloza; L-leucyna.

Ja jestem wniebowzięty:) W końcu słodycz która nie szkodzi.

Ps.A cukru (tak buraczanego jak trzcinowego) unikam jak ognia, bo jak wiadomo mocno podnosi cukier we krwi! Wyrok: TRUJE. I zabija. Skutecznie, bo powoli.

Słodzenie kawy, herbaty? Dziękuję, nie pijam niczego co zawiera kofeinę i jego odpowiedniki.
Zapisane
Waleriana
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 05.05.2012
Wiadomości: 39

« Odpowiedz #53 : 15-06-2012, 17:58 »

A ja mam wrażenie, że szukanie zamienników cukru to błędne podejście. W ogóle idea cukru jako przyprawy zaczęła wydawać mi się idiotyczna... Gdy mam ochotę na coś słodkiego to jem owoce lub miód (i czasem jako odstępstwo gorzką czekoladę). Natomiast denerwuje mnie wszechobecność cukru. Ostatnio przeczytałam skład na jakiejś kiełbasie i nawet tam był cukier! Ja się pytam (retorycznie) po co?
Cukier uzależnia (wiem coś o tym) i ciężko go odstawić. Ale jak się już uda, to po pewnym czasie rzeczy dosładzane cukrem/słodzikami itp. stają się po prostu niesmaczne...
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #54 : 15-06-2012, 20:59 »

Waleriana, masz rację, że najgorzej zaskoczyć że słodyczami. Cukier uzależnia i najlepiej w razie konieczności użyć miodu. Owoce też są dobrym źródłem, ale jak nie jesteś na DP w pierwszym etapie;-)
Ważny jest zdrowy rozsądek i najlepiej za dużo nie wymyślać, bo to strata czasu i oszukiwanie samego siebie.
Zapisane
Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!