Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 07:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 46   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dieta prozdrowotna - etap I  (Przeczytany 688397 razy)
Namidairo
« Odpowiedz #540 : 18-03-2014, 16:42 »

Ale tylko jeden posiłek... Białko jest, nie tylko same węglowodany.
Zapisane
Generał
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134

« Odpowiedz #541 : 18-03-2014, 18:39 »

Zgodnie z tym tokiem rozumowania, skoro białko jest, to po co w ogóle jeść mięso?

Poczytaj portal, nie możliwe, że nie masz na to wystarczająco czasu, jesteś na wyjeździe służbowym czy w obozie pracy.

Błonnik powinien być żywy, czyli nasiona zmielone chwile przed wypiciem. Ta babka będzie dobra, tylko nie mielona-zmiel ją w jakimś młynku i zmieszaj z wodą jak nie masz blendera, po zmieszaniu od razu wypij.
« Ostatnia zmiana: 19-03-2014, 10:55 wysłane przez Kamil_Niemcewicz » Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #542 : 18-03-2014, 21:10 »

Cytat
Porządne musli to jest konkretne śniadanie i duża dawka witamin,
Daj namiary na te musli, może coś nowego.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #543 : 18-03-2014, 21:16 »

http://www.kozlek.pl/Delikatesy-Ekologiczne/Produkty-zbozowe/Platki/Bio-Planet-platki-jaglane-BIO-300-g

http://www.misiontek.pl/platki-gryczane-bio-300g.html

Zapisane
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #544 : 18-03-2014, 21:25 »

Tak jak myślałam! Czytaj portal, forum i będzie ok. Zrozumiesz.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #545 : 18-03-2014, 21:33 »

Czytam i nie rozumiem. Moim celem nie jest i nigdy nie będzie świrowanie na punkcie jedzenia. Niestety żyjemy na takim świecie na jakim żyjemy i trzeba się dostosować. Nie widzę nic złego w jedzeniu takich płatków, które poza tym bardzo dobrze smakują.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #546 : 18-03-2014, 21:43 »

Kozaczku rozbroiłaś mnie. Upadłem i długo jeszcze nie wstanę smile
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #547 : 18-03-2014, 22:02 »

Przecież płatki to jest produkt przetworzony. Do tego mleko z ryżu czy z kokosa i za chwilę będzie: umieram, ratunku.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #548 : 18-03-2014, 23:16 »

Przecież płatki to jest produkt przetworzony. Do tego mleko z ryżu czy z kokosa i za chwilę będzie: umieram, ratunku.
Mięso czy warzywa też przetwarzamy a stanowi to podstawę piramidy żywieniowej wg Biosłone. Rzecz w tym, że w jakim stopniu i jaki produkt jest przetworzony. Płatki jaglane/gryczane są dobrym źródłem energii i zawierają pewne ilości cennych substancji (jednak dużo mniej niż warzywa, mięso, jaja itd.). Natomiast wadą tychże produktów jest to, że nadmiar (a wcale dużo nie potrzebujemy) węglowodanów może prowadzić do cukrzycy, otyłości i innych. Do tego dochodzi drożdżyca. Dlatego tak ważne jest, aby nie przesadzać z węglowodanami pochodzenia zbożowego. Należy pamiętać, że ma to stanowić dodatek a nie bazę posiłku.

Krótko mówiąc: produkty zbożowe bezglutenowe pochodzenia regionalnego w odpowiednich ilościach są jak najbardziej w porządku, lecz bardzo łatwo jest też sobie szkodzić używając je.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Namidairo
« Odpowiedz #549 : 18-03-2014, 23:25 »

Wiem, że na portalu polecane były kasze jaglane i gryczane, więc uznałem że takie musli to smaczniejsza wersja tychże posiłków.
Zapisane
Namidairo
« Odpowiedz #550 : 21-03-2014, 17:04 »

Dlaczego na DP1 można być tylko 3 tygodnie? Przecież ograniczamy tylko cukry proste, więc o niedoborach nie ma mowy. Chodzi tylko o witaminy z owoców? Chciałbym pozostać na diecie bezowocowej dłużej, bo świetnie się na niej czuje (duże zmniejszenie nasilenia dolegliwości przewodu pokarmowego), a witamin dostarczam m.in. z warzyw i KB.

Mam jeszcze pytanie co do kasz - czy na DP1 jest wskazane spożywanie ich w ilości 100g (przed ugotowaniem) dziennie? Czy może lepiej w ogóle ich nie jeść.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #551 : 21-03-2014, 18:05 »

Dlaczego na DP1 można być tylko 3 tygodnie? Przecież ograniczamy tylko cukry proste, więc o niedoborach nie ma mowy. Chodzi tylko o witaminy z owoców? Chciałbym pozostać na diecie bezowocowej dłużej, bo świetnie się na niej czuje (duże zmniejszenie nasilenia dolegliwości przewodu pokarmowego), a witamin dostarczam m.in. z warzyw i KB.

Mam jeszcze pytanie co do kasz - czy na DP1 jest wskazane spożywanie ich w ilości 100g (przed ugotowaniem) dziennie? Czy może lepiej w ogóle ich nie jeść.

Z tego co pamiętam to możesz być i 4 tygodnie na DP1 jeśli uznasz, że nie zagłodziłeś jeszcze candidy, drożdżaków i któż to wie czego jeszcze. DP1 właśnie taką rolę ma spełnić a na to wystarczą 3 tygodnie. Dalsze "głodzenie" nie ma sensu. Pamiętaj, że możesz spożywać symboliczne ilości kasz podczas DP1, więc węglowodanów będziesz przyjmował bardzo mało. Na dobrze przeprowadzonej DP1 będziesz spożywał mniej kalorii niż robisz to na co dzień, więc i sam siebie trochę zagłodzisz, co na dłuższą metę nie doda zdrowia, lecz odejmie.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Namidairo
« Odpowiedz #552 : 21-03-2014, 18:10 »

A jeśli przez ten okres (jestem na DP już 14 dni) codziennie spożywałem kaszę w dosyć dużych ilościach, to wszystko stracone?
Zapisane
Iza38K
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję obecnie, stosowałam 3 lata
Wiedza:
Wiadomości: 131

« Odpowiedz #553 : 21-03-2014, 18:15 »

To ciągnij dalej DPI z mniejszą ilością kasz.
Zapisane
Luciano
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 35
MO: Listopad 2013
Wiedza:
Wiadomości: 767

« Odpowiedz #554 : 16-05-2014, 10:36 »

W tym wątku w większości przypadków porusza się w kwestie pożywienia. Natomiast ja chciałbym poruszyć nieco inną kwestię. Otóż od pięciu dni jestem na I etapie DP. O ile zatwardzenie oraz dziwne bóle brzucha uważam za dość normalne i powszechne, o tyle pojawienie się bardzo intensywnego łupieżu już nie. Prawie nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu, a nawet jeśli zdarzały się takie okresy to trwało nader krótko i nie były tak intensywne. Głowa zaczęła swędzieć to i drapię, choć zaczyna mnie to już denerwować, więc od dziś mam zamiar zaprzestać drapania. Muszę jednak dodać, że od jakiegoś czasu nie stosuję też "Head'n'shoulders" tylko zwykły żel pod prysznic, więc i to może mieć jakiś wpływ. Być może też jakiś wpływ na to może mieć zakraplanie nosa alocitem, które stosuję z przerwami od jakiegoś miesiąca? Jednakże odstawienie szamponu i zakraplanie nosa ma miejsce już od jakiegoś czasu. Natomiast mega łupież towarzyszy mi dosłownie od początku I etapu DP, czyli dopiero od paru dni. Ciekaw jestem czy tego typu zjawisko było obserwowane wcześniej u kogoś.
Zapisane

Lepiej się z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #555 : 16-05-2014, 11:36 »

Było na forum omawiane. Może się tak dziać.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Sql
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiadomości: 3

« Odpowiedz #556 : 24-05-2014, 07:37 »

Jeżeli chcę smażyć rybę to powinienem to zrobić w ... smalcu czy na oleju. Ryby (tzn. wszelkie mięso) jest dozwolone w pierwszym etapie.
Zapisane
Savage7
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 48
MO: 01.01.2007
Wiedza:
Skąd: Granica małopolski i śląska
Wiadomości: 951

« Odpowiedz #557 : 24-05-2014, 10:18 »

Na smalcu.
Zapisane

Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa. Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego.
Szymanczi
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 30
MO: 02.12.2015
Skąd: Lublin
Wiadomości: 61

« Odpowiedz #558 : 08-08-2014, 20:21 »

Pytania:

1. Można stosować kurację oczyszczania dróg oddechowych razem z dietą prozdrowotną  a do tego wspomagać się naparem z skrzypu polnego, korzenia łopianu, macierzanki, babki lancetowatej i krwawnika na poprawę pracy organów? Czy to za dużo na raz?

2. Jakie produkty wchodzą w skład bezglutenowych używanych na co dzień? Chleb, wszelakie drożdżówki, naleśniki...i?

Z góry przepraszam za głupie pytania (!!!) pytania(e) o produktach bezglutenowych kieruję do osób cierpliwych msn-wink
« Ostatnia zmiana: 12-08-2014, 12:41 wysłane przez Whena » Zapisane
Mic
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 08.2013 - 09.2014
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #559 : 12-08-2014, 11:04 »

1. Za dużo. Na początek sama DP. Możesz czuć osłabienie na początku spowodowane dużą zmianą odżywiania. Kuracje na drogi oddechowe wdrożyłbym za jakiś czas, po wstępnej stabilizacji organizmu.

2. To co wymieniłeś odpada. Nawet bezglutenowe zamienniki, dlatego, że zamiast glutenu zawierają inne niezdrowe rzeczy. Dobrym źródłem węglowodanów są kasze, ziemniaki, fasole i groch, w zależności co można na danym etapie DP. Ilość węglowodanów należy kontrolować w zależności od stylu życia. Czytaj portal i forum żeby wiedzieć takie rzeczy.
Zapisane
Strony: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 46   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!