Niemedyczne forum zdrowia
28-03-2024, 22:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Sklep Biosłone --> wejdź
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Nieżywi lekarze nie kłamią  (Przeczytany 8816 razy)
Pablo
***


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiek: 46
MO: 21-08-2006
Skąd: Wielkopolska
Wiadomości: 386

« : 21-06-2007, 13:33 »

I kolejny ciekawy artykuł, który jak dobrze pamiętam pojawił się dość dawno na starym forum. No, ale teraz mamy nowe forum i większe doświadczenie msn-wink

Artykuł pochodzi ze strony jonizatora, który kilka dni temu pojawił się na forum smile Jonizatorze, czekamy za informacjami na temat mikstury czosnkowej i jonizatora termoemisyjnego. Mam tylko nadzieję, że to właśnie TY

Link do artykułu: http://www.jonizator.pl/index.php?id=9
Zapisane
Boja
« Odpowiedz #1 : 30-05-2008, 09:06 »

Witaj Pablo, artykuł "Nieżywi lekarze nie kłamią" większość z nas zna, jest bardzo sensowny, logiczny, chyba wszyscy się z nim przynajmniej w większości argumentów zgadzamy, ale...
cytuję:
"Dwukrotny laureat Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Rohn Spohring twierdzi..."
nie ma doktora o takim nazwisku w Wikipedii, ani w spisie Noblistów, po prostu nie istnieje!
No i z tym mam problem nie lubię chronicznie manipulacji, choćby w tak małym zakresie, jak powoływanie się na autorytet nieistniejącego człowieka. Podobnie było z filmikiem o robalach, gdzie dołączono scenkę z zupełnie innego kontekstu. Moje hasło to prawda ponad wszystko, bo ona broni się sama.  A może ja szukać nie umiem tego Noblisty?
Zapisane
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #2 : 30-05-2008, 09:18 »

Cytat od: Boja
artykuł "Nieżywi lekarze nie kłamią" większość z nas zna, jest bardzo sensowny, logiczny, chyba wszyscy się z nim przynajmniej w większości argumentów zgadzamy
Jeśli wziąć pod uwagę argumenty, to ja się nie zgadzam. A niby jaki to jest dla mnie argument, że zwierzętom rzeźnym podaje się suplementy? Ja widzę różnicę między jakością mięsa zwierzęcia, którego długość życia jest liczona w miesiącach, a długością życia człowieka mogącego przekroczyć 100 lat. A sam tytuł artykułu, który nie ma nic wspólnego z treścią, a jedynie ma zwrócić uwagę na artykuł, którego treść jest do bani, a na dodatek preferuje maskowanie objawów niedoboru witamin i minerałów z pominięciem przyczyny tych niedoborów. Autor niby walczy z podejściem medycyny akademickiej do kwestii zdrowia, a sam wyciąga wnioski w sposób typowy dla tej instytucji, biorąc objaw za przyczynę, bowiem ani słowem nie wspomina o wchłanianiu i przyswajaniu, ani toksemii. A przecież właśnie te czynniki decydują o deficycie witamin i minerałów. Idąc tym tropem, to w następnej kolejności należałoby uzupełniać bakterie w jelicie grubym, brakujące hormony, kolageny, i wszystkie inne substancje, czyniąc w ten sposób z organizmu ludzkiego najbardziej nieporadny twór we wszechświecie.
« Ostatnia zmiana: 20-07-2012, 15:37 wysłane przez Solan » Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Mistrz
*


Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
MO: 05.03.2000 – 2070
Skąd: Hogwart
Wiadomości: 10.596

WWW
« Odpowiedz #3 : 30-05-2008, 14:07 »

Cytat od: "Boja"
Moje hasło to prawda ponad wszystko, bo ona broni się sama.
Jest nas co najmniej troje. A w ogóle chciałbym, żeby Biosłonki i Biosłonicy nie dawali się tak łatwo wpędzać w maliny, zwłaszcza że łatwo jest dać się zwieść, gdy ktoś deklaruje się jako przeciwnik medycyny konwencjonalnej i proponuje nam jako alternatywę... medycynę. Jak nie kijem go - to pałą! Byle tylko leczyć i zarabiać pieniądze na chorych i ich chorobach.
Zapisane

Jeśli nie wiesz nic, dasz sobie wmówić wszystko
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!