Niemedyczne forum zdrowia
19-04-2024, 10:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Ból w okolicach tarczycy  (Przeczytany 34706 razy)
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« : 15-03-2009, 22:21 »

Mam problem, otóż od jakiegoś czasu odczuwam lekkie uciski bóle w rejonach szyji pojawiają się one zazwyczaj z rana i na wieczór. Ciężko jest zlokalizować dokładne miejsce występowania gdyż są to uciski tępe lekko promieniujące od góry w dól szyji - trochę powyzej jabłka adama po bokach.
Nie wiem co z tym Fantem zrobić udać się do lekarza, czy może przetrzymać - nie wiem czy to są bezpośrednie reakcję po MO.
Dodam również że gdy wystepują te uciski to ślinę przełyka się jakby ciężej ?
Co w tym wypadku robić ? -
« Ostatnia zmiana: 17-03-2011, 14:13 wysłane przez Rysiek » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Grażyna
« Odpowiedz #1 : 15-03-2009, 22:27 »

Przypomnij sobie czy miałeś kiedyś zapalenie ślinianek albo węzłów chłonnych, to ostatnie mogło towarzyszyć innej infekcji. Nawet i bez tego sam proces oczyszczania może spowodować lekki obrzęk oraz ból ślinianek. Ciekawe, po co do lekarza i co by ten lekarz miał na to pomóc... nie rozśmieszaj mnie.
Zapisane
Oak
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 01-09-2008
Wiadomości: 151

« Odpowiedz #2 : 15-03-2009, 22:49 »

Z mojego punktu widzenia sprawa nie wydaje się śmieszna. Robiłem w okolicach stycznia TSH - które wyszło 6,2 (norma do ok 4,2) miałem termin do endokrynologa, ale postanowiłem "poczekać" i zrobić kolejne badania za pół roku. Właśnie od mniej więcej tyg pojawiły się te bóle stąd moje obawy ... Lekarz mógłby zlecić usg albo zdiagnozować czy to węzły czy tarczyca.
Prawdę mówiąc nigdy nie miałem problemów z śliniankami/węzłami.
Edit
Myślę że to mogą być te ślinianki - bo nie wiem czy tarczyca mogla by boleć ?
Do lekarza laryngloga mógłbym się udać w celu zdiagnozowania
Nie napisałem tego wcześniej ale podczas przełykania śliny mam czasem wrażenie jakby delikatnie coś siedziało mi na gardle i okresowo mam taki ucisk w uszach ;/
« Ostatnia zmiana: 15-03-2009, 22:59 wysłane przez Oak » Zapisane

Sztuka Zycia polega na tym By umierac Młodo... ale tak pozno jak to tylko mozliwe ...
Grażyna
« Odpowiedz #3 : 15-03-2009, 23:05 »

A to co innego - to może być coś z tarczycą, ale to mało prawdopodobne. Co to jest "tyg" - żal Ci czasu, żeby napisać porządnie?
Najprawdopodobniej jednak jest to ból węzłów - w trakcie oczyszczania układ limfatyczny jest obciążony. Jednym puchną nogi, innych boli pod żuchwą. Myślę, jako doświadczona w chorobach tarczycy, że w przypadku dolegliwości tego gruczołu (zapalenie) ból promieniowałby z dołu w kierunku uszu. Zapaleniu tarczycy towarzyszy naprawdę porządny ból i temperatura, obrzęk, zaczerwienienie i problemy z przełykaniem. Następuje po innej infekcji albo z nią współistnieje.
Cytat
Lekarz mógłby zlecić usg albo zdiagnozować czy to węzły czy tarczyca.
Mógłby. Tyle że w dalszym ciągu uważam, że nie ma po co. Obojętnie, czy to tarczyca czy węzły, lekki ból świadczy jedynie o oczyszczania i jest to efekt picia Mo.
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #4 : 30-05-2009, 07:19 »

Cytat
Zapaleniu tarczycy towarzyszy naprawdę porządny ból i temperatura, obrzęk, zaczerwienienie i problemy z przełykaniem
Trafiłam  na ten post i muszę sprostować dla innych, którzy to czytają. Wysokie TSH - powyżej normy i objawy są ewidentnym wskazaniem do wykonania badań tarczycowych.
Aktualny stan mojej tarczycy - nadczynność polekowa. Mojej tarczycy nie towarzyszy "na prawdę porządny ból" ale stały ucisk podchodzący pod gardło oraz całkowity brak "temperatury", wręcz przeciwnie obniżona do 36,2 - 36,4 st.C
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #5 : 30-05-2009, 15:44 »

Tak sobie myślę czytając to co piszecie że ja w takim razie mam/miałem problemy z tarczycą. Nigdy nic z tym nie robiłem, takiego bólu spoczynkowego nie miałem ale reszta zgadza się.

Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!