Niemedyczne forum zdrowia
19-03-2024, 07:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 22 23 [24]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nasze dzieci z diagnozą: autyzm  (Przeczytany 348395 razy)
Eso75
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01-05-2007
Wiedza:
Wiadomości: 678

« Odpowiedz #460 : 09-06-2016, 14:21 »

Ja Cię pamiętam smile. Budujące smile. Konsekwencja godna podziwu, a wiem, że to trudne.
Zapisane
Poziomek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 37
MO: 24.09.2011
Skąd: Warszawa
Wiadomości: 659

« Odpowiedz #461 : 09-06-2016, 15:05 »

Super!
« Ostatnia zmiana: 10-06-2016, 11:48 wysłane przez Gloria » Zapisane
Abi
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: 14.04.2008 cała rodzina
Wiedza:
Skąd: Lublin
Wiadomości: 753

WWW
« Odpowiedz #462 : 09-06-2016, 17:11 »

Długo nic nie pisałam. Mam nadzieję, że niektórzy mnie jeszcze pamiętają.
Krzyś właśnie kończy 4 klasę szkoły podstawowej. Od 1 klasy radzi sobie bez tzw. "cienia" i jest w klasie masowej. Obawiałam się 4 klasy, ponieważ jest inaczej, trzeba szybko pakować plecak i wiedzieć, w której sali jest następna lekcja. Krzyś sobie poradził. Starsi chłopcy go znają, nie wiem skąd, zawsze mówią do niego "Cześć Krzyś", czasem częstują czekoladą. Wychowawczyni jest super, poinformowała wszystkich nauczycieli jaki jest Krzyś, więc nikogo nie dziwi kiedy czasem Krzyś zatka uszy kiedy dzwoni dzwonek na korytarzu, lub kiedy nie rozumie, że jak klasa ma karę, to on pomimo, że był grzeczny musi razem z innymi wyjść z sali i jeszcze raz wejść w parach, jak kazał nauczyciel.

Rok temu Krzyś przystąpił do I Komunii Świętej i również wszystko odbyło się bez problemów, sam przystąpił do spowiedzi i komunii:





Krzyś chodzi sam do szkoły i wyprowadza psa na spacer. Raz nawet przyniósł liście:


Krzyś umie też jeździć na rowerze, ale nie zdał na kartę rowerową, poprawił test i będzie próbował jeszcze raz:


Krzyś uczy się bardzo dobrze, czasami czegoś zapomni odrobić i dostaje jedynkę, ale potem ją poprawia. Bardzo dobrze rozumie matematykę i jest to jego ulubiony przedmiot. Piątki dostaje również z historii i przyrody, gorzej radzi sobie z w-fem. Dodatkowo uczy się programowania, bardzo go interesuje mechanika, budowa, samoloty, samochody, ale też przyroda i historia.
Potrafi odpłynąć czytając komiksy Tytusa, Romka i Atomka oraz kiedy buduje coś z klocków lego. Czasami ciężko się z nim dogadać, dla świętego spokoju mówi "nie wiem".
Jest pracowity i zawsze pomoże jeśli trzeba, nawet jeśli jest to ciężka praca fizyczna, np. nabieranie łopatą ziemi i wrzucanie jej do taczki, on chętnie pomaga. Zawsze zapyta gdzie jest tata, albo brat, jeśli nie ma ich w domu i co się stało jeśli widzi, że się skrzywiam.

Cały czas pijemy MO i nie jadamy glutenu. Krzyś sam robi sobie proste potrawy i pomaga w przygotowywaniu posiłków. Zjada wszystkie warzywa, owoce. Czasem ma problem z nowościami, np. kiedy pierwszy raz jadł zawijany na patyczek do szaszłyku boczek z grilla, nie chciał spróbować, ale się przekonał.
W tamtym roku nauczył się pływać i jeździć konno.
W lutym skończył 11 lat i dopiero w styczniu tego roku zachorował na ospę wietrzną. Przeszedł ją bardzo łagodnie, zaledwie kilka krostek. Oczywiście nie podawałam żadnych leków i niczym nie smarowałam krost, tylko prosiłam, aby się nie drapał. Po ospie nie ma śladu.
Czasami boli go głowa i ma krwotok z nosa. Staram się, aby się wysypiał, ponieważ jest często przemęczony (w szkole jest dużo do nauki, a on zawsze odrabia lekcje i uczy się).
« Ostatnia zmiana: 10-06-2016, 11:49 wysłane przez Gloria » Zapisane

Mama Szymona i Krzysia (autyzm)
"Łatwiej jest oszukać człowieka niż przekonać go, że został oszukany." Mark Twain
Helusia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: obecnie nie stosuję
Wiedza:
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 749

« Odpowiedz #463 : 09-06-2016, 18:45 »

Abi, gratuluję, jesteś dzielna, a Krzyś jest wspaniałym chłopcem.
« Ostatnia zmiana: 23-06-2016, 18:38 wysłane przez ArtComp » Zapisane

Najcenniejsze, co możesz podarować innym, to mądrość
Kozaczek
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 9.01.2011
Wiedza:
Skąd: Szczecin
Wiadomości: 2.159

« Odpowiedz #464 : 09-06-2016, 21:33 »

Abi, świadoma mamcia, super dzieciaki. Brawo.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #465 : 10-06-2016, 07:19 »

Abi, jesteś wzorowym przykładem dla innych mam. Tak trzymaj. Gratulacje dla Krzysia i Ciebie. Buziaki.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Melinda
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 76
MO: 16.11.2008 zakończyłam 12.2012
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 376

« Odpowiedz #466 : 18-06-2016, 19:48 »

Abi, serdecznie gratuluję i pozdrawiam, życzę dalszej normalności w życiu i wychowywaniu synów.
Zapisane

Przyjmuj z godnością co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się przymiotów młodości.
Lara
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 01.03.2013
Skąd: Śląsk
Wiadomości: 14

« Odpowiedz #467 : 20-06-2016, 08:41 »

Brawo.
« Ostatnia zmiana: 23-06-2016, 18:38 wysłane przez ArtComp » Zapisane

LARA
Strony: 1 ... 22 23 [24]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!