Niemedyczne forum zdrowia
18-04-2024, 22:38 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze dzieci z diagnozą: autyzm  (Przeczytany 350645 razy)
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #420 : 17-06-2012, 20:21 »

Rodziców dzieci z autyzmem nie interesuje nic, poza "odtruwaniem z neurotoksyn poszczepiennych", a to dzięki takim właśnie doktorom Kaliszom. Jeden doktor kaleczy, drugi doktor leczy. Tak to właśnie działa. Tym sposobem wyrabia się w rodzicach fałszywe przeświadczenie, że taka jest kolej rzeczy - najpierw zaszczepić, a potem odtruć, i w porządku. Ja widzę tu pospolitą medyczną perfidię, nic ponadto.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2012, 20:30 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Zosia_
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: nie stosuję ze względu na reakcje
Wiedza:
Wiadomości: 1.049

« Odpowiedz #421 : 18-06-2012, 00:15 »

Mam spory dystans do działalności tego "dochtóra".

Czy nie warto zapoznać się z tym co ma do zaproponowania w zakresie odtruwania z neurotoksyn poszczepiennych?
Zosiu, jak masz jakieś sensowne i konkretne uwagi to przedstaw je a nie pisz o dystansie. Rodziców dziecka z autyzmem nie interesuje Twój dystans tylko konkrety. Więc dlaczego - nie?

Zapoznałam się już dawno temu z tym, co "doktor" Kulisz ma do zaproponowania i na tej podstawie wyrobiłam sobie zdanie. Jednak to jest moje zdanie i nie zamierzam nikomu go narzucać. Nie zniechęcam do zapoznania się z ofertą tego "doktora". Wrecz przeciwnie, warto ją bardzo dokładnie sprawdzić. Jak równiez samego "doktora".
Ja go (wyłącznie w mojej prywatnej klasyfikacji) zaliczam do ludzi, którzy chcą bardzo dobrze zarobić na rodzicach dzieci autystycznych, sprzedając za ogromne pieniądze informacje, które są dostępne za darmo.
Zapisane
m.war
« Odpowiedz #422 : 18-06-2012, 09:51 »

Czy nie warto zapoznać się z tym co ma do zaproponowania w zakresie odtruwania z neurotoksyn poszczepiennych?
Zosiu, jak masz jakieś sensowne i konkretne uwagi to przedstaw je a nie pisz o dystansie. Rodziców dziecka z autyzmem nie interesuje Twój dystans tylko konkrety. Więc dlaczego - nie?

Pewnie dlatego, że sam dochtór konkretów nie używa, a jego usługi kosztują kilkaset $ miesięcznie.

Cytat
sprzedając za ogromne pieniądze informacje, które są dostępne za darmo.

Nie tylko informacje sprzedaje ten pan. Sprzedaje również rozmaite suple.
« Ostatnia zmiana: 18-06-2012, 09:55 wysłane przez M.war » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #423 : 04-10-2012, 09:52 »

Krzyś poszedł do pierwszej klasy do szkoły masowej, jest w licznej klasie - ponad 30 dzieci, nie ma nauczyciela wspomagającego. Oprócz lekcji ma zajęcia wyrównawcze i rewalidacyjne. Pani logopedka twierdzi, że stał się odważniejszy, jednak pani wychowawczyni mówi, że Krzyś nie bawi się z innymi dziećmi i nie chce z nimi rozmawiać. Być może przerwa jest zbyt krótka dla niego do nawiązania kontaktu. Podczas zajęć indywidualnych mówi wychowawczyni, że nie chce odpowiadać, woli pokazać. Na lekcji nie zgłasza się, a przy tablicy niechętnie rozwiązuje matematykę, chociaż umie liczyć. Podczas pisania śpieszy się i przez to pisze niewyraźnie, tak samo jest z kolorowaniem, w domu kiedy go pilnuję, pisze bardzo ładnie. Poza tym radzi sobie dobrze, grzecznie siedzi w ławce i robi co należy, ale ciężko wyciągnąć od niego jakąkolwiek informację, dwa tygodnie zajęło nam, aby powiedział chociaż co robił w szkole, teraz jest problem z pracą domową, nie wie czy ma zadaną czy nie. Tak samo jest ponoć z połową klasy. Z jednej strony się martwię i myślę, że już nic z tego nie będzie, kiedy tak jak tydzień temu jeden z chłopców go popchnął, Krzyś uderzył uchem o ścianę i przez kilka dni całe ucho było opuchnięte i czerwone. Z drugiej strony pocieszam się, że środowisko zdrowych dzieci dobrze na niego wpłynie, będzie musiał więcej mówić, nauczyć się komunikacji i prawidłowych zachowań, nie będzie miał okazji ucieczki w swój świat, swoje zainteresowania.
Zobaczymy jak to się potoczy. Na mojej stronie zainteresowani mogą poczytać jak sobie radzi w szkole: http://abivien.pl/dziennik/2012/wrzesien lub obejrzeć w galerii jak pisze i koloruje: http://abivien.pl/galeria/category/107-szkola-jesienne-prace
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Spokoadam
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 42
MO: 07-04-2011 do 01-06-2013
Wiedza:
Skąd: Świat
Wiadomości: 960

« Odpowiedz #424 : 04-10-2012, 11:08 »

Mój syn chował się pod stół w przedszkolu, i nie chciał się bawić - będzie dobrze.
Zapisane

Dopadło mnie zdrowie.
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #425 : 04-10-2012, 12:43 »

Abi, podziwiam Cię bardzo za Twoją mądrość i wiedzę. Blog wspaniały - kawał dobrej roboty. Umieść linka w stopce. smile
Zapisane

Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #426 : 09-10-2012, 20:22 »

Umieść linka w stopce. smile
Pod profilem znajdują się różne ikonki: prywatna wiadomość, profil, ten globus to link do mojej strony, więc w stopce już nie umieszczałam.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #427 : 09-10-2012, 21:10 »

Umieść linka w stopce. smile
Pod profilem znajdują się różne ikonki: prywatna wiadomość, profil, ten globus to link do mojej strony, więc w stopce już nie umieszczałam.
Nigdy bym na to nie wpadła. smile No, może po 3 latach MO i KB....
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #428 : 10-10-2012, 15:10 »

Abi!
Przepiękne zdjęcia. Piękną masz stronkę. Masz jakieś szczególne zdolności, tyle konsekwencji w działaniu i pogoda ducha. Szczerze gratuluję i podziwiam Twoją Rodzinkę.
Dziękuję za link do Allegro - książki.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #429 : 10-10-2012, 16:25 »

Abi, będę polecała Twoją stronkę wszystkim rodzicom dzieci autystycznych. Jest bardzo pouczająca.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Dusiu70
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01.09.2011 Niestety nieregularnie
Wiedza:
Skąd: Skątowni
Wiadomości: 937

« Odpowiedz #430 : 18-10-2012, 11:57 »

Na firmową pocztę otrzymałem (z automatu wszyscy w firmie) ciekawy list, który pozwoliłem sobie zacytować poniżej.
Z treści wynika, że jest to zaproszenie dla firmy, w której pracuję (nazwę zastąpiłem "x"), na spotkanie dotyczące najszybciej rozwijającej się choroby w Minnesocie, jaką jest... autyzm. Na spotkaniu będą podawane informacje jakimi dobrymi, sumiennymi i ciężko pracującymi są ludzie chorzy na autyzm, których warto zatrudniać, bo przynoszą dla firmy wiele korzyści. Filantropi cholerni - upośledzić, zniewolić, wyzyskiwać i klepać po plecach, to oni potrafią... zamiast szukać przyczyny choroby. A ilu "Autism Experts" się z tej krzywdy wyżywi?


Greetings,

Autism is the fastest growing developmental disability in Minnesota, making it more important now than ever to reach out and work together to foster education, change, acceptance and investment.

We are proud to announce that x Company will be participating in the Autism Society of Minnesota’s (AuSM) Autism & Employment Forum at x Corporate Headquarters on Oct. 9, 2012.

Why autism?
Despite deficits in social interactions, workers on the spectrum excel in many areas employers desire in their top employees - singular focus, loyalty, high productivity and innovative thinking. With adaptations, you can create an environment that supports all employees while welcoming the gifts of the autism spectrum into your workplace.

Be a part of meaningful innovation.
Government members, top business executives, parents and individuals with autism participated in the Autism & Employment Forum in its inaugural year, and the 2012 Forum is poised to continue the momentum.

Autism & Employment Forum 2012 highlights include:
• Top Minnesota companies, including (tu były wymienione nazwy kilku top korporacji z Minnesoty), will show their support of AuSM’s vision of understanding and putting into action the gifts of employees with autism. Some of these company representatives also will share personal experiences of hiring and retaining those living with autism and the benefits these individuals have brought to their corporations.
• Keynote presentation by Dr. Stephen Shore, author and professor at Adelphi University. Dr. Shore, who has ASD, will share the strategies he has used successfully to find and secure employment and to meet the expectations of employers for people throughout the autism spectrum.
• Keynote presentation by Randy Lewis, Senior Vice President for Supply Chain and Logistics at Walgreens in Deerfield, Ill. Lewis was instrumental in introducing a new concept to Walgreens that would transform the company’s distribution centers and employment opportunities. Walgreens’s two newest distribution centers employ an inclusive and integrated workforce composed 40 percent of persons with disabilities (PWD) who are held to the same work standards and earn the same pay as “typically-abled” fellow workers. As a result of this success of serving both shareholders and the community, all distribution centers now include people with disabilities. Lewis's division recently achieved the milestone of having people with disabilities as 10 percent of its workforce.
• Other highlights will include a luncheon visit by Governor Mark Dayton and lunch with autism experts.

x Company has a wonderful opportunity to be a company on the forefront of providing sustainable employment to this community, known to be some of the most loyal, hard- working and technologically savvy people around.

I’m asking that you consider the value of participating this initiative as it relates to x Company brand loyalty and that you consider attending this forum on behalf of x  Company.

The ROI is immense, including employee engagement, less turnover and dependable employees! Gaining the trust of individuals on the spectrum and their friends and families is immeasurable.

Forum Objective:
Sustainable Employment of People with ASD

For more information, contact: insert your email address here.

Forum Details:

DATE: October 9, 2012

LOCATION:   x
            
KEY AUDIENCES:  
• Employers – Hiring Managers, HR Generalists, Training Teams
• Company Affinity Groups
• Corporate Officers
• Educators
• Transition Providers
• Disability Advocacy Groups
• Service Providers
• Group Homes
• Families and individuals with ASD

ITINERARY:  

12:00-1:00 p.m.
Leadership Summit Luncheon
Special guest speaker, Governor Mark Dayton. Roundtable discussion with leaders from top Minnesota corporations and state agencies.
*The governor will be attending this event only. Seating limited to 100.

12:00-1:00 p.m.
Lunch with Autism Experts
Designed for those living with ASD. Professionals and psychologists available to answer questions. Small groups will be with an Autism Expert.

Session I Presentation (FREE TO x)
1:30-3:30 p.m.
Keynote Speakers: Randy Lewis, Senior Vice President for Supply Chain and Logistics, Walgreens; Dr. Stephen Shore, author and Assistant Professor at Adelphi University
Moderator: Margaret Anderson Kelliher, Minnesota High Tech Association
Speakers: Senior leaders from x and Best Buy
AuSM Employer Award presentation by Kim Peck, Vocational Rehabilitation Services

Book Signing with Dr. Stephen Shore
4:00-5:00 p.m.

Private Dinner by Invitation Only  [Corporate Sponsors and Speakers]
5:00-6:00 p.m.

Session II Presentation [Repeat of Session I Presentation] (FREE TO x and families)
7:00-9:00 p.m.

Option to attend Session I or Session II

Zapisane

(20)Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? (21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. (1Kor)
Mia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 64
MO: 20.12.2011
Wiadomości: 271

« Odpowiedz #431 : 18-10-2012, 16:03 »

Przetłumaczyłam.


Pozdrowienia,

Autyzm jest najszybciej rozwijającą rozwojowe niepełnosprawność w Minnesocie, co ważniejsze niż kiedykolwiek, aby dotrzeć i współpracować w celu wspierania edukacji, zmiany, akceptację i inwestycje.

Mamy zaszczyt poinformować, że Spółka X będzie uczestniczył w Towarzystwie Autyzmu z (AuSM) Autyzm Minnesocie i Forum Zatrudnienia na x centrala firmy na 9 października 2012.

Dlaczego autyzm?
Mimo braków w interakcjach społecznych, pracowników w zakresie widma excel w wielu dziedzinach pracodawców pragną w swoich najlepszych pracowników - Focus pojedynczej, lojalność, wysoką wydajność i innowacyjnego myślenia. Z dostosowaniami, można stworzyć środowisko, które obsługuje wszystkich pracowników witając dary spektrum autyzmu w swoim miejscu pracy.

Bądź częścią znaczącej innowacji.
Członkowie rządu, top biznesmeni, rodzice i osoby z autyzmem uczestniczył w Forum Autyzm i zatrudnienie w inauguracyjnym roku, a Forum 2012 jest gotowy do kontynuowania tempa.

Autyzm i Forum Zatrudnienia 2012 zalety to:
 Top firmy Minnesota, w tym (tu były wymienione nazwy kilku top korporacji z Minnesoty), pokaże swoje poparcie wizji AuSM jest zrozumienia i wprowadzenia w czyn dary pracowników z autyzmem. Niektóre z tych przedstawicieli firm również będzie akcje własne doświadczenia z zatrudniania i zatrzymywania osób dotkniętych autyzmem oraz korzyści te osoby które doprowadziły do ​​ich korporacji.
 prezentacja Keynote Dr Stephen Shore, autor i profesor Adelphi University. Dr Shore, który ma ASD, będzie akcja strategii on z powodzeniem stosowany do znalezienia i uzyskania zatrudnienia i spełnić oczekiwania pracodawców dla ludzi na całym spektrum autyzmu.
 prezentacja Keynote Randy Lewis, wiceprezes ds. Łańcucha Dostaw i Logistyki w Walgreens w Deerfield, Illinois Lewis walnie wprowadzenie nowej koncepcji Walgreens że przekształcenie spółki centrów dystrybucyjnych i możliwości zatrudnienia. Dwa Walgreens najnowszy centra dystrybucyjne zatrudniać integracyjnego i zintegrowane kadry złożonej 40 procent osób niepełnosprawnych (PWD), którzy są w posiadaniu tych samych standardów pracy i otrzymać takie samo wynagrodzenie, jak "typowo-niepełnosprawnymi" współpracowników. W wyniku tego sukcesu służenia zarówno akcjonariuszy, jak i społeczności, wszystkie centra dystrybucyjne obejmują obecnie osoby niepełnosprawne. Podział Lewisa niedawno osiągnął kamień milowy o osoby niepełnosprawne, jak 10 procent swojej siły roboczej.
 Inne wydarzenia obejmie wizytę mielonki przez gubernatora Mark Dayton i obiad z ekspertami autyzmu.

Firma X ma wspaniałą okazję być firmy na czele zapewnienia trwałego zatrudnienia do tej społeczności, znany być jednymi z najbardziej lojalnych ludzi wokół, ciężko pracujących i technologicznie zrozumiały.

Pytam, czy rozważyć wartość udziału tę inicjatywę, ponieważ odnosi się do firmy marki lojalności x i rozważyć uczestnictwo w tym forum w imieniu firmy X.

ROI jest ogromne, w tym zaangażowania pracowników, obroty mniej niezawodnych i pracowników! Zdobycie zaufania osób na widma i ich przyjaciół i rodzin jest niezmierzona.

Cel Forum:
Zrównoważony zatrudnienia osób z ASD

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się: włóż swój adres email.

Szczegóły na forum:

DATA: 09 październik 2012

LOKALIZACJA: x
            
Kluczowych odbiorców:
 Pracodawcy - managerów zatrudniania, generalistami HR, tworzenie zespołów
 Grupy Affinity firmach
 oficerów korporacyjnych
 Nauczyciele
 Dostawcy Transition
 grup wsparcia dla osób niepełnosprawnych
 Usługodawcy
 Grupa Domy
 Rodziny i osoby z ASD

TRASA:

12:00-1:00 p.m.
Leadership Summit Luncheon
Gościem specjalny, gubernator Mark Dayton. Okrągły stół z liderami najlepszych korporacji i agencji państwowych Minnesota.
* Gubernator będzie uczestniczył w tym wydarzeniu tylko. Seating ograniczona do 100 osób.

12:00-1:00 p.m.
Lunch z Ekspertów autyzmu
Przeznaczony dla osób żyjących z ASD. Specjaliści i psychologowie dostępny, aby odpowiedzieć na pytania. Małe grupy będzie z Ekspertem autyzmem.

Sesja I Prezentacja (FREE do X)
1:30-3:30 p.m.
Keynote Speakers: Randy Lewis, wiceprezes ds. Łańcucha Dostaw i Logistyki, Walgreens, dr Stephen Shore, autor i adiunkt w Adelphi University
Moderator: Margaret Anderson Kelliher, Minnesota High Tech Association
Głośniki: starszych przywódców z kupuj x i Best
Pracodawca prezentacja AuSM Award przez Kim Peck, rehabilitacji zawodowej

Podpisanie rezerwować u dr Stephen Shore
4:00-5:00 p.m.

Prywatna kolacja tylko na zaproszenie [sponsorów korporacyjnych i głośniki]
5:00-6:00 p.m.

Sesja II Prezentacja [Repeat z sesji, prezentacji] (FREE do X i rodzin)
7:00-9:00 p.m.
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #432 : 24-10-2012, 11:55 »

Znakowanie dzieci z autyzmem to dobry pomysł?
Cytat
Kilka tygodni temu zdesperowani rodzice dzieci chorych na autyzm, zmęczeni ciągłymi uwagami od obcych ludzi o tym jak nie radzą sobie wychowawczo, postanowili oznaczyć swoje dzieci niebieskimi znaczkami.
http://www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/zdrowie/zrozumiec-autyzm/8851254
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
K'lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 1.01.2010
Wiedza:
Skąd: Kraków
Wiadomości: 2.264

« Odpowiedz #433 : 24-10-2012, 12:43 »

Chyba że na znaczku będzie napis: Mam autyzm po szczepieniu.
« Ostatnia zmiana: 24-10-2012, 17:37 wysłane przez Klara27 » Zapisane

Martula
Początkujący
*

Offline Offline

MO: nie stosuję
Wiadomości: 1

« Odpowiedz #434 : 06-02-2013, 17:38 »

Dopiero zawitałam na forum - więc przepraszam jeśli coś palnę. Smutny Synek jest przed diagnozą, ale już czuję jaka będzie. Ma dwa latka. Szukam informacji - czytam - a dalej mam mętlik w głowie. Teraz szukam osób z woj. lubuskiego, które mają diagnozę dla dzieci - autyzm - gdzie diagnozowali - gdzie leczą, jak. Czytam o odtruwaniu i wpływie diety na autyzm. Jeśli macie jakieś informacje o dobrym homeopacie np. w Poznaniu (najbliżej chyba gdzie mogę dojechać) - to proszę - dajcie znać. Smutny
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 23:16 wysłane przez Agata » Zapisane
Kalina
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 08.03.2009
Wiedza:
Skąd: lubuskie
Wiadomości: 992

« Odpowiedz #435 : 06-02-2013, 18:25 »

Martula, my nie jesteśmy forum medycznym, nie interesują nas również diagnozy.
My tutaj zdobywamy wiedzę, która pozwala nam na inne spojrzenie na własny organizm.

Jeśli dowiesz się, że Twoje dziecko ma autyzm to co z tym zrobisz, zadasz następne pytanie, gdzie jest najlepszy specjalista?

Nie obrażaj się, nie piszę tego złośliwie, chcę żebyś zrozumiała, że naprawdę najlepiej będziesz mogła pomóc synkowi, kiedy zrozumiesz jakie popełniłaś błędy dotychczas, jak bardzo możemy szkodzić dziecku nieodpowiednim odżywianiem, leczeniem chorób infekcyjnych itp.
« Ostatnia zmiana: 07-02-2013, 23:17 wysłane przez Agata » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #436 : 08-02-2013, 21:32 »

Cytat
Komisja Zdrowia powołała w środę (6 lutego) podkomisję, która zajmie się projektem uchwały wprowadzającej Kartę Praw Osób z Autyzmem. Karta zastrzegałaby wyjątkowe prawa osób z autyzmem, aby przeciwdziałać dyskryminacji i zwrócić uwagę na specyficzne potrzeby tej grupy.
http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Sejm-powstanie-podkomisja-zdrowia-ds-osob-z-autyzmem,127776,14.html
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #437 : 12-02-2013, 12:01 »

Autyzm i leki psychotropowe:
- http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_prof_majewska_autyzm_i_leki_psychotropowe.html

"Dzieci nie powinny brać żadnych leków psychotropowych".
Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #438 : 02-03-2013, 21:09 »

W luty otrzymałam od wychowawczyni Krzysia ocenę jego funkcjonowania, dostępną pod linkami:
http://abivien.pl/images/dokumenty/szkola/1klasaocena01.jpg
http://abivien.pl/images/dokumenty/szkola/1klasaocena02.jpg
Krzyś radzi sobie bardzo dobrze, jest w grupie najlepiej czytających dzieci, z testu z angielskiego otrzymał 20 na 20 punktów, z testów jakie zrobiła pani wychowawczyni otrzymał 20 na 20 punktów oraz 19,5 na 20 punktów. Po dłuższej nieobecności w szkole gorzej było mu się przystosować, ale o dziwo po feriach jest wszystko w porządku. Ma problem z zapamiętaniem pracy domowej, wcześniej pani przekazywała karteczki i wiedziałam co musi zrobić, teraz co drugi dzień Krzyś ma pieczątkę o braku pracy domowej. Ma problem ze skupieniem uwagi w przypadku podawania przez panią dużej ilości informacji, więc w domu ćwiczę z nim czytając krótkie wierszyki, tylko jeden raz po kilka wyrazów, a on ma za zadanie to powtórzyć. Ma również problem z zagadkami.

W domu jest bardzo grzeczny i tata jest z niego dumny, wie co powiedzieć, jak o coś poprosić, odrabia lekcje, wypełnia książki i krzyżówki, które mu dodatkowo zakupiłam. Wczoraj nawet sam wyprowadził psa na spacer. Powoli zaczynam myśleć, że być może nam się uda, będzie zdrowy i poradzi sobie w życiu.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #439 : 07-03-2013, 21:50 »

Zrobiłam chłopcom małą sesję zdjęciową z naszym mały zwierzyńcem:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.557116757645296.1073741826.269490119741296&type=1
Kiedyś trudno było Krzysiowi zrobić zdjęcie, nie chciał spojrzeć w obiektyw i ciągle się kręcił, teraz pozuje, a nawet się uśmiecha.
Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!