Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 20:04 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Germańska Nowa Medycyna  (Przeczytany 119641 razy)
Monique
« Odpowiedz #120 : 21-07-2011, 21:42 »

Cytat
Idąc dalej, aby nie robić sobie problemów zdrowotnych (+ nie denerwować właściciela forum, bo to przecież forum Biosłone, a nie GNM) uważam, że udowadnianie na forum biosłonejskim słuszności GNM jest bez sensu, tzn. może sens i jest - z punktu widzenia zrozumienia "chorób" i objawów , ale mając w pamięci Twoje przytyki, oskarżenia - uważam, że to bez sensu. Mam walczyć z wiatrakami? W imię czego? W imię tego, żebyś Ty mógł sobie nawtykać, a ja mam się konfliktować?

Heniek, przeczytaj ze zrozumieniem moją powyższą wypowiedź.
Ja już się z tego wątku wyłączyłam, więc oszczędź siły na doradzanie forumowiczom, a nie ciągłe przytyki w stosunku do mojej osoby.
Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #121 : 21-07-2011, 22:05 »

Monique, ja do Ciebie nic nie mam. Wątek jest o Germańskiej Medycynie Nowej (R). Jeśli coś piszesz na forum DYSKUSYJNYM, to licz sie z tym, że Twoja wypowiedź może spotkać się z repliką. Wszak na tym polega DYSKUSJA.

Z tezami powyżej cytowanej wypowiedzi nie zgadzam się. Germańska Nowa Medycyna nie ułatwia zrozumienia czegokolwiek. Niby jak "udowodnienie" chorej i nielogicznej teorii, która mieni się nauką (!), ma mieć sens z punktu widzenia zrozumienia 'chorób' i objawów? Dlaczego na tym forum mamy komukolwiek pozwolić na wmawianie nam, nieudowodnionych tez o chorobotwórczej roli 'konfliktów', o 'naukowych podstawach' GNM (R). Proszę nam udowodnić, a nie tylko kolejny raz powtarzać, że to jest 'udowodnione' i to 'naukowe udowodnione', że (C) (R) Dr.med. Mag.theol. Ryke Geerd Hamer coś tam 'udowodnił'…


« Ostatnia zmiana: 21-07-2011, 22:18 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Monira
« Odpowiedz #122 : 22-07-2011, 09:08 »

Z tezami powyżej cytowanej wypowiedzi nie zgadzam się. Germańska Nowa Medycyna nie ułatwia zrozumienia czegokolwiek. Niby jak "udowodnienie" chorej i nielogicznej teorii, która mieni się nauką (!), ma mieć sens z punktu widzenia zrozumienia 'chorób' i objawów? Dlaczego na tym forum mamy komukolwiek pozwolić na wmawianie nam, nieudowodnionych tez o chorobotwórczej roli 'konfliktów', o 'naukowych podstawach' GNM (R). Proszę nam udowodnić, a nie tylko kolejny raz powtarzać, że to jest 'udowodnione' i to 'naukowe udowodnione', że (C) (R) Dr.med. Mag.theol. Ryke Geerd Hamer coś tam 'udowodnił'…

Dla czego uważasz, że Monique coś komuś wmawia. Ona tylko wypowiedziała się w temacie, uważa co uważa i trzyma się swojej teorii. Nie mówi nikomu że mają w to wierzyć itd. Cały wątek to obrona Monique przed waszymi przytykami. disgust
Chyba można mieć swoje zdanie?  smoke

Monique i tak siłą rzeczy ta dyskusja doprowadziła do tego, że ja zaglądnęłam na GNM i powoli ją studiuję.  msn-wink

Zapisane
Heniek
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 14-05-2008
Wiadomości: 853

« Odpowiedz #123 : 22-07-2011, 09:50 »

Swojej odpowiedzi nie odnosiłem tylko do Monique.

Jeśli ktoś kolejny raz powiela kłamstwo np. o naukowym charakterze GNM (R), to stosuje wmawanie. Żadna medycyna nie jest nauką. GNM (R) nie jest tu wyjątkiem.

GNM jest nauką

GNM jest młodą nauką

dowód na to, że GNM jest nauką

wypowiedź dr Hamer poparł naukowymi dowodami na trzech płaszczyznach

GNM jest nauką, która jeszcze nie ma w Polsce ogólnie dostępnych specjalistów profesjonalnie zajmujących się nią.

Bełkot nie jest nauką. Nie utożsamiajmy tych pojęć. Nie dajmy sobie wmówić, że w GNM (R) jest cokolwiek wartego uwagi, czego warto się uczyć, że niby GNM (R) jest zainteresowana prawdą jak na prawdziwą naukę przystało.

Jeśli ktoś utożsamia się z GNM (R) i  zarzuty GNM (R) bierze do siebie, to jest to kwestia na którą nie mamy wpływu. My tu atakujemy wątłe podstawy GNM (R) i tyle.
« Ostatnia zmiana: 22-07-2011, 10:00 wysłane przez Heniek » Zapisane

Nadciąga noc komety \ Ognistych meteorów deszcz \ Nie dowiesz się z gazety \ Kto przeżyje swoją śmierć
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #124 : 22-07-2011, 11:16 »

Monique i tak siłą rzeczy ta dyskusja doprowadziła do tego, że ja zaglądnęłam na GNM i powoli ją studiuję.  msn-wink

To radzę uważać, bo można się w tym zatracić, a co istotne stracić czas i zdrowie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #125 : 23-07-2011, 22:16 »

„Spisek żydowski ukrywał przed ludzkością metodę »naturalnego« leczenia nowotworów” – twierdzi niemiecki lekarz Ryke Geerd Hamer. Metodę nazwał Germańską Nową Medycyną i zarabia na niej krocie. Namawia pacjentów do rezygnacji z normalnego leczenia i do terapii siłą ducha. Według najnowszych danych, liczba ofiar śmiertelnych sięga już prawie 150.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Laokoon
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 44
MO: 01-08-2008, z przerwami
Wiedza:
Skąd: pomorskie
Wiadomości: 2.510

« Odpowiedz #126 : 24-07-2011, 12:21 »

Na czym on zarabia te krocie? A może lepiej byłoby zapytać doktorów z Żydownika co to są te krocie. Oni powinni wiedzieć najlepiej.
Zapisane
Monique
« Odpowiedz #127 : 24-07-2011, 20:38 »

Ja osobiście jestem zwolenniczką podchodzenia do wszystkiego z dystansem, obserwowania, wyciągania wniosków.
Nie lubię wmawiania innym, że jest tylko TA jedna prawda, każdy powinien samodzielnie myśleć.
Parę razy podkreślałam w tym wątku, że badam GNM na podstawie własnych obserwacji - siebie, rodziny oraz przyjaciół.
Nie obchodzi mnie co myślą inni nt. GNM, oni są odpowiedzialni za siebie, ja za siebie.

Ile jest ofiar chemioterapii, o tym się nie mówi. Nie wyciąga się konsekwencji wobec lekarzy, którzy bez skrupułów uśmiercają pacjentów. Często ci drudzy trafiają w ręce lekarzy "tylko" z rakiem piersi, a po usłyszeniu diagnozy, leczeniu farmakologicznym, chemioterapii, morfinie - rak jest już w płucach, organach przewodu pokarmowego, mózgu....
Skuteczność chemioterapii można zobaczyć np. tutaj: http://www.cancerdecisions.com/images/Table1.jpg - dane dla Australii
http://www.cancerdecisions.com/images/Table2.jpg - dane z USA.
Tłumaczenie tych danych dostępne jest tutaj: http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=437&Itemid=476&limit=1&limitstart=1

I jeszcze cytat z "Przebudzenia" Anthony'ego de Mello:
"A jak sądzicie, czy kapitalista chce widzieć, co jest dobre w systemie komunistycznym? Czy uważacie, że komunista kwapi się, by zobaczyć, co jest dobre i zdrowe w systemie kapitalistycznym? Czy myślicie, że bogaty człowiek potrafi patrzeć na biednych? Nie chcemy patrzeć, ponieważ grozi nam odrzucenie wcześniejszych poglądów. Grozi nam zmiana. Nie chcemy patrzeć. Kiedy patrzysz, możesz stracić kontrolę nad życiem, którą z takim trudem utrzymujesz. I tak oto, tym czego najbardziej potrzebujesz, aby się obudzić, jest nie moc lub siła, młodość czy nawet wielka energia. Jedyną rzeczą, której tak naprawdę ci potrzeba to otwartość, gotowość do nauczenia się czegoś nowego. Prawdopodobieństwo, że się obudzisz, jest wprost proporcjonalne do tego, ile prawdy jesteś w stanie znieść nie ratując się ucieczką. Jak wiele jesteś w stanie przyjąć? Jak wiele z tego, co było ci tak bliskie, potrafisz zakwestionować nie szukając ratunku w ucieczce? Na ile jesteś gotów do myślenia o nieznanym?"
Zapisane
scorupion
« Odpowiedz #128 : 24-07-2011, 21:17 »

Nie bierz absolutnie tego do siebie, to tylko taka moja luźna obserwacja. Otóż zauważyłem, że de Mello największe wrażenie robi na kobietach szukających za wszelką cenę akceptacji. Poświęcą temu wszystko, ze zdrowym rozsądkiem i logiką na czele.
Na mnie zrobił takie samo jak NGM, czyli ni w ząb nic nie zrozumiałem.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #129 : 24-07-2011, 21:21 »

No i co z tego cytatu ma wynikać? Nic? Tyle to my o germańskiej medycynie wiemy bez cytatów.

Może nich Pani przedstawi te nowe prawa, które odkrył Hammer, to będzie o czym podyskutować, zamiast w koło międlić to samo.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #130 : 24-07-2011, 21:36 »

Parę razy podkreślałam w tym wątku, że badam GNM
To kiedy wreszcie wybada Pani, że nie ma już GNM, zamiast to jest GWH?
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Monique
« Odpowiedz #131 : 25-07-2011, 09:05 »

Otóż zauważyłem, że de Mello największe wrażenie robi na kobietach szukających za wszelką cenę akceptacji. Poświęcą temu wszystko, ze zdrowym rozsądkiem i logiką na czele.
To bardzo interesujące. Możesz coś więcej na ten temat napisać?
Zapisane
Iza38K
« Odpowiedz #132 : 25-07-2011, 10:46 »

Cytat
Otóż zauważyłem, że de Mello największe wrażenie robi na kobietach szukających za wszelką cenę akceptacji. Poświęcą temu wszystko, ze zdrowym rozsądkiem i logiką na czele.

Rzeczywiście, nic z tego co pisze de Mello nie zrozumiałeś. Ja akceptację innych mam w głębokim poważaniu. Natomiast akceptuję (czasem z trudem) wszystko co mi się przydarza. De Mello uczy dystansu do "naszych osobistych historii".
Zapisane
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #133 : 25-07-2011, 11:16 »

A co ma tu do rzeczy na kim de Mello robi największe wrażenie? Tak prawdę mówiąc on już był zszedł z tego świata tak więc wrażenia raczej na nikim nie robi, co najwyżej pozostawione przez niego przesłanie. Moim zdaniem w ten zawoalowany sposób chciałeś Scorupionie zaszufladkować Monique jako "kobietę szukającą akceptacji" co poniekąd rozumiem bo widzę, że stara się zwrócić uwagę forumowiczów na GNM, GWH (jak zwał tak zwał) i ma kilku zaciętych przeciwników, którzy ostro walczą zarzucając jej brak logiki itp. Jednak osobiście nie lubię takiej gry, niby grzecznie ale z ukrytym podtekstem i ostatecznie złośliwie. To już lepiej napisać prosto z mostu.
Tak czy inaczej kto się zainteresuje "germańską" będzie miał okazję zweryfikować ją w praktyce, kto odrzuca ją z zaszdy ten nie będzie miał okazji jej poznać i tyle. Szkoda czasu na jałowe dyskusje.
« Ostatnia zmiana: 25-07-2011, 11:22 wysłane przez Tom » Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #134 : 25-07-2011, 14:20 »

Rzecz w tym, że my się absolutnie nie zamykamy na wiedzę. Wprost przeciwnie - chętnie poszerzamy swoje horyzonty. Jednak germańska medycyna to taka czarna magia, pisana takim bełkotem, że ni w ząb nie można zrozumieć, o co w tym w ogóle chodzi. Wychodzi na to, że Hamer koniecznie chce przebić medycynę akademicką w wymyślaniu coraz to nowych frazesów bez znaczenia, które nazywa odkrytymi przez siebie prawami natury. Nie wiem, jakiemu ciemniakowi można wmówić, że to w ogóle jest wiedza.

Choćby taka próbka germańskiej durnoty:
Wirusy są wyłącznie "murarzami", przywracają one dotknięte miejsce do stanu wyjściowego.
Wirusy są akurat zainteresowane przywracaniem czegoś do stanu pierwotnego. To nie jest wiedza! To są kpiny!

Cytat
Uwarunkowany System Mikrobów gruntownie zmienia całą dotychczasową medycynę.
Tak. Z głupiej na jeszcze głupszą.
« Ostatnia zmiana: 25-07-2011, 14:34 wysłane przez Mistrz » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #135 : 25-07-2011, 14:58 »

Pan o ile dobrze pamiętam twierdzi, że na przykład wirus grypy atakuje tylko uszkodzone i niepełnowartościowe komórki w celu usunięcia ich z organizmu. Ja tu widzę podobieństwo głoszonych przez Pana teorii do tych głoszonych przez doktora Hamera, oboje uważacie, że bakterie, grzyby i wirusy jako część naszego naturalnego środowiska spełniają w nim swoją rolę, która niekoniecznie nam szkodzi a nawet przeciwnie, bywa pomocna w procesach samonaprawczych organizmu. Obaj Panowie uważacie, że nie należy się obawiać bakterii, grzybów i wirusów i nie dawać się zastraszyć medycynie akademickiej tylko zachować spokój podczas procesów "chorobowych" które de facto mają poprawić kondycję organizmu a więc można je uznać za prozdrowotne. Moim zdaniem właśnie ten niezakłócony spokój podczas zdrowienia jest kluczowym elementem decydującym o przebiegu samego zdrowienia. Po co więc wyśmiewać inną teorię, która prowadzi do tych samych wniosków: NIE PRZESZKADZAĆ ORGANIZMOWI W NATURALNYCH PROZDROWOTNYCH PROCESACH NAWET JEŚLI WIĄŻĄ SIĘ ONE Z CHWILOWYM NIEDOMAGANIEM, NIE PANIKOWAĆ I ZAUFAĆ INTELIGENCJI WŁASNEGO ORGANIZMU?
 
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #136 : 25-07-2011, 16:09 »

Ale ja nie kpię sobie z czytelników wypisując wierutne bzdury:
W przypadku odry mamy do czynienia z konfliktem, którego treść dotyczy jamy ustnej, albo zatok (np. "to mi śmierdzi").
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Tom
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 09.2010
Wiadomości: 249

« Odpowiedz #137 : 25-07-2011, 20:00 »

Dlaczego Pan sądzi, że doktor Hamer kpi? Dlatego że Panu to się wydaje śmieszne? To nie jest żaden dowód na kpinę to tylko Pana zdanie na ten temat smile.
Zapisane

Jestem tu i teraz, nie spieszę się do jutra, nie tęsknię za wczoraj smile
scorupion
« Odpowiedz #138 : 25-07-2011, 20:24 »

To co napisałeś nie jest żadnym dowodem, że to tylko zdanie Mistrza na ten temat. To tylko twoje zdanie.
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #139 : 25-07-2011, 20:34 »

Germańska mendycyna jest za głupia, żeby można z nią było polemizować. Zamykam temat.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: 1 ... 5 6 [7]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!