Niemedyczne forum zdrowia
21-11-2018, 00:59 *
Witamy, Go嗆. Zaloguj si lub zarejestruj.
Czy dotar do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj si podaj帷 nazw u篡tkownika, has這 i d逝go嗆 sesji
Aktualno軼i: Wesprzyj Fundacj Bios這ne --> kliknij

Strona g堯wna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj si Rejestracja  
Strony: [1]   Do do逝
  Drukuj  
Autor W徠ek: Dr皻wienie palc闚 obu d這ni  (Przeczytany 9307 razy)
KaZof
*

P貫: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomo軼i: 1.099

« : 01-03-2009, 19:26 »

Witam,
w odniesieniu do s堯w Mistrza:
Cytat od: Mistrz
S oczywi軼ie przypadki, kiedy nale篡 organizm wesprze w procesie zdrowienia - zastosowa zio豉 czy inne metody medycyny ludowej, PMO, homeopati, ale tylko wtedy, gdy ma to uzasadnienie, a nie dlatego, 瞠 to jest akurat modne, gdy, przeszkadzaj帷 organizmowi w pe軟ieniu swoich funkcji, wyrz康zamy sobie po prostu szkod. Wi璚 decyzji o wdro瞠niu dodatkowych sposob闚 wspomagania organizmu nie powinno si podejmowa samemu, lecz po konsultacji z doradcami posiadaj帷ymi ju stosowna wiedz praktyczn, bowiem tylko w闚czas p鎩dziemy do celu nie b陰dz帷. Po to w豉郾ie jest nasze forum
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=256.msg1724#new

oraz
Cytat od: Mistrz

Opisane objawy, w przypadku nerw闚 nie wchodz帷ych w sploty, zazwyczaj wyst瘼uj miejscowo, natomiast w przypadku nerw闚 wchodz帷y w sploty mog mie charakter zmienny i wyst瘼owa na drodze przebiegu nerwu lub w miejscach zako鎍ze nerw闚 czuciowych. Tote zapalenie nerw闚 mi璠zy瞠browych objawia si charakterystycznym k逝j帷ym b鏊em, cierpni璚iem lub mrowieniem w okolicy klatki piersiowej, mniej wi璚ej w miejscu zadra積ienia nerwu. Nerwy splotu ramiennego mog wywo造wa b鏊e w okolicy 這patki, w ramieniu, 這kciu albo w nadgarstku, a tak瞠 cierpni璚ie opuszk闚 palc闚 (zwykle rozpoczynaj帷e si od ma貫go palca) oraz niedow豉d d這ni.
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=237.msg1621#msg1621
uprzejmie prosz o pomoc w obraniu w豉軼iwego post瘼owania w mojej sytuacji... Znalaz豉m si na zakr璚ie??

Od jakiego miesi帷a, z narastaj帷 cz瘰totliwo軼i wstaj ze zdr皻wia造mi palcami obu d這ni, prawie symetrycznie z nasileniem na praw r瘯. Najmocniej zdr皻wia貫 s  鈔odkowe palce i maleje dr皻wienie do kciuka. Mocniej wszystko roz這篡這 si w prawej r璚e, kt鏎 mia豉m z豉man z przemieszczeniem, odpryskami i uszkodzonym nerwem promieniowym. Zespolenie metalowe z 6 鈔ubami + 3 鈔ubami na odpryski, w/g uzgodnienia z lekarzem ratuj帷ym mi czucie w r璚e, zosta這 na zawsze - aby nie uszkodzi nerwu przy przenoszeniu go znad p造tki podczas ponownego zabiegu 
Rano i ju w ci庵u dnia wok馧 zespolenia metalowego czuj ciep這 i jakby obrzmiewa這 i ci捫y這 wszystko w tym miejscu. (Cz瘰to zmieniam w trakcie spacer闚 z psem smycz, bo r瘯a nagle dr皻wieje).

Przed z豉maniem, czyli jakby bez zwi您ku, mam mrowiej帷e pole o powierzchni oko這 10 cm2 odchodz帷e od kr璕os逝pa na prawo pod 這patk. W tym miejscu czuj cz瘰to ciep這 i mrowienie.

Mam tak瞠 tzw. "wdowi garb".

Przyznam si szczerze: boj si o zachowanie sprawno軼i i czucia w mojej prawej r璚e.
Z豉manie by這 w 2002 r.
Przy d逝窺zym trzymaniu w tej r璚e np. no瘸, miot造 czy narz璠zi w ogr鏚ku, ostatnio od郾ie瘸rki, klawisza myszy komputera - dr皻wienie si nasila.

Aktualnie, od marca zesz貫go roku nie stosuj niczego innego poza MO, koktajlami i rozs康nym od篡wianiem. Od dw鏂h tygodni unikam chleba i w og鏊e glutenu.
Test buraczkowy sprzed miesi帷a negatywny (brak koloru czerwonego moczu). Jak czytam, moze si co zmienia - wiec powt鏎z w najblizszym czasie.
R璚e i stopy nadal mam p瘯aj帷e. Od dw鏂h tygodni smaruj ma軼i Lackyego na regeneracj sk鏎y.

Pozdrawiam,

KaZof, "Wszystko, co mnie nie z豉mie, wzmocni mnie"
Mistrz
*

P貫: M篹czyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Sk康: Hogwart
Wiadomo軼i: 10.524

« Odpowiedz #1 : 01-03-2009, 21:00 »

Cytat
Przed z豉maniem, czyli jakby bez zwi您ku, mam mrowiej帷e pole o powierzchni oko這 10 cm2 odchodz帷e od kr璕os逝pa na prawo pod 這patk. W tym miejscu czuj cz瘰to ciep這 i mrowienie.
I w豉郾ie to miejsce trzeba wymasowa, by usprawni przewodzenie nerw闚.

Je郵i nie wiesz nic, dasz sobie wm闚i wszystko
KaZof
*

« Odpowiedz #2 : 01-03-2009, 21:46 »

Czy taki masa ma Mistrz na my郵i:
Masa powinien by g喚boki, powi瞛iowy (shiatsu). W闚czas jest skuteczny, chocia bolesny. Takie g豉skanie sk鏎y, kt鏎e niekt鏎zy nazywaj masa瞠m, przynosi tylko chwilow ulg, ale zmian chorobowych nie cofa. M闚imy tutaj rzecz jasna o masa簑, a nie tzw. nastawianiu kr璕闚, kt鏎ego nie polecam.
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=3385.msg25174#quickreply
Na Pa雟kie wyczucie Mistrzu, orientacyjnie, jaka liczba zabieg闚 (i w jakich odst瘼ach mi璠zy nimi) powinna "ruszy" w豉軼iwe przewodzenie nerw闚?

Mistrz
*

« Odpowiedz #3 : 01-03-2009, 22:55 »

Z regu造 4 masa瞠 za豉twiaj spraw.

KaZof
*

« Odpowiedz #4 : 02-03-2009, 00:56 »

Z regu造 4 masa瞠 za豉twiaj spraw.
... Pozostaje mi wi璚 odda si w dobre r璚e.
Jeszcze jedno Mistrzu: czy 幢e przeprowadzony masa g喚boki jest oboj皻ny, czy raczej mo瞠 zaszkodzi?
Dzi瘯uj z ca貫go serca,
« Ostatnia zmiana: 02-03-2009, 00:57 wys豉ne przez kazof » Zapisane

Mistrz
*

« Odpowiedz #5 : 02-03-2009, 01:10 »

Co za pytanie? Wszystko 幢e przeprowadzone mo瞠 zaszkodzi.

Joker

MO: 17-11-2005
Wiadomo軼i: 436

« Odpowiedz #6 : 18-04-2009, 21:40 »

Dlaczego Mistrz nie poleca tzw nastawiania kr璕闚?

Kilka lat temu (ok 8) mia貫m kontuzj, po kt鏎ej uszkodzi貫m sobie kr璕os逝p i to w kilku miejscach, oraz stawy barkowe i biodrowe. Dzi瘯i takiemu nastawianiu w znacznym stopniu uda這 mi si wyj嗆 z tego. Najwi瘯szy problem mia貫m z utrzymaniem po nastawieniu i chyba dlatego nie jest w porz康ku. Ten kr璕arz, do kt鏎ego je寮zi貫m ju nie 篡je. Zanim trafi貫m na forum i na MO, szukaj帷 czego co poprawi m鎩 stan zdrowia trafi貫m na pewnego lekarza z Ukrainy, kt鏎y jako pierwszy zdiagnozowa u mnie zagrzybienie i nied逝go potem trafi貫m na forum. Jednak podczas wizyty r闚nie nastawia kr璕i (podobnie jak bracia Paluchowie z Opola - z tego co znalaz貫m w opisach ich pacj皻闚). W moim przypadku ten zabieg w tym wydaniu przyni鏀 znaczne pogorszenie, 瞠 po pewnym czasie trafi貫m do kr璕arza, u kt鏎ego bywa貫m wcze郾iej i wtedy powr鏂i這 do w miar zno郾ego stanu.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2009, 21:46 wys豉ne przez Joker » Zapisane

Kate

MO: 23.07. 2013
Wiadomo軼i: 23

przez trudy do gwiazd

« Odpowiedz #7 : 13-02-2018, 16:56 »

Od kilku dni budz si w nocy ze zdr皻wia陰 praw r瘯 i czuj mrowienie. Czy to jest efekt z貫go przewodzenia nerw闚? Jak sobie pom鏂 w tej sytuacji?
Shadow
*

MO: 23.02.2015
Wiedza:
Sk康: Wroc豉w/Radomsko
Wiadomo軼i: 537

« Odpowiedz #8 : 14-02-2018, 09:22 »

Zak豉dam, 瞠 nie 酥isz na prawej stronie? smile Mo瞠 by tak jak m闚isz, ale ci篹ko to oceni na odleg這嗆. Je郵i to problem z nerwami obwodowymi to jest to do sprawdzenia i naprawienia u bioenergoterapeuty, lecz przypuszczam, 瞠 wtedy by豚y problem z obiema r瘯oma. Opisz mo瞠 wi璚ej szczeg馧闚 jak to odczuwasz, kiedy to si dzieje, jak cz瘰to.
Kate

MO: 23.07. 2013
Wiadomo軼i: 23

przez trudy do gwiazd

« Odpowiedz #9 : 14-02-2018, 09:39 »

Budz si po 4 rano i czuj zdr皻wia陰 praw r瘯 i mrowienie. Rozmasowuj sobie i wtedy le輳 tylko na wznak. A 瞠 wstaj o 5 rano to powoli r瘯a wraca do normy, ale ca造 dzie czuj troch dyskomfort. Raczej 酥i na prawym a nie lewym boku. Mam wra瞠nie, 瞠 moj prawa r瘯a jest mocno nadwyr篹ona. Ten problem z r瘯 pojawia si codziennie o tej samej porze - zawsze rano.

Opiotr

MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomo軼i: 496

« Odpowiedz #10 : 14-02-2018, 16:17 »

Ja mam s豉be kr捫enie (cz瘰to zimne r璚e i stopy) i te czasem zdarza mi si budzi z 'dr皻w' r瘯, g這wnie jak koszulka, w kt鏎ej 酥i jest przyciasna albo si zaci郾ie w okolicach pachy.

"Czerwone mi瘰o Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
PawelM

MO: 2011 - 2014 z przerwami
Sk康: Be販hat闚
Wiadomo軼i: 165

« Odpowiedz #11 : 24-02-2018, 17:25 »

Kate, to mo瞠 by prostsze ni my郵isz. Znajd 獞iczenia na rozci庵ni璚ie obr璚zy barkowej i triceps闚. Zazwyczaj, je郵i jeste鄉y tam przykurczeni to mamy lekko doci郾i皻e nerwy, kt鏎e podczas le瞠nia ne tej w豉郾ie stronie dociskamy jeszcze mocniej. Przy rozlu幡ionych mi窷niach nie mamy tego problemu i mo瞠my spa nawet na r璚e.
Rozci庵aj 2-3 razy dziennie przez kilka dni. Musisz czu jak mi窷nie i powi瞛i si wyd逝瘸j. Je郵i nie b璠zie trwa貫go efektu, to ratuje Ci tylko masa篡sta i kuracja np. Asparginem, poniewa masz problemy z trwa造m rozkurczem mi窷ni.

Nie jest miar zdrowia by dobrze przystosowanym do g喚boko chorego spo貫cze雟twa.
Strony: [1]   Do g鏎y
  Drukuj  

Skocz do:  

Dzia豉 na MySQL Dzia豉 na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid這wy XHTML 1.0! Prawid這wy CSS!