Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 19:42 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Żylaki  (Przeczytany 21202 razy)
jerzy65
« : 13-03-2009, 23:00 »

W książce J.Słoneckiego jest napisane że żylaki podudzia można wyleczyć za pomocą okładów z alocitu. Mam pytanie czy taka sama zasada obwiązuje przy żylakach na łydkach i czy te okłady są równie skuteczne jeżeli nogę owijamy w czasie dnia czy koniecznie w nocy w czasie spoczynku.
Bardzo proszę o odpowiedz.


Bardzo proszę o uzupełnienie profilu. //Grażyna
« Ostatnia zmiana: 14-03-2009, 17:46 wysłane przez Mistrz » Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 13-03-2009, 23:27 »

Gdzie są łydki - niżej, niż uda, prawda? A więc łydki i podudzia to to samo. Można żylaki owijać również w ciągu dnia. Jednak w nocy jest wygodniej - jak się dobrze owinie, można z okładem niemal przespać noc.
W ciągu dnia się chodzi, a w każdym razie - powinno się dużo chodzić równym tempem - okłady się zsuwają. Najlepiej jest po wstaniu z łóżka i prysznicu założyć lecznicze rajstopy lub specjalne podkolanówki, które utrzymują osłabione żyły. Aby łatwiej je było nałożyć, dobrze jest robić to w gumowych rękawiczkach.
Wieczorem wskazana jest naprzemienna kąpiel lub prysznic (należy kończyć chłodnym strumieniem), ciepłe kąpiele nie są wskazane. Należy sobie wieczorem przygotować okłady z alocitu i po ich nałożeniu położyć się, zabezpieczając pościel przed zamoczeniem.

Warto się wspomagać wyciągiem z kasztanowca albo tabletkami zawierającymi escynę.
Zapisane
jerzy65
« Odpowiedz #2 : 17-03-2009, 11:06 »

Bardzo dziękuję za odpwiedz na pewno się zastosuję,proszę jeszcze o napisanie czy ta metoda powstrzymuje dalsze powiększanie się żylaków czy może były przypadki cofania się
tej dolegliwości.  Czy jest to naturalne że występują tylko na lewej nodze.
Dziękuję za poświęcony czas.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #3 : 17-03-2009, 12:11 »

Cytat
Warto się wspomagać wyciągiem z kasztanowca albo tabletkami zawierającymi escynę.
Czy może to być Varixinal?
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #4 : 17-03-2009, 12:20 »

Jerzy, jeśli chce Pan pisać na forum, to uprzejmie proszę uzupełnić profil.

U mnie także żylaki i nadmierne puchnięcie występowały na lewej nodze. Ja piję Miksturę od 4 lat, od roku dołączyłam koktajle z błonnikiem, które uważam za bardzo istotny element zdrowia (z wyjątkiem osób odżywiających się tłusto i ubogoresztkowo). Każda nowa terapia (detox+, koktajl owocowy) na krótko powodowała zaostrzenie. Ale chociaż dalej noga jest wrażliwa (puchnie w pozycji siedzącej z nogami na dole i w stojącej, a także przy nadmiernym wysiłku bez przygotowania, jak np. nagły intensywny marsz), to żylaki się trochę cofnęły (nie są widoczne) i nie widzę nowych.
Należy w ciągu dnia odpoczywać z nogami wygodnie podpartymi i ułożonymi nieco wyżej, a co najmniej - niezgiętymi w kolanach. Poza tym dobrze robi pływanie i jazda na rowerze, a także spacery z kijkami.

Cytat
Czy może to być Varixinal?
Wkurzają mnie te leki Walmarku - jeszcze mi żaden nie pomógł, a kieszeń drenują na maksa.
Miałam raczej na myśli esceven - jeśli nie ma uczulenia na wyciąg z kasztanowca.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #5 : 17-03-2009, 12:27 »

Najprostszy, i wg mnie najskuteczniejszy, jest zwyczajny wyciąg z kasztanów - Intractum Hippocatani: http://www.i-apteka.pl/product-pol-1340-INTRACTUM-Hippocastani-plyn-100g.html
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Halisia
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 55
MO: 16-09-2008
Skąd: podlaskie
Wiadomości: 253

« Odpowiedz #6 : 17-03-2009, 12:36 »

 Ja w celu poprawy krążenia w nogach kupiłam sandały Pana Lewandowicza. Są to klapki ze spodami do refleksoterapii.
Jeśli chodzi o żylaki to bardzo mi one pomogły. Przed ich stosowaniem kładłam się spać z obrzękniętymi nogami i z takimi samymi się budziłam.
Po zastosowaniu klapek ten problem znikł, żylaki niestety nie.

Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #7 : 17-03-2009, 12:42 »

Najprostszy, i wg mnie najskuteczniejszy, jest zwyczajny wyciąg z kasztanów - Intractum Hippocatani: http://www.i-apteka.pl/product-pol-1340-INTRACTUM-Hippocastani-plyn-100g.html
Jest zdecydowanie najlepszy - polecam także jako że wypróbowałam niegdyś wielu leków i mam porównanie, ale nie każdy może na etanolu.
Tabletki, o których piszę to właściwie to samo, ale w postaci wyciągu na pewno lepiej jest przyjmować zioła.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #8 : 17-03-2009, 13:02 »

Cytat
ale nie każdy może na etanolu.
Dlaczego?
Tabletki to nie to samo, co alkoholowy wyciąg, który zupełnie inaczej się wchłania, i zupełnie inaczej dociera do chorobowo zmienionego miejsca. Po prostu alkohol jest doskonałym nośnikiem leków w organizmie.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #9 : 17-03-2009, 13:14 »

Ale jeśli się ma problemy z żołądkiem to chyba etanol odpada?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #10 : 17-03-2009, 13:20 »

To są niewielkie ilości, więc nie chodzi tutaj o zasadę - że alkohol jest be. Trzeba po prostu spróbować.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grażyna
« Odpowiedz #11 : 17-03-2009, 13:20 »

Przeciwnie, przy problemach z żołądkiem lepiej unikać tabletek. Ale zależy - co to znaczy problemy z żołądkiem i jakie problemy. Po to tu propagujemy Miksturę i koktajl, żeby nie  było problemów z żołądkiem.
Cytat
ale nie każdy może na etanolu.
Dlaczego?
Tabletki to nie to samo, co alkoholowy wyciąg, który zupełnie inaczej się wchłania, i zupełnie inaczej dociera do chorobowo zmienionego miejsca. Po prostu alkohol jest doskonałym nośnikiem leków w organizmie.
Zgadzam się.
Jest jednak sporo uzależnionych, którzy nie mogą przyjmować na alkoholu.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #12 : 17-03-2009, 13:23 »

Cytat
Jest jednak sporo uzależnionych, którzy nie mogą przyjmować na alkoholu.
A, to nawet ta śladowa ilość nieprzekraczająca norm fizjologicznych ma znaczenie? Nie wiedziałem.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Grażyna
« Odpowiedz #13 : 17-03-2009, 13:24 »

Nawet zapach!
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #14 : 17-03-2009, 13:25 »

Cytat
Nawet zapach!
Hmm...
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #15 : 17-03-2009, 14:15 »

Cytat
Po to tu propagujemy Miksturę i koktajl, żeby nie  było problemów z żołądkiem
Tak i dlatego stosuję,  jednak mimo to, kiedy zjem coś smażonego lub tłustego, a bardzo lubię, odbija mi się i mam zawroty głowy. Mam nadzieję, że z czasem to minie.
Popróbuję wyciągu z kasztanowca na etanolu. Może ta odrobina alkoholu poprawi moje słabe krążenie?
« Ostatnia zmiana: 17-03-2009, 18:22 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Basiula
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 14.01.2008
Wiadomości: 85

co cię tyka to cię tyczy.....

« Odpowiedz #16 : 17-03-2009, 17:12 »

Bardzo dobre rezultaty na żylaki dają okłady z oleju rycynowego.
Okład robimy na noc a rano zdejmujemy. Radzę od razu kupić większa butelkę oleju
Nasączamy ucięty uprzednio odpowiedniej wielkości odcinek waty , na to kładziemy ceratkę lub kawałek folii i owijamy bandażem lekko ale tak aby się nie zsunął (lub  np zakładamy obcięty kawałek elastycznych rajtek). Na drugi dzień naszą watę uzupełniamy olejem i znowu kładziemy. Na trzeci dzień znów uzupełniamy. Po 3 dniach wata jest nasycona i można tą samą używać nawet ponad miesiąc.
Przeciwwskazania - nie kłaść na otwarte żylaki!
Takie okłady znakomicie działają także na opuchlizny wynikające  z zastoin limfatycznych (np na nogach)
Zapisane

Co cię tyka, to cię tyczy .....
jerzy65
« Odpowiedz #17 : 18-03-2009, 15:42 »

Kupiłem ten intractum hippocastani i mam pytanie czy stosuje się go bez przerwy czy po skończeniu butelki przerwać na jakiś czas
Zapisane
Grażyna
« Odpowiedz #18 : 18-03-2009, 16:20 »

Nie wiem ile powinna trwać przerwa, ale po 2-3  tygodniach stosowania - z tydzień na pewno. Czy na ulotce nie jest napisane?
Jak tam z profilem - nadal są problemy z wejściem?
Zapisane
jerzy65
« Odpowiedz #19 : 18-03-2009, 19:36 »

Dziękuję za informację profilem zajmę się jutro,teraz nie bardzo mam czas.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!