Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 04:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze dzieci z diagnozą: autyzm  (Przeczytany 348386 razy)
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #20 : 20-03-2009, 13:33 »

Faktycznie jest trudno postawić diagnozę. Jednak pewne zachowania niepokoją. U nas u chłopczyka tylko źle jest z mową, wszystko inne jest ok.Jest radosny, towarzyski, lubi przebywać w różnych miejscach, wszędzie się dobrze aklimatyzuje. Uważam, że na 4 latka i 2 miesiące (bo tyle ma obecnie) już powinien mówić całkiem dobrze, a on mówi onko(słonko), gegal (zegar) kogam (kocham) i to nas niepokoi, szukamy tego przyczyny. Wiemy, że w jego rodzinie dość bliskiej było 2-ch chłopców, którzy poprawnie zaczęli mówić dopiero w wieku 5,6 lat (dzisiaj już są na studiach) i dzisiaj jest wszystko dobrze. Raczej też słyszy dobrze. Nigdy nie zauważyliśmy aby miał coś ze słuchem. No ale przebadamy mu słuch dla spokoju. Jest jedynakiem mocno rozpieszczonym.Może w tym też cos jest. Już nie wiem sama.
Pozdrawiam serdecznie życzę powodzenia
« Ostatnia zmiana: 20-03-2009, 13:36 wysłane przez Helusia » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #21 : 20-03-2009, 22:47 »

To znacie?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_nieszczelnego_jelita

Wspomniane tam glikoproteidy to wielokrotnie omawiane u nas lektyny: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lektyny
« Ostatnia zmiana: 03-01-2012, 14:35 wysłane przez Nieboraczek » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #22 : 20-03-2009, 23:49 »

Tak.
O tzw. "cieknącym jelicie" przeczytałam chyba na samym początku, jak tylko zaczęłam szukać pomocy dla dziecka i wdrażać się w cały ten temat. Potem candida - oczywiście cały sprawca zła  wacko
Całe szczęście trafiłam na publikacje dr Janusa a po przeczytaniu jego książek zakupiłam książki Mistrza, i tak trafiłam do Was  clap

Tutaj jest kilka ciekawych artykułów, to były pierwsze artykuły jakie przeczytałam, ciężko było mi pojąć, że autyzm to aż tak skomplikowane zaburzenie....
http://www.dzieci.bci.pl/strony/autism/Biomed.htm

Niedawno diagnozowaliśmy jeszcze raz dzieci, ale tym razem w Synapsisie. Tam umówiłam dzieci na wizytę do pediatry, pani dr twierdziła, że dzieci powinny przejść na ścisłą dietę, a na moje pytanie, kiedy ta dieta ma się skończyć usłyszałam, że skoro pomaga to powinna być stosowana całe życie. I to ma być leczenie jelit? Śmiechu warte.

Mój Krzyś źle reaguje na mleko, po wprowadzeniu diety bezmlecznej skończył się problem z siku, dosłownie od ręki, dziecko zaczęło samo siadać na kibelek - nigdy nie chciał na niego usiąść, nie mówiąc już o nocniku - robił sam siku i kupę. Ja tylko zjadł np. kawałeczek sera żółtego moczył się w nocy przez cały tydzień, świrował i robił kopę w majtki, często również siku. Dziwne. W grudniu znowu podaliśmy tym razem masło - spuchł i oczywiście histeryzował strasznie. Przeszło po kilku dniach.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #23 : 20-03-2009, 23:56 »

Cytat
Tam umówiłam dzieci na wizytę do pediatry, pani dr twierdziła, że dzieci powinny przejść na ścisłą dietę, a na moje pytanie, kiedy ta dieta ma się skończyć usłyszałam, że skoro pomaga to powinna być stosowana całe życie. I to ma być leczenie jelit?
No jasne, że to głupie.
A czy dzieci są na diecie bezglutenowej?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #24 : 21-03-2009, 00:15 »

Tak, już od czerwca 2008r.
U Szymona nie widzę już żadnej reakcji ani na mleko, ani na gluten czy cukier. Od kilku tygodni dajemy mu czasami np. kawałeczek chleba.
U Krzysia również nic się nie dzieje jeśli zje troszkę glutenu. Wciąż jednak się waham, wiem że mleko mu szkodzi, ale z tym glutenem zgłupiałam, niektórzy uważają, że glikoproteiny odkładają się w mózgu i następuje powolny regres. Jednak dietę u niego trzymam cały czas.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #25 : 21-03-2009, 00:23 »

Cytat
niektórzy uważają, że glikoproteiny odkładają się w mózgu
Jestem skłonny przychylić się do tej tezy. A więc u Krzysia dieta bezglutenowa jest jak najbardziej uzasadniona.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #26 : 21-03-2009, 11:36 »

U nas po wprowadzeniu diety bezmlecznej 6 lat temu - oczyszczenie zaśluzowanych dróg oddechowych, ogromna poprawa pracy układu pokarmowego (przedtem silne zaparcia).
Teraz już podaję czasami mleko prosto od krowy, mamy mozliwość zaopatrywania się w takowe, ale jednak nie za często.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #27 : 21-03-2009, 11:53 »

Krzyś jest na diecie bezmlecznej już rok, Szymon tak jak pisałam w tej chwili czasami coś mu damy co zawiera kazeinę, wciąż nie kupuję serów, jogurtów, śmietany ani mleka. Nie jemy tego. Ale jemy masło i Szymonowi po nim nic nie jest.
Mam nadzieję, że nadejdzie taki moment, że również Krzyś będzie mógł zjeść trochę chleba z masłem i nie spuchnie po tym.

Tak na chłopski rozum próbuję sobie to wyjaśnić, że skoro u Krzysia przez jelita do krwi przechodzą peptydy kazeiny, to również mogą przechodzić peptydy glutenu, tylko przebiega to bezobjawowo.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #28 : 21-03-2009, 13:39 »

Abi, a próbowałaś podawać Krzysiowi masło sklarowane?
U nas masło było jedynym produktem mlecznym, który nie pogarszał stanu organizmu, ale wcześniej syn nie jadł go za dużo, dopiero przez ostatnie 2 lata stał się wielbicielem masełka, tak jak mamusia  smile.
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #29 : 21-03-2009, 13:58 »

Nie próbowałam, kiedyś może spróbuję.
« Ostatnia zmiana: 28-01-2010, 14:55 wysłane przez Solan » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Piotr
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: nie stosuję
Wiedza:
Wiadomości: 1.354

« Odpowiedz #30 : 03-04-2009, 18:26 »

Według najnowszych badań naukowców izraelskich objawy autyzmu cofają się w wyniku gorączki. Słyszałem w radiu, więc nie podam linka.
Zatem nie pozostaje nic innego jak pić MO i zarażać dzieci wirusami.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #31 : 03-04-2009, 20:38 »

To nie tak, Piotrze  biggrin
Wiele matek mówi, że ich dzieci autystyczne podczas gorączki zachowują się nadzwyczajnie normalnie. Ja również to zaobserwowałam. Wtedy np. nie ma stymulacji, dziecko zaczyna coś mówić i jest bardziej skoncentrowane, występuje kontakt wzrokowy i w ogóle dziecko jest nie do poznania. Jak tylko mija gorączka, wracają stare zachowania.
To się dzieje tylko i wyłącznie podczas wysokiej gorączki.
Mój Krzyś co prawda nigdy takiej nie przeszedł, bo zawsze stawało na 38,5, ale już wtedy widziałam zmianę zachowania.
Nie jestem pewna, czy to występuje u każdego dziecka. Wątpiłabym w to.

Ja wciąż czekam na tą wysoką gorączkę i jakoś nie mogę się jej doczekać.
Po każdym przeziębieniu jest lepiej  (oczywiście takim, którego nie wspomagam ani nie podaję w nim chemii, antybiotyków itd.), ale do normalności wciąż daleko.
Wierzcie mi, to nie jest takie proste.
Ja jestem już głupia, nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Teraz odtruwam Krzysia odtrutką DTP/polio/HIB, czyli taka skojarzona odtrutka na szczepionki. Jest ciekawie, dziecko nas po prostu zaskakuje. Ja nie sądziłam, że on aż tyle wie. Dzisiaj pokazał mi palcem słońce, że jest za oknem na niebie, i mówił, że w kuchni mamy 3 szafki - takie, jak na obrazku. Po raz pierwszy powiedział: "nie", "tak", "nie ma". Zaczyna wykonywać proste polecenia, np. daj chusteczkę, odłóż na miejsce flamaster. Nie jest już taki obojętny, jeśli tylko brat go uderzy to mu oddaje, a wcześniej nawet nie reagował. Coś w nim pęka. Wiem że dzięki homeopatii będzie już coraz lepiej i mam nadzieję, że ruszy w końcu mowa i znikną stymulacje.
« Ostatnia zmiana: 28-01-2010, 14:58 wysłane przez Solan » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #32 : 03-04-2009, 22:40 »

Dodam jeszcze, że nie daję chemii, a dzieci nigdy nie dostały antybiotyków (jakoś tak dziwnie wyszło w moim poprzednim poście).  frusty

Ja pochwalam tylko tę prawdziwą homeopatię. Próbowałam tych cudów, np. leki z firmy Sanum - bez efektów, drogie to i nic warte. Ta prawdziwa homeopatia, a szczególnie na wysokich potencjach, dopiero działa na dzieci.
Dzięki MO organizm wraca do homeostazy, powoli, ale jednak. Natomiast dzięki odtruwaniu ze szczepionek widzę, że pęka mur między dzieckiem a nami. Na to też potrzeba czasu, ale najważniejsze jest jedno - że idziemy do przodu. I nie tylko ja widzę efekty, bo zauważają to również terapeutki, a logopedka nawet przyznała, że to musi być efekt odtruwania, ponieważ Krzyś zrobił duże postępy. Najwyraźniej to nie jest lekki przypadek, skoro poprawa tak zaskoczyła specjalistów.

Jestem otwarta na wymianę doświadczeń. Chętnie podzielę się wiedzą, choć o homeopatii mam szczątkową wiedzę. Kupiłam dwie książki, takie bardziej ogóle, ale w planach mam zamiar dopaść książkę Łozowskiego oraz Materia Medica.  
« Ostatnia zmiana: 02-03-2011, 17:50 wysłane przez Heniek » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #33 : 04-04-2009, 08:54 »

Cytat
Ja jestem już głupia, nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.
Abi, Twoi synkowie mają wielkie szczęście, że dostali taką mamę. Chociaż słyszałam teorię, że Pan Bóg wie jak rozdzielić.
Wprawdzie nie wypowiadam się, ponieważ nie posiadam doświadczeń ani wiedzy w tym względzie. Ale czytam Twoje posty i wiele się z nich uczę.
Któregoś dnia wyszłam z psem na spacer i przechodziłam obok bloku, gdzie na najniżej położonym balkonie stał chłopiec na oko 4 letni. Ten chłopiec trzymał się za barierki i pluł w naszą stronę. Nie wydawał żadnych dźwięków, wydawało mi się , że nawet lekko się uśmiechał. Nic nie mówiłam, ale pomyślałam sobie że niezbyt grzeczne dziecko.
Po tym co czytam o objawach u Twojego Krzysia doszło do mnie, że ten chłopiec może też cierpieć na podobne zaburzenia. Mnie wprawdzie też denerwują osoby, które w sytuacji, kiedy dziecko ma ataki furii udzielają tzw."dobrych rad" umęczonym sytuacją mamom. Jednakże nie zawsze zdaję sobie sprawę, że pewne zachowania są objawem zaburzeń, a nie złego charakteru.
Jesteś mądra i dzielna Abi, podziwiam Cię i trzymam za was kciuki.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #34 : 04-04-2009, 15:38 »

Dziękuję ślicznie Grażynamsn-wink

Halisia dziękuję Ci za słowa otuchy.  heart
Ze mną jest tak, że to siebie obwiniam za to wszystko, ale staram się naprawić tą sytuację na ile się da. Jak będę walczyć i wierzyć, że się uda to musi się udać.

A dzieci z różnymi zaburzeniami jest sporo, szkoda że ich rodzice nie chcą widzieć problemu, ludzie myślą, że jak nie wiedzą o problemie to go nie ma.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #35 : 04-04-2009, 15:50 »


Jestem zaangażowana w tworzenie nowego portalu społecznościowego: http://stopautyzm.pl/. Ideą powstania serwisu jest zgromadzenie wszystkich informacji o autyzmie w jednym miejscu. Przeglądając sieć widzimy, że ludzie (a w zasadzie rodzice chorych dzieci) poszukują informacji na różnych stronach i forach. Celem serwisu jest:

- zgromadzenie informacji o treści "co to jest autyzm?"
- umieszczenie informacji o placówkach zajmujących się autyzmem.
- itp...

Dlatego osoby lub instytucje chętne do wsparcia serwisu są mile widziane i proszone o kontakt z redakcja@autyzm.tla.pl. Jeśli jesteś przedstawicielem jakiegoś ośrodka i chciałbyś, aby informacja o nim znalazła się w serwisie http://stopautyzm.pl/ skontaktuj się. Umieszczenie informacji jest bezpłatne. Ideą serwisu jest pomaganie innym.

Jeśli masz już doświadczenia i chcesz się nimi podzielić, napisz: redakcja@autyzm.tla.pl.
Jeśli potrafisz tłumaczyć teksty anglojęzyczne i robisz to hobbistycznie i chciałbyś pomóc, napisz: redakcja@autyzm.tla.pl.
Jeżeli jesteś lekarzem i chciałbyś pomóc i podzielić się wiedzą, napisz: redakcja@autyzm.tla.pl.
Obecnie serwis poszukuje redaktorów, którzy chcieliby poświęcić trochę swojego wolnego czasu i wiedzy przy redagowaniu serwisu.
Pamiętaj - pomagając innym pomożesz sobie. Działając razem możemy więcej.

Bardzo liczę na pomoc osób zainteresowanych tematem w tworzeniu tego serwisu.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2010, 19:23 wysłane przez Solan » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Olimpia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 48
MO: MO od 2008 do 2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 391

« Odpowiedz #36 : 04-04-2009, 18:45 »

Czekam Abi na dzień, w którym zdecydujesz się zabrać ze sobą dzieci na zlot i pochwalić się nimi. Należy się Tobie ogromny bukiet kwiatów za to, co robisz dla nich.
« Ostatnia zmiana: 29-01-2010, 19:23 wysłane przez Solan » Zapisane
perpetua
« Odpowiedz #37 : 04-04-2009, 23:01 »

Na pewno się uda  biggrin
Abi jesteś niesamowitą osobą!
Jeśli będzie potrzebna pomoc techniczna w tworzeniu serwisu, to chętnie pomogę.
Zapisane
Chamomillka
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08-10-2007
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 691

« Odpowiedz #38 : 07-04-2009, 07:15 »

WSPANIAŁY POMYSŁ !!!
Abi, jestem pod ogrooooomnym wrażeniem  thumbup.
Portal, w którym będą ujęte informacje nt. autyzmu, na pewno spełni swoją WAŻNĄ rolę dla dociekliwych poszukujących informacji rodziców oraz innych osób, zainteresowanych tematem.
 heart
Zapisane

"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym"  Ks. Jan Twardowski
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #39 : 07-04-2009, 08:32 »

A być może okaże się przełomowy dla chorych dzieci, będziecie mogli wymieniać doświadczenia z leczenia dzieci i wykrystalizuje się z tego program jak postępować z autyzmem.

Powodzenia.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!