Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 01:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Pęcherzowy problem  (Przeczytany 7394 razy)
michal2009
« : 08-02-2009, 19:43 »

Witam,
To jest moje drugie pytanie, na forum. Jak już wcześniej pisałem jesteśmy w ciąży. Aktualnie w 14 tygodniu. Mamy taki problem: co jakiś czas powraca u mojej Kochanej problem z pęcherzem objawiający się parciem na mocz, dwa dni temu towarzyszyło temu pieczenie ale przeszło. Zważywszy na ten szczególny okres staramy się zachować szczególną ostrożność we wszelkich działaniach leczniczych. Stosowaliśmy: sok żurawinowy (robiony sposobami domowymi bez cukru), picie dużej ilości płynów (często z cytryną) i wygrzewanie się w łóżku. Ph moczu miesiąc temu wynosiło 6, a obecnie jest 7. Dziś nasze mamy i babcie sporo nam namieszały twierdząc że należy ograniczyć picie i nie stosować soku z żurawiny. Chciałbym zapytać co powinniśmy zażywać w takiej sytuacji? Co jest bezpieczne dla naszego rozwijającego się maleństwa? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.     
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #1 : 08-02-2009, 20:54 »

A jak podchodzi ten sok żurawinowy? Lubi go? Bo jeśli tak to najlepszy chyba znak żeby piła smile. A poza tym stos ogórków kiszonych msn-wink
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
Grażyna
« Odpowiedz #2 : 08-02-2009, 20:57 »

Nadmierny wzrost pH w kierunku zasadowym może być efektem nadużywania soku z cytryny, który - sam kwaśny - w środowisku wywołuje odczyn zasadowy.
O. Andrzej Klimuszko, wybitny zielarz i jasnowidz, odradzał w zapaleniu pęcherza moczowego stosowanie wszelkich soków i kwaśnych owoców.
Doradzał z kolei picie mleka, ale w Jego czasach mleko było zupełnie innym napojem, niż jest nim dzisiaj. Dlatego w ciąży warto postarać się o swojskie źródło dobrej, wiejskiej, tłustej śmietany. Naturalnie ukwaszona jest bardzo zdrowa, a słodka może zastąpić mleko, od którego jest zdrowsza, ze względu na dużą zawartość tłuszczu, a mniejszą - laktozy (cukru mlecznego) i kazeiny, która człowiekowi nie jest potrzebna, a nawet jest dla niego szkodliwa.
Co do picia, to Mistrz przestrzega przez zarówno nadmiernym ograniczaniem, jak i nadużywaniem płynów. Pić należy tyle, aby zaspokoić pragnienie. Płyny nie powinny być podawane  dla ułatwienia jedzenia - rozdrabniania pokarmów, ale zakaz picia w trakcie jedzenia jest szkodliwym przesądem.
Jeśli chodzi o wygrzewanie się w łóżku i w ogóle pozycję leżącą - jak najbardziej. Należy także dbać o ciepło nóg - ciepłe rajstopy, bieliznę i buty. Najlepiej, aby bielizna była z czystej bawełny, rajstopy też możliwie, a buty z prawdziwej skóry i ocieplane.
Pożywienie powinno ono dostarczać podstawowych składników budulcowych, witamin, minerałów i błonnika - to wiadomo. Nie należy podążać za szkodliwą modą i unikać tłuszczu, ale tłuszcz powinien być w naturalny sposób zawarty w produktach - w tłustych rybach, tłustym mięsie, w tłustym nabiale, siemieniu lnianym, orzechach, a nie pochodzić z rafinad.
W pożywieniu nie powinno braknąć warzyw (błonnik) oraz dobrej kapusty kiszonej i kiszonych ogórków (pałeczki kwasu mlekowego).
W trudniejszych przypadkach infekcji moczowych można używać ziół, które nie tylko zawierają związki organiczne naturalnego pochodzenia, które na organizm ludzki mają dobroczynny wpływ, charakteryzują się działaniem synergistycznym, a także korzystnym promieniowaniem elektromagnetycznym, właściwym dla organizmów żywych, jakiego pozbawione są leki i naturalne substancje wysokoprzetworzone. .
Zapisane
LenaG
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 53
MO: 08-04-2008
Skąd: Łódź
Wiadomości: 184

« Odpowiedz #3 : 08-02-2009, 21:04 »

W ciąży kłopoty pęcherzowe są dość częste. Nie bez przyczyny chyba tak kobietom ciężarnym chce się ogórków kiszonych. U mnie działało to wyśmienicie. smile Dlatego polecam.
Zapisane

"Życie polega na wyborach między tym co dobre, a tym co łatwe"
"ŻYCIE JEST BARDZO NIEBEZPIECZNYM ZAJĘCIEM. ŚMIERTELNOŚĆ SIĘGA STU PROCENT!"
michal2009
« Odpowiedz #4 : 11-02-2009, 09:05 »

Witam!
Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Grażyna piszesz o ziołach - proszę napisz jakie można stosować w ciąży?
2. Jakie powinno być zachowane optymalne ph moczu?
3. Co należy robić aby mocz miał odczyn kwaśny a organizm zasadowy? Co jeść? Spotkaliśmy się z opinią że nawet ogórki kiszone nie są najlepsze

Nie pijemy już cytryny poza 10ml w MO

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #5 : 11-02-2009, 09:45 »

W broszurce jest przepis na oczyszczanie dróg moczowych - 3 łyżki kwiatu wrzosu, po jednej - ziela mącznicy, liści melisy, zioła fiołka trójbarwnego oraz kwiatu jasnoty (dla kobiet, dla mężczyzn - znamion kukurydzy). Zioła trzeba przygotować wieczorem w litrowym termosie - na następny dzień. Pić gorące między posiłkami. Resztę doczytajcie w broszurce.
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=1721.0
W ciąży każda kobieta inaczej reaguje i musi zaakceptować smak, nie może też przyjmować czegoś, co wywołałoby skurcze. Trzeba po prostu wypróbować. Znam kobietę, która w ciąży pije glistnik (zaczęła go stosować wcześniej) i też jej służy. Ogólnie nie ma przeciwwskazań do stosowania ziół w ciąży.
Ja nie przeprowadziłam całej kuracji, gdyż nie potrzebowałam - piłam tylko przez 3 tygodnie, żeby wypróbować działanie doraźne, żeby wiedzieć jak to działa. U mnie nie było żadnych nieprzyjemnych reakcji, ale to zależy od stanu indywidualnego. Trzeba spróbować.
Optymalnie pH moczu w ciąży powinno być 5,5, ale to jest przecież tylko jakaś statystyczna norma i nie należy jej przypisywać znaczenia obowiązującego.
http://www.forumginekologiczne.pl/specjalista/ep,212
Ogórki kiszone muszą być dokładnie gryzione (albo utarte lub zmiksowane). Jest to wspaniałe źródło bakterii probiotycznych.
Zapisane
michal2009
« Odpowiedz #6 : 12-02-2009, 10:54 »

Witam ponownie,
Pozwolę sobie jeszcze popytać i podrążyć temat:
1. Sok z żurawiny - ile można go dziennie pić (jesteśmy w ciąży!)
2. Zioła o których pisze Grażyna znamy i były pite. Jednak gdy dowiedzieliśmy się o ciąży lekarz kazał odstawić wszystkie zioła. Faktycznie na każdym z nich pisze aby zażywanie w ciąży skonsultować z lekarzem - niestety tak to jest że lekarz w takiej sytuacji (pęcherzowego problemu) prędzej da antybiotyk niż zioła! Co powinniśmy zrobić - olać lekarza i zaparzyć zioła?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #7 : 12-02-2009, 16:20 »

Cytat
1. Sok z żurawiny - ile można go dziennie pić (jesteśmy w ciąży!)
Cytat
O. Andrzej Klimuszko, wybitny zielarz i jasnowidz, odradzał w zapaleniu pęcherza moczowego stosowanie wszelkich soków i kwaśnych owoców.
Ja ufam tym radom.
Cytat
Co powinniśmy zrobić - olać lekarza i zaparzyć zioła?
Ja bym spróbowała działania ziół. Jeśli spowodują jakieś odruchy wymiotne - należy odstawić. 99% że nie spowodują skurczów, na pewno nie zdarzy się nic takiego, co zagroziłoby ciąży. Przyład ziół i antybiotyków mówi sam za siebie.

Z domowych środków można jeszcze stosować wywar z korzenia pietruszki. Może ktoś ma dobry przepis?
Wszystkie części pietruszki są wymieniane przez naturopatów jako doskonały środek na drogi moczowe.

Ja mam przepis, który był stosowany z dobrym skutkiem na przerost prostaty, ale myślę, że będzie równie dobry na drogi moczowe w ogóle:
1 łyżkę skrzypu polnego, 10 ziaren jałowca i 1 oczyszczony korzeń pietruszki zalać ½ l wody i gotować aż do odparowania połowy objętości.
Odcedzoną pozostałość pić 2 x dziennie po ¼ szklanki przed posiłkami.

W necie znalazłam też następującą poradę:
Cytat
Pietruszka potrafi bezboleśnie usunąć z układu moczowego piasek a nawet kamienie. Najlepszym do kuracji surowcem jest zielona natka. W ostateczności może być suszona lub nawet korzeń pietruszki. Terapia jest dobra na wszelkie problemy moczowe, związane tak z nerkami jak i pęcherzem. Jest moczopędna i potrafi oczyścić nerki nawet z dużych zapasów śmieci.
Przygotowanie: Kilka łyżeczek naci lub pokrojony korzeń pietruszki wrzuć do niedużego rondelka i zalej wodą w objętości ok. 1.5 szklanki. Gotuj je na wolnym ogniu przez 5-15 minut, w zależności od wziętego surowca. Gotowanie korzenia wymaga więcej czasu. Na koniec odcedź i wlej do szklanki.
Stosowanie: Pij powyższą porcję wywaru regularnie, nawet kilka razy dziennie. Jeżeli kamica jest mocno zaawansowana, terapia może trochę potrwać. Nie jest to jednak problemem, bo smak wywaru jest bardzo przyjemny. Można go też pić profilaktycznie, dla usprawnienia swojego układu moczowego.

a także:
Cytat
Zioła w ciążowym zapaleniu nerek

Zmieszać równe ilości suszonych ziół: korzenia pietruszki, liści łopianu, liści orzecha włoskiego, liści brzozy i kwiatów nagietka. Zalać 2,5 łyżki ziół w termosie 3 szklankami wrzącej wody. Zamknąć i odstawić na godzinę. Pić 2/3 szklanki 3-4 razy dziennie w stanach zapalnych dróg moczowych, także u ciężarnych, w niewydolności nerek, wysypkach skórnych i pomocniczo w kamicy moczowej oraz gośćcu przewlekłym.
Ze zrozumiałych względów przepisu nie wypróbowałam, ale proszę sobie poczytać na stronie
http://www.cyberbaba.pl/content/view/772/1/
« Ostatnia zmiana: 13-02-2009, 09:54 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #8 : 13-02-2009, 10:09 »

Ten ostatni przepis zamieściłam na dowód, że zioła nie są uważane za przeciwwskazane w ciąży. Można więc wybrać: mieszanka ziołowa według Mistrza, wywary pietruszkowe albo zestaw mieszany. Na naszym forum oczywiście najlepiej znany i wypróbowany jest ten pierwszy zestaw.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!