Niemedyczne forum zdrowia
25-04-2024, 01:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap I  (Przeczytany 689333 razy)
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #380 : 24-06-2012, 18:17 »

Lukaszekkk33 - od mięsa zrównoważonego surówkami w normalnej porcji raczej nie utyjesz. Mięso przygotowane dzisiaj, a zjedzone jutro też jest świeże.
Zapisane
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #381 : 24-06-2012, 20:12 »

Nie utyję ale czemu miałbym schudnąć smile
Zapisane
Pestka_13
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-06-2012
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #382 : 24-06-2012, 20:49 »

Mam 38 lat i od 7 dni jestem w 1 etapie diety oczyszczającej. 
Przepraszam za szczerość, ale odkąd zaczęłam DP to nie oddaję prawidłowo stolca. Przez 2 pierwsze dni nie oddawałam w ogóle stolca, natomiast 3 dnia aż 3-krotnie (2 razy jakby z kamieniami kałowymi a potem normalnie), kolejne już bez kamieni i co drugi dzień, lecz raczej mniej ze mnie schodzi niż przed dietą. Ponadto miałam obolały cały brzuch i straszne wzdęcia - szczególnie po koktajlu błonnikowym z surowych warzyw (Koktajle wypijam 2 razy dziennie - rano 30 min. po śniadaniu oraz ok. godz. 20:00) . Obecnie wzdęcia i boleści brzucha ustąpiły. Koktajle błonnikowe choć piję w różnych kombinacjach warzyw, to niestety wywołują u mnie torsje i każdy łyk muszę popijać wodą. Czy te objawy są prawidłowe ? Czy zespół drażliwego jelita może być powodem nietolerancji w stosowaniu tej diety ?
Ponadto również od 7 dni biegam po 1,5 km i w sumie bardzo dobrze się czuję po bieganiu – mam nadzieję, że sport jest dozwolony. Kolejne moje pytanie, to czy w pierwszym etapie można łączyć kaszę z mięsem i warzywami ? Zaczęłam jeść osobno kaszę z mięsem i dopiero wtedy zaczęłam chudnąć. Do tej pory straciłam troszkę ponad 2 kg, ale zauważyłam, że po dniu w którym się nie załatwiałam, to waga stoi w miejscu. Ostatnie moje pytania, to czy jeżeli nie widzę dalszych zmian, to czy mogę zakończyć 1 etap diety np. po 2 tygodniach a drugi etap po 1 tygodniu (o ile test buraczkowy wyjdzie ok.) ?; Nie wiem kiedy zakończyć kolejne etapy ?; Czy w 1 etapie diety można już pić herbatki oczyszczające górne drogi oddechowe oraz te oczyszczające układ moczowy a także miksturę oczyszczającą na bazie oleju+aloes+ocet jabłkowy bądź cytryna ?
pozdrawiam

 Co to za kretyński sposób stawiania spacji przed znakiem zapytania?
Zapisane
Travis
« Odpowiedz #383 : 24-06-2012, 21:18 »

Nie utyję ale czemu miałbym schudnąć smile
Ale czemu prawie rok pijesz MO, a podstawowej wiedzy nie masz?
Nawet największe ilości białka i tłuszczu nie zamienią się w masę mięśniową czy tłuszczową bez węglowodanów. A obserwując doświadczenia Biosłonejczyków, pozwalają one uzyskać optymalną wagę w przypadku nadwagi, w momencie gdy organizm po prostu zaczyna podbierać trójglicerydy z tkanki tłuszczowej, czy też ulega ona apoptozie.
http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/otylosc-i-cukrzyca
« Ostatnia zmiana: 24-06-2012, 21:28 wysłane przez Solan » Zapisane
Pestka_13
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-06-2012
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #384 : 24-06-2012, 21:28 »

rozumiem, że dla kogoś te spacje są bardzo bolesne, więc postaram się ich unikać. Piszę bezwzrokowo i robię to bezwiednie po każdym słowie. Myślę jednak, że kretynką z tego powodu nie jestem.
Zapisane
Pestka_13
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 15-06-2012
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #385 : 25-06-2012, 18:27 »

Nie mam pojęcia czemu ktoś wysyłam mi ostrzeżenia za "dotychczasowe zachowanie" na forum, skoro dopiero napisałam trzy posty  (w tym dwa z zapytaniem o dietę) i jeden z uwagą na niewłaściwe zachowanie moderatora. Generalnie żadnych odpowiedzi na moje pytania od tygodnia a tu nagle jakieś ostrzeżenie - śmieszne !
Zapisane
Dania
Początkujący
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 52
MO: 01.09.2010
Skąd: Lubuskie
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #386 : 25-06-2012, 20:14 »

Droga Pestko_13,

Nikt na Twoje pytania nie odpowiada, ponieważ wszystkie odpowiedzi znajdują się już na forum albo w książkach Mistrza, które z pewnością przeczytałaś, skoro się tutaj wypowiadasz.
Zapisane
Lenka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.07.09
Skąd: Bydgoszcz
Wiadomości: 567

« Odpowiedz #387 : 25-06-2012, 20:56 »

Pestka, na tym forum bardzo mocno zwraca się uwagą na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną  tekstu. W ten sposób ładnie napisane posty dobrze się czyta nawet po jakimś czasie.
A wracając do Twoich pytań o dietę i wypróżnianie, pierwsze co poczułam je przeczytawszy, to: o nie, znowu ktoś nie czyta dokładnie po kolei podstawowych wątków i zadaje pytania na które są już odpowiedzi i na forum i na portalu.
Musisz dużo czytać i wyciągać wnioski, porównywać innych problemy do swoich. My też to wszystko przechodziliśmy.
Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #388 : 29-06-2012, 22:29 »

Lukaszekkk33 - nikt Ciebie nie wkręca w żadną metodę prozdrowotną.
Nikt Ciebie trutaj na siłę nie trzyma. Nie męcz się, daj sobie spokój z Biosłone! To nie dla mięczaków.
Są wakacje, wypoczywaj. Jak by co, to do lekarza i będzie ok.
Zapisane
Lukaszekkk33
***

Offline Offline

MO: 01.08.2011
Wiadomości: 32

« Odpowiedz #389 : 29-06-2012, 23:20 »

Usunąłem posta bo rzeczywiście wszystko jest napisane w książce strona 60 smile Cały czas się uczę dlatego wkurza mnie krytyka innych nie zrozumienie i brak pomocy. Ale rzeczywiście wszystko jest a forum to forum tu się dyskutuje na wszystkie tematy trudno jest ogarnąć żeby wszystko było na forum pięknie ładnie dlatego chyba przeczytam książki od deski do deski i nie bd tu tak często zaglądał :] pozdrawiam msn-wink
Zapisane
Whena
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 44
MO: 01.10.2009
Wiedza:
Skąd: Łódź
Wiadomości: 1.254

« Odpowiedz #390 : 02-07-2012, 23:57 »

Pestka wielokrotnie na forum w różnych wątkach pisaliśmy, że jeśli coś nam szkodzi to tego nie jemy. Jeśli KB Ci szkodzi to go nie pij - przynajmniej na razie.

Kolejna podstawowa informacja, to że następne metody oczyszczania, w tym wszelkie mieszkanki oczyszczające, wprowadzamy gdy nie ma już żadnych uciążliwych objawów oczyszczania, najlepiej po około 6miesiącach od rozpoczęcia picia MO.

Mnie lekarze diagnozowali jelito drażliwe i uważam DP za coś idealnego na moje jelita, ale początki nie są łatwe. Dopiero co zaczęłaś z MO więc spodziewaj się różnych objawów oczyszczania - rozumiem że o nich czytałaś i wiesz jakie mogą być.
http://www.bioslone.pl/oczyszczanie/reakcje-zwane-oczyszczaniem
« Ostatnia zmiana: 03-07-2012, 06:39 wysłane przez Klara27 » Zapisane
Cerise
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 22.07.2012
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #391 : 08-08-2012, 22:37 »

Proszę o poradę. Z góry przepraszam, jeśli post zamieściłam w nieodpowiednim miejscu.
Kilka dni temu rozpoczęłam II etap DP. Jednakże mam wątpliwości dotyczące zakończonego już I etapu. Są to :

1. Kasza - w trakcie  I etapu stosowałam kaszę jaglaną oraz gryczaną (niestety prażoną). Wiem,że kasza to tylko zapychacz i nie traktowałam jej jako podstawę posiłku, lecz jako dodatek, ponieważ po samym mięsie z warzywami byłam głodna. Poza tym zawsze byłam bardzo szczupła, a na dodatek w ciągu pierwszych kilku dni diety ubyło mi kilka kilogramów. Nie wiem, czy dobrze robiłam jedząc kaszę? Na forum spotkałam się z wypowiedziami mówiącymi,że lepiej całkowicie ją wyeliminować, w celu zagłodzenia drożdżaków.
2. Mięso -  w I etapie dozwolone są wszystkie rodzaje mięsa, ze wskazaniem na wołowinę i wieprzowinę. Ja niestety spożywałam wyłącznie kurczaka w różnej postaci, czyli udko, wątróbka,filet (Tak, doczytałam już, że mięso kurczaka jest najmniej wartościowe z uwagi na sposób hodowli i karmienia). Od jutra zaczynam jeść wieprzowinę.

Czy powinnam rozpocząć od nowa I etap DP ? Czy zaprzepaściłam wszystko jedząc kaszę (zwłaszcza prażoną) i mięso z kurczaka? ( Mimo,że mięso uzdatniałam). Czy może jednak mogę kontynuować II etap, wprowadzając wieprzowinę zamiast kurczaka? Czy mięso z kurczaka powinno się totalnie wyeliminować? Czy też można je jeść od czasu do czasu? ( względy smakowe).

Przepraszam za ten ogrom pytań, pewnie dla Was infantylnych, ale jak to mówią : nie ma głupich pytań. Chcę wiedzieć, co mam robić, żeby dalej iść już właściwą drogą. Proszę, pomóżcie!
Zapisane
Agata
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.08.2008
Wiedza:
Wiadomości: 540

« Odpowiedz #392 : 08-08-2012, 23:53 »

Kontynuuj II etap diety. Mięso z kurczaka można jeść, ale takie kupione od gospodarza ze wsi. Marketowego kurczaka lepiej unikać.
Nie zapominaj o koktajlach błonnikowych smile
Zapisane
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #393 : 09-08-2012, 07:31 »

Cerise, kasza jako dodatek do posiłków w I etapie DP jest dozwolona - najlepiej przeanalizuj jeszcze raz ten temat i nie będziesz mieć wątpliwości http://www.bioslone.pl/odzywianie/dieta-prozdrowotna. Co do rodzaju mięsa nie ma to tak wielkiego znaczenia przy I etapie DP - ten etap ma na celu przywrócenie równowagi w jelitach, głównie poprzez ograniczenie docierających do jelita grubego niestrawionych węglowodanów. Robimy to po to, aby przywrócić prawidłową florę bakteryjną jelit. Białko pochodzące z mięsa kurczaka, jest po prostu białkiem mniej przyswajalnym - mniej jest w nim niezbędnych nam aminokwasów niż np. w białku pochodzącym z mięsa wieprzowego. Dlatego polecana jest wieprzowina. Świeżo przyrządzona oznacza głównie, ugotowana przez siebie, a nie w postaci gotowych wędlin ze sklepu - w nich nie wiadomo do końca co się znajduje.
Zapisane
Cerise
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 37
MO: 22.07.2012
Wiadomości: 9

« Odpowiedz #394 : 09-08-2012, 20:33 »

Agato - dziękuję za poradę. Koktajle błonnikowe oczywiście piję smile Cieszę się,że mogę kontynuować II etap, bo poza tymi dwoma błędami ściśle stosowałam się do zaleceń I etapu.

Eso75 - Tak, wiem, że kasza jest dozwolona. Dziękuję za podanie linka. Już wcześniej wiele razy go studiowałam smile Moje wątpliwości pojawiły się dopiero, kiedy w trakcie wertowania różnych wątków na forum spotkałam się z wypowiedziami sugerującymi, że jednak powinno się unikać kaszy i oprzeć na samym mięsie, surówkach i jajach, bo kasza to tylko zapychacz.Tym bardziej, że jadłam kaszę prażoną, która nie jest zalecana. Nigdy nie wiedziałam też, czy porcja zjadanej przeze mnie kaszy nie jest zbyt duża, bo właściwie nigdzie nie zostało uściślone, jaka ilość jest dozwolona. Wiadomo tylko,że kasza nie może stanowić podstawy posiłku i do tego się stosowałam. Dziękuję za odpowiedź i za fachowe wytłumaczenie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #395 : 10-08-2012, 22:25 »

Ja, o ile w I etapie próbowałem jeść kaszę, tak w następnym już jej nie potrzebuję. Owszem, zdarzy mi się jeść jakieś wypełniacze ale bardzo rzadko. Po prostu jajka, mięso i cała masa warzyw mi wystarcza.
« Ostatnia zmiana: 11-08-2012, 08:50 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Angie
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 29.12.2011, KB: 15.03.2012, DP: 01.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #396 : 14-08-2012, 11:11 »

Bardzo proszę bardziej doświadczonych forumowiczów o rozwianie moich wątpliwości...
Od dwóch tygodni jestem w I etapie DP - jadłospis składa się z mięsa, warzyw surowych i gotowanych, jajek, kaszy jaglanej i wafli ryżowych. KB warzywny. MO na oleju kukurydzianym. Od początku diety mam zaparcia, choć wcześniej było doskonale. Ale od kilku dni mam w ustach słodki posmak. Cukru nie jem więc mnie to trochę martwi. Czyżby zwiększona produkcja ciał ketonowych?
Coś z tym trzeba zrobić czy przeczekać?
Zasady zdrowego odżywiania stosuję od początku roku.
Zapisane
Luki27
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: maj 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 292

« Odpowiedz #397 : 14-08-2012, 12:22 »

W moim przypadku wafle ryżowe były tym, co wstrzymywało oczyszczanie (podejrzewam, że candidka się nimi żywiła - mają bardzo dużo węglowodanów).
Po zastąpieniu wafli kaszą jaglaną oczyszczanie i powrót do zdrowia znacznie przyśpieszyły.
Zapisane
Angie
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 29.12.2011, KB: 15.03.2012, DP: 01.08.2012
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #398 : 14-08-2012, 13:08 »

Wafli wcale nie jem dużo. Czasami zgryzę jednego, czasami dwa dziennie kiedy jestem poza domem. Jak nie muszę to nie jem, raczej dopycham kaszą jaglaną i to też bez przesady, ot po prostu żeby nie chodzić na głodnego.
Ale skąd ten słodki posmak w ustach? Nigdzie na forum nie trafiłam na taki wątek. Nikogo to nie spotkało? Czy to może być jeden z objawów oczyszczania wątroby, czy może raczej trzeba się martwić? Słyszałam, że tak jest przy cukrzycy.
Zapisane
Lukas123
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 28.08.12 KB:30.08.12
Wiadomości: 117

« Odpowiedz #399 : 17-08-2012, 11:09 »

Moje "możliwości" na razie kłócą się z ZZO. Mianowicie dopóki nie oczyszczę woreczka, dwunastnicy i żołądka nie widzę opcji żeby wcinać: jajka(chyba że białka - bo jajeczka bardzo lubię, ale żółtka mi szkodzą na razie), smażone na smalcu i inne takie. Ogólnie z tłuszczów na razie dobrze toleruję - masło + oliwę(dlatego na tym podgrzewam).

Mam zamiar robić sobie chleb z kasy gryczanej bezglutenowy + wcinać kaszę gryczaną i jaglaną. Jednak duże spożycie węgli nie do końca odpowiada idei ZZO.

Ale czy mogę tak zacząć? Będę próbował co pewien czas wprowadzać rzeczy, które mi szkodzą, ale czy spożycie dużej ilości kasz nie wpłynie źle na działanie MO i proces zdrowienia.

Dodam tylko, że jesli chodzi o surówki to wszystkie rodzaje warzyw mogę wcinać w dużych ilościach. Mięcho także. Po nabiale mam przygody więc jem proszek ze skorupek jajek.
« Ostatnia zmiana: 17-08-2012, 11:11 wysłane przez Lukas123 » Zapisane
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!