Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 10:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap I  (Przeczytany 685514 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #420 : 03-09-2012, 21:47 »

Przecież się przebarwił, jakie znaczenie ma to po jakim czasie nastąpiło przebarwienie.
Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #421 : 03-09-2012, 23:05 »

No tak.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #422 : 30-09-2012, 20:33 »

Jestem na trzecim (może czwartym) dniu DP i odnoszę wrażenie, że cokolwiek zjem, wszystko skutkuje mniejszymi lub większymi, ale zawsze sensacjami w jelitach: lekkim bulgotaniem, a potem gazami. Inaczej jest może tylko w przypadku omleta, od którego zwykłem zaczynać dzień. Im później (nie wiem, czy to może mieć jakieś znaczenie), tym więcej niepożądanych reakcji -- nawet po KB z marchewką i ogórkiem kiszonym! Zaznaczam, że nie jest jakoś fatalnie, niemniej jednak celując w zagłodzeniu drożdżaków chciałoby się, aby przedsięwzięte działania nie były przeciwskuteczne... Czy to możliwe (normalne?), że po kilku dniach innego odżywiania (na dobrą sprawę, stosując wcześniej ZZO, tym, co porzuciłem dla DP są przede wszystkim owoce) drożdżaki wydają jakoby ostatnie tchnienia i stąd ich wzmożona aktywność? Trochę nie chce mi się w to wierzyć. Dodam, że okresowo pogarszają się inne dolegliwości, jak choćby hemoroidy: bywają bardziej nabrzmiałe i samoistnie wychodzą na wierzch.
Zapisane
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #423 : 30-09-2012, 21:12 »

Musi być gorzej, żeby było lepiej. To zdanie powtarzamy jak mantra. smile Przyzwyczaj się. smile
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #424 : 30-09-2012, 21:43 »

To dla mnie oczywiste, ale nie wiem, czy w przypadku DP I i opisanych przeze mnie objawów również należy wychodzić z tego założenia. Przyznam, że takie okoliczności utrudniają mi znacznie orientację w tym, co należy spożywać przez te 3 tygodnie, a co lepiej wykluczyć. Skoro i tak po prawie wszystkim pojawiają się reakcje, które DP powinna z założenia wyeliminować... Dziś specjalnie w ramach drugiego (trzeciego, jeśli nie liczyć KB) śniadania zamiast kaszy zjadłem kalafiora, a różnicy w zasadzie nie widać. Podobnie ze stekiem wołowym z surówką z kiszonej kapusty na obiad.

Czy zatem przytoczona przez Agnieszkę mądrość winna mieć i tu zastosowanie, a część szacownych Forumowiczów podobnie (i z sukcesami) DP przechodziła? Jeżeli tak, to tylko się cieszyć i czekać na efekty.
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #425 : 30-09-2012, 22:09 »

Ja ostatnio też przeprowadziłem DP I i u mnie na początku było normalnie a po 1,5 tygodnia jakoś mi się stolec 'rozregulował'. Trochę mnie to zdziwiło, bo podobnie wcześniej już od dosyć dawna nie jadam glutenu i stosuję ZZO i wszystko było w porządku. A teraz mam dzień w dzień 'sraczke'.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Agnieszka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: 01.11.2009, DP i KB 01.01.2010
Wiedza:
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 690

« Odpowiedz #426 : 01-10-2012, 11:05 »

Jeśli pijesz koktajle, to możesz wyregulować stolec odpowiednią ilością ziaren słonecznika i dyni.

Cytat
Gdy naszym problemem są zbyt rzadkie stolce, do koktajlu stosujemy dwie łyżki pestek dyni i po pół łyżki siemienia lnianego i pestek słonecznika.
http://bioslone.pl/koktajl_blonnikowy
Zapisane

Aga smile mama Mateuszka (11 l.), Jasia (8 l.) Mareczka (6 l.), Oli (4 l.) i Łukaszka (2 l.)
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #427 : 01-10-2012, 17:56 »

Dzięki tak myślałem trochę, że to może być związane z KB, bo ostatnio mam nadmiar słonecznika i wrzucałem go 2x więcej.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #428 : 18-10-2012, 16:12 »

Dziś zakończyłem pierwszy etap i muszę przyznać, że jestem rozczarowany. Już wcześniej niemal wykluczyłem gluten, dlatego liczyłem, że ograniczenie cukrów pomoże w tym, w czym DP I celuje: "zagłodzeniu drożdżaka". Niestety wszelkie objawy nie tylko nie zniknęły (czy ściśle rzecz biorąc były i są to objawy przerostu drożdżaków to już inna rzecz, nie wiem), ale wręcz nasiliły się. Dotyczy to gazów, wzdęć, obolałych jelit, bulgotania, problemów z wypróżnianiem oraz niezmiennie, co powiązane z tym ostatnim, hemoroidów. W dodatku ogólne samopoczucie nie było i nie jest najlepsze, mam jakby mniej energii i odczuwam ciężkość w brzuchu (jelitach). Wszystkie wspomniane objawy nie były może jakieś spektakularne, nie jestem też pewien czy aby wszystko prawidłowo nazywam. Niemniej jednak faktem jest, że nie tak to powinno wyglądać i że, jak mniemam, w ogóle nie powinny się pojawiać..

Napiszę może pokrótce czym się żywiłem, choć prosiłbym nie wyciągać z tego pochopnych wniosków (np. co do ew. glutenu w kiełbasie).

Śniadanie: omlet (5-6 jaj, żółta lub zielona papryka, biała cebula, marchew, cukinia, pieczarka, szczypior, nieco kiszonej kapusty, czasem jakieś mięso, np. kiełbasa).

Drugie śniadanie: KB z ostropestem na bazie marchewki i ogórka kiszonego.

Trzecie śniadanie: przekąski -- głównie marchewki, ogórki gruntowe, kabanosy, kalarepa, niekiedy jakaś sałatka jajeczna. Przez pierwsze dni niepalona kasza gryczana ze skwarkami, ale szybko zrezygnowałem ze względu na reakcje w jelitach.

Obiad: mięso z surówką, najczęściej wołowina z kiszoną kapustą, niekiedy ogórkami kiszonymi.

Kolacja (nie zawsze): smażona z cebulą kiełbasa, do tego tarty chrzan; czasem pieczeń z indyka itp.

To z grubsza wszystko, w zasadzie ciężko mi sobie przypomnieć cokolwiek innego. Aha, początkowo był jeszcze bigos i rosół (czysty). Żadnych odstępstw i drobnych grzeszków, jak niektórzy, się nie dopuszczałem, bo z silną wolą na szczęście problemu nie mam.

Jeśli ktoś zechciałby to jakoś skomentować, to zachęcam.
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #429 : 18-10-2012, 16:39 »

Przydałoby się, żebyś doprowadził drogą eliminacji do braku wzdęć i tym podobnych objawów.
Kombinuj ze wszystkim co zjadasz. Jeżeli to sprawa MO to na razie pij bez cytryny, lub sam Alocit (z aloesu) 50 gram. Poczytaj na portalu artykuł o trudnych alergiach i wyciągaj z niego wnioski.
« Ostatnia zmiana: 18-10-2012, 17:22 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #430 : 18-10-2012, 16:54 »

Pewnie, że by się przydało msn-wink Nie wiem tylko jak się za tę eliminację zabrać, bowiem co dzień jem właściwie to samo, a rzeczone objawy niecodziennie występują. Zapomniałem wspomnieć, że doszły także (takie mam wrażenie i słyszałem też od innych) mocniej podkrążone oczy, a niekiedy nawet "sińce pod oczami", oraz blada twarz.
Dzisiaj zaś spuchło mi nieco prawe śród/podbrzusze (?) i boli przy dotyku. Miewałem z tym pewne problemy od bardzo dawna (stąd między innymi wiem, że z moimi jelitami na pewno nie jest wszystko w porządku), ale czegoś takiego, i to po DP, się nie spodziewałem.

Czy o tym artykule piszesz: http://www.bioslone.pl/przyczyna-chorob/alergia ?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #431 : 18-10-2012, 17:19 »

To jest to:
http://www.bioslone.pl/dietamonotematyczna
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #432 : 18-10-2012, 21:21 »

Ciężka sprawa, bo trudno jednoznacznie mówić tutaj o alergii pokarmowej. Poza pewnymi problemami jelitowymi (może lepiej byłoby powiedzieć: sensacjami i to od czasu do czasu) nie ma właściwie żadnych reakcji, które jednoznacznie mogłyby na uczulenie wskazywać.

Co do mojego stanu po 3 tygodniu DP, skoro już jesteśmy w bloku biadolenia, to przypomniało mi się jeszcze, że zaczęły mnie pobolewać zęby. Nie wiem na ile może to mieć związek ze ssaniem oleju. W każdym razie, rzadko jest to typowy ból gdzieś spod dziąsła; raczej trzeba mówić o przewrażliwionych na dotyk (czasem nawet na powietrze) miejscach na powierzchni wybranych trzonowców. Czasem przeszywa mnie nieprzyjemne uczucie przy gryzieniu, zwłaszcza niektórych produktów (mocno daje się we znaki np. skórka kiszonego ogórka). Obawiam się, że jest to związane po prostu z ubytkami, bo niektóre widać wręcz gołym okiem. Od wielu miesięcy nic z nimi nie robię i sam nie wiem co myśleć na temat ewentualnej wizyty u dentysty. A bóle, co ciekawe, są jakby wędrujące. Zauważyłem, że dziś wszystko przeniosło się na drugą stronę szczęki i zamiast prawej dolnej piątki (a może szóstki) przewrażliwiła się lewa...
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #433 : 18-10-2012, 21:31 »

Masz normalne reakcje oczyszczania.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #434 : 18-10-2012, 22:01 »

To się tyczy ostatniego postu czy wcześniejszych również? Bo jeśli to drugie, to proszę wybaczyć, ale ja dziękuję za takie porady. To trochę bez sensu aby efektem diety celującej w likwidacji kłopotów jelitowych było ich wzmożenie, nieprawdaż?
Zapisane
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #435 : 18-10-2012, 22:03 »

Ciężka sprawa, bo trudno jednoznacznie mówić tutaj o alergii pokarmowej.
Bo nie czytasz między wierszami.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #436 : 18-10-2012, 22:15 »

Nie wiem, być może. Jak rozumiem, nie chodzi tyle o alergię, co o jej wykluczenie (albo potwierdzenie) przez eliminację kolejnych produktów. W moim przypadku jest to o tyle trudne, że, jak sądzę, żadne objawy nie występują natychmiast, a co gorsza mimo że jem w zasadzie codziennie to samo, to niecodziennie organizm zachowuje się podobnie. Jeśli idzie o jelita to jest chyba tak, że po wypróżnieniu (które zresztą prawie nigdy z powodu hemoroidów nie jest wypróżnieniem co się zowie) samopoczucie jest względnie najlepsze, a im bardziej jelita wypełnione (bywa, że wypełnianie takie trwa i ponad 3 dni), tym gorzej.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #437 : 18-10-2012, 22:16 »

Trubadur, wszyscy starzy profilaktycy zdrowia i eksperci powtarzają jak mantrę, że aby było lepiej, najpierw musi być gorzej.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #438 : 18-10-2012, 22:25 »

Tak, sam tak powtarzam, ale są jakieś granice stosowalności tego typu mądrości i bardzo łatwo uczynić z takich stwierdzeń puste hasła. Nie każde "gorzej" przyczyni się do "lepiej". Co do profilaktyków, to źródłem naprawdę wartościowych porad na tym forum, z całym szacunkiem i wdzięcznością dla okazywanej przez Was atencji, były takie postaci jak Grażynka, Zibi czy Lacky, no i pan Słonecki (w starszych postach). Żeby zaś rzucić jakimś komunałem, to wystarczy przeczytać przynajmniej pobieżnie portal, albo nawet poprzestać na forum, tylko że takie odpowiedzi na niewiele się zdadzą pytającemu.

(Proszę Asiu, nie poczytuj mi tego jako jakiś przytyk w Twoim kierunku. Piszę tu raczej ogólnie i nie chciałbym nikogo urazić, a że przyszło mi to do głowy akurat po Twojej odpowiedzi, to bez większego znaczenia. Nie twierdzę, że za owymi komunałami nie stoi w Twoim przypadku żadna wiedza. Dobrej nocy.)
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #439 : 19-10-2012, 06:06 »

Cytat
Co do profilaktyków, to źródłem naprawdę wartościowych porad na tym forum, z całym szacunkiem i wdzięcznością dla okazywanej przez Was atencji, były takie postaci jak Grażynka, Zibi czy Lacky,
Masz racje Trubadur, tak to mniej więcej wygląda. Z pewnym zastrzeżeniem jednakże. Te naprawdę wartościowe porady prowadziły co i rusz na manowce, to już lepiej klepać komunały.
Zapisane
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!