Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 18:26 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 42   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Anastazja  (Przeczytany 503321 razy)
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #40 : 11-05-2009, 18:27 »

Mam wyniki badania moczu.
Ph jest 6.0.
Ciężar właściwy 1010.
Poza tym wszystko w normie.
Usg będę miała robione jutro o 17.30.
Jutro też zaczynam dobową zbiórkę moczu,  aby oddać do badania na obecność wapnia w moczu.
« Ostatnia zmiana: 11-05-2009, 18:29 wysłane przez Anastazja » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #41 : 11-05-2009, 20:39 »

Grażynko, leki biorę od popołudnia, gdyż zamówiłam dziś rano i dostałam je ok. godziny 16.00.
Dziś od  południa nie odczuwam bólu. Po lekach nic się nie dzieje.
Pozdrawiam.
Jutro będę pisać o ewentualnych zmianach.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #42 : 11-05-2009, 20:52 »

Jeśli nie boli, to właściwie nie wiem, po co zaczęłaś brać leki. Dopiero jak zaboli, a jeśli będzie bolało tylko czasami, to 2 x dziennie i w razie bólu.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #43 : 11-05-2009, 21:37 »

Napisałaś Grażynko, że oprócz tego, że lek ma działanie przeciwbólowe, pomaga pozbyć się kamienia, więc wzięłam lek.
Wzięłam trzy razy i na dzisiaj tyle.
Zobaczę co się będzie jutro działo.
Jeśli nie będzie bolało bez przerwy, wezmę dwa  razy i tak, jak piszesz Grażynko,  w razie bólu.

Ok. G.  smile
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 08:30 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #44 : 12-05-2009, 20:05 »

Jestem po badaniu usg- nerek i pęcherza, oraz badaniu ginekologicznym.
W lewej nerce jest mały kamyczek o średnicy 2mm.
Jeśli chodzi o badanie ginekologiczne, jest stan zapalny i macica jest powiększona.
Pani doktor zapisała leki przeciwgrzybicze, których oczywiście nie wykupiłam.
Stawiam na tamponowanie alocitem.
Dzisiaj zażyłam dwa razy leki. Prawie nie  odczuwam bólu. Jest lekkie kłucie w pęcherzu.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #45 : 12-05-2009, 21:22 »

No tak, to zawsze trzeba brać pod uwagę. Czy wiadomo coś więcej o stanie zapalnym, gdzie jest umiejscowione ognisko zapalne, czy pogrubione jest endometrium? Jak bardzo macica jest powiększona? Najważniejsze, że nic nie wspomniano o leczeniu chirurgicznym. Jeśli stan zapalny jest wywołany oczyszczaniem na skutek Mo, ziół, to nie ma biedy. Kamyczek także nie jest bardzo kłopotliwy. Tamponowanie - tak właśnie.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #46 : 12-05-2009, 21:48 »

Gdzie jest umiejscowione ognisko zapalne,   nie wiem Grażynko. Wymiary macicy to 68x50mm.
Endometrium o grubości 14 mm.
Póki co nie piję jeszcze MO. Nie wiem czy już zacząć? Szkoda mi każdego dnia.
Rozumiem Grażynko, że leki brać, w związku z kamyczkiem?
« Ostatnia zmiana: 12-05-2009, 21:55 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #47 : 12-05-2009, 22:00 »

Pij Miksturę, zacznij od 1/4 dawki do czasu wyjazdu, 2 dni wcześniej przerwij i wznów po powrocie w tej dawce - zależnie od reakcji.
Zapisane
Wera
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 03-2008, DP: 2011 przerwa ze względu na uciążliwe objawy
Wiadomości: 1.020

« Odpowiedz #48 : 22-05-2009, 07:10 »

Cytat
Jest lekkie kłucie w pęcherzu
Anastazjo, jak zdrówko? Zaciekawił mnie twój post opisujący wyniki badania usg. Zastanawiam się jak odróżniasz kłucie w pęcherzu od bólów np. macicy? Ja często mam takie dziwne pulsowanie w dolnej partii brzucha i trudno powiedzieć co to za organ. Może coś mi podpowiesz?
« Ostatnia zmiana: 27-05-2009, 17:57 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #49 : 22-05-2009, 14:37 »

Witaj Wero!
Dziękuję, że pytasz. Kamyczek nie męczy mnie już. Czasem tylko odczuwam chwilowe pobolewanie po lewej stronie, natomiast jeśli chodzi o kłucie w pęcherzu, to odczuwam je dość często,  odkąd piję
mieszankę oczyszczającą drogi moczowe. Odbieram to jako pęcherz,  ponieważ kłucie jest dość nisko, jakby nad ujściem cewki moczowej. Też mogę porównać to do pulsowania, łaskotania, a czasem jest to silniejsze i mniej przyjemne odczucie. Nie mam 100% pewności, ale tak mi się wydaje. smile
Opisz Wero dokładniej, jak Ty odczuwasz kłucie w pęcherzu? Pozdrawiam.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #50 : 01-06-2009, 10:16 »

Dwa tygodnie spokoju i znowu wzmożone oczyszczanie- mocz mętny, a dziś ból w pęcherzu wraz z takim
dziwnym rwaniem i silnym kłuciem. Nie wiem, czy powinnam zastosować nefrosept, a może wrócić do nasiadówek z wody propolisowej? Dodam, że kontynuuję picie mieszanki oczyszczającej drogi moczowe, po pięciu tygodniach przerwy.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #51 : 01-06-2009, 12:10 »

Nie boli ciągle, tylko co jakiś czas są takie fazy silnego bólu. Może schodzi mój kochany kamyczek?
Zapisane
Michał
« Odpowiedz #52 : 01-06-2009, 13:02 »

Widzę, że zaniknął nieco wątek odnośnie problemu z zatokami.
Jeśli mogę wtrącić słówko, mnie bardzo pomogło dwumiesięczne zakraplanie aliocitem rozcięczonym z wodą w proporcjach 1:3. Kurację stosowałem jesienią 2008. Zakraplałem trzy razy dziennie, na przemian raz jedną a raz drugą dziurkę.
Ból po zakraplaniu jest przenikliwy niekiedy do czubka głowy, ale opłacało się wytrzymać.

Wcześniej przy wietrznej pogodzie, po kąpieli w morzu lub basenie występował okropny ból głowy.
Co roku o porze pylenia miałem okropne objawy. Czerwone oczy i katar sienny. Aktualnie już o nich nie pamiętam.
« Ostatnia zmiana: 01-06-2009, 13:03 wysłane przez Michał » Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #53 : 01-06-2009, 14:58 »

Problem z zatokami trwa cały czas. Zakraplałam nos alocitem i to dosyć długo z tym, że dwa razy dziennie.
Bóle głowy są bardzo często w ciągu dnia- zmiana temperatury otoczenia, wilgotności powietrza, ciśnienia, na wietrze itp. Występuje wtedy silny obrzęk w zatokach( rozpieranie i ucisk), okropność confused
Stosuję już trzecie opakowanie leku Euphorbium compositum do nosa. Wydzielina schodzi po nocy,  w postaci gęstego kleju. Mam nadzieję, że to kiedyś minie. Lacky pisał o inhalacjach propolisem i właśnie chciałabym zastosować. Może już na to przyszedł czas
Lacky jeśli mogłabym już zastosować,  napisz mi proszę więcej na ten temat.
Pozdrawiam Michale smile
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #54 : 01-06-2009, 15:58 »

Nie boli ciągle, tylko co jakiś czas są takie fazy silnego bólu. Może schodzi mój kochany kamyczek?
Skoro jednak pijesz zioła, to nie dokładaj nefroseptu - jedno albo drugie. Jeśli nasiadówki łagodziły ból, to o pozwolenie pytać nie musisz.
Pomyśl, że już niedługo Twoje cierpienia z układem moczowym się skończą i będziesz mogła zmienić mieszankę ziołową na tę dla dróg oddechowych.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #55 : 01-06-2009, 19:38 »

Tak właśnie myślę Grażynko. Nauczyłam się myśleć pozytywnie i to naprawdę pomaga.
Dzisiaj nasiadówka i tampon z alocitem, a jutro na pewno będzie lepiej  biggrin.
Zapisane
Lacky
« Odpowiedz #56 : 01-06-2009, 20:23 »

Cytat
Dzisiaj nasiadówka i tampon z alocitem, a jutro na pewno będzie lepiej

Do nasiadówki z propolisu dobrym dodatkiem byłby jeszcze wywar z pokrzywy. Jak masz możliwość to nazbieraj sobie pokrzywy i wysusz ją (całą liście i łodygi). To Ci się przyda do robienia wywarów.
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #57 : 01-06-2009, 22:47 »

Rozejrzę się za pokrzywą koło domu. Dziękuję Lacky. Powiedz mi  Lacky, co z inhalacją z propolisem na zatoki? Czy powinnam zastosować?
Zapisane
Anastazja
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
Wiek: 42
MO: nie stosuję
Skąd: Tychy
Wiadomości: 584

« Odpowiedz #58 : 23-06-2009, 11:24 »

Dawno nic nie pisałam, ale to dlatego, że właściwie nic się nie zmieniło, poza przejściem na olej kukurydziany, jeśli chodzi o miksturę. Piję zioła na oczyszczanie dróg moczowych i stosuję tamponowanie. Nie odczuwam bólu w odcinku lędźwiowym ale kłucie po lewej stronie, bardzo nisko w pęcherzu( jeśli to jest pęcherz?), mam nadal. Odnoszę wrażenie, że to ten kamyczek tam sobie siedzi, ale może się mylę.
Mocz jest okresami mętny. Co do tamponowania, to niestety cały czas odczuwam dyskomfort( swędzenie i szczypanie), ale mam nadzieję, że z czasem sytuacja się poprawi.
Problem z zatokami jest nadal. Bóle głowy często nie do wytrzymania. Stosuję bez zmian Euphorbium compositum.
Nie rozpoczęłam jeszcze diety
 "Nie rozpoczęłam jeszcze diety"
"Dziękuję Lacky. Dziękuję Grażynko. T a k  z r o b i ę"
I nie robi!
Mimo morderczych bólów głowy i objawów grzybicy dróg rodnych i oddechowych, przez 3 miesiące nie zebrała się, żeby rozpocząć dietę prozdrowotną, która mogłaby przynieść natychmiastową ulgę.
Nie rozumiem takiej postawy.
Zapisane
Grazyna
« Odpowiedz #59 : 23-06-2009, 11:34 »

Nie rozpoczęłam jeszcze diety
No i tego nie rozumiem. Zmiana diety (odstawienie glutenu, laktozy i sacharozy) powoduje niemal natychmiastową poprawę, zahamowanie fermentacji - zapoczątkowuje oczyszczanie i rozpoczęcie gojenia nadżerek. A więc również powoduje poprawę w całym układzie moczowo-płciowym. Bardzo prawdopodobne, że spowoduje ustąpienie bólów głowy.
To jakiś masochizm.  eek

Tracimy na Ciebie czas. W ramach ostrzeżenia odbieram Ci możliwość pisania na 10 dni - może się nad sobą zastanowisz.
« Ostatnia zmiana: 23-06-2009, 11:36 wysłane przez Grażyna » Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 42   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!