Niemedyczne forum zdrowia
16-04-2024, 07:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Wesprzyj Fundację Biosłone --> kliknij
 
   Strona główna   Pomoc Regulamin Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rajstopy i podkolanówki przeciwżylakowe  (Przeczytany 22124 razy)
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« : 22-04-2009, 18:06 »

Z rozmów prowadzonych w trakcie zlotu jak również z przeczytanych na forum róznych wątków wiem, że wiele osób tak jak ja ma problemy zarówno z żylakami umiejscowionymi na nogach oraz puchnącymi nogami. Dla niektórych osób już mała żyłka to wielki problem estetyczny, ale dla wielu innych to duży problem związany z bólem. Mam dosyć duże żylaki jak wiele osób w mojej rodzinie / mężczyźni też/ , ale zwłaszcza na lewej łydce są bardzo bolesne. Rozwiązaniem w tej sytuacji okazały się rajstopy i podkolanówki przeciwżylakowe. Rajstopy głównie w sezonie zimniejszym bo w upały jest w nich trochę za gorąco, a przez cały rok głównie do spodni używam podkolanówki. Ja używam wyrobów naszej polskiej firmy "PANI TERESA - MEDICA" Sp. z o.o. Jeżeli ktoś chciałby poczytać o ich wyrobach to podaję stronę www.pani-teresa.pl a dalej trzeba wejść na zakładkę BASIS. Są to rajstopy medyczne uciskowe 2-go stopnia kompresji bo te 1-go właściwie niewiele dają /próbowałam/. Podkolanówki są w wersji z palcami i bez palców, które można nosić w lecie nawet do sandałków i występują w kolorach czarny i beż. Może przy pierwszym zakupie wydają się drogie, ale biorąc pod uwagę długi czas ich używania to przeliczając na ilość zdartych zwykłych okazuje się, że są tanie smile Nie mówiąc już o praktycznej stronie ich używania. Nie mam już bolących żył nawet po długich godzinach spędzonych w samochodzie i nie puchną mi nogi. A miłych efektem ubocznym jest zdecydowane wyszczuplenie nóg zwłaszcza łydek bo ja akurat najczęściej chodzę w podkolanówkach. Wiem gdzie można je kupić w Krakowie, ale na stronach firmy jest też sklep internetowy. Chociaż z doświadczenia wiem, że na początku najlepiej kupić gdzieś fizycznie bo trzeba dobrać dobrze rozmiar. To na razie tyle bo się rozpisałam, ale służę dalszymi wskazówkami.
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Samcia
Początkujący
*

Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 16.03.2007
Skąd: Pomorze
Wiadomości: 23

« Odpowiedz #1 : 22-04-2009, 19:40 »

Myślę,że jednak skorzystam ze sklepu internetowego. Jesteśmy podobnych gabarytów Tosiu-
gdybyś mi mogła przypomnieć jaki rozmiar Ty kupujesz? Wspominałaś, że L-ka jest za długa? Czy może te długie są za długie..?   Smutny    A co z tymi zakrytymi paluszkami, czy nie za bardzo je krępują?      
Zapisane

Samcia
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #2 : 22-04-2009, 20:45 »

Samciu z tymi rozmiarami to jest tak: L-ka jest w wersji krótka i długa, według wymiarów, które pobrała mi pani w sklepie wychodziła mi L-ka długa. po przyjściu do domu i przymierzeniu okazało się, że kończą mi się nad kolanami Smutny i pani mi wymieniła na krótkie. Dlatego napisałam, że pierwszy zakup dobrze by było zrobić gdzieś stacjonarnie, żeby obejrzeć i przymierzyć. Panie w sklepie pozwoliły mi nastepnym razem przymierzyć na miejscu. Gorzej jest z rajstopami. Teraz po schudnięciu noszę rajstopy i podkolanówki rozmiar M -krótkie. Dla mnie lepsze są pełne z palcami bo te bez palców lekko się "cofają" czyli odkrywają w miarę chodzenia większą część stopy, ale do letnich butów są lepsze.
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Grażyna1
« Odpowiedz #3 : 22-04-2009, 21:10 »

Dziękuję za namiary i wskazówki - te moje szwajcarskie są były (już kilka lat temu) trzy razy droższe.
Zapisane
Balbina
***


Offline Offline

Płeć: Kobieta
MO: 2.11.2008
Skąd: Kraków
Wiadomości: 116

« Odpowiedz #4 : 22-04-2009, 23:12 »

Wiem Grażynko, że wszystkie produkty przeciwżylakowe tzw. zagraniczne / bo były jeszcze niemieckie oprócz szwajcarskich/ były i pewnie są nadal dużo droższe. Dlatego męczyłam się długo z tymi nogami bo był to trochę za duży wydatek wtedy dla mnie. Dopiero jak znalazłam informację o tych polskich to sobie kupiłam. Wiem, że miałaś wątpliwości o zbyt mocne ściągacze, które wcinają się pod kolanami, ale te przynajmniej u mnie nie robią takiego efektu.
Zapisane

"Jeżeli nie jesteś gotowy do zmiany swego życia, nie możesz oczekiwać pomocy" – Hipokrates
Grażyna1
« Odpowiedz #5 : 22-04-2009, 23:21 »

Zobaczymy - może to zależy od anatomicznego wcięcia. Ja mam pod kolanami jakieś złogi, rano jest wcięcie, jak tylko zacznę chodzić robi się obrzęk. W każdym razie wypróbuję.
Najpierw popytam w sklepach. Dzięki, Balbino  smile
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines
Design by jpacs29 | Mapa strony
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!