Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 23:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Drętwienie palców obu dłoni  (Przeczytany 15455 razy)
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« : 01-03-2009, 19:26 »

Witam,
w odniesieniu do słów Mistrza:
Cytat od: Mistrz
Są oczywiście przypadki, kiedy należy organizm wesprzeć w procesie zdrowienia - zastosować zioła czy inne metody medycyny ludowej, PMO, homeopatię, ale tylko wtedy, gdy ma to uzasadnienie, a nie dlatego, że to jest akurat modne, gdyż, przeszkadzając organizmowi w pełnieniu swoich funkcji, wyrządzamy sobie po prostu szkodę. Więc decyzji o wdrożeniu dodatkowych sposobów wspomagania organizmu nie powinno się podejmować samemu, lecz po konsultacji z doradcami posiadającymi już stosowna wiedzę praktyczną, bowiem tylko wówczas pójdziemy do celu nie błądząc. Po to właśnie jest nasze forum
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=256.msg1724#new

oraz
Cytat od: Mistrz

Opisane objawy, w przypadku nerwów nie wchodzących w sploty, zazwyczaj występują miejscowo, natomiast w przypadku nerwów wchodzący w sploty mogą mieć charakter zmienny i występować na drodze przebiegu nerwu lub w miejscach zakończeń nerwów czuciowych. Toteż zapalenie nerwów międzyżebrowych objawia się charakterystycznym kłującym bólem, cierpnięciem lub mrowieniem w okolicy klatki piersiowej, mniej więcej w miejscu zadrażnienia nerwu. Nerwy splotu ramiennego mogą wywoływać bóle w okolicy łopatki, w ramieniu, łokciu albo w nadgarstku, a także cierpnięcie opuszków palców (zwykle rozpoczynające się od małego palca) oraz niedowład dłoni.
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=237.msg1621#msg1621
uprzejmie proszę o pomoc w obraniu właściwego postępowania w mojej sytuacji... Znalazłam się na zakręcie??

Od jakiegoś miesiąca, z narastającą częstotliwością wstaję ze zdrętwiałymi palcami obu dłoni, prawie symetrycznie z nasileniem na prawą rękę. Najmocniej zdrętwiałe są  środkowe palce i maleje drętwienie do kciuka. Mocniej wszystko rozłożyło się w prawej ręce, którą miałam złamaną z przemieszczeniem, odpryskami i uszkodzonym nerwem promieniowym. Zespolenie metalowe z 6 śrubami + 3 śrubami na odpryski, w/g uzgodnienia z lekarzem ratującym mi czucie w ręce, zostało na zawsze - aby nie uszkodzić nerwu przy przenoszeniu go znad płytki podczas ponownego zabiegu 
Rano i już w ciągu dnia wokół zespolenia metalowego czuję ciepło i jakby obrzmiewało i ciążyło wszystko w tym miejscu. (Często zmieniam w trakcie spacerów z psem smycz, bo ręka nagle drętwieje).

Przed złamaniem, czyli jakby bez związku, mam mrowiejące pole o powierzchni około 10 cm2 odchodzące od kręgosłupa na prawo pod łopatkę. W tym miejscu czuję często ciepło i mrowienie.

Mam także tzw. "wdowi garb".

Przyznam się szczerze: boję się o zachowanie sprawności i czucia w mojej prawej ręce.
Złamanie było w 2002 r.
Przy dłuższym trzymaniu w tej ręce np. noża, miotły czy narzędzi w ogródku, ostatnio odśnieżarki, klawisza myszy komputera - drętwienie się nasila.

Aktualnie, od marca zeszłego roku nie stosuję niczego innego poza MO, koktajlami i rozsądnym odżywianiem. Od dwóch tygodni unikam chleba i w ogóle glutenu.
Test buraczkowy sprzed miesiąca negatywny (brak koloru czerwonego moczu). Jak czytam, moze się coś zmieniać - wiec powtórzę w najblizszym czasie.
Ręce i stopy nadal mam pękające. Od dwóch tygodni smaruję maścią Lackyego na regenerację skóry.

Pozdrawiam,
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #1 : 01-03-2009, 21:00 »

Cytat
Przed złamaniem, czyli jakby bez związku, mam mrowiejące pole o powierzchni około 10 cm2 odchodzące od kręgosłupa na prawo pod łopatkę. W tym miejscu czuję często ciepło i mrowienie.
I właśnie to miejsce trzeba wymasować, by usprawnić przewodzenie nerwów.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #2 : 01-03-2009, 21:46 »

Czy taki masaż ma Mistrz na myśli:
Masaż powinien być głęboki, powięziowy (shiatsu). Wówczas jest skuteczny, chociaż bolesny. Takie głaskanie skóry, które niektórzy nazywają masażem, przynosi tylko chwilową ulgę, ale zmian chorobowych nie cofa. Mówimy tutaj rzecz jasna o masażu, a nie tzw. nastawianiu kręgów, którego nie polecam.
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=3385.msg25174#quickreply
Na Pańskie wyczucie Mistrzu, orientacyjnie, jaka liczba zabiegów (i w jakich odstępach między nimi) powinna "ruszyć" właściwe przewodzenie nerwów?
Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 01-03-2009, 22:55 »

Z reguły 4 masaże załatwiają sprawę.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
KaZof
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 13-01-2007, pies: 08-11-2008
Wiadomości: 1.096

« Odpowiedz #4 : 02-03-2009, 00:56 »

Z reguły 4 masaże załatwiają sprawę.
... Pozostaje mi więc oddać się w dobre ręce.
Jeszcze jedno Mistrzu: czy źle przeprowadzony masaż głęboki jest obojętny, czy raczej może zaszkodzić?
Dziękuję z całego serca,
« Ostatnia zmiana: 02-03-2009, 00:57 wysłane przez kazof » Zapisane

KaZof, "Wszystko, co mnie nie złamie, wzmocni mnie"
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 02-03-2009, 01:10 »

Co za pytanie? Wszystko źle przeprowadzone może zaszkodzić.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Joker
***

Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 17-11-2005
Wiadomości: 436

« Odpowiedz #6 : 18-04-2009, 21:40 »

Dlaczego Mistrz nie poleca tzw nastawiania kręgów?
 
Kilka lat temu (ok 8) miałem kontuzję, po której uszkodziłem sobie kręgosłup i to w kilku miejscach, oraz stawy barkowe i biodrowe. Dzięki takiemu nastawianiu w znacznym stopniu udało mi się wyjść z tego. Największy problem miałem z utrzymaniem po nastawieniu i chyba dlatego nie jest w porządku. Ten kręgarz, do którego jeździłem już nie żyje. Zanim trafiłem na forum i na MO, szukając czegoś co poprawi mój stan zdrowia trafiłem na pewnego lekarza z Ukrainy, który jako pierwszy zdiagnozował u mnie zagrzybienie i niedługo potem trafiłem na forum. Jednak podczas wizyty również nastawiał kręgi (podobnie jak bracia Paluchowie z Opola - z tego co znalazłem w opisach ich pacjętów). W moim przypadku ten zabieg w tym wydaniu przyniósł znaczne pogorszenie, że po pewnym czasie trafiłem do kręgarza, u którego bywałem wcześniej i wtedy powróciło do w miarę znośnego stanu.
« Ostatnia zmiana: 18-04-2009, 21:46 wysłane przez Joker » Zapisane
Kate
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23.07. 2013
Wiadomości: 35

przez trudy do gwiazd

« Odpowiedz #7 : 13-02-2018, 16:56 »

Od kilku dni budzę się w nocy ze zdrętwiałą prawą ręką i czuję mrowienie. Czy to jest efekt złego przewodzenia nerwów? Jak sobie pomóc w tej sytuacji?
Zapisane
Shadow
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 34
MO: 23.02.2015
Wiedza:
Skąd: Wrocław/Radomsko
Wiadomości: 558

« Odpowiedz #8 : 14-02-2018, 09:22 »

Zakładam, że nie śpisz na prawej stronie? smile Może być tak jak mówisz, ale ciężko to ocenić na odległość. Jeśli to problem z nerwami obwodowymi to jest to do sprawdzenia i naprawienia u bioenergoterapeuty, lecz przypuszczam, że wtedy byłby problem z obiema rękoma. Opisz może więcej szczegółów jak to odczuwasz, kiedy to się dzieje, jak często.
Zapisane
Kate
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 23.07. 2013
Wiadomości: 35

przez trudy do gwiazd

« Odpowiedz #9 : 14-02-2018, 09:39 »

Budzę się po 4 rano i czuję zdrętwiałą prawą rękę i mrowienie. Rozmasowuję sobie i wtedy leżę tylko na wznak. A że wstaję o 5 rano to powoli ręka wraca do normy, ale cały dzień czuję trochę dyskomfort. Raczej śpię na prawym a nie lewym boku. Mam wrażenie, że moją prawa ręka jest mocno nadwyrężona. Ten problem z ręką pojawia się codziennie o tej samej porze - zawsze rano.
 
Zapisane
Opiotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 24.05.2012
Wiedza:
Wiadomości: 510

« Odpowiedz #10 : 14-02-2018, 16:17 »

Ja mam słabe krążenie (często zimne ręce i stopy) i też czasem zdarza mi się budzić z 'drętwą' ręką, głownie jak koszulka, w której śpię jest przyciasna albo się zaciśnie w okolicach pachy.
Zapisane

"Czerwone mięso Ci nie zaszkodzi. Na pewno zaszkodzi Ci niebiesko-zielone" - Tommy Smothers
PawelM
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 2011 - 2014 z przerwami
Skąd: Bełchatów
Wiadomości: 165

« Odpowiedz #11 : 24-02-2018, 17:25 »

Kate, to może być prostsze niż myślisz. Znajdź ćwiczenia na rozciągnięcie obręczy barkowej i tricepsów. Zazwyczaj, jeśli jesteśmy tam przykurczeni to mamy lekko dociśnięte nerwy, które podczas leżenia ne tej właśnie stronie dociskamy jeszcze mocniej. Przy rozluźnionych mięśniach nie mamy tego problemu i możemy spać nawet na ręce.
Rozciągaj 2-3 razy dziennie przez kilka dni. Musisz czuć jak mięśnie i powięzi się wydłużają. Jeśli nie będzie trwałego efektu, to ratuje Cię tylko masażysta i kuracja np. Asparginem, ponieważ masz problemy z trwałym rozkurczem mięśni.
Zapisane

Nie jest miarą zdrowia być dobrze przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!