Niemedyczne forum zdrowia
29-04-2024, 13:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anastazja  (Przeczytany 508847 razy)
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #720 : 05-03-2013, 12:47 »

Co ma rosół pity w trakcie infekcji miesiąc temu, jeśli miałam na niego ochotę, do reakcji po chlorelli? Napisałam o mojej reakcji na chlorellę, żeby inni to przeczytali, przede wszystkim Kamil, któremu to proponowano na poprawę pracy jelit, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto kopie leżącego.
Depresję każdy by miał, czując się  źle tak długo i widząc, że każdy nowy sposób okazuje się krokiem w tył.
« Ostatnia zmiana: 05-03-2013, 12:53 wysłane przez Anastazja » Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #721 : 05-03-2013, 22:21 »

Anastazja, pomyśl może jednak o NIA skoro wszystko tak Tobie szkodzi.

Ja zaczęłam i nie jest lekko, ale jak ma to pomóc, to warto spróbować myślę.
Zapisane
Angelikaa84
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 09.10.2022
Wiadomości: 200

« Odpowiedz #722 : 06-03-2013, 10:03 »

Anastazjo, przeczytałam Twój cały wątek i mimo najlepszych chęci nie rozumiem dlaczego nie potrafisz zdecydować się ostatecznie na NIA? Wygląda na to, że jesteś w na tyle kiepskim stanie, że nie powinnaś mieć obiekcji, żeby spróbować sobie pomóc. Sama rozważałam tą metodę, choć nigdy nie czułam się tak fatalnie jak Ty opisujesz swój stan. Co masz do stracenia? Intensywnie pracujesz i bywasz poza domem na tyle często, że utrudnia Ci to kontrolowanie ranki? Jakie masz obawy i faktyczne utrudnienia odnośnie zastosowania u siebie NIA?
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #723 : 06-03-2013, 12:13 »

Jestem w kiepskim stanie psychicznym i obawiam się tego, że nie trafię w kanał limfatyczny, a co gorsze na nerw. Bardzo źle znoszę stres i niepowodzenie, a właściwie zupełnie sobie nie radzę. Nie wiem, czy dam radę.
 Codziennie czytam wątek o NIA i biję się z myślami, ale ta metoda wywołuje duży lęk i panikę. Mam myśli typu, a jak mi spuchnie noga tak, że nie będę mogła wyjść z domu, albo zsinieje, stwardnieje, urośnie dzikie mięso, cieciorka przesunie się w inne miejsce i w efekcie rana będzie na pół łydki?
Nie wiem, czy z takim podejściem powinnam się za to zabierać...Łatwiej byłoby mi z czyjąś pomocą obok mnie. W tym miesiącu mam kolonoskopię.
Zapisane
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #724 : 06-03-2013, 12:45 »

Cytat
Minął miesiąc, to co się dzieje jest bardzo dynamiczne, przez pierwsze trzy tygodnie odczuwałem stany podgorączkowe, oraz brak apetytu. Teraz, kiedy rana jest stabilna, nic nie boli, metoda jest całkowicie bezbolesna. Samopoczucie jest coraz lepsze, wycieki małe. Odczuwam duży przypływ energii, tej witalnej też smile.

To słowa Spokoadama z innego wątku o NIA. Anastazja, myślę, że wszystko wydaje się takie straszne, dopóki się nie zacznie. Wiadomo, początek pewnie nie jest łatwy. Ale spróbuj, bo inaczej będziesz krążyć w kółko. I nie obawiaj się, że sobie nie poradzisz. Po to jest forum, żebyś mogła sięgnąć po pomoc.
Zapisane
Domi5
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16-06-2011
Wiedza:
Wiadomości: 1.414

« Odpowiedz #725 : 06-03-2013, 19:14 »

Anastazja, jak zaczniesz robić rankę, to nie będziesz miała czasu na depresję - zajmiesz myśli metodą NIA, zmianami opatrunków, obserwacją reakcji organizmu i same korzyści z tego wynikną. Ból ranki jest znośny - nie były potrzebne nawet środki przeciwbólowe choć wiadomo, że ból istnieje, ale jest ponoć przejściowy.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #726 : 06-03-2013, 20:42 »

Dokładnie Domi. Ja tak się zająłem Nia, że już w pierwszy dzień czułem się wyzwolony. Te bóle są kilkuminutowe i do przejścia bez leków. Metoda jest kontrolowana nawet przez Askhara. Wystarczy napisać maila. Nie ma się czego obawiać a wręcz przeciwnie. Dla mnie dzień bez cieciorki to dzień stracony. Czytając swój wątek żebrząc wszystkich o pomoc teraz się z tego śmieje. Oczywiście jestem wdzięczny, że czuwał nade mną aniołki Biosłone. Cieciorka daje kopa. Budzi własną odpowiedzialność za swoje czyny. Jakaś naturalna mądrość wówczas przemawia. Nie będę ukrywał. Dla mnie NIA w Twoim przypadku to i tak nieuniknione, tylko tracisz czas. Chyba, że masz lepsze rozwiązanie.
Zapisane

Pragmatism
Lavenda22
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 35
MO: 9.07.2011, z przerwami
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 375

« Odpowiedz #727 : 06-03-2013, 21:19 »

Cytat
Bardzo źle znoszę stres i niepowodzenie, a właściwie zupełnie sobie nie radzę. Nie wiem, czy dam radę.

Cytat
W tym miesiącu mam kolonoskopię.

A kolonoskopia Cię nie stresuje? Mnie na samą myśl robi się słabo. Już nie mówię nawet o samym badaniu, ale klimacie przychodni; pacjentach, lekarzach. No nie wiem...mnie ta atmosfera strasznie przygnębia.

Prędzej zrobię sobie dziurę w nodze, niż pójdę na jakiekolwiek badanie. msn-wink
« Ostatnia zmiana: 06-03-2013, 21:22 wysłane przez Lavenda22 » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #728 : 06-03-2013, 22:13 »

Kolonoskopia stresuje mnie równie mocno, a nawet może bardziej niż NIA.
Zapisane
Asia61
*


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 63
MO: 06.03.2012 z przerwami na zdrowienie, KB od 01.05.2012, ZZO, bez glutenu!
Wiedza:
Skąd: łódzkie
Wiadomości: 2.360

« Odpowiedz #729 : 07-03-2013, 11:26 »

Wiesz po co ludzie skaczą na bungee? Żeby już więcej niczego się nie bać. Ja Cię nie namawiam do skoków, ale chcę, żebyś zrozumiała, że jak się już odważysz i zdecydujesz zrobić coś trudnego, to później będzie tylko łatwiej. Będziesz wiedziała, że zwyciężyłaś sama ze sobą. Powiedz sobie "Raz kozie..." i zacznij działać w swojej sprawie. Nie stój w miejscu, bo to nic Ci nie da.
Zapisane

Zdrowie fizyczne i stan psychiczny człowieka są ze sobą ściśle powiązane.

- Awicenna
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #730 : 07-03-2013, 17:31 »

Dzisiaj byłam u Pana Liwińskiego, o którym mówiła Mag2.
 Zdiagnozował u mnie to samo, a więc lamblie i zapisał leki. Wiem, że to prawda, że je mam, tak czułam, dlatego nie zastosowałam jeszcze NIA.
Czytam o tych lekach. Są to trzy leki homeopatyczne:
Nux vomica, R56, R37. Jeden z tych leków jest na wszystkie dolegliwości, które opisałam, a więc wzdęcia, zaparcia, bóle brzucha itp., następne na robaki, a trzecie chyba na nerwy, skurcze mięśni, generalnie uspokojenie.
Wiem, dlaczego pasożyty mieszkają u mnie i wiem, że gdyby nie było pożywki, nie byłoby ich.
 Pragnę tylko pić MO, stosować DP i pić KB. Nie chcę niczego blokować, mogę pić MO do końca życia, nie jeść słodyczy, bo i tak ich nie jem, glutenu nie jem kilka lat, nie przeszkadza mi to. Jestem bardzo w tej kwestii konsekwentna, ale nie chcę się tak źle czuć.
Czytam też o glistniku. Sam Mistrz powiedział, że jeśli pasożyty są zbyt uciążliwe i powodują silne objawy chorobowe należy rozważyć walkę z nimi.
Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #731 : 07-03-2013, 18:25 »

Pisałaś, że zaczęło się po Slow Magu. Lamblie po Slow Magu?
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #732 : 07-03-2013, 18:30 »

Pana Liwińskiego trzeba by było o to zapytać.
Zapisane
Sting
Stały bywalec
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 41
MO: 3.08.10 (Break od 01.10)
Skąd: Warszawa/UK
Wiadomości: 617

« Odpowiedz #733 : 07-03-2013, 18:51 »

Czyżby pacjentyzm? Lektura podstawowa się znów kłania. Nawet jeśli je masz...  Napisałaś, że nie jadasz słodyczy. Czyli jedyną pożywką, na której bytują lamblie są...
I znów nasuwa się prosty wniosek. Trzeba to coś usunąć (NIA). MO nie jest dla Ciebie, bo wprowadzi Ciebie w większą depresję zanim oczyścisz się i dojdziesz do zdrowia. Z Twoją pewnością siebie będziesz nieźle katować siebie.
Aha, no tak, było o lekach na lamblie. Myślisz, że nie wrócą? Skoro środowisko im tam odpowiada.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 19:11 wysłane przez Agata » Zapisane

Pragmatism
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #734 : 07-03-2013, 19:29 »

Taki stan się zaczął odkąd wzięłam slow-mag. Pacjentyzmem nazywasz kilka lat tutaj, bez glutenu, słodyczy i w tym czasie nie wiem, ile infekcji, bez jednej tabletki? Mam książki i 100 razy je czytałam, wiem, czemu w organiźmie są pasożyty. To nie pacjentyzm, tylko kilkuletnie cierpienie!
Poza tym, nie powiedziałam, że chcę wziąć te leki, napisałam też o glistniku.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 19:33 wysłane przez Anastazja » Zapisane
Maja1372
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #735 : 07-03-2013, 19:32 »

Pachnie mi to oszustwem, nie jada słodyczy? Jedynie miód... Nie chciałabym nikogo urazić, ale pewnie objadasz się batonikami, żeby mieć energię do funkcjonowania. Inaczej padłabyś, bo niby nic nie jesz, nie możesz... A jeśli chodzi o NIA, jestem pewna, że chodzi o wygląd nogi - idzie lato. My kobiety lubimy piękne, gładkie nogi - bez blizn... Chyba że nie dbasz o wygląd - to przepraszam.
Nie pisz, że jestem bezczelna, czy kopię leżącego, ale myślę, że wszystkich okłamujesz.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 20:44 wysłane przez Agata » Zapisane

Cierpienie nasuwa pytania
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #736 : 07-03-2013, 19:37 »

Każdy sądzi według siebie. Dbam o wygląd, ale przede wszystkim o zdrowie, dlatego nie pamiętam, jak smakuje batonik. Zresztą - nieważne.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 20:45 wysłane przez Agata » Zapisane
Filutek
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 25.02.2005
Wiedza:
Wiadomości: 262

« Odpowiedz #737 : 07-03-2013, 19:42 »

Ja też tak myślę. Stosowanie olejów, ziół tylko na chwilę - niczego nie poprawi.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 20:45 wysłane przez Agata » Zapisane
Trubadur
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: IV 2012 - VI 2013
Wiedza:
Wiadomości: 891

« Odpowiedz #738 : 07-03-2013, 19:53 »

Pachnie mi to oszustwem, nie jada słodyczy? Jedynie miód... Nie chciałabym nikogo urazić, ale pewnie objadasz się batonikami, żeby mieć energię do funkcjonowania. Inaczej padłabyś, bo niby nic nie jesz, nie możesz... A jeśli chodzi o NIA jestem pewna, że chodzi o wygląd nogi - idzie lato. My kobiety lubimy piękne, gładkie nogi - bez blizn... Chyba że nie dbasz o wygląd - to przepraszam.
Nie pisz, że jestem bezczelna, czy kopię leżącego, ale myślę, że wszystkich okłamujesz.
Maja, jesteś bezczelna, Twoja wypowiedź jest żenująca, a na domiar złego nie umiesz pisać po polsku (a może nie chcesz...). Równie dobrze można Anastazji imputować, że wszystko sobie wymyśliła i niepotrzebnie zawraca tu głowę. Lepiej już się nie odzywać.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 20:47 wysłane przez Agata » Zapisane
Maja1372
***

Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 51
MO: 01.01.2012
Wiadomości: 7

« Odpowiedz #739 : 07-03-2013, 21:15 »

Nie denerwuj się. Tak jestem czasem bezczelna. Ale wybacz Trubadur, z podobnym przypadkiem mieszkałam 5 lat. Było MO, DP, a "po cichu" batoniki, tłumaczone brakiem energii, potrzebnej do gry w tenisa. Nie wrzucam wszystkich do jednego worka, ale oszukiwanie siebie samego i bliskich,  jaki ma sens? Podobnie jak mój partner, Anastazja ma negatywną odpowiedź, na każde proponowane rozwiązanie. Nie uważam, że wszystko sobie wymyśliła, ale podobnie  było u nas, "po cichu" grzechy - dlatego te powracające problemy.
« Ostatnia zmiana: 07-03-2013, 23:03 wysłane przez Maja1372 » Zapisane

Cierpienie nasuwa pytania
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 42   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!