Niemedyczne forum zdrowia
29-03-2024, 15:06 *
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj.
Czy dotar³ do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji
Aktualno¶ci: Wesprzyj Fundacjê Bios³one --> kliknij
 
   Strona g³ówna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj siê Rejestracja  
Strony: [1]   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Skurcze ³ydek  (Przeczytany 8139 razy)
Samcia
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16.03.2007
Sk±d: Pomorze
Wiadomo¶ci: 23

« : 26-03-2009, 14:24 »

Chocia¿ Mo pijê ponad 2 lata dopiero teraz zdecydowa³am siê na dietê antydro¿d¿ycow± (4dzieñ). No i siê znowu zacz±³ mój koszmar nocny tj.skurcze ³ydek crybaby. Mia³am ten problem jeszcze przed przygod± z
MO. Oczywi¶cie przeprowadzi³am wtedy (na pocz±tku picia MO) pe³n± kuracjê Slow-magiem. Ale pod koniec jej by³o jeszcze gorzej i choæ j± przeprowadzi³am do koñca, pomy¶la³am ¿e to nie w braku Mg tkwi problem i ju¿ nigdy kuracji nie powtórzy³am. Wybawieniem wtedy dla mnie sta³o siê picie wody(ok 1,5l) i na d³u¿szy czas mia³am problem z g³owy. Teraz jak ju¿ napisa³am problem wróci³.
Zauwa¿y³am, ¿e od pocz±tku stosowania diety przeciw kandyzie siusiam wiêcej. Czyli woda przelatuje przeze mnie i jak na razie mi nie pomaga. Sprawdzi³am w archiwum - forumowicze sygnalizowali ten problem. Mo¿e kto¶ obja¶ni mechanizm tych skurczy i pomo¿e przetrwaæ te 3 tygodnie?
« Ostatnia zmiana: 26-03-2009, 17:14 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

Samcia
Gra¿yna
« Odpowiedz #1 : 26-03-2009, 16:14 »

Je¿eli skurcze ³ydek wynikaj± z ketozy, to mo¿liwe, ¿e ¼le stosujesz dietê. Dieta nie polega na niejedzeniu produktów zawieraj±cych wêglowodany, a na takim doborze produktów, ¿eby to nie by³y rafinowane cukry. Je¿eli pijesz koktajl, jadasz sporo warzyw, w tym surówki z udzia³em warzyw korzeniowych, kaszê i tylko eliminujesz "puste wêglowodany", to ketozy mieæ nie powinna¶. Mo¿esz to sprawdziæ dziêki specjalnym paskom, kupowanym w aptece, takim, jakich u¿ywaj± chorzy na cukrzycê.
Je¶li jednak w ³agodzeniu tych skurczów pomaga wypijanie wiêkszej ilo¶ci wody, to chodzi o uwalnianie siê du¿ej ilo¶ci toksyn. Te toksyny nadal s± w Twoim organizmie, ale mniej dokuczliwe dziêki dodatkowym p³ynom.
Mo¿e pomog± Ci k±piele z dodatkiem pó³ kilograma soli.
Kilkakrotnie ju¿ na tym forum i ja opisywa³am swoje przej¶cia, ostatnio nawet dzisiaj
http://mikstura.kei.pl/forum/index.php?topic=5539.msg62295#msg62295
Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #2 : 26-03-2009, 16:52 »

A co masz na my¶li pisz±c dieta antydro¿d¿ycowa? Czy przyjmujesz jakie¶ preparaty?

Mo¿e warto w³±czyæ Detox+?
Zapisane
Gra¿yna
« Odpowiedz #3 : 26-03-2009, 17:12 »

Kolego, a sk±d siê Kolega wzi±³ na forum - nowy jaki¶? msn-wink
Od po³owy marca, od pierwszego dnia, gdy siê pojawi³a, propagujemy na tym forum dietê w dro¿d¿ycy jelit, która skutecznie uspokaja jelita stosuj±cych ten sposób od¿ywiania u osób, które maj± jakiekolwiek dolegliwo¶ci ze strony przewodu pokarmowego:
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=269.0

Sprawdzi³a siê ju¿ u wielu osób i doczeka³a dyskusji i opinii.
http://bioslone.pl/forum/index.php?topic=212.0

Czy¿by Kolega czyta³ g³ównie w³asne posty...

Zapisane
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #4 : 26-03-2009, 17:21 »

smile

Pytam ¿eby kole¿anka trochê bardziej szczegó³owo na¶wietli³a co w rzeczywisto¶ci przedsiêwzie³a. Ja miewa³em skurcze ³ydek owszem od dawna i ogólnie stan moich miê¶ni by³ op³akany tak ¿e czu³em du¿± sztywno¶æ co by³o ewidentnym skutkiem toksemii. Domy¶la³em siê zawsze od kiedy jestem na forum to  ju¿ nie mam w±tpliwo¶ci. Ale od kiedy zastosowa³em dietê i pijê MO jest tylko lepiej. St±d moje pytanie bo przy lepszym wydalaniu toksyn i usuniêciu toksemii (dwa lata MO to ju¿ chyba powinno siê polepszyæ nawet je¿eli wcze¶niej organizm nie dawa³ rady) powinno byæ dobrze. Mo¿e kole¿anka pope³nia jakie¶ b³êdy.
« Ostatnia zmiana: 26-03-2009, 17:23 wys³ane przez Laokoon » Zapisane
Samcia
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16.03.2007
Sk±d: Pomorze
Wiadomo¶ci: 23

« Odpowiedz #5 : 26-03-2009, 19:25 »

To co przedsiêwzie³am to oczywi¶cie dieta o której pisze Gra¿yna. Kiedy zaczyna³am swoj± przygodê z MO w ksi±¿kach Mistrza wyczytalam, ¿e ¿adna specjalna dieta nie jest a¿ tak bardzo potrzebna- tylko zdrowy rozs±dek:). Przez jaki¶ czas wyrzeka³am siê owoców i warzyw g³.czerwono wybarwionych bo zawsze mialam problem ze skór±, a to moze byæ wynik alergii na nie. Niestety tak je uwielbiam, ¿e zbyt d³ugo nie wytrzyma³am..

   To co ewidentnie zmieni³am w moim ¿yciu to sklepy i dostawców ¿ywno¶ci i mam w tym niez³e wyniki smile. Ale jeszcze jakie¶ b³êdy jednak czyniê, bo przychylam siê do zdania Gra¿ynki, ¿e te skurcze to wynik wielu toksyn,które by³y jeszcze we mnie i teraz schodz±.  Zapomnia³am te¿ dodaæ, ¿e mia³am kiedy¶ zasuszane ¿ylaki a to pewnie niez³e ¼ród³o z³ogów?

   Co do diety, my¶lê Gra¿ynko ¿e dobrze j± konstruujê. Kiedy¶ w ¿yciu odstawi³am ju¿ wszystkie wêglowodany i wtedy strasznie bola³a mnie g³owa.Teraz z g³ówk± jest w porz±dku, no mo¿e mam trochê mg³ê intelektualn±, ale chyba tylko przej¶ciowo..Z tego co pamiêtam woda z cytryn± powinna pomóc? No i te k±piele w soli (przywioz³am jej trochê z Ciechocina). Ale wiesz pierwszy raz skurcze wyst±pi³y w³a¶nie po niej.

Do Lakoona (witam s±siada)-detox biorê od 4 m-cy ale nigdy w maxymalnej dawce -wiesz ten zdrowy rozs±dek..- wierzê, ¿e powa¿ne potraktowanie w/w diety da lepszy rezultat.
                                                       Dziêki za troskê !
Zapisane

Samcia
Samcia
Pocz±tkuj±cy
*

Offline Offline

P³eæ: Kobieta
MO: 16.03.2007
Sk±d: Pomorze
Wiadomo¶ci: 23

« Odpowiedz #6 : 31-03-2009, 16:04 »

Kochani! Po 9-ciu dniach diety antydro¿d¿ycowej mogê powiedzieæ, ¿e problem o którym tu sama donios³am ku mojej uciesze siê skoñczy³. Czyli to by³ tylko objaw przej¶ciowy.
Oczywi¶cie stosujê k±piel z dodatkiem soli i pijê wodê, tak¿e z cytryn± (ok.1-1,5l) i mam nadziejê, ¿e
mam to (skurcze ³ydek) z g³owy. To tak gdyby kogo¶ to jeszcze spotka³o..
Poza tym jest tylko lepiej ale to chyba ju¿ do dzia³u "korzy¶ci.." siê nadaje.
« Ostatnia zmiana: 31-03-2009, 16:31 wys³ane przez Gra¿yna » Zapisane

Samcia
Laokoon
***


Offline Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Sk±d: pomorskie
Wiadomo¶ci: 2.510

« Odpowiedz #7 : 31-03-2009, 16:22 »

Byæ mo¿e to przez wzmo¿one oczyszczanie te bóle. Ja mam co jaki¶ czas odczucie b³ogostanu w nogach, czuje wtedy ¿e odpoczywam jak nigdy. Skurcze ³ydek moim zdaniem ewidentnie zwi±zane s± z tymi wszystkimi zaburzeniami równowagi. Mi pomaga te¿ magnez.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Dzia³a na MySQL Dzia³a na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawid³owy XHTML 1.0! Prawid³owy CSS!