Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 23:46 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Drêtwienie palców obu d³oni  (Przeczytany 15227 razy)
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« : 01-03-2009, 19:26 »

Witam,
w odniesieniu do s³ów Mistrza:
Cytat od: Mistrz
S± oczywi¶cie przypadki, kiedy nale¿y organizm wesprzeæ w procesie zdrowienia - zastosowaæ zio³a czy inne metody medycyny ludowej, PMO, homeopatiê, ale tylko wtedy, gdy ma to uzasadnienie, a nie dlatego, ¿e to jest akurat modne, gdy¿, przeszkadzaj±c organizmowi w pe³nieniu swoich funkcji, wyrz±dzamy sobie po prostu szkodê. Wiêc decyzji o wdro¿eniu dodatkowych sposobów wspomagania organizmu nie powinno siê podejmowaæ samemu, lecz po konsultacji z doradcami posiadaj±cymi ju¿ stosowna wiedzê praktyczn±, bowiem tylko wówczas pójdziemy do celu nie b³±dz±c. Po to w³a¶nie jest nasze forum
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=256.msg1724#new

oraz
Cytat od: Mistrz

Opisane objawy, w przypadku nerwów nie wchodz±cych w sploty, zazwyczaj wystêpuj± miejscowo, natomiast w przypadku nerwów wchodz±cy w sploty mog± mieæ charakter zmienny i wystêpowaæ na drodze przebiegu nerwu lub w miejscach zakoñczeñ nerwów czuciowych. Tote¿ zapalenie nerwów miêdzy¿ebrowych objawia siê charakterystycznym k³uj±cym bólem, cierpniêciem lub mrowieniem w okolicy klatki piersiowej, mniej wiêcej w miejscu zadra¿nienia nerwu. Nerwy splotu ramiennego mog± wywo³ywaæ bóle w okolicy ³opatki, w ramieniu, ³okciu albo w nadgarstku, a tak¿e cierpniêcie opuszków palców (zwykle rozpoczynaj±ce siê od ma³ego palca) oraz niedow³ad d³oni.
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=237.msg1621#msg1621
uprzejmie proszê o pomoc w obraniu w³a¶ciwego postêpowania w mojej sytuacji... Znalaz³am siê na zakrêcie??

Od jakiego¶ miesi±ca, z narastaj±c± czêstotliwo¶ci± wstajê ze zdrêtwia³ymi palcami obu d³oni, prawie symetrycznie z nasileniem na praw± rêkê. Najmocniej zdrêtwia³e s±  ¶rodkowe palce i maleje drêtwienie do kciuka. Mocniej wszystko roz³o¿y³o siê w prawej rêce, któr± mia³am z³aman± z przemieszczeniem, odpryskami i uszkodzonym nerwem promieniowym. Zespolenie metalowe z 6 ¶rubami + 3 ¶rubami na odpryski, w/g uzgodnienia z lekarzem ratuj±cym mi czucie w rêce, zosta³o na zawsze - aby nie uszkodziæ nerwu przy przenoszeniu go znad p³ytki podczas ponownego zabiegu 
Rano i ju¿ w ci±gu dnia wokó³ zespolenia metalowego czujê ciep³o i jakby obrzmiewa³o i ci±¿y³o wszystko w tym miejscu. (Czêsto zmieniam w trakcie spacerów z psem smycz, bo rêka nagle drêtwieje).

Przed z³amaniem, czyli jakby bez zwi±zku, mam mrowiej±ce pole o powierzchni oko³o 10 cm2 odchodz±ce od krêgos³upa na prawo pod ³opatkê. W tym miejscu czujê czêsto ciep³o i mrowienie.

Mam tak¿e tzw. "wdowi garb".

Przyznam siê szczerze: bojê siê o zachowanie sprawno¶ci i czucia w mojej prawej rêce.
Z³amanie by³o w 2002 r.
Przy d³u¿szym trzymaniu w tej rêce np. no¿a, miot³y czy narzêdzi w ogródku, ostatnio od¶nie¿arki, klawisza myszy komputera - drêtwienie siê nasila.

Aktualnie, od marca zesz³ego roku nie stosujê niczego innego poza MO, koktajlami i rozs±dnym od¿ywianiem. Od dwóch tygodni unikam chleba i w ogóle glutenu.
Test buraczkowy sprzed miesi±ca negatywny (brak koloru czerwonego moczu). Jak czytam, moze siê co¶ zmieniaæ - wiec powtórzê w najblizszym czasie.
Rêce i stopy nadal mam pêkaj±ce. Od dwóch tygodni smarujê ma¶ci± Lackyego na regeneracjê skóry.

Pozdrawiam,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 01-03-2009, 21:00 »

Cytat
Przed z³amaniem, czyli jakby bez zwi±zku, mam mrowiej±ce pole o powierzchni oko³o 10 cm2 odchodz±ce od krêgos³upa na prawo pod ³opatkê. W tym miejscu czujê czêsto ciep³o i mrowienie.
I w³a¶nie to miejsce trzeba wymasowaæ, by usprawniæ przewodzenie nerwów.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #2 : 01-03-2009, 21:46 »

Czy taki masa¿ ma Mistrz na my¶li:
Masa¿ powinien byæ g³êboki, powiêziowy (shiatsu). Wówczas jest skuteczny, chocia¿ bolesny. Takie g³askanie skóry, które niektórzy nazywaj± masa¿em, przynosi tylko chwilow± ulgê, ale zmian chorobowych nie cofa. Mówimy tutaj rzecz jasna o masa¿u, a nie tzw. nastawianiu krêgów, którego nie polecam.
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=3385.msg25174#quickreply
Na Pañskie wyczucie Mistrzu, orientacyjnie, jaka liczba zabiegów (i w jakich odstêpach miêdzy nimi) powinna "ruszyæ" w³a¶ciwe przewodzenie nerwów?
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 01-03-2009, 22:55 »

Z regu³y 4 masa¿e za³atwiaj± sprawê.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
KaZof
*


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo¶ci: 1.096

« Odpowiedz #4 : 02-03-2009, 00:56 »

Z regu³y 4 masa¿e za³atwiaj± sprawê.
... Pozostaje mi wiêc oddaæ siê w dobre rêce.
Jeszcze jedno Mistrzu: czy ¼le przeprowadzony masa¿ g³êboki jest obojêtny, czy raczej mo¿e zaszkodziæ?
Dziêkujê z ca³ego serca,
« Ostatnia zmiana: 02-03-2009, 00:57 wys³ane przez kazof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z³amie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk±d: Hogwart
Wiadomo¶ci: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 02-03-2009, 01:10 »

Co za pytanie? Wszystko ¼le przeprowadzone mo¿e zaszkodziæ.
Zapisane

Je¶li nie wiesz nic, dasz sobie wmówiæ wszystko
Joker
***

Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomo¶ci: 436

« Odpowiedz #6 : 18-04-2009, 21:40 »

Dlaczego Mistrz nie poleca tzw nastawiania krêgów?
 
Kilka lat temu (ok 8) mia³em kontuzjê, po której uszkodzi³em sobie krêgos³up i to w kilku miejscach, oraz stawy barkowe i biodrowe. Dziêki takiemu nastawianiu w znacznym stopniu uda³o mi siê wyj¶æ z tego. Najwiêkszy problem mia³em z utrzymaniem po nastawieniu i chyba dlatego nie jest w porz±dku. Ten krêgarz, do którego je¼dzi³em ju¿ nie ¿yje. Zanim trafi³em na forum i na MO, szukaj±c czego¶ co poprawi mój stan zdrowia trafi³em na pewnego lekarza z Ukrainy, który jako pierwszy zdiagnozowa³ u mnie zagrzybienie i nied³ugo potem trafi³em na forum. Jednak podczas wizyty równie¿ nastawia³ krêgi (podobnie jak bracia Paluchowie z Opola - z tego co znalaz³em w opisach ich pacjêtów). W moim przypadku ten zabieg w tym wydaniu przyniós³ znaczne pogorszenie, ¿e po pewnym czasie trafi³em do krêgarza, u którego bywa³em wcze¶niej i wtedy powróci³o do w miarê zno¶nego stanu.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2009, 21:46 wys³ane przez Joker » Zapisane
Kate
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 23.07. 2013
Wiadomo¶ci: 35

przez trudy do gwiazd

« Odpowiedz #7 : 13-02-2018, 16:56 »

Od kilku dni budzê siê w nocy ze zdrêtwia³± praw± rêk± i czujê mrowienie. Czy to jest efekt z³ego przewodzenia nerwów? Jak sobie pomóc w tej sytuacji?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk±d: Wroc³aw/Radomsko
Wiadomo¶ci: 558

« Odpowiedz #8 : 14-02-2018, 09:22 »

Zak³adam, ¿e nie ¶pisz na prawej stronie? smile Mo¿e byæ tak jak mówisz, ale ciê¿ko to oceniæ na odleg³o¶æ. Je¶li to problem z nerwami obwodowymi to jest to do sprawdzenia i naprawienia u bioenergoterapeuty, lecz przypuszczam, ¿e wtedy by³by problem z obiema rêkoma. Opisz mo¿e wiêcej szczegó³ów jak to odczuwasz, kiedy to siê dzieje, jak czêsto.
Zapisane
Kate
***


Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 23.07. 2013
Wiadomo¶ci: 35

przez trudy do gwiazd

« Odpowiedz #9 : 14-02-2018, 09:39 »

Budzê siê po 4 rano i czujê zdrêtwia³± praw± rêkê i mrowienie. Rozmasowujê sobie i wtedy le¿ê tylko na wznak. A ¿e wstajê o 5 rano to powoli rêka wraca do normy, ale ca³y dzieñ czujê trochê dyskomfort. Raczej ¶piê na prawym a nie lewym boku. Mam wra¿enie, ¿e moj± prawa rêka jest mocno nadwyrê¿ona. Ten problem z rêk± pojawia siê codziennie o tej samej porze - zawsze rano.
 
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomo¶ci: 510

« Odpowiedz #10 : 14-02-2018, 16:17 »

Ja mam s³abe kr±¿enie (czêsto zimne rêce i stopy) i te¿ czasem zdarza mi siê budziæ z 'drêtw±' rêk±, g³ownie jak koszulka, w której ¶piê jest przyciasna albo siê zaci¶nie w okolicach pachy.
Zapisane

"Czerwone miêso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
PawelM
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Sk±d: Be³chatów
Wiadomo¶ci: 165

« Odpowiedz #11 : 24-02-2018, 17:25 »

Kate, to mo¿e byæ prostsze ni¿ my¶lisz. Znajd¼ æwiczenia na rozci±gniêcie obrêczy barkowej i tricepsów. Zazwyczaj, je¶li jeste¶my tam przykurczeni to mamy lekko doci¶niête nerwy, które podczas le¿enia ne tej w³a¶nie stronie dociskamy jeszcze mocniej. Przy rozlu¼nionych miê¶niach nie mamy tego problemu i mo¿emy spaæ nawet na rêce.
Rozci±gaj 2-3 razy dziennie przez kilka dni. Musisz czuæ jak miê¶nie i powiêzi siê wyd³u¿aj±. Je¶li nie bêdzie trwa³ego efektu, to ratuje Ciê tylko masa¿ysta i kuracja np. Asparginem, poniewa¿ masz problemy z trwa³ym rozkurczem miê¶ni.
Zapisane

Nie jest miar± zdrowia byæ dobrze przystosowanym do g³êboko chorego spo³eczeñstwa.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!